Reklama

čtvrtek 11. ledna 2018

Ruské MO: Zaznamenali jsme letadlo USA v okamžiku útoku dronů!

- kou -
11.1.2018  Interfax, česky PrvníZprávy
 

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že při pokusu zaútočit pomocí dronů na ruská vojenská zařízení v Sýrii na obloze nad Středozemním mořem hlídkovalo americké průzkumné letadlo.

„Iniciativní prohlášení mluvčího Pentagonu, že všechny tyto technologie jsou „snadno dostupné na volném trhu“ nevyvolává jen naše znepokojení, ale také legitimní zájem: O jakých technologiích jde řeč, a kde je uvedený „trh“, a která bezpečnostní služba obchoduje s daty kosmické rozvědky? Kromě toho to znamená nový pohled na podivnou shodu okolností, proč se během útoku dronů teroristů na ruské vojenské základny v Sýrii nad Středozemním mořem více než čtyři hodiny ve výšce 7 tisíc metrů pohyboval mezi Tartusem a Hmeymimem průzkumný letoun americké námořní pěchoty Poseidon," citovala ruské ministerstvo obrany agentura Interfax.

Rovněž poznamenalo, že „v prohlášení ruského ministerstva obrany o poskytnutí teroristům technologií k spáchání útoku na 6. ledna údernými drony na ruské vojenské objekty v Sýrii nebyla záměrně žádná zmínka o zapojení konkrétní země, ani o samotných technologiích“ .

Jeden ze zneškodněných dronů v laboratoři ruské armády v Sýrii

„I když,“ uvádí se ve zprávě, „jen aby se naprogramovaly regulátory dronů a odhoz munice v systému GPS, musíte mít slušnou inženýrskou školu jedné z vyspělých zemí. Ano, a získat přesné souřadnice na základě kosmické rozvědky nemohou zdaleka všichni."

„Chceme znovu zdůraznit," uvedlo ruské ministerstvo obrany ve svém prohlášení, „že až donedávna nic takového teroristé neměli."

Jak předtím ruská obrana oznámila, v noci na 6. ledna zaútočilo 13 bezpilotních letounů s výbušninami na ruské základny v Hmeyminu a Tartusu. Útok byl úspěšně odražen, několik dronů bylo zničeno, několik jich bylo zajištěno, probíhá technická expertíza, a jejich údaje byly již dešifrovány. Podle vojenských expertů byl útok drony zorganizován z "deeskalační zóny" v provincii Idlíb, kterou má pod kontrolou tzv. "umírněná" opozice.


Související článek:
Ruské MO: Teroristé zaútočili drony, s technologií ze zahraničí! 

10 komentářů :

 1. Sestřelit ! Nemají tam co dělat . Okupace Sýrie .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokážeme pochopit, že se na těchto zločinech podílí i ČR svou účastí v NATO?

   Smazat
  2. Díky spojenectví s USA v rámci NATO máme i my na svých rukách syrskou krev!!!

   Smazat
 2. Spíše to vypadá, že "průzkumný letoun USA" byl ve skutečnosti navigátor zmíněných dronů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201801106570936-misto-drony-vypusteni-hmeimim/

   Smazat
 3. V sýrii bude klid, až bude totálně vymazáno cokoliv, co byť jen okrajově souvisí s Usáky, nejpodlejší podzvěří této planety.

  OdpovědětSmazat
 4. Není potřeba až tak neurčitými slovy halit prostou věc, že ten útok drony byl organizován, řízen, finančně a materiálně podpořen US huny.
  Ti jsou v Sýrii v roli agresora a jejich cíl je jasný. Svrhnout Asadův režim a nahradit jej loutkovým. Proamerickým. A protože si nedovolují zaútočit na ruské základny přímo (což je docela pochopitelné), dělají to v zastoupení. Stejně tak, jak to již dělají po celá ta léta, když své zločinné aktivity páchané v regionu chtějí zakrýt.
  Jedinou odpovědí Sýrie a Ruska by měl být soustředěný tlak na panskou US/UK/IZR koalici, aby byla ze Sýrie vypuzena. Do té doby Sýrie nebude svobodnou zemí, nebude se moci obnovit, a místní nájemní zmetkové budou stále vyvolávat ozbrojené šarvátky a udržovat tam napětí.

  OdpovědětSmazat
 5. Nelepší odpovědi je Rusko Čínský a Íránský útok na teroristy .

  OdpovědětSmazat
 6. Meleme neutale titez udalosti,nekolikrat.Neni co psat v Syrii se nebombarduje?Je snad okurkova sezona?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Učitel češtiny12. ledna 2018 3:30

   19:28 - Ano, je okurková sezona. A ty jí můžeš anonymně využít na doučování české gramatiky na zákl. školě.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.