Reklama

.

.

sobota 27. ledna 2018

Prohlášení DSZ k prezidentské kampani - demonstraci moci - pana Drahoše stažením králíka

27.1.2018 Demokratická Strana Zelených

Demokratická strana zelených /DSZ/ je pobouřena krokem kandidáta na prezidenta pana Drahoše, který v rámci své kampaně veřejně podpořil zabíjení zvířat a před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů a před zraky dětí, vlastnoručně stáhl z kůže právě zabitého králíka.


DSZ považuje za hluboce neetické a za morálně pokleslé, když v rámci prezidentské kampaně, ve snaze získat přízeň voličů, kandidát na prezidenta demonstruje, jak zabíjí nevinná zvířata.

DSZ uvítala zákon o na ochranu zvířat, zakazující chov tzv. zvířat pro kožešiny. Ten byl schválen minulý rok a podpisem současného prezidenta Miloše Zemana se stal součástí právního řádu České republiky. DSZ prosazuje i přijetí zákona na ochranu zvířat, který by zakázal zneužívání volně žijících zvířat v cirkusech. V obou případech má pan Drahoš bohužel opačný názor. Z jeho reakcí prezentovaných před prvním kolem prezidentské volby, je patrné, že by ani jediný zákon na ochranu zvířat nepodpořil a jako prezident nepodepsal.

DSZ odsuzuje jakékoliv násilí páchané na zvířatech tím spíše, je-li jediným smyslem takového jednání vedení volební kampaně.

DSZ, jejíž členové a příznivci jsou ochránci zvířat, i z tohoto důvodu odmítla podpořit pana Drahoše v druhém kole prezidentské volby.Řídící výbor DSZ

20 komentářů :

 1. Tak to už je fakt silná káva. Už tak si většina městských dětí myslí, že se maso vyrábí v továrně.
  Celý život žiji na vsi. Od dětství jsme chovali prasata, králíky a drůbež, které končili na našem stole. Pořizovali jsme si je s tím, že tak skončí, až přijde jejich čas. Nikdy jsme zvířata netýrali, ale na druhou stranu je nezbožňovali, jako zbožňují dnešní "chovatelé" své domácí mazlíčky, často víc, než své děti.
  Takto ujeté názory Zemanovi spíš uškodí, než pomohou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby žil na vsi a právě si stáhnul králíka k obědu (bez TV kamer) je to OK. Ale zabít králíka jenom jako předvolební show je fakt nechutné.

   Vymazat
  2. 8:28 neporozumel si clanku
   Pis min, cti pozorneji

   Vymazat
 2. Demokratická strana zelených asi vznikla na Silvestra a dosud je plná humoru. Ani nekandidovali v říjnu v parlamentních volbách, protože tehdy neexistovali!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DSZ je zřejmě nějaký nový klon Strany zelených,
   která se po odchodu svého předsedy oddala zimnímu spánku - lépe navěky, pakáž.
   To,že je tento klon navenek demokratický neznamená,že se odlišují svou ideologií od stran Zelených v Evropě i jinde.
   V sousedním Německu se ta zelená sebranka už dávno nevěnuje ochraně přírody, neboť to má v popisu každá strana, ale tématům afromuslimské invaze do země. Tento, elitami chtěný vpád plně podporují a s úspěchem přispívají k destrukci současného Německa. A blbí Němci je ještě volí !

   Rakušané už toto pochopili a při posledních volbách jejich Zelení skončili s debaklem.

   Snad i doba všelijakých Bursíků, ať už se přejmenovali jakkoliv, má i u nás utrum.

   Vymazat
  2. Je vidět, že nečtete kadidátky. Demokratická strana zelených kandidovala do podzimních parlamentních voleb spolu s ostatními stranami pod číslem 10 - Rozumní2017 Petra Hanniga a se Zelenými pana Stropnického nebo dříve Bursíka tato strana nemá nic společného. Na Wikipedii si můžete přečíst celou historii této (DSZ)strany.

   Vymazat
  3. Je vidět, že nečtete pozorně ani Novou republiku -:). DSZ totiž tady zveřejnila 23.1. své prohlášení podpory M. Zemanovi. Jsou to prima kluci z Klenčí, nemají nic společného ani se SZ, ani s LESem Bursíka.:" http://www.novarepublika.cz/2018/01/prohlaseni-demokraticke-strany-zelenych.html

   Měli jsme teď před volbami všichni náročné období. I díky skvělé NR -:)

   Vymazat
 3. No jo no, nejdřív králíka, potom občany. Je to od Drahoše ukázka "slušnosti" a hlouposti. Nepotřebuji, aby prezident uměl stáhnout králíka, přeříznout prkno ... Ubohé, zločinné, lumpárna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozumím, ale místo stahování králíků by mělo lidi pálit to, jaký má třeba vztah k demokracii. Je velkým bojovníkem za demokracii, ale nechat lidi rozhodnout, zda chtějí odejít, nebo zůstat v EU, nechce?
   To vidím, jako mnohem důležitější, než jeho "morbidní" spády s králíky.

   Vymazat
 4. Myslím , že Drahos je hostapler, něco jako Hitler! Napomadovy seladon s křivou, prolhanou hubou! Zabíjení a stahování králíka je symbol jejich odporného hnusu co mají v sobě , protože tohle může udělat opravdu jen a jen lidská sracka a tohle tomu nymandovi radi zaprodanec Kolář s jeho skvadrou, je to opravdu pouho pouhý dobytek !!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Mno nic kdyby byla situace normální tak rozumné zelené bych bral. Příroda potřebuje chránit ale v oligarchickém kapitalismu to je bezpředmětné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to stejně bezpředmětné, jako všechny snahy o "zlidštění" kapitalismu.T

   Vymazat
 6. Já se chcu podívat na meteoradar, a tam na mě taky čumí ten zmrd s falešnámi brýlemi. Jéžiši, já bych mu nejraději jednu fláknul.

  OdpovědětVymazat
 7. K ochraně přírody mám kladný vztah, Drahoše jsem nevolil ani v druhém kole, ale proboha trochu soudnosti!

  Králici se v našich končinách od jaktěživa chovali na maso a nikdy ne jen pro kožešinu. Tak v čem je je problém? Že se Drahoš před voliči vytahoval tím, co každý chovatel králíků s nimi nakonec udělá?!

  Jo kdyby jej Drahoš stahoval za živa a nebo podřezával bez omráčení "halal způsobem". pak bych takovouto reakci bral, ale takto?

  Takto se vedení DSZ zesměšňuje úplně stejným způsobem jako Drahoš v debatách před diváky TV...

  Zdr.
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Urazis me, stahnout z kuze by meli tebe

   Vymazat
  2. Nevím, vnímám to jinak - nějaký debil si myslí, že voliče přesvědčí(obůbne) tím, že umí stáhnout králíka, umí přeříznout prknmo a proto je jeden z nich a proto mu to "tam" maj hodit. On si probůh asi opravdu myslí, že to je důkaz toho, že je obyčejný člověk. Z toho čiší hloupost, nebo to, že sme pro něj blci tupí. Každý, kdo mu to tam hodí je tupec - zvolil ho proto, že souhlasí s tím, že prezident ČR musí umět stáhnout králíka, přeříznout prkno a pro imidž nosit bršjle bez dioptrií - to aby vypadal chytře, když v hlavě duto. No, odmyslím-li všechny tyhle nesmysly, co páchal on a jeho poradci, odmyslím-li pitomosti co plácal - ty mu někdo napsal a nacvičil to sním, nemohu nebrat v ůvahu neverbální komunikaci, kterou ke mně promlouval. Proto jsem byl rád za debatu na Primě - hezky pod tlakem, aby se projevilo to, co je mu vlastní - děs, běs a hrůza - podrazáctví, pohrdání, nebubřelost, hloupost, prázdnota.

   Vymazat
  3. Anonymní27. ledna 2018 12:05
   Přesně vystiženo. Je to zoufalec a už neví jak se podbízet lidem na venkově, kde je neoblíbený. P.K.

   Vymazat
  4. Anonymní 27. ledna 2018 12:05
   Anonymní 27. ledna 2018 12:36

   S vaší kritikou pr. Drahoše souhlasím, jen o tomto můj příspěvek opravdu nebyl. Já jsem se vyjadřoval jen a pouze ke stanovisku vedení DSZ a to bylo skutečně o něčem jiném.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  5. Anonymní27. ledna 2018 14:59
   Nejspíš jsme se nechali unést silou okamžiku.
   Co se týče Vašich aktivit, tak s nimi souhlasím. Ale nějak si vzpomínám, že ten zákon o chovu kožešinových zvířat, Vám nějak částečně vykastrovali.
   V této oblasti je toho opravdu hodně špatného. Největší počet zvířat trpí ve velkochovech. Ale za tím jsou velké peníze, zde bude náprava hodně, hodně obtížná. My běžní občané tomu můžeme napomoci omezováním spotřeby masa. P.K.

   Vymazat