Reklama

.

.

úterý 16. ledna 2018

PROČ VOLÍM ZEMANA

Zbyněk Passer
16.1.2018  PravýProstor
Přestože jsem na podzim nezvolil Babiše, ani Okamuru, natož KSČM? Přestože jsem pravicový konzervativec?
Protože prezidentská volba není o tématech, která se médiím podařila podsunout většině národa:


KOALICE BABIŠ – ZEMAN

Zeman je v podmínkách pověření premiéra sestavením vlády a získáním důvěry nezvykle mírný, přestože Babiš zřejmě byl agentem StB, zneužil dotaci na Čapí hnízdo a bez důvěry Sněmovny čistí státní správu ve prospěch ANO, tedy svůj. To vše je špatně, nepolemizuju.

Jen připomínám, že Havel jmenoval premiérem agenta komunistické rozvědky Tošovského, který okradl směnou českého zlatého pokladu za německé dluhopisy český národ o mnoho desítek čapích hnízd. Pravda & láska sro. zásadně vyniká selektivní pamětí.

Nadto souzním s Erikem Bestem a Jaroslavem Pleslem v domněnce, že nejmocnější a nejnebezpečnější mafií v ČEZké republice, mafií která ji v uplynulých dvaceti letech Pokorně a ROMANticky zprivatizovala, je ČSSD a.s., jejímiž lidmi jsou prolezlé veškeré české instituce, kde se rozdělují rozpočtové fondy i dotace.

Dílčí klany, propojené s ČSSD okradly tuto zemi v uplynulých dvaceti letech o odhadem více, než půl bilionu korun v energetice, odpadovém hospodářství, poskytování služeb městům a krajům, hromadné městské i meziměstské dopravě všech druhů, krajských a městských rozpočtech, distribuci evropských dotací, ve zdravotnictví, školství, atd atd.

Kradly by dál, pokud by je Babiš neodstavil. Jsou jako chobotnice a jedno období mimo vládu je rozhodně nevykrví. Kromě Babiše není jiná politická síla, schopná tuto Cosu Nostru, zahrnující i část policie, soudců a různých kontrolních a dozorových orgánů zastavit.

Že to nebude zadarmo a Babiš vyplní vzniklé vakuum? Tuhle cenu bych riskoval, protože Babišovo impérium má veškerou moc i zásadní slabinu zároveň integrovánu v jednom – v osobě samotného Babiše. Hraje příliš vysokou hru a spíš dříve, než později stejně skončí, s ním padne i celé ANO, postavené jen na něm. Prohnilí proti prohnilým je boj, který mi nevadí.


ZEMANOVO CHOVÁNÍ

Nelíbí se mi jeho způsoby, některé jsou přímo skandální, ale souhlasím s fundamentem většiny jeho projevů, které velká média před národem vesměs úzkostlivě tají. Mám-li volit mezi dobrými způsoby bez obsahu a pevnosti vs. jasnými formulacemi a pevnými postoji v klíčových otázkách, balených do nevábného obsahu, volím jednoznačně to druhé.


ZEMANOVO ZDRAVÍ

Havel v posledním období po dlouhou dobu nezvládal prezidentské povinnosti ze zdravotních důvodů, stejně jako Masaryk. I tak oba své prezidentství zvládli se ctí. Ani jednoho z nich si seriózní tisk dané doby nedovolil ponižovat a zkoumat a spekulovat o něm, v té míře jako u Zemana. Raději nezdravého prezidenta, než tenistu s guľama, co nám místo Wimbledonu přinesl Lisabon.


RUSKÝ A ČÍNSKÝ VLIV NA ZEMANA

Chiméra. Zeman je v dobrých vtazích s USA, EU a mnoha dalšími spojenci. Je jednoznačně proevropský, proamerický a proizraelský. Stejné postoje, návštěvy i mise do Číny mají Němci, Britové, Američané a doma jsou oslavováni za posilování obchodních vazeb s asijským tygrem.

Např. Izrael má s Moskvou mnohem užší vztah, než Česko, přesto si nikdo nedovolí považovat Bibiho za Putinovce a to byl v Moskvě častěji, než Zeman. Zeman správně chápe, že po bilaterálním uspořádání díky Obamovi padlo i unilaterální a to současné – multilaterální znamená nutnou politiku více azimutů. Předchozí výhradní orientace na západ se neosvědčila zejména v letech, majících na konci stejné číslo, jako rok letošní.


ZEMANOVO NEJBLIŽŠÍ OKOLÍ

Ovčáček je zrcadlovým odrazem přístupu liberálních médií k řádně zvolenému prezidentovi. Je to overkill na obou stranách, ale liberálové si začali – jen si vzpomeňte na naprosté selhání médií (včetně veřejnoprávních) v roce 2013, kdy nepokrytě podporovala Jeho Jasnost knížete Růženku z Orlíku a zvracela na Zemana víc, než on později do korunovačních klenotů.

Mynář a Nejedlý jsou těžko stravitelní pro kohokoliv, vyjma jejich nejbližší okolí a obchodní partnery. Zneužívají Hrad ke svým ekonomickým zájmům. I tuto škodu jsem ochoten strpět, když už jsem musel strpět Promopro, Kapsch, Pandury, fotovoltaiku, bioplynky, bionaftu, CASA. ČSA, OKD, Kočky, Hrdličky a další zvěřinec s o řády vyššími škodami, než kdy zvládnou napáchat Mynář a Nejedlý.


PROČ NEMŮŽU VOLIT NĚKOHO JINÉHO?

Protože mohutně dunící prázdný sud Drahoš, u něhož má PR team největší starost, aby se ještě dva týdny nikdo nevrtal v realizovaných investicích Akademie věd za jeho funkční období a aby toho raději moc neřekl. Bez obav. On nic neřekne, i když mluví. Dlouhé roky byl loajální k táboru pravdy a lásky, poslouchat jej bude i dál. Je pro mne nepřijatelný i pro postoj své instituce k migrační krizi.


PROČ TEDY BUDU VOLIT ZEMANA?

Protože před příštím prezidentem budou stát pro českou státnost o dva řády podstatnější úkoly, než zda jmenuje Babiše i v druhém, resp. třetím kole. Jmenovitě půjde o nepodpis nové podoby migračních evropských pravidel (Dublin IV) a Evropské sociální charty. Obě tyto normy mají jedno společné: Zbavit dosud vzdorující země V4 i posledních zbytků suverenity v otázkách národní bezpečnosti, migrace a řízení své sociální i daňové politiky.

Podpisem obojího bude o umístění milionů z migrantů z příštích velkých vln (pokud máte pocit, že nepřijdou, sněte dál) rozhodováno centrálně v Bruselu a migranti budou direktivně redistribuováni podle nastaveného klíče. Sociální charta pak zajistí, aby jim musel český daňový poplatník platit stejné peníze, jaké dnes dostávají v Německu a na jaké nedosáhne většina českých starobních důchodců. Říká se tomu evropská solidarita.

Nebavme se o potěru. Z velkých ryb mezi kandidáty je jenom jedna, kterou mohutný proud Bruselu s kolaborační pomocí českých liberálů skrz stále řídnoucí síť obhajoby českých národních zájmů neprotlačí. Tou rybou je Miloš Zeman, moje nelehká, ale jediná možná volba.

- - -

15 komentářů :

 1. Volil jsem zásadně, byť komunista nejsem a nikdy nebyl, právě ony "komunisty".
  Kdyby se nabídlo něco podobného Zemanovi, ještě v chytřejším vydání, tak to podobné volím. Zeman nectí známe pořekadlo, mluviti stříbro, mlčeti zlato. Za to bude poražen Zemanem. Přesto ho, toho Zemana budu volit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Zeman by mohl být poražen jedině jiným Zemanem - třeba trochu vitálnější k, ale určitě na hrad nepatří Drahoš. To by byla cesta které by jsme velmi litovali. Kdoví jak by to tady vypadalo už teď kdyby Zeman těch pět let prezidentem nebyl.

   Vymazat
  2. Jste politování hodný.

   Vymazat
 2. Zeman je odolný na podrazy. Nesesype se, to je důležité. Má své pevné postoje, hájí zájmy naši republiky. Hlavně umí předvídat a nenechá se zastrašit a ovlivnit. V dnešní nelehké době je výhra mít ho prezidentem. Volim ho znovu.

  OdpovědětVymazat
 3. Článek dobře napsaný.
  Zeman, ač žádný ideál, přesto nejmenší zlo a hlavně poslední pojistka Babiše, který při své obhajobě píchl do sršního hnízda a otevřené rozkryl stomiliardové křivárny šedé eminence starých vládních a poslaneckých struktur, velectěného Bakaly.
  Aby v této činnosti nemohl pokračovat, tak do něj bodají ze všech stran. A když to nepomáhá, nasadí na něj nabubřelého vědátora, kterého (ač doposud nikdo neznal) volí převážně Praha a zahraničí.
  Komu je ten člověk vázán? Po tom se již nikdo nepídí... A tak trapná hysterie kolem Babiše a Zemana vymastí hlavu i tomu nejposlednějšímu čtenáři bulvárních listů zajímajícího se jen o špínu a pomluvy, a aniž by věděl, co vlastně činí, přidá se na stranu ječících zaprodanců, kteří se jen smějí, jak je ten národ lehce zmanipulovatelný...

  No nic. Zase budeme tam, kde jsme byli. Zase budeme nadávat, jak se tu krade, podvádí a korumpuje v nejvyšších vrstvách a hledat spasitele, kterého nikdy nenajdeme, neboť to kolo nedokážeme (ani ve svých hlavách) zastavit.
  A DOBŘE NÁM TAK !
  J.Caláb

  OdpovědětVymazat
 4. Přestože byl pravděpodobně Drahoš agentem STB a protože je nyní agentem USA a Bruselu, soudě podle jeho vystupování, tak volím Zemana. Zeman je prezident občanů Drahoš bude nejvýše prezidentem Bruselu, pražské kavárny a větší část poslanecké kafrárny. Občané, sněmovna vypadá sice jako divadlo, ale hrají si tam s vašimi osudy. To sebrání, že jsme si přivedli do Valdštejna my občané? Kdo, který velmoc, kteří Shapirové nám zde zmanipulovali volby a zařídili na kandidátkách zvolení šílenců. Víte jak se zachoval Valdštejn? A oni jdou pilně v jeho stopách, stopách Háchů, Moravců, největších vyvrhelů českých dějin, těch, kteří zrazovali za peníze stát, Husa, Komenského, Masaryka. Žádám o odeškodné, neb ze sledování vystoupení poslanců za ODS, soc. dem, piráta i lidovce se mi udělalo zle. Žádám o odškodné ČÉTÉ, KTERÁ BY MĚLA UPOZORŇOVAT, ŽE BUDE VYPOUŠTĚT DO ÉTERU SPLAŠKY Z PARLaMENTU A ZANEŘÁĎOVAT OVZDUŠÍ NAŠÍ REPUBLIKY. Kde jsou ekologové, kde jsou najednou se svými kecy, kecy, kecy. Budu požadovat, aby OLAF vyšetřil a česká media ihned zveřejnila seznam těch, co jim páchne ve Valdstejnu septik z úst. A aby Brusel nařídil implementovat své nařízení, že ústa nesmí používat jako kanál ani poslanci. Je to v zájmu čistoty ovzduší, kterým se občané dusí a je jim ukracován život jen pro zvýšení korupného posranců a zisky kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 5. Zeman hájí zájmy Čechů v České republice. Navazuje kontakty pro české firmy v zahraničí. Drahoš má problém odmítnout migranty před českým lidem. A že chce vyznamenat bratry Mašíny, to je buď tupost nebo ho někdo navedl. Když někdo podřízne svázaného policistu, tak to je jenom sprostá vražda a ne boj proti komunismu.

  OdpovědětVymazat
 6. Mně stačí že je Drahoš Kalouskův příznivec. Volím jednoznačně Zemana. ( A jak si spolu připíjeli na Drahošův postup do druhého kola ).

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, tři věci by měly být rozhodující i pro člověka, který se o politiku dlouhodobě nezajímá: Drahoš spolu s Putnou už předloni sestavili zvací prohlášení pro migranty. Drahoš spolu s pornohercem Jandou prohlašují nenávistné komentáře k Rusku. Drahoš si připíjí s Kalouskem na své budoucí vítězství. To by mělo stačit každému, kdo si uvědomí, o jaké kamarádíčky se jedná. Kde sebral chudý akademik 33 milionů na kampaň? To rozkrádači ČR se složili, bohatě se jim to vrátí, až nás zase začnou prodávat a ožebračovat a nastrkají nám sem migranty, kteří se budou smát ne do dlaní, ale chechtat na celé kolo.
  Nevkládala jsem velkou naději v to, že Babiš i jako osvobozený premiér schválené vlády podnikne opravdu něco proti rozkrádání země, ale je jediný, kdo to udělat může. Budou-li předčasné volby a bude-li v nich Babiš znovu kandidovat, dám mu svůj hlas už jen pro tu maličkou šanci, kterou snad představuje. Že je autoritativní? V dobách ohrožení, řekl by Igor Hnízdo, se volil diktátor.A my v ohrožení jsme. Padne-li Zeman, padne Babiš. Co udělá 30% voličů ANO v prezidentské volbě? Zdravím všechny, kdo volí Zemana, Pavla

  OdpovědětVymazat
 8. Je to bída, je to bída, je to bída. Viděli jste to panoptikum českého parlamentu. Škoda, že Valdštejn nemá aspoň 5 pater, je to na defenestraci blbosti. A co je nejhorší, či snad nejkomičtější? Nejvíce rozumu projevili komunisté! To je k neuvěření, kdo dnes představuje politický ksindl. Kdo dostal zadání rozvracet, rozvracet, rozvracet - až občané budou zvracet, zvracet, zvracet a budou sloužit svým pánům v Bruselu do roztrhání těla - jako vězni v Mauthausenu či Dachau... To znám! Takže zdar a sílu Zemanovi. No a kéž by česká pošta sebou hnula, aby dostali konečně i špetku rozumu v ODS, u lidovců a v soc. dem. Ale co s Piráty? Pověst pirátů je snad všude v civilizovaném světě špatná či ještě horší. Tak se chlapci musí snažit tuto svou pověst naplnit. Svým zevnějškem se jim blíží, snad některý by si mohl dát pásku přes oko, jiný narůst vousy, také kynžál za pasem by jim slušel. A když piráti, tak by si měli někde zajmout i trochu rozumu. Když jsem byl v pubertě jako oni, sestra se mi pro dlouhé vlasy posmívala "dlouhé vlasy, krátký rozum" a piráti mi dokazují tuto holou pravdu. Málo kdo si zapamatuje jméno, ale muže se špinavými dredy každý.

  OdpovědětVymazat
 9. Správné komentáře, Je dobře że je zde většina lidí kteří se nenechali zmanipulovat a zblbnout.
  Honza.

  OdpovědětVymazat
 10. Myslím, že Babišovo personální čistky chápu. Vyčistím úřady a dostanu se k citlivým informacím z minulosti. Těch využiji jako nátlakového prostředku.
  Pokud mám pravdu, začnou tát ledy v partajích, které se v minulosti podílely na vládě a mají v současnosti koaliční potenciál. To znamená, že mají dnes dostatek křesel k vytvoření koalice s ANO. Nejpravděpodobněji ODS a lidovci.
  Počkáme a uvidíme. Samozřejmě, i "vyšetřování" Čapího hnízda pak skončí ve ztracenu. A má to svojí logiku. To, co udělal Babiš musely udělat desítky, ne li stovky jiných "podnikatelů" navázaných na tehdejší vládnoucí špičky. Tak že, pokud by musel padnout Babiš, budou muset padnout i ony desítky (stovky) jiných i s jejich chlebodárci. Pardon, dotace dárci.

  OdpovědětVymazat
 11. Volil jsem SPD volím vlastence Zemana jiná volba nepřichází do úvahy.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Hricáku, mám přesně stejný názor na to, jak dopadne Čapí hnízdo. Mnoho lidí, a určitě ne na ledajakých postech, si taky přihřálo svoji dotační polívčičku, a šli by za katr taky.Čapí hnízdo ale aspoň stojí a slouží k nějakému účelu a peníze tam byly investovány, neodpluly na konta takypodnikatelů do ciziny. Pavla

  OdpovědětVymazat
 13. Kvalitni nazor. Ja na to mam jednodussi pohled. Volil jsem Zemana, protoze Drahos proste nebyl dostatecne silny kandidat. Jednoduche. Nemam na trenyrkach nebo nocni kosili napis Klub pratel Milose Zemana, taky me v ledascem stve, ale neni to tak spatny prezident. Zaprve za dulezitejsi nez Zemanovy vulgarismy povazuju migracni politiku - Drahosovi v tomto neverim. Zadruhe nikdo nevi, co prijde - muze prijit valka nebo jine veci, ktere budou vyzadovat spravna rozhodnuti - a tady Zemanovi 100% verim, ze bude hajit narodni zajmy a postavin se za spravnou vec, jak uz to v historii predvedl mnohokrat. Drahosovi v tomto opet neverim. Drahos asi neni uplne spatny clovek, ale nemuzu si pomoct, prijde mi, ze by mu v kritickou chvili chybela kuraz. A co mi prislo obzvlastne ubohe, cela kampan Drahose byla antizeman a to co predvedl v duelu, to bylo proste zalostne. Lepsi mit na hrade ochlastu, nez loutku jakou je Drahos.

  OdpovědětVymazat