Reklama

čtvrtek 11. ledna 2018

Ruská armáda zmařila útok světového hlubokého státu na Putina

Jurij Barančik
11. 1. 2018         zdroj
Co je za útokem v noci na 31. prosince na základnu Hmeymim a 6. ledna na Hmeymim a Tartous?
Konec prosince a začátek ledna poznamenaly dva útoky na ruské vojenské cíle v Sýrii. V noci na 31. prosince byl proveden minometný nálet na základnu VKS v Hmeymim a v noci na 6. ledna byl učiněn pokus zaútočit drony na základnu VKS Hmeymim a středisko MTZ ruského námořnictva v Tartous.


"Incident v Hmeymim je možné považovat za jeden z nejzávažnějších po celou dobu trvání operace v Sýrii. Incident v Hmeymime znamená s největší pravděpodobností přechod války v Sýrii do nové etapy - od boje na frontách k diverzním operacím teroristů, vyškolených USA.

"Uskutečnění diverzní akce je pomsta ze strany USA za návštěvu prezidenta Ruska Vladimíra Putina na základně VKS RF v Hmeymim a jeho tamní projev, v němž vyznačil konec vojenské fáze konfliktu v Sýrii. Touto událostí USA jakoby ukazují, že nic ještě neskončilo.

Existují dvě možné odpovědi na tuto situaci. Podle první je možné se honit za teroristy a diverzanty po zničené Sýrii. V podmínkách zničení, téměř úplné absence místní civilní administrativy a policie, to bude dlouhé a ne příliš efektivní. Mnohem účinnější bude zasazení úderů na základny, kde se přípravují, bez ohledu na území, na němž se nacházejí", poznamenal šéfredaktor IA REX Jurij Barančik.

"Ve druhé jde o vytváření vlastních proxy sil z místních, jak to dělá Írán při působení na přilehlých územích. Musíme přebírat iniciativu a bít jako první. A bít tam, kde to přinese největší efekt. Vnucují nám tvrdší pravidla hry, je třeba odpovědět zvýšením sázky. Tím spíš, že je čím odpovědět", konstatoval expert.

Včera 8. ledna Ministerstvo obrany Ruska podrobně informovalo o útoku dronů v noci z 5. na 6. ledna:

"Bezpečnostní systém ruské letecké základny Hmeymim a střediska materiálně-technického zabezpečení ruského námořnictva v Tartous v noci z 5. na 6. ledna 2018 úspěšně zmařil pokus o útok teroristů s masivním použitím bezpilotních letounů (BPL).

Po setmění bylo prostředky ruské protivzdušné obrany ve značné vzdálenosti identifikováno 13 menších vzdušných cílů neznámé příslušnosti, přibližujících se k ruským vojenským objektům. Deset úderných BPL se přibližovalo k ruské letecké základně Hmeymim a další 3 ke středisku MTZ v Tartous.

Šest vzdušných cílů nevelkých rozměrů se ruským jednotkám radioelektronického boje podařilo převzetím vnějšího řízení vzít pod kontrolu. 3 z nich byly usazeny na kontrolovaném území mimo základnu a další 3 BPL při přistání vybuchly při nárazu na zem.

Sedm dronů bylo zničeno běžnými komplexy protivzdušné obrany Pancir-S ruskými jednotkami protivzdušné obrany, které mají nepřetržitou bojovou službu. Oběti ani materiální škody na ruských vojenských objektech nejsou. Ruská letecká základna Hmeymim a středisko MTZ ruského námořnictva v Tartous i nadále fungují v plánovaném módu.

V současné době ruští vojenští odborníci provádějí podrobnou analýzu konstrukce, technického vybavení a po domácky vyrobených náloží u zajištěných BPL. V důsledku dekódovaných dat získaných BPL bylo určeno přesné místo jejich vypuštění. Teroristé poprvé masivně použili BPL, vypuštěné ze vzdálenosti 50 kilometrů, s využitím moderních technologií zaměření dle družicových souřadnic GPS. Technická expertíza zajištěných dronů ukázala, že tyto útoky mohou být teroristy prováděny ze vzdálenosti asi 100 km.

Analýza útoků 31. prosince a 6. ledna umožňuje hovořit o tom, že to byly dvě části jedné operace. Cíl první etapy operace (minometné ostřelování) spočíval v tom, aby se, za prvé, provedlo potřebné psychologické působení na ruskou armádou a ruské veřejné mínění tím, že se zpochybní schopnost ruské armády chránit základnu VKS v Hmeymim, za druhé, aby byly vytýčeny falešné cíle pro zpracování strukturami kontrarozvědky ruské armády v Sýrii.

Cílem druhé fáze byl útok na ruskou vojenskou základnu VKS v Hmeymim a středisko materiálně-technického zabezpečení ruského námořnictva v Tartous právě drony, které mohly při troše štěstí nejen způsobit ruským vojenským objektům mnohem větší materiální škody, ale i více ve veřejném mínění Ruska rozdmýchat debaty o přítomnosti ruských VKS v Sýrii.

To znamená, že hlavním cílem této operace ve dvou krocích bylo a) způsobit vážný psychologický úder vojenskému a politickému vedení Ruska v době zahájení volební kampaně; b) aktivizovat panické a destruktivní nálady v informačním prostředí; c) zasít nedůvěru ke kurzu vedení Ruska na obrození země, který je prováděn od roku 2000.

Avšak díky činnosti bezpečnostních systémů ruské letecké základny Hmeymim a střediska MTZ ruského námořnictva v Tartous byl pokus o teroristický útok s masivním použitím bezpilotních letounů úspěšně zmařen, čímž byla zasazena seriózní rána plánům mezinárodních teroristů a jejich ochráncům v západních zemích na zesílení psychologických operací proti vojenskému a politickému vedení Ruska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Přesně tak. Vyčistit Sýrii od všech základen, které tam nemají být a od všech (polo)vojenských sil, které nedostaly pozvání od syrské vlády. Moc jich není, za pár týdnů bude hotovo.

  OdpovědětSmazat
 2. Souhlas. Odpověď musí být tvrdá bez ohledu na umístění základen teroristů. T

  OdpovědětSmazat
 3. Závažnější je americký plán vytvořit na východním břehu Eufratu výchozí území (3x větší než Libanon) syrských opozičních jednotek, včetně kurdských.

  http://www.iarex.ru/news/55088.html

  Zároveň Saudská Arábie (podle vyhlášení MZ z 24.12.2017)oficiálně končí s podporou syrských povstalců. Těm saúdský ministr zahraničí doporučil účast na mírových jednáních v Soči koncem ledna.

  http://foreignpolicy.com/2018/01/08/dancing-to-russias-tune-in-syria/
  a
  http://www.iarex.ru/news/55108.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. www.foreignpolicy.com je Americky neokon magazine, jestli to nevite pane Kopecky?? Je dobre najit nejake neutralni linky!!!

   Smazat
 4. I Asadova koalice má jistě dost využitelných kapacit pro průzkumnou činnost na syrských územích, která jsou ještě i dnes okupována silami panské koalice vedené USA.
  A podobně, jak to ruské VKS činily až dosud proti silám IS(IL), selektivně a přesně ničit infrastrukturu diverzních skupin. Počínaje jejich štáby, sklady výzbroje a munice a výcvikovými středisky. (A odřezat tak zahraniční agresory od místních nájemních (obětovaného kanonenfutru), jejichž prostřednictvím je tam US proxy-válka vedena.
  Jiná cesta, než vypudit ze Sýrie panskou koalici, asi není.
  Pokud ovšem neuvažujeme frontální konfrontaci Asadovy koalice s agresory. Ta by ale v lepším končila buď v RB OSN nebo (v horším) globálním konfliktem. To podle toho, na jakou variantu by měl Trump a spol. své nervy.

  OdpovědětSmazat
 5. K takovým prohlášením by se mělo vyjadřovat to centrum proti dezinformacím a to veřejně aby jsme se dozvěděly co to je za dobře placené kretény a komu slouží z našich daní včetně těch mírotvůrců z JUSEJ.

  OdpovědětSmazat
 6. No, RF má dvě možnosti - buď nastavit druhou tvář, nebo oprášit "odpoveď z lesa". Afghánci by jistě ocenili nové protiletadlové prostředky, tak jako to ocenili v 80' letech, když je dostávali od USA a dalších z jejich kohorty propagátorů "mezinárodního práva, demokracie, pravdy, míru, humanity a lásky".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastně mají ještě jednu možnost, vytvořit západním džihádistům takové podmínky, aby se rádi vrátili zpět domů na Západ a pak si počkat.

   Smazat
  2. hadrová loutka Trump alias Trumpeta11. ledna 2018 22:02

   • www.seznamzpravy.cz/clanek/trumpovi-zamestnanci-popsali-v-nove-knize-prezidenta-je-pologramotny-a-detinsky-41406?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.reflex.cz/clanek/komentare/84073/nejvetsim-silencem-i-geniem-letosniho-roku-je-americky-prezident-donald-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2018/01/pokryteckemu-trumpovi-vadi-udajna.html#more
   Apropo, ten Trump, není to ta světová slibotechna, zvaná bublifuk s če-če prohazovačkou? Trump v předvolebním klání slíbil, že uklidí ten sajrajt na „emerickém“ dvorku! Ta podezřelá osůbka, která v prezidentských volbách naslibovala „emerickým“ voličským blbečkům všelico+něco navíc, protože věděl, že slibem nezarmoutil, jen oblbnul! Ale po volbách se odkopal a zradil důvěrčivý „emerický“ lid. Přijal agresivní militaristickou neokonzervativní linii vojensko-bezpečnostního komplexu. Dnes se o této linii lživě píše jako o té, kterou „vybrala historie, aby zachránila světový mír“.(sic) A teď se Trump postupně odkopává, jako arci megalolhář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická demokratúra“ v jeho přímém podaní! 3x fuj!-fuj!-fuj!
   Už se těším na to, jak Bílému náčelníku z Bílé chatrče Trumpovi začnou expedovat v pytlích chcíplé okupantské zrůdy ze zločinecké teroristické bandy US Army!

   Smazat
  3. Z velkym zajmem jsem si procetl tvuj prispevek, dekuji za nej!! Bohuzel se pohybujes presne na urovni konservativniho neokonskeho tisku!!! v Americe , i kdyz z jine strany a pouzivas jina slova a fraze. Levicovy tisk je dosti neutralni k Trumpovi, i kdyz by chtel aby pro ne vice udelal!! Krome toho tvoje internetove linky co jsi uvedl se casto pohybuji na Americke neokonske urovni !! i kdyz to vypada ?? trochu jinak. Ty tvrdis neco jako oni, ze Trump znasilnil 5 krasnych blondynek zaroven kdyz mu bylo 20 let a u toho delal kokein. nesmyslne , nelogicke veci!!
   !!! Ma to stejny smysl jestli to nevis.!!!

   O co jde dnes USA je zabezpeceni Saudske Arabie a Kuvaitu, kteri jsou kriticke pro Americke zajmy!!! z duvodu nafty a PetroDollaru.
   Od sestreleni Alexandrovcu , uz vubec neni jasne kdo dela co, ale kazdopadne , dekujme Trumpovi, ze do dnes neni USA -Rusko valka.. diky Trumpovi do jiste miry porad jsme na zivu, coz pro tebe neni podstatne.

   Rusko - USA dneska ma velky problem ... USA potrebuje aby ceny nafty byla nizska a Rusove aby nafta byla draha.
   USA dovazi a kupuje, Rusko prodava a vyvazi Naftu a potrebuje penize aby si dalo dohromady poskozene bankovnictvi.

   Ovsem diky drahe nafte budou VELICE!! trpet desitky milionu lidi v rozvojovych zemi, a tim Rusko bohuzel poskozuje slabe narody!!!. Tebe ovsem fakta nezajimaji?

   Brouk von Pytlik

   Smazat
  4. táraniny - a obalené do toľkých slov

   Smazat
 7. Tak největší hrozba byl islámský stát se skupinkami teroristů s pruhama a hvězdama na zadku jsi Ruská a Syrská armáda poradí. Pokud ty skupiny budou zlikvidovány tak blbé figurky usa dojdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl, figurky nedojdou, dokud budou brát zelené papírky jako tvrdou měnu. Figurek i zelených papírků je nadbytek.

   Smazat
  2. 11:52 To není omyl pokud budou nájezdy bez návratu tak je ani ten zelený hajzlpapír nepřesvědčí. Protože už nebude kdo by to utrácel.

   Smazat
 8. Ruští specialisté přesně zjistili, z ukořistěných dronů, místo, odkud drony startovaly. Chvíli bude ticho a pak, znenadání, přiletí odněkud kalibry a ono místo vymažou z mapy. Že tam byli také USA "poradci"? koho to zajímá. Útok bude proti teroristům, kteří napadli ruské základny.
  Fery z Mostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, také jsem dnes četl, že to místo je vymazáno z mapy po předchozím rozhovoru Putina s Erdoganem (ten se prý dušoval, že s tím Turecko nemá nic společného), ale nikde se nepíše, čím to bylo "vymazáno" tak rychle. Nicméně i USA na tom vydělaly, nebudou muset vyplácet vojenské důchody další partičce vojáků.

   Smazat
 9. S pozic vipuštení dronú se Američtí poradci už jiste stáhli.

  OdpovědětSmazat
 10. Američtí zkurvenci - pardon poradci.Rus Vás má na mušce a dojde si pro Vás.Neschováte se!!!Kalibry a opět kalibry.Na tu zkurvenou pakáž made in jůesej nic jiného neplatí!!!

  OdpovědětSmazat
 11. podle jednoho zahraničního zdroje bylo dronů daleko více (prý až kolem třiceti) a podle dalšího zdroje se jednalo o nácvik atentátu na Trumpa (také se jedná i ze vzduchu chráněnou osobu jako ta ruská vojenská základna) - viz článek: http://www.whatdoesitmean.com/index2469.htm

  OdpovědětSmazat
 12. v Sýrii jsou základny zasraných američanů které je nutné srovnat se zemí co nejdřív ty kurvy tam nalezli jak vši tak tedy žádný ohledy - Rusové jsou na tahu !!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.