Reklama

středa 31. ledna 2018

Proč nevyhrála slušnost

31.1.2018  Tribun

Proč nevyhrála slušnost?
Krátka odpověď: Protože vůbec nebyla ve hře.


Dlouhá odpověď: Protože pouhá absence vulgarismů ještě není slušnost a volební kampaň nejsou jen kandidáti, ale i jejich podporovatelé. Nestačí vynechávat v řeči vulgarismy, aby byl člověk slušný, takhle chápou slušnost jen maloměšťáci. Slušnost, to je především úcta k druhým. Ke všem druhým, i k těm nesympatickým, i k těm, kterým nerozumíme. Slušnost je úcta k odlišné životní zkušenosti a odlišným prioritám. A nic takového v kampani nebylo, a ze všeho nejméně na straně těch, kteří se návratem ke slušnosti nejvíce zaklínali. Těm totiž nebylo zároveň žinantní psát a mluvit o idiotech a ovarech, smát se tělesným handicapům, přát si něčí (víme čí) brzkou smrt, chlubit se svojí vzdělaností a příslušností k centru a posmívat se těm, kteří mají formální vzdělání nižší a kterým je, ať již volbou či osudem, domovem periferie. A to není slušné, stejně jako vydávat svoje názory za pravdu a výsledek lepšího vzdělání, lepšího intelektu a lepší morálky. Toho všeho ale byla předvolební kampaň plná, tak plná, že v ní pro slušnost nezbylo místo.

A stejně tak, žiji-li v demokracii a prohlašuji-li se za demokrata, je vrcholem neslušnosti odmítat výsledky voleb, prohlašovat, že kandidát, kterého jsem nevolil, není můj prezident, a plédovat za omezení volebního práva pro ty, kdo volili jinak, nebo jim alespoň nadávat a posmívat se jim, že jsou blbí a navedení zároveň. Je-li po mém, není to demokracie, ale diktatura. Demokracie nastává až s úctou k takovým výsledkům voleb, které nejsou podle mého gusta.

I kdyby se nakrásně stal novým prezidentem Drahoš, národ by byl pořád rozdělený a slušnost aby hledal s lupou v kupce sena. Jen by to navenek vypadalo decentněji. Ale jaký to má smysl, žít v přetvářce? Sprosťáci budou mít za prezidenta sprosťáka právě proto, že jsou sami sprosťáci. Čím dřív to pochopí, tím lépe pro všechny.

- - -

22 komentářů :

 1. Nejvíce mě překvapilo, jak neslušný byl Drahoš, i když médii byl označován za slušňáka. Tím tedy rozhodně nebyl ani náhodou!

  OdpovědětSmazat
 2. Proč bych měl já, volič Zemana být po volbách neslušný na voliče Drahoše? Volby skončili a dále společně chodíme na pivo. Míč je na straně zapřísáhlých odpůrců Zemana z těch vyšších vrstev. Uražená pýcha a ješitnost z neúspěchu, tak jako před pěti lety dělá své a vede nadutce k nepřiměřeným reakcím, které jsou hloupé, ubohé ba směšné, bohužel i sprosté.Nechme je v tom smažit, mne rozhodně nevyprovokují k nějakým reakcím na jejich trapárny. Ono vzdělání a vědomosti ještě nejsou znakem inteligence. No nakonec pan Schwarzenberg byl naprostý nevzdělanec, dle vystupování s velice nízkým IQ a vzdělanci ho podporovali. Jaký to paradox. Podepsán čeký Buran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen uražená pýcha a ješitnost? Parazity nejvíce štvou zbytečně investované peníze.

   Smazat
  2. Poserplína Šlafengern1. února 2018 1:43

   17:02 - Notoricky známa stará chrchlavá figurka, nemtoš, křivák a poserplína Šlafengern není ani vystudovaný hajný. Je to jen obyčejný pošup, který max. dosáhl na certifikát z točení piva! A to ho ani k pivu nepustí, protože mu kape z nose a slintá z huby! No, kdyby si u nás díky Havlovi a Kalouskovi nenakradl restituce, tak z čeho by ta poserplína vlastně žila a chlastala. A kupovala si dennodenně hajzlpapír na tu svou díru!
   • www.youtube.com/watch?v=VnqvEQTag74 (video)
   • www.svobodnenoviny.eu/aristokraticky-slovnik-karla-
   • www.svobodnenoviny.eu/kdyz-adoptovany-aristokrat-karel-schwarzenberg-zase-mluvil-ze-spani
   • www.novarepublika.cz/2018/01/schwarzenberg-za-pravdu-se-bijici.html?showComment=1515651018934#c2993805033584587275
   • www.svobodnenoviny.eu/komuniste-kradli-zde-se-podivejte-na-zazrak-o-kterem-se-nemluvi-a-media-mlci-jak-se-schwarzenberg-dostal-k-majetkum-v-nasi-zemi

   Smazat
  3. Vážený, tímto, co jste napsal jste se právě zařadil po bok těch, které kritizujete a o kterých je psáno v článku. Je mně vás líto.
   Olin Borus - slušný volič pana Zemana

   Smazat
 3. Vážení,

  kdo viděl pana Drahoše na jevišti v Brně, ten může tuto osobu vnímat jako slušného člověka jen tehdy, kdy nevidí a neslyší co nechce vidět a slyšet. Pusťte si to na you tube hned od začítku...
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brněnské divadlo byl jeden z hřebíku
   do Drahošové kampaně .Marcel

   Smazat
 4. Volba Zemana pro mne nebyla o prohře drahouše, ale o porážce pražské kavárny, tedy o porážece lhářů, tunelářů, sprostoty. Je prima, že volby vyhrál Zeman, nic jiného nebylo možné,on totiž v těchto volbách jiný kandidát nefiguroval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Drahoše nešlo o slušnost.To byla jen vějička na voliče.A on žádný slušńák není.To se projevilo v mnoha chvilkách ,kdy se přestal kontrolovat a projevoval se takový ,jaký je...jen mocichtivý,arogantní ješita.Kavárna nemohla jít do voleb s tím,aby řekla,co doopravdy chce:
   -presidenta tvárného,bez vlastního názoru,kterého lze ovlivňovat,
   -více Bruselu a jeho omezovacích postojů,
   -vstřícnost Sudeťákům,
   -vstřícnost imigrantům,
   -více sluníčkářské nepolitiky,
   -potlačování tradičních hodnot rodiny,
   -vyzdvihování LGTB,genderu,homosexuality,
   -potlačování vlastenectví a státnosti,
   a toto vše a další svinstva,tj.Drahoš

   Smazat
  2. Rychlokvaška a havloidní bublifuk Drahoš1. února 2018 1:51

   Drahoš je mediální rychlokvaška, havloidní bublifuk, fake politik, pravdoláskař, eurohujer, falešná ikona, manekýn, narcis, maskot, manipulant, okopávač kotníků a seladon. Je to prázdny sud na antizemanovské hlasy! Případná prezidentská éra s Drahošem na Hradě by znamenala konec české státnosti, národní identity, existence a svébytnosti ČR! Kdo volil Drahoše za prezidenta volil arcizloděje Kalouska za premiéra, poserplínu Šlafengerna za mentálního guru a celou zlodějsko-tunelářskou TOP09 pakáž k vládnímu korytu. A jako třešničku volil Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu! Drahoš vystupoval jako elitářský antidemokrat, falešný a pokrytecký, hájící demokracii jen tehdy, když mu to hrálo do jeho velkopanských ambicí.
   Proto byl NEVOLITELNÝ!

   Smazat
  3. Pěkně napsáno !
   Je to ten Jakub Janda z gay porna ?
   Pokud ano , tak už se stopro videli na hrdě .

   Smazat
 5. Tribune, skvělé a řízné! Vyhrála přirozená inteligence nad draze a často těžce nabytými písmenky před i za jménem. Ta se za peníze pořídit nedá. Díky všem, kteří jí vládnou a jsou chloubou naší země. 31%ní Pražák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražáci jsou i vlastenci a hlavně dobří lidé . Je jich sice menšina , ale nemůžeme je strkat do jedné
   kavárny . Slezsko

   Smazat
 6. Zajímavé je, že hned po skončení toho cirkusu Drahoš prohlásil, že svůj nejbližší tým nerozpouští, ale pokračují dál a za dva dny už balil sakypaky. Asi mu donátoři řekli: Děkujeme, stačilo, pokračujte, ale za svoje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. naprostá pravda,svoji ulohu nějak splnil a už ho nepotřebují řeči o založení nové politické strany jsou blábol....

   Smazat
 7. Moc pěkně napsáno ,tedy dle mého úsudku ,děkuji za článek.

  OdpovědětSmazat
 8. Vztah loutkovodiče a kavárny k Drahošovi:
  "MOUŘENÍN SVOU PRÁCI VYKONAL,MOUŘENÍN MŮŽE JÍT "

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak jak rychle přišel tak i odešel a ani ten puch po něm nezůstal.

   Smazat
 9. Ano „slušnost" byl volební tahák havloidů a dost lidí na to skončilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za pár let si sám sobě nebudete schopen odpovědět na otázku,Kdo to byl Drahoš? Již teď je to mrtvola a do ní se nekope,máme přece nějakou slušnost.

   Smazat
 10. Zásadou slušnosti je argumentovat pravdou.*

  OdpovědětSmazat
 11. Myslím že to vše není jen o Drahošovi, ale hlavně o těch , kteří jej vedli na provázku, on byl více méně poslušný vykonavatel, jak hloupé k člověku, kterému se dostalo vysokoškolského vzdělání. A ti samí pokračují v antizeman dál, bez jakéhokoliv respektu a základní slušnosti a to včetně médii. A na hruby pytel patri hrubá záplata, jinak to nejde. Nejednase o nadmerna užívání vulgarismů, ale o vymezení se dolních 10000000 obyčejných lidí, mam-li se vyjádřit obecně. Jinak bychom si museli myslet, že jsme jen obycejne bečíci stádo, ale to nejsme a už jsme to opět dokazali.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.