Reklama

úterý 30. ledna 2018

Smetana (ČSSD): Stop vyvolávání nenávisti ve společnosti

30.1. 2018  PL, část článku
Když sleduji diskuse na sociálních sítích, čtu články na internetu, tak začínám mít obavu, aby se neustálé vyvolávání zášti a nenávisti nezvrhlo v něco horšího. Zastavme tento kolotoč, dokud je čas!Vážení občané České republiky, jak vidno z reakcí některých protizemanovsky orientovaných jedinců i skupin, hodlají tyto vyhrůžky naplnit. Začaly se objevovat nenávistné projevy, které napadají jak pana prezidenta, tak i jeho příznivce a voliče. 

Bohužel se do těchto aktivit zapojují i lidé, kteří by měli spíše hledat cesty porozumění ve společnosti, než ji rozdělovat, lidé z uměleckých kruhů, akademické půdy, žurnalisté či politici. Je smutné, že ti co se rádi ohánějí demokracií, svobodou, pravdou a láskou jsou schopni se vyjadřovat nenávistně vůči tomu, kdo uspěl v svobodné demokratické přímé volbě. Jaký sledují cíl? Opravdu chtějí pokračovat v rozdělování společnosti? Opravdu si přejí změnit výsledek demokratických voleb, nedemokratickou cestou? Neobávají se, že vyvolávání zášti a nenávisti může vést až k takovým hrůzám jako zažila např. Ukrajina při tzv. euromajdanu v roce 2013?

Vážení občané České republiky, není na čase skončit s tímto rozdmýcháváním nenávistných nálad? Není na čase přijmout výsledek svobodné demokratické volby a začít hledat cesty národního porozumění? Nenechte se vlákat do tohoto kola nenávisti! Nenechte se zavést na cestu popírání svobodné volby občanů! Vždyť svobodné volby mají být svátkem demokracie, kdy jeden kandidát uspěje a druhý se musí vyrovnat s realitou své prohry. Naučme se přijímat realitu, tak jako ji museli v minulosti příjmout ti, kteří neuspěli! Vždyť dnešní poražení mohou být příštími vítězi, pokud přesvědčí většinu, že právě jejich vize je ta správná. Kouzlo demokracie tkví právě v tom, že dnes uspěje jeden a příště třeba ten druhý. Nenechme ty, kteří halasně mluví o demokracii, pošlapávat tuto demokracii netolerancí k názorům a volbě druhých. Nenávist a zášť nikdy nic dobrého nepřinesla, zato vždy byla cestou do pekel. Cestou dlážděnou právě dobrými úmysly. Zastavme společně kolotoč, dokud je čas. Dřív, než někdo překročí hranici, za kterou už nebude cesty zpět!

- - -

57 komentářů :

 1. Ano, bylo by dobré nesměřovat k Majdanu ani nehloubit dál příkop mezi občany a pražskou kavárnou. Ale když oni nemohou, již si vybrali korupné a byl by v tom čert, aby své závazky k diktatuře kapitálu neplnili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MĚL BYSTE SE SVĚŘIT DO RUKOU ODPOVÍDAJÍCÍHO LÉKAŘE, NAPADÁ MĚ I. DAVID? ODPOČÍVEJTE, ČTĚTE CO NEJMÍŇ A HLAVNĚ KLID A ŠETŘTE SI OČI!

   Anonym 30. ledna 2018 21:11
   A tak se ptám - spočítejte si všude, ke všem těm sprostým blábolům počet diskuzí. Proč té sebrance, na kterou nadáváte, necháváte vydělat tak obrovské prachy?Vydělávají je právě počtem diskuzí. Oni si dnes dovolí všechno, jsou drzí jak štěnice - protože svým žvaněním, drzosti, útoky, lhaním - a hlavně pak žvaněním lidí,kteří pořád cítí potřebu k tomu psát diskuzní bláboly, vydělávají obrovské peníze. Přibývá jich jak červů na mrtvole. Teď se ptám hlavně novinkářů, kteří ze serveru Novinky přelézají na NR - proč vás diskutuje tolik? Spočítejte si to. Už jste vydělali společnosti Seznam.cz, která tento server, a taky Stream.cz - provozuje, možná miliardu jen plkáním k předvolebním sračkám! A neskončilo to - teď ještě budou povolební sračky - pořád to samé. Musí toho využít, protože to jim na diskuzích sype obrovský prachy. Vydělávají na lidské nasranosti, smutku, deziluzích, potřebě se vykecat (namísto v hospodě) - obrovský prachy. Vy to vážně nevíte? A jestli ano, proč pořád žvaníte ke všemu, a někdy k úplný blbosti?
   A takhle je předmětná. Spíš ztráta času. Vypsat se na diskuzích, nadávat, urážet (velmi často) - a ze zodpovědných lidí, schopných něco změnit, a už vůbec ne novinářů, to stejně nikdy nikdo nečte. Kdyby ano, už by byla spousta medií pokutována a novináři trestáni za sprosté urážky hlavy státu, a věčné provokování cílenými články, které zprostředkovávají na diskuzích další a další nadávky. Proč to smí být? Kdyby se tomuhle někdo opravdu věnoval, byla by povolena jen část těchto internetových publicistických aktivit, a ty by zatraceně musely změnit rétoriku.Jak můžeme chtít od lidí slušnost, ohleduplnost, a respekt k autoritám, když je dovolen tenhle bulvární humus, na který má přístup každý? A diskuze -které celou tu břečku stále vyživují? Proto také jsou dovoleny. Kdyby tu břečku nevyživovaly, určitě by tak snadno umožněny nebyly. A novinářská břečka by musela dělat něco užitečného pro stát a společnost, ne ji záměrně kazit. Novinařinu za odpovídající mzdové hodnocení by dělal jen ten, kdo má skutečné ambice a novinařina ho baví - ne darebáci, vši, paraziti, a protekční póvl, který si tím snadno vydělává nepřiměřené peníze. Ale - tak je to u nás v ČR se vším. Dokud bude ponižována skutečná práce, a mnohem více vydělávat žvanění, politikaření, a předvádění celebrit, dotud se to nezlepší, naopak. Musí tomu někdo zatnout tipec - kdo to bude? My občané ne - my žvanit, a žvatlat na diskuzích nepřestaneme. Že bychom raději debatili s rodinami, se sousedy, s kolegy, s přáteli to ne. Prázdno na diskuzích by hromadu parazitů vyhnalo na dlažbu. Tak kdo v tom udělá pořádek a vrátí národu a společnosti vkus a mravní kázeň? Anebo mravní kázeň je "totalita"? Aha. Rozhodně neslídím ty potrefenej kačere přestaň urážet a pokud jde o délku mého názoru, je to proto, že čím větší a odpornější jsou prasečiny, které jdou kolem nás, lze je buď ignorovat, anebo se proti nim vymezit -ale stručně to nejde. Jen štěkat to dělají diskuzní závisláci, kteří nemají co, neumějí se vyjádřit, ale zaštěkat si musí. Čím horšímu svinstvu musí lidé čelit, tím obsažnější musí být příspěvek, anebo, jak uvádím, ignorovat to. Diskuzní závislák to neudělá nikdy, a já se občas podívám, jestli už se třeba poučili, a přestanou žvaněním vykrmovat tu verbež, na kterou nadávají, která jim lže, a manipuluje s nimi, a oni na ty manipulace u počítače dychtivě čekají. Nikdy tu verbež vykrmovat nepřestanou občas jim to proto musím připomenout. I já bych chtěl, aby se společnost a mravy zlepšily, než do života přivedu případně své děti. Mně to vadí. A zatraceně vadí. Proto stále diskutuji, narovnávám pokřivené. Ono totiž v diskuzi je jednota a pospolitost. Lidé si mají především vyměňovat i formace, nehledě na počet a délku příspěvků. Mě nedávno neprávem bloli na novinkách svině, jenže mě neumlčí. Ještě, že to žije na NR. A neomezená diskuze všech příznivců virtualní debaty. Novinky to je hrůza.

   Smazat
  2. 21:11
   tolik zbytečných slov

   Smazat
  3. Všichni i já mám právo se k tématu, který mi není lhostejný se zkrátka vyjádřit. Proč se bojíte věcné diskuze 23:08, toby mne zajímalo váš příspěvek byl zero, bezkontaktní.

   Smazat
  4. A 23:31 to je totální zero.

   Smazat
  5. 23:48
   Jistě, máte "právo" se "zkrátka" (?!) vyjádřit, ale proč nedovedete být stručný? Líčíte tu své vnitřní pocity jakoby šlo nejmíň o bitvu na Bílé hoře. Třea jste si nevšiml, že píšete pod stručným článkem, který věcně nabádá ke zdrženlivosti?

   Smazat
  6. Pane SMETANA vaše prý ČSSD doporučovala neomarxistu
   Drahoše s jeho diktaturou humanistů a islamistů,nyni jste naprosto nevolitelní a chcete zastavit tsunami odplaty bve kterém už vidíte svůj konec.

   PROČ JSTE ZVOLILI DO VEDENÍ UBOŽÁKY,A NADÁLE JE HODLÁTE PODPOROVAT?TO NÁM TU NAPIŠTE!

   Smazat
  7. Kecy v kleci, v připadě konfliktu, já odcházím se svojí rodinou do Ruska. V tom žádnou spravedlnost nehledejte, budeme bojovat o holý život s anglosasy. Hlupáci ať se dají korunovat...

   Smazat
  8. Tak odejít do Ruska je jistěže možnost. Přeji šťastnou cestu a mnoho úspěchů.
   Jen je divné, že jedna rodina z "dekadentního" Německa do Ruska utekla ale vydržela tam jen pár měsíců a vrátila se šupem zpátky do Německa (https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/sexualni-uprchlici-se-vratili-z-ruska-zpet-do-nemecka_419469.html). A i sami rusové ze svého států také houfně utíkají. I sám báťuška Putin to prý vidí jako problém (https://zpravy.idnes.cz/rusko-emigrace-usa-0nr-/zahranicni.aspx?c=A151106_162815_zahranicni_aba). No asi blázni. Ale dokonce i dcera našeho prezidenta Miloše Zemana jej přijela podpořit v kampani až z Londýna kde žije. Poskytla přitom rozhovor bulváru, v němž Londýn vychválila jako město, které se "pyšní rozmanitostí národností, a tak si zřídkakdy připadáte jako cizinec", označila to za důvod, proč se tu "mnozí z nás rádi usadili", podpořila snahu svého otce, abychom nikdy nedopadli jako Londýn, a odletěla zpátky do Londýna. To jsou ty paradoxy. Nebo že by ten upadající Západ nebyl tak strašný jak tvrdí Aeronet?

   Smazat
  9. 9:51 Jsi buď mladý hlupák, nebo starý blb. Že z kapitalistického Ruska utíkají někteří tobě podobní, není žádné novum a navíc žádné neštěstí.
   Rusko je východ pro půlku národa a západ pro druhou. Jako u nás. Jen ti rozumní ví že jsme až po Ural všichni v Evropě.
   Jak známo a pro blbé málo známo, si Rusko ještě vleče a bude dlouho vléct následky druhé světové imperialisticko židobanksterské války. US na tom všem jen vydělala a tak mohla vykrmit své blízké
   anglosasy a germány k obrazu svému.
   A se Zemanem na mně nechoď. Je to v podstatě tvoje krevní skupina, s rozdílem že nedělí Evropu na západ a východ. Jeho bohatá cerunka zatím studuje v Londýně a celkem úspěšně se vyhýbá najíždějícím autům.
   Jinak máš rovněž možnost se usadit i v usa.

   Smazat
  10. Téma utíkajících z jedné do jiné země je aktuální i u nás. Víte, kolik lékařů uteče z Česka každý rok, těch vysoce graduovaných i těch právě po promoci? A semo tamo se někteří vrátí, neb neuspějí ani v Německu či Švédsku, většina se jich vrátí do Česka ale pak na důchod. To je dobrý kšeft také vlastenců. Víte, že do Česka byly dopraveny letecky rodiny z arabského světa, někteří se pro nespokojenost s civilizací v Česku vrátili zase letecky domů, jiní se přesunuli do Německa. I mnozí z rozvojových zemí netouží po české civilizaci. Vyhovuje Slovákům, Ukrajincům, ba i Rusům, Srbům, Albáncům, Chorvatům....a dokonce i Američanů, Francouzů je u nás víc než pár, nejvíce naše klima a civilizace ze vzdálených zemí
   vyhovuje Vietnamcům. Takže jeden německý emigrant do Ruska a jeho návrat do vlasti o ničem nevypovídá. Nejen pro Putina je emigrace mozků problém, ale také pro nás - což my kompenzujeme především na úkor Slováků. Ti za naše peníze u nás studují zdarma a část jich pak u nás zůstane, část jich posílí mozky Západu!
   Proč nedokáže civilizovaný kapitalismus povzbudit touhu manželských párů po dětech? Proč vymíráme a musíme doplňovat pracovní síly dovozem kolonistů i z bezpečnostně problémových zemí? Proč dovedl ten hrůzný socialismus zvýšit počet Čechů ze 7 milionů po válce na 10 milionů v r. 1989? A proč totéž nedokáže bájný kapitalismus? A musí vyrábět svými teroristickými válkami "migranty" pro export do EU?

   Smazat
  11. 10,40 pěkně a výstižně napsáno. Děkuji.

   Smazat
 2. Je ro rozumná výzva!
  Očekávat však, že všichni v republice budou mít totožný náhled na svět a stejný světonázor, je také "non sense".
  I ve střetávání se různorodých názorů je užitečný prostor pro jejich další kultivaci a vývoj ...
  Proto autor této výzvy patrně spíš očekává ztlumení agresivních a militantních nálad i přihlouplých výzev pražské havlérky proti legitimnímu prezidentovi republiky a jeho příznivcům.
  Situace dnes u nás by cizímu návštěvníkovi mohla připomínat neklidné včelstvo, které čelíc příštím výzvám nějaký trubec nikdy nemůže smysluplně řídit (jsa ideově prázdný a rozvoje neschopný), zatímco plodonosná královna je již (jaksi) uvadlá.
  Leč přesto dává včelstvu jakýsi řád a naději.
  To místo jeho spolehlivého rozpadu a zániku ...

  OdpovědětSmazat
 3. Podívejte se na to, co jste udělali z ČSSD! Tak abych to mohl popsat doslova, a nesmazali mi to vaši cenzoři, označím socany za náboženskou obec!
  Vždyť vy máte největší svátek v tom, že že vláda České republiky zasedá v Tel Avivu.
  A předsedajícího Hamáčka si volíte za nového předsedu ČSSD.
  Proč nesedí v kriminále Březina, Sobotka, Valachová, ...?
  Proč nenutíte justiční mafii aby zavřela všechny exponenty rozkrádaček od 1. 12. 1989.? Proč tolerujete justiční mafii na všech soudech ČR? Proč nesedí v kriminále ministr vnitra, který nechá ovládat PČR mafií?
  odpovězte nebo půjdete definitivně do pr de le. Za ODS a Kalouskem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč neplatíte dluhy Altnerovi

   Smazat
  2. já k nim nepatřím, jen sem vám chtěl ukázat, kdo se těší do Jeruzaléma

   Smazat
  3. Chudáci z ČSSD by rádi dále jezdili na svých mrtvých oslech to,.že je to partaj nebožtíků prý ještě nezpozorovali!

   PRYČ S NIMI NEŽ NADĚLAJÍ JEŠTĚ VĚTŠI ŠKODY!

   Smazat
 4. Podobně i Eva Hájková:
  http://denikreferendum.cz/clanek/26955-jsou-cesi-ubozi-a-nizci#comment_87038

  OdpovědětSmazat
 5. tu nenávist tady rozdmychávají zloději, kteří třicet roků okrádají Český národ a nutí jej k otrocké práci!
  není k tomu sebemenší důvod!
  Zločinci ovládající všechny tzv. parlamentní strany vzniklé před rokem 2010 si přihrávají zakázky, přepouštějí fleky ve správních a dozorčích radách a dělí státní rozpočet, tedy naše daně. Je jedno jestli jeto KSČm, TOP 09 nebo ČSSD. Všichni unisono útočíte na kohokoliv, kdo se pokusí vstoupit na scénu, kde si porcujete každý rok těch cca 1.300.000.000.000 Kč z našich daní.
  a říkáte tomu demokracie a naše budoucnost.
  ODPOVĚĎ JE NASNADĚ:
  BUDEME VÁS HLADIT AŽ DO ÚPLNÉHO VYHLAZENÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I kulturní fronta si své potomky tahá do kultury.
   Vyjádření dětiček které ještě nic nedokázali a již se cítí být elitami k volbám je na pěsti.

   Smazat
 6. Pláčete dobře, ale na špatném hrobě. Musíte dát tu výzvu do Reflexu nebo do ČT.

  OdpovědětSmazat
 7. Nějak nevím, co mám ČSSD prominout. Vládu Grosse, Špidly, Paroubka, Sobotky? Ač celoživotní nestraník jsem doufal, že ČSSD oplatí nástupci ˇKSČ(KSČM), tentokrát nenásilné splynutí levice svojí politikou. Opak se zdá být pravdou! ČSSD nebyla do teď schopna zrušit "Bohumín"-co by na to řekl Západ a naše pravice, že soudruzi, pardon přátelé? To vaše politika má zásluhu, že národ hnědne, tak si to prožijte ještě jednou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:12

   Hnědnutí už dneska není problém!

   https://www.youtube.com/watch?v=vqOyJAVJYBU

   Smazat
  2. příteli, zopakujte si dějepis.
   nikdy bychom neměli KSȧ Kdyby se socani nedali k agrárníkům po roce 1918!!!
   ČSSD byla a vždy je jen partaj korytářů, kteří se obyčejných lidí štítí. Jejich pravlast není ani v ČR ani v Evropě. To je to hlavní!!!

   Smazat
  3. Přátelé, vždyť Pehe, Mitrofanov, Fištejn, Romancov, Honzejk, bratři Dvořáčkové, Pečinka, Čulík, Hrib a řada dalších, jsou kozo*rdi, připravení na islamisty, které poté rozesejí po regionech voličů prezidenta Miloše Zemana. A oni si po*oní s honičem Jakubem Jandou pro příznivce BukvaPutny i s čertem Halíkem. Jelikož oni si je domů a kolem svého domu nevpustí!
   Je tady pan Odvárka?

   Smazat
  4. 22:38-bylo to snad po 89. jiné? Nebýt "Bohumín", byla by zde již jednotná levice.

   Smazat
  5. Bohumín za to nemůže, ale ti kudrnatí kluci jak po roce 1918, tak po roce 1990

   Smazat
  6. 19:01

   Seš plešatej a závidíš, co?

   Smazat
  7. 19:01-souhlas s výhradou, i ten "Bohumín" byl jejich nápad.

   Smazat
 8. na usambasáde už nudelmanovci pečou koláče a chystají se na václavák

  OdpovědětSmazat
 9. Já vím šmejdi píší ať Zeman chcípne pehe se těší jak pochcípá půl milionu voličů Zemana a příště to prý vyhrají. Já nic psát nebudu ale nenávist v srdci zůstane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nás je většina my nevychcípáme.
   na řadě jsou oni. A vědí to dobře.
   Proto taky řvou a kopou kolem sebe.

   Smazat
 10. Jan Ruml je předsedou správní rady "Sdružení pro integraci a migraci“

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/15048/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ten soudruh bydlí kousek od míráku, navštivme jej

   Smazat
 11. Vypadá to, že té tolik opěvované demokracie už mají "demokrati" plný zuby. Tak nezbývá než těm našim demokradům vzkázat: Když už jste nám ten demokratický sajrajt před skoro 30ti roky v nutili, tak teď aspoň držte kušny.

  OdpovědětSmazat
 12. Někdy je velice složité
  nereagovat podrážděně na člověka jenž svoji nevědomostí
  vás agresivně uráží.
  Lidé
  a není těchto málo
  krmený propracovanou mediální propagandou
  z tepla svých domovů a plným žaludkem s hřejivou sumou na kontu
  nevidí důvod čeho se obávat.
  Jiní zas nepoučený dějinami
  opravdu uvěřili v lepší nový svět a navzdor
  prolité krvi svých generátorů
  budují sobě i společnosti zkázu.
  Říkáním pravdy
  většinou neochotou si ji ověřit
  boří se těmto lidem vzdušné světy
  vždyť jsou tak materiálně hmatatelné.
  ..a to vyvolává nepochopení
  agresi a nenávist.*  OdpovědětSmazat
 13. Ten pán mne rozesmál. Skoro 30 let jede socdem na vlně antikomunismu a teď si myslí, že se to dá zastavit. Nenávidět jste lidi naučili vy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozesmál. Jak staré zvědavé báby někde na schodištích. Hnus - zženštilí chlapi, kteří namísto chlapáckého přístupu k životu, dřepí, čtou bulvár, vzrušujou je pomluvy, a čvachtají kraviny, to je fakt pohroma. Co se to s našimi muži stalo? Předvádějí zženštilost nejhoršího kalibru. Na diskuzích všude je velice málo žen, zato chlapů užvaněných hafo! Jak se znovu a opět ukazuje, jsou ženy mnohem racionálnější, než chlapi, a blbým žvaněním čas neztrácejí. K ničemu to není. Úplně nejhorší jsou staří impotenti. Ti mají žvásty na počítači jako hračku, jako vzrůšo, jako sex, a všechny ty drby a pomluvy jim to vynahrazují. Bamberg - no a co - mám tady psát, kde všude jsem byl já?

   Smazat
  2. Myslíte 14:17 počet léčeben?

   Smazat
 14. Pokud Rusové nezačnou tvrdě proti Rusofobům, maj to marný. Dalibor Dědek (Jablotron a.s.) podpořil i finančně rusofoba Drahoše a kde může vyhlašuje, že Rusko je pro ČR hrozba. Přitom vesele vyváží do Ruska své výrobky. A Rusové nic....

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Smetano uvědomte si, že nenávist je upřimný lidský cit.Budete kandidovat na předsedu socanů??

  OdpovědětSmazat
 16. Nevíte, kteří členové ČSSD protestovali proti tzv. "prodeji" OKD? Z těch bych udělal nové vedení ČSSD. Byli vůbec nějací?
  Když šlo o Babiše, tak vykonstruovaná obvinění proti němu šla v termínech, jako na objednávku. Jakpak, už ČSSD zaplatila rodině pana Altnera? Ono se nic neděje?

  OdpovědětSmazat
 17. To budete muset za tou svoločí jež se nazývá pražská kavárna.Zneuznalý spolek eurohlupáků vříská,piští a slintá..Honzejk koktá,Fendrych rudne,Mitrofanof už se poohlíží po nějaké té emigraci,Kocáb zase bude skládat super hudbu a čurák a udavač Čulík - ten drží dietu.Do toho pošahanec J.X.Doležalbalí dcesáté brko a pláče a pláče...

  OdpovědětSmazat
 18. Naštěstí máme ještě právo volby. Všichni. Jeden nejmenovaný "umělec" z poměrně starého hereckého rodu zásadně oslovuje občany Ruské federace názvem "rusáci", i když zcela určitě všichni občané federace nejsou Rusové. Ale umělec si vybral, má na to právo. On ten "umělec" se cítí být hercem. Já jej nazývám "komediantskou šmírou", tak jsem si vybral zase já a mám na to právo. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Mladý" Hrušínský byl protekční dítě a protekční herec. I když se rodina tváří, jak starý Hrušínký dával najevo nesouhlas s režimem, mladému Hrušínskému (tomu s vykleštěným hláskem) zajistil v Praze místo v divadle osobně šéf pražských komunistů, všemocný Kapek! Kapek se starým Hrušínským se často stýkali a to i na sekretariátu Strany. Tak to trojčení "mladého" berte s rezervou. Většinou piští nenávistí lidé, kteří mají osobně, nebo jejich rodiče, z minulého režimu máslo na hlavě

   Smazat
  2. Ohledně těchto vypočítavých "přehmatů" pana Hrušinského staršího, se s ním rozešel jeho velký kamarád skromný herec Pepíček Kemr.

   Smazat
 19. Na diskuzích může někdo vydělávat, proč ne. Podstatné je, zda se mezi diskuzními příspěvky objevují zajímavé myšlenky a názory, případně odkazy, upřesnění atd. Druhou stranou mince jsou příspěvky hulvátské, bez myšlenek .. to je daň za možnost sdílet názory.
  Dnes tady zazněla hodnotná myšlenka, chcete-li postřeh. Pokud strany, všechny strany prezentující se ve sněmovně, založili svoji politiku na výpadech proti komunistům, aby tím maskovali svoji ideovou vyprázdněnost a mlžili svoje rozkrádačky, nemohou se dnes divit jisté názorové roztříštěnosti. Spousta je pochopila hned po revoluci, někteří procitli později, další procitají nyní. Tenkrát jsem byl naivní a myslel si, že lidé manipulovaní komunisty se jen tak nenechají opít rohlíkem a nepodlehnou laciným lákadlům a demagogickým myšlenkám, zcela utrženým ze souvislostí. Mýlil jsem se. Strašně jsem se zmýlil. Demokracie vede k totalitě. Demokracie je jen vábení vil na blatech. Přichází fáze, kdy bohatí demokraté, pokud si chtějí zachovat svoje demokratické výhody, musí vysvětlit masám, že oni jediní jsou natolik bystří a vzdělaní a oni jediní mohou rozhodovat, kontrolovat, být nad zákonem.
  Nastoupilo znevažování nesouhlasných názorů, nálepkování. Skončilo dělení stran na levé, středové a pravé. Dělení je jednodušší na ty co berou a ty co neberou. Nenechme se obalamutit zdánlivými odlišnostmi a střety při jejich vystupování. Hodnoťme, co pro nás dobrého, schválí za dobu svého působení ve sněmovně. Sakra, už jsem toho napsal dost ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 20. Slušní "sprosťáci", versus sprostí "slušňáci".
  Já radši ty první.
  Altman

  OdpovědětSmazat
 21. Hlavní je, vytěsnit všechny ty "umělce" z hlav, z televizí a jiných předváděček. Nedívat, neposlouchat, nechodit na ně. Ať je živí ti jejich Velmi Inteligentní Pitomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano 10:47 nechodit na ně, jenomže oni už se dávno vetřeli i do peněz odborových organizací na státních pracovištích tzv. FKSP. Kde dám příklad, jdou tyto peníze za multimilonářem Ledeckým na
   jeho muzikál, jeden lístek cca 500.-Kč, plus doprava 30-ti zvědavců autobusem z okresního města. A to se děje po celé zemi? On pak má tu nenažranou drzost a jde si demonstrativně pro 5.000.000.-Kč GRANT. Protože už ho dostali Hrušinský ml. pro své divadlo a další Vyvolení.

   Smazat
 22. Tak, to je ono, ignorovat komediantskou pakaz

  OdpovědětSmazat
 23. Dotovat jen co je prospěšné pro občany a jejich děti do průměrného příjmu a ne zdegenerované zvrhlé parazity. Silně progresivně zdanit zisky nad celostátní průměr, uzákonit referendum a odvolatelnost politiků. Stanovit platy ve státním aparátě vč vlády a prezidenta v návaznosti na průměrnou mzdu ve státě. Žádné paušální náhrady ale vše podle doložených dokladů. I tak mají spoustu požitků z titulu funkce. Kantýna v parlamentech má mít ceny luxusní restaurace a ne komoušskýho bufetu.

  OdpovědětSmazat
 24. Co se týče ČSSD - Stáhněte ocas mezi nohy , přestaňte být loutkami Fialy a Kalouska a koukejte pokorně mazat do Vlády s Babišem, když bude vláda úspěšná nemůžete na tom prodělat. AŹ Babiše odsoudí můžete podat demisi a odejít, ale ted se koukejte zapojit a makat.
  Cose týče úprku mozků na západ_ zaplaŤte je, stačí na 50% jako v Německu (to platí i pro zaměstnance-dělníky) a uvidíte co jich tu zůstane a kolik se jich začne vracet. Stále jsme rel. bezpečnou zemí a to si osobně cením víc než prachy.

  OdpovědětSmazat
 25. doplnění ad 15.18 - a tu nenávist, to tzv rozdělování společnosti vyvolává za podpory zaprodaných novinář§ pouze "debilní blok" jak je výstižně nazval p. Čunek

  OdpovědětSmazat
 26. Zvolte si Chovance předsedou, odevzdejte Lidový dům a rozpusťte ten spolek nejhoršího šmejdu, který tady je. To i Kalousek dává na rovinu najevo, co je zač, ale ČSSD, to je příšerný spolek a hrozí, že při případné reorganizaci, se tam natáhnou znovu lháři a udavači. Zrušte ČSSD!

  OdpovědětSmazat
 27. Já se jenom divím,že tak rychle rospustili tu komis co řidiče z MHD za přimalování tykadel honili po soudech. Že za mnohem závažnější přestupky nejsou aspoň stejně pronásledovaní ti hajzlové co útočí na hlavu státu. Neznačí to o něčem?

  OdpovědětSmazat
 28. Agresivita hulvátství v určitém složení občanů je zřejmá co jim jde? Pověsit trenky místo vlajky je urážkou všech občanů ČR máme hrdost, tradice a úctu co můžeme od nich čekat Majdan?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.