Reklama

středa 10. ledna 2018

Schwarzenberg za pravdu se bijící


Jiří Baťa
10. 1. 2018    (otevřený dopis)
Pane Čestný předsedo TOP 09, Karle Schwarzenbergu,
„Nebojme se a říkejme pravdu. Je to nesmírně osvobozující, vzhledem k nadcházejícím svátkům Vás ujišťuji, že Vám to přinese také velkou radost. Zůstanete-li v pravdě a nebojíte se, budete mít opravdu veselé Vánoce a šťastný nový rok. To vám ze srdce přeji!“
Slova jako z kazatelny, která hodně připomínají Masarykova slova: „Nebát se a nekrást“, i když tato slova se u nás, hlavně za posledních 27 let, změnilo na „Nebát se krást“!


Těmito vzletnými, víceméně převzatými slovy (stejně jako si Havel převzal „Pravdu a lásku“ od Ghándího) vzkazujete, resp. přejete svým věrným, z mého pohledu naivním a hloupým občanům  k Vánocům a Novému roku. Promiňte, ale považuji to za nehoráznou drzost vyzývat občany k něčemu, co Vy sám zásadně nerespektujete. „Povzbuzující“ jsou zvláště Vaše bohabojná slova „nebát se a říkat pravdu“, což z Vaší huby, pardon úst by za jistých okolností mohlo znít jako slovo Boží, kdybyste nebyl takový podrazák, křivák a lhář. Vy nabádáte lidi říkat pravdu, sám však lžete kudy chodíte a druhým to předkládáte jako osvobozující. Ne že by na tom bylo něco špatného, říkat pravdu naopak, ale slyšet to od Vás je stejně „(ne)věrohodné“, jako když Barak Obama tvrdil, že jedině USA mohou zaručit (měl tím na mysli zničit) mír ve světě! 

Pane kníže, když už  se obracíte ke svým  naivním, ne-li hloupým obdivovatelům, sympatizantům a jiným Vám oddaným individuím s tak duchaplnou a pozitivní myšlenkou, dovoluji si dát Vám jednu jednu smělou otázku: „Kdy Vy se přestanete bát a konečně začnete mluvit pravdu?“ Jde totiž o to, že Vaše slova zní stejně nevěrohodně, jako když zloděj křičí, chyťte zloděje! Pro lepší pochopení: abyste nevyzýval občany aby se nebáli a říkali pravdu, když vy sám nestydatě lžete a pokud se sám nebojíte, pak je to jen v případě, že se nebojíte lhát! A to je rozdíl, jestli vybízíte nebát se a říkat pravdu, nebo vybízíte nebát se a ... lhát! Copak se Vám nepříčí už tato lež, když snad chcete být příkladem jako člověk, nebojící se říkat pravdu? Vždyť sám se topíte ve lžích a pokud máte říct pravdu tak se toho bojíte až tak, že Vám z toho nechce ani Vaše dýmka hořet! Nebo snad máme věřit Vaší lži, že jste měl veselé Vánoce a šťastný Nový rok jenom proto, že jste zůstal ve Vámi doporučované „pravdě“? Ovšem, byla-li to zase jenom lež, pak proč ne, že? 

Chápu, že se podvědomě inspirujete plagiátorským sloganem Vaška Havla a sice, že „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Tato slova však nectil a nenaplňoval sám Havel a Vy jdete v jeho šlépějích a lžete, až se Vám od huby, pardon úst, práší. To, že se oháníte „Pravdou a láskou“ je bohapustá  kamufláž pro Vaše lži, které tak bezelstně vydáváte za pravdu a snažíte se či chcete přesvědčit lidi, aby tomu věřili. Bohužel jsou i tací, kteří Vám, k vlastní škodě, věří.

Pane Čestný předsedo TOP 09. Spoléháte na to, že několik desítek, no ať dnes nespím, tak stovek Vašich příznivců, Vás ještě pořád ctí jako člověka rodu knížecího, notabene svým způsobem s naší zemí spřízněného, chování a vystupování v jejich očích tak říkajíc noblesního, jinak ovšem horšího, než  samotného Pepy Švejka. Ten, ač ducha a rozumu mdlého, řečí, chováním a vystupováním době rakousko-uherské odpovídající a co hlavní, ten se skutečně nebál a skutečně říkal pravdu, i když na ni často sám a zle doplatil! Vy však, přes Váš knížecí původ, panu Švejkovi nesaháte ani po kotníky, pane kníže!

Pokud by se Vám pane kníže zdálo, nebo snad o tom byl i přesvědčen, že o Vás mluvím takto až příliš kriticky (ale pravdivě), možná byste i chtěl, abych své tvrzení něčím dokázal.  Prosím Vás, pane kníže, jen to ne! Pokud bych totiž měl všechny Vaše lži a křivárny zveřejnit, no raději ani nemyslet, jaká by byla odezva. Přesto mi to nedá, abych nezmínil a tedy nepřipomněl Vaši reakci na prohlášení T. Okamury, který zpochybnil odkoupení vepřína a vybudování památníku v Letech u Písku: To mě nadzvedne i v mém věku, bylo by mi potěšením dáti mu tam přes hubu, jde o důležitou věc. Tábor v Letech byla česká, nikoli německá ostuda. O to jde, proto se musíme tuplem snažit, aby se říkala pravda. Co se tam dělo, bylo opravdu hrozné!“

Pane kníže, nevím, proč Vás nadzvedlo konstatování pana Okamury (s nutkáním jej vyfackovat, jak to praktikoval svého času Váš kolega Kalousek), ale opravdu nechápu, proč tábor v Letech považujete za českou, nikoli německou ostudu. Tábor byl  vybudován v jisté době a pro konkrétní účely, tedy pro upřesnění:  Tábor byl založen 8. srpna 1940 jako kárný pracovní tábor pro odsouzené vězně. Od 9. března 1942 byli ve sběrném táboře, od srpna 1942 pak v cikánském táboře v Letech vězněni lidé považovaní protektorátními úřady za Cikány. Ti byli údajně drženi za nelidských podmínek a v tomto táboře, ale hlavně a především později v německých  koncentračních táborech zahynuli. Do vyhlazovacího tábora v Osvětimi bylo z Let deportováno celkem 420  vězňů. Takže většina lidí z tábora nezahynula v Letech, ale v německých koncentrácích! Navzdory tomu, že říkáte, co se tam dělo a bylo opravdu hrozné, si Váš otec z tábora bral lidi na práci na svém gruntu? To také považujete za „opravdu hrozné“? Zda-li nám ve své proklamované nebojácnosti, řeknete pravdu, nic jiného, než pravdu, pane kníže?

     A poslední, co si nemohu odpustit, je Vaše nehorázné, bezskrupolózní prohlášení  k jisté, morálně profláknuté osobě: „Buďme vděční Madeleine Albrightové za to, že jsme v NATO!“ Ježišmarjá, pane bývalý předsedo TOP09, za co? Připomenu Vám slova Vašeho oblíbence, V. Havla, pronesené v r. 1990: „Již nikdy do žádného vojenského paktu nepůjdeme!“ A Vy dnes vynášíte M. Albrightovou do nebes za to, že „ukecala“ Havla, aby Česko vstoupilo do NATO? Není to křivárna a pokrytectví nejvyššího stupně? Apropó, tato slova mají stejný falešný a křivácký význam, jako byste vychvaloval údajně „humanitární“ bombardování v Jugoslávii (ostatně proč ne, vždyť takto to chápal  i přítel nejbližší, „demokrat“ Václav Havel), ze kterého měla nemalý osobní ekonomický zisk právě Vámi uznávaná „krvavá Madlen“! 

Bylo by možné psát a vyprávět o mnohém, co se Vaší pravdy týká, pane kníže, ale fakt to nestojí za to se více zabývat Vaší „pravdou a láskou v boji proti lži a nenávisti“! Vaše jednání a vystupování je výsměchem tomuto poetickému projevu boje proti špatnostem a zlům v naší společnosti, v níž právě Vy zaujímáte, hned vedle Vašeho velkého vzoru a guru Václava Havla, čestné místo. 

Do roku 2018 Vám přeji, abyste se konečně probral z mrákot své falešné, lživé a nefér propagandistické reality, přestal se bát a začal říkat pravdu! Protože,  jediné, v čem máte pravdu pak v tom, použiji-li Vaše slova,  že zůstanete-li v pravdě a nebojíte se, je to nesmírně osvobozující. I Vám by to mohlo přinést velkou radost. Nicméně červ pochybností  mi napovídá, že nepřinese, protože se nikdy nepoddáte osobní pokoře a přiznání, že jste ne vždy říkal či mluvil pravdu a také ne vždy konal pro ČR a její občany jen samé dobro, když už neříkám vyložené zlo! Ale to už je otázka Vašeho svědomí, máte-li jaké.

Jiří Baťa 10. 1. 2018

11 komentářů :

 1. Souhlas a díky za článek.

  OdpovědětSmazat
 2. Pracovní tábor v Letech u Písku byl založen německými úřady na základě požadavku příbuzného občana Schwarzenberga kvůli velkým polomům v jeho lesích z důvodu značného množství sněhu, které napadlo v r. 1939. Tento příbuzný, tedy současný občan Schwarzenberg po něm (podle u nás nevídané výjimky protlačené Havlem) dědil. A když někdo dědí majetek, má dědit i dluhy. Proč neplatí tedy výkup prasečáku Schwarzenberg? Jeho cena by hned výrazně klesla. A stát by měl být ten, kdo honí Schwarzenberga v rychlosti provedení odkupu, nikoliv aby Schwarzenberg honil náš stát. Možná, že by pak Schwarzenberg přišel na to, že ten prasečák v nedalekém okolí onomu pietnímu místu (ani jemu samému) až tolik nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel tato mega sprosťárna s odkupem vepřína v Letech bude nás daňové poplatníky stát víc jak půl miliardy korun . Bylo by tedy víc než spravedlivé , aby se na zaplacení této sumy podílel se svým majetkem
   i samotný kníže Karel Spáč . Svým dílem by měli přispět i cikáni ( Romové ) ze svých štědrých sociálních dávek ,které jim platíme rovněž my daňoví poplatníci . Aspoň toto by měla prosadit nová vláda , když už se nepodaří tuto zlodějnu úplně zrušit !

   Smazat
  2. Schwarzenberg alias Šlafengern11. ledna 2018 7:10

   Stará známa chrchlavá figurka, nemtoš a křivák:
   • www.youtube.com/watch?v=VnqvEQTag74 (video)
   • www.svobodnenoviny.eu/aristokraticky-slovnik-karla-
   • www.svobodnenoviny.eu/kdyz-adoptovany-aristokrat-karel-schwarzenberg-zase-mluvil-ze-spani
   • www.svobodnenoviny.eu/komuniste-kradli-zde-se-podivejte-na-zazrak-o-kterem-se-nemluvi-a-media-mlci-jak-se-schwarzenberg-dostal-k-majetkum-v-nasi-zemi

   Smazat
 3. Prosím o zveřejnění tohoto výborného článku na dalších webových stránkách. Je třeba potrestat tohoto zločince Schwarzenberga, který nás všechny okradl a nadále bez trestu škodí České republice doma i v cizině. Kam až hluboko jsme klesli v této zemi, že platíme zloděje a záškodníky jako jsou Schwarzenber, Kalousek, Janda a jejich parta...Je třeba zorganizovat velikou celorepublikovou protestní demonstraci za odsouzení těchto škůdců našeho národa.

  OdpovědětSmazat
 4. NE!Není to tak! Od toho je vláda, aby se všechno ve sátě dělo tak, jak má. Kdyby nebyly naše polistopadové vlády jen kluci, co spolu mluvěj, a party podržtašek a přizdisráčů, a okamžitě vždycky shodily se stolu podobný blábol, jako je právě vepřín, přičemž by nazývali věci pravými jmény, žádný kníže by si ani neškrtl - on nemá na nic vliv. Ale oni - ti prodejní šašci, ve jménu svých přeplněných koryt, aby o nic nepřišli, probírají kdejakou kravinu, ihned se toho chopí zasračkovaná, prodejná media, a už to jede - už se to pak nedá zastavit. Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí - to už říkala moje babička, a je to pravda! Tady se mažeme jen s hovny! S vepřínem, s kdejakým výrokem někoho, kdo se musí omluvit, ze strachu, že zavřít všem provokativním sráčům ihned držky, by znamenalo málo "demokraciéééé?" Totalitůůůůů? Tak tady máme spoustu prasat u plných koryt, ustrašeně kvikajících hovadiny, jen aby o to svý koryto nepřišly, a miliony lidí dřepících u internetu a nadávajících.A media, velice dobře placena za všechny možné štvavé články - jedni si uplácejí media zleva, druzí zprava - ale platí dobře, do toho se ještě vsouvají reklamy, a je z toho výbornej džob! Budou psát podobné články pořád - lidi musí být permanentně nasraní, ustrašení, ubrečení, anebo naopak vzteklí, že ti ubrečení lidé zase změní hodnoty, ze kterých ti neubrečení tyjí - a tak pořád dokola. A podle toho vypadají diskuze - nenávist, nadávky, vzájemné napadání, vyhrůžky - a co na tom změní mazání diskuzí? To je jen pokryectví. Dokud se budou media dobře živit psaním nasrávacích článků a počtem diskuzí, nikdy nemohou být diskuze jiné, to je logické. Změnili by to jen lidé - nedřepět - nečíst - nepsat - žít podle svého, a mediální sračky totálně ignorovat. Ty správné, i ty nesprávné. Děkuji za článek o vepřínu - čtu totéž asi už po sté. Tak jak - už byl vepřín prodán - nebo nebyl? Nějak už ztrácím přehled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si to přečti po stoprvé! A napříště nevypisuj hovadiny a blbosti o ničem, protože vypadáš jako havloidní blbec!

   Smazat
  2. Ano, ano, mnoho obecných konstatování, odvádějících pozornost od tématu článku.

   Schwarzenberg je nastrčená figura, prosazující zájmy Německa (sudeťáků), USA (CIA) a zločineckjé organizace NATO. Vzpomeňme, jak jako ministr zahraničí za Zelené roku 2008 v Teplicích na výjezdním zasedání vlády i proti vůli českého parlamentu uznal "nezávislé" Kosovo! To byla velká lumpárna.

   Nebo jeho "podnikání" s kamarádem Bakalou (např. Becherovka)!

   Kdo byl v Letech ví, že onen prasečák stál jen cípem na území bývalého tábora. Ale smrad šířil na pietní místo strašný. Jsem pro zrušení smrdutého souseda, ale mrzí mne, že cikáni nevyvinuli pro tu věc, mimo žvanění svých placených předáků, žádnou, opakuji žádnou iniciativu (sbírku, brigády atd.)

   Smazat
 5. Pane Baťo!, ten Schwarzenberg je v hranicích naší země občanem! Není knížetem, i kdyby jej tak i stovky havloidů z pražské galérky titulovaly.
  Respektujme, prosím, zákon č. 61/1918, který (pokud je mi známo) nebyl zrušen.
  Ten "kníže" si ostatně takové titulování nezaslouží. Jeho jednání hrabivce je nízké a podlé, což je i v příkrém rozporu s dávnými představami o ušlechtilosti člověka.
  Zloděje, posluhy cizím zájmům a zrádce lze sotva považovat za šlechetné ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Český občan a volič11. ledna 2018 7:22

   Souhlas! Ten občan už měl dávno sedět za katrem a šoupat nohama! A také zbaven veškerého majetku na našem území a českých občanských práv (pokud má české občanství)!

   Smazat
 6. Moc pěkně napsáno a pravda a láska se ztratila v mamonu a cizích zájmech.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.