Reklama

neděle 28. ledna 2018

Proč by měla jít do EU parlamentu paní Horáčková - a ne já?


Lubomír Man
28.1.2018

V rozhovorech redaktorů ČT se známým osobnostmi volebních štábů obou uchazečů na prezidentství v sobotu odpoledne došlo i k interview Michala Horáčka, tuším, s redaktorem Houžvou. To už byl výsledek souboje znám a redaktor ČT se zajímal, zda teď – po Drahošově porážce – hodlá Horáček v politice dál pokračovat. 

Ten odpověděl, že nejspíš ani moc ne, a to ani ve spolupráci s poraženým kandidátem Drahošem (pár hodin poté dokonce prohlásil, že Drahoš byl pro boj se Zemanem vůbec špatnou volbou, protože vyžaduje stále jen klid). Ale má prý pro republiku skvělý tip. Jeho manželka je naprosto jedinečným kandidátem na funkci poslankyně evropského parlament. Je prý hezká, cizí jazyky ovládá., takže proč ne, že ano...

Poslední slova tohoto rozhovoru jsem už vnímal vleže jak široký tak dlouhý na zádech, hned pod stoličkou, na které jsem prve seděl. Zřítil jsem se tam z šoku z toho, co jsem si právě vyslechl. Jo tak takhle se lidi dostávají do Bruselu! Prokristaživého, ten Horáček je ale hlava. Vystihne moment, kdy se na povolební vysílání ČT dívá dobře přes tři miliony lidí, pak si tohle o manželčině vrcholné kvalifikaci pro úřad evropské poslankyně jen tak jakoby od boku plácne, a ví velmi dobře, že z těch tři milionů lidí se toho někdo zodpovědný chytne, bude o té paní Horáčkové uvažovat a uvažovat, až si jí jednoho krásného dne k sobě pozve a do toho Bruselu ji prostě vyšle..

Herdekslávek – a co já? I já přece umím cizí jazyky, hezký jsem taky a mám za sebou dokonce tři knížečky politických fejetonů, takže ve sběhlosti vyslovovat se k politickým problémům i ve schopnosti jazykově se vyjadřovat mám před paní Horáčkovou možná i náskok. Takže proč ona ano a já ne? To jenom proto, že nejsem Horáčkovou manželkou? Že prostě nemám nikoho ani z přízně a ani ze známých, kdo by o mně v televizi utrousil pár uznalých slov?

Ale počkat! Paní Kozelková z Chocně, se kterou si dopisuji na internetu, už v televizi coby úspěšná chovatelka cizokrajného ptactva několikrát byla. A neřekl bych, že by byla tak nešikovná, že by do svých projevů o papoušcích nedokázala vpašovat i pár slov i o mně coby vhodné posile české reprezentace v EU.

A tak jsem do Chocně zamailoval. Odpověď? Ani si to nepřejte slyšet. Tím jsem s celou slavnou paní Kozelkovou definitivně skončil.

A tak teď už jen sedím doma, čumím do zdi a dumám nad tím, proč paní Horáčková ano – a já ne. Jedině, počkejte, herdekslávek, ono by to přece jenom šlo! A to přímo prostřednictvím té sítě, která nás právě teď spojuje. Internet, chápete? Napíšete tam o mně, že bych byl pro funkci poslance EU posilou, a ne sice miliony, ale pár tisíc lidí si to přečte, to semínko se možná v někom důležitém zachytí, bude růst – a nakonec, možná, co můžete vědět, do Bruselu vůbec nepojede paní Horáčková, ale já.

Tak se, prosím vás, snažte! Z Bruselu vám potom pošlu fotku čurajícího chlapečka.

Lubomír Man


14 komentářů :

 1. Horáčková mě nezajímá, ale Horáček, ať je jaký je, se zachoval jako chlap. I když podporoval Drahoše prohlásil, že Zeman bude jeho prezident. Jaký to rozdíl od Svěráka a spol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já v tom po předchozích Horáčkových výrocích naopak vidím slizkou hru na obě strany.

   Vymazat
  2. Moc si Horáčka nemalujte. On totiž než vznikl ten rozhovor, tak si naslinil prst a zjistil, že se otočil vítr. No a co my víme. Nechtěl si ůplně přibouchnout dveře.

   Vymazat
  3. Horáček je spokojený, jako zkušený bývalý bůkmejkr si vsadil na Zemana, tak trocha vděčnosti neuškodí...

   Vymazat
  4. To mi hlava nebere!28. ledna 2018 22:30

   11:12 - Pokud si pamatuji, ten Horáček dal svou podporu Drahošovi do 2. kola. Z nás dvou se někdo mýlí!

   Vymazat
 2. Výběr našich politických reprezentantů probíhá tak, že se losuje mezi příslušníky Pražské kavárny. Potvrzuje to výsledek voleb na zastupitelských úřadech.

  OdpovědětVymazat
 3. Problém je že nejste multimilionář.

  OdpovědětVymazat
 4. Trefil to dobre pan Horáček .Takhle se to v nasi demokratuře dela .Aspon nebudeme mit iluze.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý pane Mane.

  OdpovědětVymazat
 6. Nakonec, jak se to dělá nám parádně předvedli v praxi. Vybrali prvotřídního hlupáka, který ani není schopen dát dohromady větu, zaplatili kampaň a ejhle!...přes dva a půl milionu hejlů se chytlo na vějičku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oněch 2,5 milionu hejlů je výsledkem dloubodobého vymývání mozků veřejnoprávní "nezávislou" televizí, kterou si proti sobě platíme. Není to absurdistán? Není něco divného v tomto stádu ovcí? Kdy konečně uděláme krátký proces s touto kolaborantskou pakáží a odstavíme je od penězovodů, na který jsou životně závislí.

   Vymazat
 7. Ukazuje se, že volbami nic neskončilo. Dneska Moravec v Otázkách měl opět jednostrannou sešlost, která si notovala, jak hrozí, že ve vládě nebudou demokratické strany, ale nedemokratické a extrémistické. Demokratické jsou prý ty, kterých si EU váží a neprotiví se vývoji, který nám určuje naše posvátná EU. A nedemokratická je samozřejmě ta, která vyžaduje více demokracie, aby se o dalším směřování země, mohli lidé vyjádřit v referendu, tedy SPD.
  Každý má právo na svůj názor, i když je naprosto nesmyslný. Ale u veřejnoprávního kanálu, by mělo být povinností, mít u politické diskuse přítomné zastánce obou názorů. Jinak to je stále to samé vymývání mozků a nikoliv nestranná informovanost.
  Dnes je již naprosto nezpochybnitelné, že ČT24 neposkytuje vyrovnané zpravodajství, tedy neplní svůj úkol. Kdy už tam někdo udělá pořádek? P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Mane, určitě jste hezkej. Sice tak nějak jinak, než paní Horáčková, ale na europoslance by to mohlo stačit. Běžte do toho. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Možná, že jako matraci by Horáčkovou někteří europosranci brali.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.