Reklama

úterý 2. ledna 2018

S Trumpem do Nového roku 2018

Yekta Uzunoglu
2. 1. 2018
Svět jde s Donaldem Trumpem do Nového roku a to se vším všudy, bude muset s prezencí amerického prezidenta v každodenním životě v tomto roce počítat. Americký prezident s platností od Nového roku podepsal snad největší daňovou reformu v dějinách USA a rozhodně s největší zadlužeností USA vůbec, tím získal valnou část amerického kapitálu na svoji stranu.


Od svého nástupu byl stále pod tlakem medií, které v součinnosti s častí FBI a státním zastupitelstvím vedli neuvěřitelnou kampaň, kde zneužili rusofobii velké části americké společnosti tím, že volba Donalda Trumpa byla Ruskem i digitálně zmanipulovaná a těsně před koncem roku The Washington, který patřil spolu s The New York Times k vlajkovým mediálním lodím této štvanice, se začal od šílené kampaně o zásahu Ruska do amerických voleb a americké demokracie konečně distancovat.

Donald Trump do Nového roku vstoupil uznáním Jeruzaléma hlavním městem Izraele a tím se nejenže zapsal do dějin, ale z jedné strany získal sympatie všech Židů na naší Zeměkouli, ale též šel do otevřené války se svými islámskými protivníky, jako je Irán, Turecko atd.

A v tomto duchu v hodinách, kdy jsme sledovali se všemi dostupnými technickými vymoženostmi dění v Iránu, poslal Trump na Twiteru dnes 31.12.2017 v 5:03 středoevropského času zprávu, že podporuje iránský lid proti iránskému režimu! V následujících prvních hodinách roku 2018 Donald Trump pokračoval se svými tweety, jako blesk zasahoval do dění v Iránu jako kdyby nebyl Silvestrovský večer a možná právě proto! Ve svém posledním tweetu, napsal: "Írán selhává na všech úrovních navzdory strašné dohodě, kterou s nimi uskutečnila Obamova administrativa. Velký iránský lid byl mnoho let potlačován. Jsou hladoví pro jídlo a pro svobodu. Spolu s lidskými právy je bohatství Íránu vydíráno. ČAS NA ZMĚNU!"
 To už byli Iránci pátým dnem v ulicích, na barikádách a to zvlášť v těch nejkonzervativnějších městech Iránu a dokonce tam, kde je pochován jejich Ajatolláh Chomejní, které jsou červenou linií v Iránu!

Ten, kdo zná dějiny Iránu, ví, že se jedná o neuvěřitelné trpělivý národ, ale jakmile vyjde do ulic, tak je konec, tak nastává změna! Tak se dostali k moci i dnešní vládci Iránu v roce 1978, kdy vládcem nejsilnější armády a rozvědky v regionu Šáh Rezá Pahlaví musel před davem utéct do ciziny, kde pak zemřel.

Dnes jsou opět Iránci v ulicích a to s otevřenou podporou Trumpa!

Příští dny nám ukážou, jak USA a organizátoři v Iránu tento pohyb mas Iránců připravili, či se jedná o "náhodou", ale v každém případě s otevřenou podporou Trumpa a tím USA! Irán se už „jen tak“ do klidu nedostane, tím bude celý region v tomto roce ještě ve větším pohybu a čekají ho větší proměny, než doposud! Ani není třeba zdůrazňovat, že k té solidaritě Iránců proti Ajatolláhům v jedné či druhé podobě se připojí Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Jordánsko, část Libanonu atd., ale rozhodne i Izrael!

Ve stejných hodinách přejeli přes biblickou reku Tigris další dlouhé konvoje vezoucí těžké americké zbraně syrským Kurdům s doprovodným prohlášením amerického ministra obrany, že USA brzy otevřou v syrském Kurdistánu svoji diplomatickou misi!

Donald Trump promění všechny doposud existující šachovnice nejen na Středním východě a bude, pokud se nestane obětí nějaké nehody, v roce 2018 náš život doprovázet víc, než jiní američtí prezidenti v posledních dekádách!

A možná se i osvobodí další část Kurdistánu a to ten v Iránu!

23 komentářů :

 1. Jak za nacisticke okupace , tak za vlady komunistu bylo zakazano slyset zpravy z Ameriky.

  "GRATULUJI VAM", jste ve stejnem hnoji jako drive, az po usi.

  OdpovědětSmazat
 2. Zprávy o který dneska nikdo nestojí......tak ty si strc sabesdeklovi pod jarmulku!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuhle? - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   Smazat
 3. Trump se pokouší o Majdan v Iranu, zmetek zrzavej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je čas zatočit s ajatolláhy a chávezisty! Bombing Iran! Bombing Cáracas! Nemůže se nic stát, jen užitek pro civilizejšn by smrtí muslimáckých a komoušských magorů ....

   Smazat
 4. Tak tleskat barevné revoluci nebudu usa a jejich politika je odporná.

  OdpovědětSmazat
 5. stale obdivuji senzidebily co vidi třeba přez ocean do makovice skoro každemu jestli voni nejsou jako ten putin co vi všechno a dokonce to umi i zařidit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na něco stačí rozum, na ostatní informace z Mossadu.

   Smazat
 6. Pokus o "barevnou revoluci" v Iránu je jen jedním ze zoufalých pokusů USA změnit průběh změn, které v posledních letech probíhají ve světě.
  Zajímavé na celé věci je, že "oslabení" vlivu Iránu na Středním Východě napomáhá, ve své podstatě, upevnění postavení Ruska ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní3. ledna 2018 10:39
   Těch zajímavých věcí zde bude mnohem více. Např. jedna z nich je, Irán, Rusko a Turecko byli dost ve shodě, jak uspořádat poměry na blízkém Východě. A nepotřebovaly k tomu ani USA. P.K.

   Smazat
 7. Zajímá mne, co pan Dr.Uzunoglu říká na komentář Ondřeje Krátkého ("Za chyby se platí. Proč nové nepokoje v Íránu nejspíš nesouvisejí jenom se zahraničním vlivem?"):

  http://casopisargument.cz/2018/01/03/za-chyby-se-plati-proc-nove-nepokoje-v-iranu-nejspis-nesouviseji-jenom-se-zahranicnim-vlivem/

  OdpovědětSmazat
 8. Ono to s tìm Trumpem nebude tak žhavý, poslechněte co si o něm myslí Honolulem tak opěvovaný stratég Steve Bannon který uvažuje o možné kandidatuře na presidenta v r 2020.

  Bannon Reportedly Mulling 2020 POTUS Run, Called Trump ‘An 11-Year-Old Child’

  In October, Bannon called an adviser and said he would consider running for president if Trump doesn’t run for re-election in 2020. Which Bannon has told people is a realistic possibility. In private conversations since leaving the White House, Bannon said Trump only has a 30 percent chance of serving out his term, whether he’s impeached or removed by the Cabinet invoking the 25th amendment. That prospect seemed to become more likely in early December when special counsel Robert Mueller secured a plea deal from former national security adviser Michael Flynn. Bannon has also remarked on the toll the office has taken on Trump, telling advisers his former boss has “lost a step.” “He’s like an 11-year-old child,” Bannon joked to a friend in November.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:52-zaregistroval jsem i reakci Trumpa. Boj mezi "bažinou" a lidmi v USA je stejně lítý jako u nás! Snad to Trump a Zeman ve zdraví přežijí.

   Smazat
 9. 11:52 - kdyz zde uverejnujete pouzity toaletni papir, ktery je bud ze CNN nebo z Washingtom post (kompost), tak by jste mel zverejnovat i BREITBART NEWS, kde vladne Bannon !
  Samozrejme, ze na to si netroufnete , nebot by jste dostal okamzite NALEPKU od vasich predstavenych. (Vy feudalni nevolniku ! Nez si uprdnete zkontrolujte smer vetru a cas kdy je to dovoleno !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl H, ani Washington Post ani CNN ale tento zdroj
   https://www.mediaite.com/online/bannon-reportedly-mulling-2020-run-for-president-called-trump-an-11-year-old-child/.

   Informace si umìm najìt sám bez tvých fantasmagorií. H je silně opojený zrzavou přehazovačkou ze ztratil soudnost. Neboť slepější než bezoký je ten co nechce vidět. Nikomu nenadávej do nevolniků ty ubohej geriatrickej prde! Jsi k smíchu s tvojí neustále omílanou chvalou na opuchlého od chlastaní litrů diet coly, Trumpa s vyhnilým mozkem.
   Trump je lhář a židovskej mopslík.
   Jasně, všichni co kritizují zrzavého kreténa lžou,že? Jen ty máš pravdu, světaznalý genie.
   Já jsem mnohem více světaznalý než ty, žil jsem a pracoval v mnoha zemích po celém světě.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Už jsi dozvracel ty přemřelo z papundeklova???!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. 13:33 Zase jsi zapistel ty potkane z predelakova ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14;03
   Ty tady vejskas pořád ty eunuchu z papundeklova!!!!!

   Smazat
 13. 14:28 Ty obuty vykale, ty mas protexi, osla !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se psát ty """Thematicka protexe"""" hovnohulibrku!!!!!

   Smazat
 14. 21:51
  Jan Hus byl velikán,byl to Čech....Ty seš jen usmoleny sabesdeklovo hovno v jeho jarmulce!!!!!!
  Tebe i upálit jen tak by byla škoda,tebe nahnat na Nadýmání zpátky do 18.stoleti,papundekle zkurvenej!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon....Andamany zpátky do 18.století!!!!!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.