Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Proč mají čínští "komunističtí papaláši" tak vysokou podporu?

Jaroslav Loudil
13. 1. 2018
Jeden  z kandidátů na našeho prezidenta nedávno v televizním vystoupení označil současné čínské vedení hanlivým výrazem : "Komunističtí papaláši". Ukazuje to , jak obrovsky hluboká neznalost  světových reálií panuje nejen mezi běžnou českou veřejností, ale i mezi kandidáty na prezidenta. K této hluboké neznalosti bohatě svou řízenou politickou propagandou přispívá  také konání současného vedení ČT ,které například pravidelně zveřejňuje neskutečné bláboly své zpravodajky Šámalové v Číně. Tato dáma tam pilně sbírá samé podružné pitomosti a nesmysly, o které se v Číně nikdo, kromě ní samé nezajímá.

Za to je pak placena z našich daní. Vyhozené peníze.

Čína má dvakrát více obyvatel, jak Evropa a její současní - "komunističtí papaláši" mají podporu kolem 80 % jejích obyvatel. Jak můžou mít tito - "nechutní papaláši" - takovou oblibu a podporu ?? No, není to až tak složité !

1. Čína má národní program, vizi, cí , který národ dobrovolně přijal za svůj a je odhodlán na něm ze všech sil pracovat. Toto na Západě chybí. Čína má vypracovaný program, aby roku 2050 byla ve všem první na světě  a dosáhla bohaté, silné společnosti, žijící v ekologicky čistém prostředí.

2. Tzv. "komunismus nebo socialismus" nemá se současnou Čínou nic společného. Všichni tam můžou podnikat, kdo má peníze může kamkoli cestovat nebo se trvale vystěhovat. Obří množství čínských vysokoškoláků studuje na Západě, v USA, Anglii, Francii,...atd. Dcera současného prezidenta Xi vystudovala v USA Harvard. V USA je nyní asi 1 milion zahraničních studentů univerzit, třetina z nich jsou Číňané. Kdysi se z těchto studentů zpět domů do Číny vracelo jen asi 30 % absolventů, nyní už 70 až 80 %. Zajímavé!!! Z demokratických USA, kde můžou tito čínští studenti lehce zůstat žít a pracovat, se stále více a více vracejí do této -  "odporné komunistické totality". Že by přeci jen nebyla až tak - "odporná", jak nám denně hlásí paní Šámalová?? Číňané stále častěji kupují domy a pozemky v USA, Austrálii, Londýně, na Novém Zélandu,... a leckde tím způsobují výrazný nárůst cen.

3. Čína loni spustila ve svých loděnicích na vodu 42 % (!!) nové světové tonáže námořních lodí, má 65 % světové délky vysokorychlostní železnice, je lídrem rozvoje větrné, solární  i atomové energie. Drží devizové rezervy přes 3 biliony dolarů. Rozmach čínské turistiky je doslova gigantický. Čínští turisté dominují světu.

4. Zatímco různé demokratické státy, třeba Brazílie, mají neschopné vedení a narůstají tam problémy, tak - "čínští papaláši" - kormidlují svou zemi s 1.400 miliony obyvatel tvrdou rukou ke světové dominanci.

P.S. Kdejaký stát rozvojového světa může dnes Číně její - "komunistické papaláše" - jenom závidět. Tak prudký nárůst bohatství obyvatel v posledních 40 letech nebyl totiž nikde jinde na světě zaznamenán. Obyvatelé Číny bohatnou nejrychleji.


Související články a zdroje:

11 komentářů :

 1. "Západ" je technologicky zaostalý a předurčen pobytu na druhé koleji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli technologicky, ale společensky. Přesně podle citátu Tomáše Hobbese "je lépe vládnout v pekle, než sloužit v nebi". Struktura žebříčku moci je oproštěna od materiální a vzdělanostní struktury potřeb státu. Je to důsledek rozsáhlé teologické ekonomizace. Stavu, kdy peníze jsou náboženským statkem, nezávislým od materiálních.

   Vymazat
  2. To je zajímavé,
   Čínu si bere kdejaký nýmand do své špinavé
   tlamy, protože tam vládnou komunisté,

   ale ve Vietnamu vládnou také komunisté a to nikomu nevadí...
   ASI proto, protože Čína nikomu nemusí lézt do, především amerického zadku,akceptováním zločinné zahraniční politiky USA,
   vo tom to asi je.

   Rozhodující pozice v politice a mediálním prostoru v ČR ovládají lokajové, sloužící
   zájmům USA, běžní občané jsou jim zcela ukradeni, ostatně nic nového :

   Za Protektorátu kolaborovali dědové dnešních přizdisráčů pilně s Němci, za komoušů jejich rodiče a také oni opěvovali SSSR a teď se lísají k USA.

   Měl jsem to štěstí, že můj tehdejší šéf,
   ročník 1916,mně vyprávěl, jak to tady za Protektorátu fungovalo, takže mě současný stav nijak nepřekvapuje.
   LID obecný si to asi zaslouží.

   Vymazat
  3. Jestlize zisky nejdou ze zeme a jdou v drtive vetsine statu, ten stat musi nejak vypadat. A proto jde narod za vladou. I nas stat nejak vypada, jenze opacne, a take za nim jdou vsichni, co se z toho maji dobre, Praha. Socialismus nikdo nechce, neni duvod obdivovat Cinu, chvalme si CZ, nemame v nem socialismus. Mame par bohatych, vic strednich a MOC a MOC CHUDYCH. A ti to chteji nejvic, ani nejdou k volbam, libi se jim to. A dalsi ziji v komunismu - aspon 15% lidi, co nic nedelaji a zivi stat. To Cina nema a ani CSSR nedala. Takze vlastne MY mame raj na zemi. Jeste aby nebyl Zeman presidentem a milovymi kroky spejeme tou nejrychlejsi cestou k lepsim zitrkum. I Cina muze mit strach.

   Vymazat
 2. Západ je ekonomicki tigr,to mně učili ve škole.

  OdpovědětVymazat
 3. Veškerý pokrok přišel do Evropy z Číny, kupte si místo mapy globus, kde je Evropa jakýsi bezvýznamný poloostrov na východě Asie, veliký asi jako 1/2 Grónska.

  OdpovědětVymazat
 4. Čína musí hodně zbrojit, aby se neopakovala demokratizace po vzoru opiových válek, kdy Čínu okupovala Británie, všechny číňany teroristi z anglie udržovali v drogovém opojení z opia a ještě si za to nechávali platit. Připomíná vám to něco dnes ?

  OdpovědětVymazat
 5. Jo Čínský vůdci to dělají dobře vládnou pro svůj národ.

  OdpovědětVymazat
 6. Byl jsem v Číně v roce 1995 a v roce 2016.Ta obrovská změna za ty roky je nepopsatelná.Ve všem.Nejen v technice,výstavbě,v životní úrovni ale hlavně v myšlení lidí.Řekl by že se nenajde Číňan,ani na jejich vesnících,který je nespokojený.Všichni ví,že budou li pracovat tak se mají dobře.Jsou vlastenečtí, nesmírně hrdí na to co dokázali a ctí své tradice.Je pro ně důležité vzdělávání svých dětí.Vůbec neřeší "politické" zaměření svého vedení.To řeší pouze u nás naši pravdoláskaři.Podle toho,co jsem viděl a zažil,tak Čína položí USA na lopatky velmi brzy.

  OdpovědětVymazat