Reklama

úterý 2. ledna 2018

Souhrnná zpráva o stavu České republiky očima nezmanipulovaných občanů

Slávek Popelka
2.1.2018  CzechFreePress
 

Ááá … už slyším řev pražských kavárenských povalečů a vyznavačů temného slunce: „Tihle tzv. nezmanipulovaní, to jsou samí rasisti, náckové, islamofobové, Putinovi agenti, rusofilové, konspirátoři, dementi atd.“ A jsem za to docela rád, neboť takováto visačka od morální žumpy společnosti dává nám všem, kterým média nedokázala vymydlit mozek tak, aby lásku k vlasti nahradili její zradou, jedinečný punc důvěryhodnosti.


Nechť však každý sám posoudí, nakolik se následující řádky shodují s realitou každodenního života a nakolik se přiblížil čas všech časů, kdy budeme muset provést generální úklid v Augiášově chlévu zvaném Moderní politika. Ostatně, když nám masmédia mohou servírovat neskutečné lži, proč bychom nemohli sami sobě tiše prezentovat skutečné pravdy?

Český stát coby instituce ovládaná politicko-ekonomickými mafiemi jednostranně vypověděl svým občanům společenskou smlouvu, přestal plnit své základní poslání, dál a dál se vyvléká z povinností dávajících smysl jeho existenci. Redukuje vše, co má občanovi z jeho daní poplatků vracet, a nutí ho, aby si na všechno připlácel, ačkoliv to ve skutečnosti zaplatil už několikrát. Šikanuje a okrádá každého, kdo tvoří hodnoty, aby dokázal uživit obludného parazita byrokracie, politikokracie a fízlokracie. Že maluji čerta na zeď? Nuže, pokračujme – nejprve připomenutím tvrdé reality a pak životodárnou koupelí v pramenech naděje!

Mafiánská politika se stala rakovinou společnosti. Pronikla do všech oblastí života, kontroluje legislativu, justici, exekutivu, ekonomiku, kulturu i školství. Bez politických konexí nelze získat granty, vyhrát veřejnou zakázku či výběrové řízení na úředníka. Na druhé straně s podporou politiků lze Ing. Oldřich Lukáš, sdružení Lidé lidem ekonom, ekolog, etikolog, pedagog, spisovatel dostat vysokoškolský titul za dva měsíce, přihlásit se do soutěže s neexistující firmou, poslat obrovské peníze na zcela nesmyslné projekty společnostem, o nichž nikdo netuší, kdo je vlastní. Vrcholem politické prostituce a zneužití moci se staly církevní restituce, které převedly část území státu do rukou cizí mocnosti (vlastizrada) a vracejí obrovské majetky, které jim nikdy nepatřily, církvím. Ty ve své chamtivosti dávno zapomněly na Ježíšova varovná slova: „Spíš projde velbloud uchem jehly než bohatec do království nebeského“. Symbolickým zastřešením mafiánského vývoje se stala Klausova amnestie, která zastavila stíhání nejhorších privatizačních zločinců a znemožnila statisícům obětí domáhat se náhrady škod.

Demokracii už máme dvojí: ta první je pečlivě uschována v Ústavě, ta druhá je halasně vyřvávána vlastizrádci a těmi, kteří chtějí zničit naši společnosti a vymazat ČR z mapy světa. Ta první pochází z lidu země a deleguje na vrchnost velikou odpovědnost. Ta druhá pochází od vrchnosti, přisvojuje si neomezené pravomoci a deleguje na poddané obrovské povinnosti. Ta první ctí vlast, rodinu, člověka i přírodu, ta druhá se modlí ke zlatému teleti zisku, moci a kariéry. Ta první ctí svědomí, čest, odpovědnost, pokoru, skromnost a lidství, ta druhá adoruje bezohlednost, zradu, devastaci odvěkých hodnot, drancování, zlodějinu, lež, rozbíjení společnosti, závist a nenávist. Ta první se jmenuje Demokracie, ta druhá Fašismus. Zatímco ta první mlčí, ta druhá na ni ukazuje a řve „Fašisti!“,

S pravdou a lží je to stejné. Morálně nemocní mocní mají jediný cíl: „Urvi, co se dá, na úkor kohokoliv, vyplundruji i budoucnost této země!“ Jejich aktivity mají společný základ: „Co slovo, to lež, co slib, to podvod, co čin, to zločin!“ Převrátili význam slov, zlo se stalo dobrem, tma světlem, invaze obohacením, vlastizrada vlastenectvím. Zneužijí cokoliv ve jménu svých temných cílů. Ty, co říkají pravdu, pronásledují jako škodnou. Kvůli udělení vlastenecké ceny Tomáši Ortelovi poštvali na spolek

Lidé lidem exekutory a justiční mafii. Nenávistí ke všemu vlasteneckému se zalykají natolik, že Ortelu neuznali hlasy, díky kterým by se stal Zlatým slavíkem 2017. Tak moc se vlastenců vlastizrádci bojí? Nebo tak zoufale nenávidí svou vlast? Anebo jsou prostě jen patologicky závislí na nadnárodní megakorupci?

Spravedlnost už máme také několikerou. Jednu, tu deklarovanou, druhou, tu skutečnou. Rozdíl mezi nimi tkví jen v tom, komu a čemu slouží. Ta opravdová odumírá v záplavách paragrafů, ta druhá se rodí v lůně moci a mamonu. Ta první živoří a slouží bezmocným, ta druhá kvete a slouží mocným.

V její režii se právo stalo otrokem moci a spravedlnost služkou peněz. Miliony osudů zničených justiční a exekutorskou mafií jsou důkazem. Zločinci v talárech devastují dobré jméno justice a poctivou práci ostatních kolegů, pletou si nezávislost soudů s doživotní imunitou nad pácháním justičních zločinů. V Mostě odsoudili člověka, který v celé ČR bojuje s OSPODem za práva dětí, a to pro znásilnění nevlastní dcery, ačkoliv lékaři zjistili, že je panna. V Plzni udělali z podnikatele, kterému vykradli prodejnu, zločince a poslali ho do exekucí, ačkoliv se pachatel přiznal. Mafie chrání ty, kteří zákon porušují, a trestá ty, kteří ho ctí. Výchovný systém „obohacujeme“ o multi-kulti deviace a současně stíháme šiřitele tradičních ne-multi-kulti hodnot. Do školství implantujeme sexuální úchylnosti, a zároveň kriminalizujeme obyčejné dvoření a flirtování. Česká spravedlnost zjevně používá dvojí metr, díky čemuž se moc mocných stala prokletím bezmocných. Důkazů je bezpočet, nikoho však nezajímají.

Justice, která by měla bdít nad rozvojem společnosti, se tak stává nástrojem její destrukce. Stále zřetelněji se v ní projevují indicie zločinecké organizace, která umožňuje šíření úředního, justičního a ekonomického terorismu, rozkrádání majetku země, obcí i jednotlivých občanů. Zločinci si vyhlídnou oběť, tu pak křivě obviní, následuje předběžné opatření, exekuce, přeprodávání pohledávek, a než se oběť naděje, stává se sama „zločincem“, kterému rozbijí rodinu a seberou, co se dá. Léta se pak může soudit o svá práva, jenže jak, když mezitím přijde o vše, zhroutí se, skončí pod mostem či v blázinci anebo umře? Věznice se plní lidmi, kterým společnost sebrala veškerý majetek a nedala jim jakoukoliv šanci živit se poctivě. Tisíce sebevražd zoufalých lidí, rozvoj hazardu, prostituce, obchodu s drogami a bílým masem jsou smutnými důkazy hrůzovlády morálního odpadu společnosti, který sám sebe nazývá elitou. Trestní oznámení na mafiány a zkorumpované právníky, soudce či soudní znalce policie rovnou odkládá a vykazuje tak pokles kriminality, ačkoliv opak je pravdou.

Stávající systém prorostlý klientelismem a mafiánskými strukturami je nereformovatelný, na hluboce kontaminované půdě prostě nic zdravého nevyroste. Aby si uchoval moc, rozpoutal největší bitvu o lidskou mysl, hodnoty a svědomí. Zmocnil se médií, aby zakryl duchovní vakuum systému, který vytvořil k obrazu svému, a předal je do služeb dekadentní západní propagandy. Role rodiny, muže a ženy jsou vyvraceny z odvěkých kořenů, historie překrucována, úcta k domovině zesměšňována. Přisluhovači tohoto sebevražedného systému uměle polarizují společnost, aby energii reformátorů neutralizovali v tichém bratrovražedném či sebezáchovném boji. Proto musí být tento systém odstřižen a nahrazen novým, který se stane jeho etickým opakem.

Přibývá parazitů a také otroků, kteří je živí. Jedni si chtějí užívat, aniž by sebeméně pracovali, a tak ostatní musí pracovat, aniž by si sebeméně užívali (viz druhá část Zprávy o stavu republiky - Ekonomika). Napětí ve společnosti dál nezadržitelně roste, plamínek občanské nespokojenosti mohutní a blíží se k roznětce, která může vyvolat netušenou společenskou explozi a změnit zotročené a zdecimované občany v extrémisty, ne-li teroristy. Mocní tohoto státu by si měli ve vlastním zájmu uvědomit, že čím ničivější tlak na občany vyvinou, tím silnější a nebezpečnější reakce bude následovat!

Moc nad zemí Českou uchvátil Homo Egoisticus (Člověk sobecký). Tento tvor bez páteře a svědomí si neumí představit život bez politiky, protože zná jen politiku bez života, moc lásky vyměnil za lásku k moci. Nevěří v hodnoty ukryté v lidském nitru, protože uctívá jen hodnoty bez obsahu a lidství. Pomoc a součinnost změnil v moc a nečinnost, soucit v bezohlednost, moudrost ve vychytralost, pokoru v pýchu, rozdávání v rozkrádání, pravdu v lež, lásku v nenávist. Při plném vědomí vypíná svědomí a žije v morálním bezvědomí, jeho ego vzkvétá a duše odumírá. Ve jménu zisku s chutí zadupal do země etický odkaz prověřený generacemi našich předků. A zaprodává i naši vlast a budoucnost našich dětí. Ale právě proto se Homo Egoisticus stává katem sám sobě! Neboť zákony života dlouhodobě ignorovat nelze. Ale o tom až ve třetí části Zprávy – Naděje.


- - -

62 komentářů :

 1. ale predsa sebectvo rozložilo KSČ a preto sa pristúpilo na hru o "demokraciu" -elita v tej dobe nechcela mať majetky v správe, chcela ich vlastniť, a ak sa kurz meny vypočítal - sic - podľa kurzu za akú predávali bony veksláci, tak čo ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je naprosto stručné a přesné.
   Jedna frakce KSČ chtěla ve své chamtivosti vlastnit, nikoli spravovat. Chtěli žít tak, jak žijí oligarchové na západě. JIná frakce komunistů jenom čuměla a asi dodnes čumí.

   Ale my už dnes víme moc dobře, co je špatně. Víme, co jsme nechtěli.A není nutné to pořád opakovat. Vede to jen k depresi. Teď je třeba prosazovat to, co bude ve prospěch většiny lidí, ne jen pro 1 procento mafiánů.Jak na to ? Že by třetí cesta ? Možná ano. Jsem zvědav na další pokračování článku pana Popelky.

   Smazat
  2. Nechte komunisty na pokoji. Kradli jen jednotlivci z tisíců, většinou v Praze, kde se jako na povel obracely kabáty. To jste si nevšimli, že komunisti byli většinou perzekuováni a vyhazováni z práce jako první? Většinou byli odborně a organizačně schopni a tak si pomohli téměř z ničeho. Ti, co je nenáviděli, vyvalují oči, jak to svou nenávisti posrali sami sobě.

   Smazat
  3. To: Anonymní 2. ledna 2018 20:45
   Jo, jo, 19.ledna 1990, přesně na mé 53 narozeniny, jsem se stal jedním zprvních nezaměstnaných v tomto nově demokratickém státě. Dá-li pánbůh a svatý Václav, za 12 dnů mi bude 81. Přežil jsem, nezbohatl, ale docela slušně jsem se uživil. Celých těch 28 let jsem makal sám na sebe. Byly roky dobré i horší, ale nestěžuji si.

   Smazat
 2. Demokracie je nesmysl, vždy bude vládnout silnější a inteligentnější nad blby, jen je třeba se vrátit k původním významům a pojmům čekého jazyka, aby jsme mohli nazvat onu pravdu a lásku lží a nenávistí. To zavedli šašci, co svým moralizováním rozložili morálku. Divadlo do politiky nepatří a umělci automaticky nejsou demokrati. Demokracie je vize, ale dá se postupně vybudovat na základě kázně a pořádku, absolutně se nedá vůbec zrealizovat na základě bezbřehé svobody a chaosu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie je to, že si lid svobodně a demokraticky ve volbách zvolí v podstatě své utlačovatele a vykořisťovatele. Jiné ostatní volit nemůžete, to přeci nejsou demokrati ale různí xenofobové,nacionalisti,fašisti...V demokracii od dob Antiky vládnou hlavně ti, co mají prachy. Kázeň a pořádek může být. Ale musí je nastolit diktatura, nezáleží na tom zda proletariátu, fašistů (teď myslím Španělsko) nebo různé vojenské chunty. Dnes takové Chile, všude kázeň a pořádek, pro tamní lidi téměř idilidské, Chile je přeci demokratická země, ale daní tamní demokracii je všudypřítomnost vojáků, kteří hlídají její bezpečnost...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Ad Ruda - naprostý souhlas, ale z celé řady komentářů, bohužel je vidět, že jim jádro socioekonomické problematiky zcela uniká a žijí ve svých virtuálních představách. Podobně, jako autor Popelka.

   Smazat
  4. Ruda2. ledna 2018 6:55
   „Demokracie je vize, ale dá se postupně vybudovat na základě kázně a pořádku, absolutně se nedá vůbec zrealizovat na základě bezbřehé svobody a chaosu.“
   V tomto s Vámi souhlasím, demokracie není anarchie. Ale vyžaduje nejen pořádek, ale také morálnost. Ne vše co není trestné, je i morální. Nemorální politik nemá nadále zastávat svou funkci. To zajistí pouze zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. Pokud budou politici pod tímto tlakem, tak se také častěji rozpomenou na morální zásady. P.K.

   Smazat
  5. Re (06:55):
   Nemyslím, že umělci jsou automaticky (ne)demokraty. Jsou tací, jsou však i jiní!
   Jistě pamatujete na dvojici W + V, Jindřicha Plachtu, Ladislava Vančuru či Karla Hašlera. Byli to demokrati, vlastenci, umělci.
   A vedle nich byli umělci prodejní a taky i náckové-ýbrmenčové. A jsou i dnes. A aby to nebylo tak vidět, berou na sebe pokrytecké masky.
   Svět a lidi v něm ale nejde tak prostě třídit, jak svým "objevem" naznačujete ...

   Smazat
  6. Divím se, že se mnou hádáte. Nic není na světě černobílé, souhlasím, nicméně jak vidíte výše, někdo má tolik moudrosti, že je schopen svoji blbost povýšit nad národ, který má dvoutisíciletou historii. Na to ani neodpovídám i když si myslím, že za námahu by někdo tomu vašnostovi měl odpovědět. Samozřejmě, když myslím pořádek, tak nemyslím pořádek na ulici, to snad pochopíte. Žádný člověk neobsáhne svojí myslí všechno, tedy dotknu se jen mého oboru, kde si myslím, že nejsem tak velký outsider. Tam skutečně divadlo nemá co dělat a musím tomu vašnostovi dát zapravdu, protože když někdo nechá vytvořit například profesní komoru a nalezou tam z devadesátiprocent paraziti, co si má dotyčný o židech pomyslet.
   Tragedie je ovšem, když si o řádek výše ještě větší blbec dělá srandu sám ze sebe, čímž netaktně povyšuje semitskou rasu nad rasu z které vzešel. Ale nevadí i němečtí židé v koncentráku fandili německým zbraním na východní frontě.
   Svět není nutno řídit. Je nutno vypilovat systém, kde je zákon vymahatelný a existuje odpovědnost každého z nás.
   Když se vrátím například k oněm profesním komorám, přece onen politik by měl být alespoň veřejně pokárán a jeho židlička se stolečkem, která se stala opakujícím se divadýlkem na mnohých místech veřejnosti by měla být alespoň zesměšněna.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Ja,ja, válka vyvolává v některých myslích obrazy, které když projdou trávicím traktem připomínají toskánské plátno. Například Hašek byl mimožádný zjev, jen si nejsem zcela jist co vlastně napáchal jako rudý komisař v Rusku. Naštěstí brzo pochopil, že je lepší psát ty svoje slátaniny v český hospodě U Kalicha. Tedy ve sporu asi nejsme, jen si myslím, že každej z nás by se měl držet raději svého kopyta.

   Smazat
  9. 8:07 jste hlupák k pohledání, když svou Nietzchevskou „filosofii“ tapetujete tyto diskuse. Jste natolik zabedněný, že vám nedochází, jak pracují dnešní zbraně. Berou vše, silné, slabé, chytré, hloupé, ženy muže, děti i staré ... Ti, co přežijí v krytech za miliardy, nemusejí mít žádnou jinou vlastnost než to, že v určitou chvíli měli dost peněz, nebo dost výsadní postavení. Boj tříbí? Leda za pravěku, primitive, dědici NSDAP.

   Smazat
  10. 17:30 Nepanikař! Lidstvo může být do 30-ti let znovuzrozeno, tedy začít znovu bez orientálců a barevných! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  11. 17:38-může být, po takové válce nebude hodně lidí všech barev. Jistota je ve "vymydlení" teritorií obývaných bílými. Proto má pravdu 17:30. Přemýšlejte, jak se setkat v osobním boji s "Bárnsem, či Sorošem. Místo Nietzcheho, studujte Koukolíka a najděte řešení, rád Vás podpořím.

   Smazat
  12. Protože slunce nebude svítit na Zemi, planeta se ochladí. Podle toho, kolik bomb vybuchne, by teplota mohla klesnout až o 20° Celsia. Místo letního počasí bude podzim, možná i zima. V tomto počasí se nám nepodaří vypěstovat téměř nic. Zvířata na světě pomřou a zelenina zmrzne a nebude schopná vyrůst. Nemusíme se však bát další doby ledové. Nejhorší bude prvních pět let, po 25 letech by se teplota měla vrátit do normálu. Pak budeme moci znovu pěstovat.

   Zdroj: http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Čiuli přežijí ti kteří těch prvních 5 let strví v protiatomáčích - stotisícové elity v USA a Kanadě či Austrálii a pár magorů v Rusku, Číně a KLDR! Ti už se pak ale spolu neutkaj, páč nebudou mít dopravní prostředky k překonání Pacifiku a než je získaj tak Chujlo, Šojgu, Kim s rodinou a čínský tajemníci stářím umřou :)))

   Smazat
  13. 7:44-po vymření posledně jmenovaných, budou přeživší v USA, Kanadě, Austrálii a pár magorů v Rusku konečně svobodní a budou moci pěstovat své genově upravené plodiny. Napište o tom knihu, dokud je to futurologie.

   Smazat
  14. 133:01 Snad o tom mnohé napsali již jiní, mě stačí jen definovat to proč je demokracie nesmysl, jak píše ten na nějž reaguji. Tedy proto, že příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
  15. Lidská společnost není příroda! Nietzche byl romantizující cynik, který lidské společnosti nerozuměl a jen pózoval. Stejně jako ty, nácku.

   Smazat
  16. 8:22 Co je "nácku"? My, nositelé panské morálky jsme tu odvěků, stejně jako vy, tedy podřadnej xindl šířící jen morálkou otroků ... - http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/priroda-a-nacismus

   Smazat
 3. Pokud i nadále prostý lid si nechá vládnout lidmi kteří se řadí mezi elity, dopadne velice špatně. Elity zorganizovali a jsou zodpovědné za nejhroznější války na světě, tedy jak za první a tak za druhou světovou válku a tedy jsou zodpovědné za 100 milionů zabitých lidí a několik stovek milionů zmrzačených. Přesto obyčejný lid se nechá i nadále oblbovat Českou televizí která je hlásnou troubou tzv. elit, která otevřeně vystupuje proti lidem a v zájmů kapitálu, pro kapitál a pro zisky těch co vlastní kapitál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostému lidu současný stav asi vyhovuje . Kdyby tomu tak nebylo , nemohli by v parlamentu existovat takoví politici jako Kalousek , Benda,Langšádlová , Němcová a mnoho dalších zrádců Česka .

   Smazat
  2. Správně: ti, kteří se řadí(!) mezi elity. Kéž bychom nějaké elity měli. Nám po roce 89 vymřeli i osobnosti, které se překvalifikovali sice na celebrity ale tuto kategorii já u nás vnímám, jako naprostý soustředěný odpad společnosti.


   Smazat
  3. 7:31 Vnímám to stejně jako vy. Není pochyb o tom, že slovo celebrita jednoznačně znamená ten největší lidský zkažený odpad.

   Smazat
  4. Anonymní2. ledna 2018 6:57
   „Pokud i nadále prostý lid si nechá vládnout lidmi kteří se řadí mezi elity, dopadne velice špatně.“
   „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji …“ tolik Ústava České republiky. Takzvané elity, jsou ti, kterým lid svěřil výkon státní moci. Pokud svěřil, musí mít také možnost, dle své úvahy odebrat. Jestliže se o toto právo nehlásí a nechá se vodit na provazu jako osel, je to jeho hloupost. O toto právo se musíme hlásit a také ho s rozmyslem vykonávat. Snad není nutno upozorňovat, že to je onen Okamurův hlavní bod programu, Zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. Mimo tuto demokratickou cestu, existuje už jen cesta násilná. Snad si to naši vykonavači uvědomí a zákon brzy přijmou. P.K.

   Smazat
 4. Žij, ale nechej žít. A "svobody" se nenajíš, ani nenakrmíš své děti. Na to mocní zapomněli.
  Politický útlak jsme vyměnili za ekonomický útlak. Drtivá většina lidí je zadlužená, přičemž stále častěji jde o zadlužení vynucené. Lidi musejí bydlet, proto si berou hypotéky. Lidi musejí jezdit za prací, a protože pro naše "dobro" musejí auta splňovat stále přísnější podmínky, kupují si na leasing auta nová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:13 pane Hricáku, bez toho, co nazýváte politickým útlakem, není možné udržet společenský systém, jehož principem není moment zisku, ale co nejspravedlivější rozdělení výsledků práce.

   Smazat
 5. První, na co Demokracie nutně musí programově rezignovat, je dokonalost, a vše, co by ji byť vzdáleně připomínalo. Demokracie je pokračující úžas nad tím, co je společnost schopná sobě volit.

  OdpovědětSmazat
 6. Článek pěkný a pravdivý, pokud však nevyjde na titulních stránkách sdělovacích prostředků, tak je nám málo platný. Proto už Ušáci uvažují o omezení svobody internetu, když si oni prdnou, my se zákonitě pose.eme. Ale přesto je moc dobře, že tato pravda je mezi lidi šířena a je potřeba aby tyto pravdy oslovily co nejvíce občanů protože lží máme plné regály. Víte co říkal Venca "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí", taky od něho dosti dobrá oblbovačka pro blbečky, ale když to tedy hlásal, tak proč to nezrealizovat? To budou mít Havloidi radost... Aottj.

  OdpovědětSmazat
 7. KORUPCE na zasmani po Americku !
  Policie ve Washingtone vysetruje znamou mistni osobnost. (Figurku !)
  Jmenuje se DAVID BROCK ! Tato mistni velicina - podplacela zeny, aby obvinily presidenta Trumpa ze sexualnich nepristojnosti. Zeny si vzaly penize a nesplnily pozadavek Davida Brocka a zacaly mluvit. Policie zatkla vsechny a nemuze najit penize, ktere si zeny vzaly od Davida Brocka. Brock ma dukaz na transfer penez.
  Jedna dostala $450 000 + splatku na dum a druha dostala $ 700 000

  -------------------------------------------------------

  KATOLICI zpozornete ! Nas papez Frantisek ma
  oblibence ! Je to Cardinal ze stredni Ameriky a je placen castkou $ 40 000 mesicne. (Coz je skoro 1/2 millionu rocne.) A papez ma zase prijem od Sorose !

  Cardinal Duka v Praze zadne privilegie NEMA a jeho prijem je pod $ 1000 mesicne.

  Protoze v katolicke cirkvi je velke napeti a hrozi , ze Frantisek bude muset resignovat, tak Soros pro neho ma pripravenou neziskovku v Argentine, kde Frantisek bude reditelem.
  Nas velebny pan ma ze vseho deprese, tak jsem mu poslal na Vanoce flasku tvrdeho alkoholu , aby se zlinkoval jako bolsevicky revolucionar a take doutniky, ktere kouril Fidel Castro. (On nekouri a nepije.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:33
   Kdyby jsi udělal jen polovinu tědh blbností co píšeš tak se jdi přihlásit na psychiatrické vyšetření. Já Ti mohu jen neodborně stělit, že nejsi normální.
   Václav

   Smazat
  2. Ono je pnutí hlavně ohledně pozice římskokatolické církve, protože vládu nad křesťanstvím přebírá pravoslaví. Jinak v té změti slov krajana z USA se i nějaká ta informace najde, byť skrytá spoustou balastu a chyb :)

   Smazat
 8. Rozklad morálních hodnot uvedl masy do chaosu. Lidé se nechají podvádět a někteří nejsou schopni se orientovat v základních bodech morálky. Pak se lehce stane, že okradený skončí jako "agresor" s nálepkou nepřiměřené obrany, ve státní správě se nekrade, protože není nikdo odsouzený, osvobodily nás Američané, kteří jako světový velmoc porazili fašistické Německo atd.
  Jsou uměle jsou vytvářeny osobnosti pro nasouvání názorů do hlav obyvatel. Sportovci, herci, umělci, odborníci humanitních věd. Ty profese, které tvoří zábavní průmysl, průmysl bez jehož existence přežijeme. Tito lidé bez zpětné vazby pro peníze udělají cokoliv. Omlouvám se těm z nich, kteří na tuto hru mocných nepřistupují a zachovávají si svoji tvář.
  Výčet pokroucených pravd by byl hodně dlouhý, ale jak se tomu bránit? Co zmůžeme proti síle sdělovacích prostředků, z nichž si na některé musíme připlácet? Záleží na každém jedinci. Je potřeba si položit otázku, co je pro život opravdu podstatné. Spousta lidí se k jádru dostane až v extrémních situacích, jako jsou přírodní pohromy, nehody, či války. Čím dříve se lidé zamyslí nad základními kameny spořádané společnosti a pochopí, tím větší je šance zachovat životní úroveň i do budoucna.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Více než rozklad morálních hodnot je patrná ignorance mravních (etických) principů. Naučme se, probůh, rozlišovat mezi individuální a skupinovou morálkou (třeba i zlodějskou) a mravností (dodržováváním mravních-etických principů) Čeština je mocný zdroj národního vědomí...

   Smazat
 9. Pane Popelko Váš článek je naprosto pravdivý a je jen škoda že není možno jej vysilat v TV a rádiu. Noviny vyjímám, ty jsou v dnešní době dobré jen tak na podpal, případně rovnou na odnesení do kontejneru na papír.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas jak s panem Popelkou tak s vámi pane Václave.Jestli mohu dodat, tak veškerý odpad pochází z ušácka.
   lada

   Smazat
 10. S panem Popelkou mám trochu problém. Aktivně vystupoval proti režimu před plyšákem a pomáhal ho bourat a teď se mu nelíbí (mě taky ne) systém, který ho nahradil. Co si tedy z toho co ve světě reálně vyskytuje vybrat (protože meditovat v prostoru teorií nemá smysl) ? Který systém z existujících má nejméně minusů? Nebo volit podle principu minimaxu (obvyklý v teorii her), tj. vybrat systém s nejmenším největším prů.erem? Nevím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To přece nemůžete vidět jako problém, copak žijeme v digitálním světě, předtím 1, teď 0, nebo naopak?
   Kdo teď, dosud víceméně v demokracii, projevuje svoje názory, tak bourá systém?!!

   Smazat
 11. Putin - Novoroční projev. Slovenský překlad.
  https://www.youtube.com/watch?v=40vt-dSgGB8

  OdpovědětSmazat
 12. Článek je pravdivý a věcný. Problém tkví v tom, že se autor bojí nazvat parazity pravým jménem. Žádní anonymní Homo Egoisticus, ale konkrétní Homo Judaisticus. Občas se stačí zamyslet.

  OdpovědětSmazat
 13. Jestli tomu dobře rozumím, to, co se popisuje v článku za systém, politicko-ekonomický, ač to není explicitně pojmenováno, jen zevrubně popsáno, je kapitalismus. Pokud to tak autor myslí, pak souhlasím. PS: Nepleťte si a nedávejte rovnítko ovšem, jak se už podařilo většinu populace přesvědčit, mezi kapitalismus a soukromé podnikání. To druhé bez prvního bylo bez problémů po tisíce let...
  CROIX

  OdpovědětSmazat
 14. Kam spějeme
  Britský historik Edward Gibbon vydal v roce 1775 knihu The History of the Decline and Fall of the Roman Empire (Historie úpadku a pádu Římského impéria) a v ní definoval dvacet bodů, které předcházely a provázely rozpad říše. Podívejte se a srovnávejte:
  - Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
  - Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců
  - Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečuji o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
  - Literatura a umění se stávají bezduchým. vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
  - Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
  - Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
  - Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky.
  - Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
  - Úroveň vzdělání rapidně klesá.
  - Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
  - Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
  - Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
  - Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
  - Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
  - Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
  - Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
  - Šíří se cynismus.
  - Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
  - Do země přichází velké množství cizinců.
  - Politikové nadbíhají lůze, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry).
  - Občané stále na všechno nadávají.

  OdpovědětSmazat
 15. Tfujtajxl, celkem depresivní maras, až se mi udělalo zle. Netušil jsem, v jakém marastu to vlastně žiji. Jestli on pan Dvořák během svátků něco špatného nepožil, nebo mu Ježíšek nic nepřinesl? Trošku(dost) přitažené za vlasy. Jako soudný člověk žijící dlouhodo bě v této zemi, Babišův a Zemanův volič tento článek pokládám za nepovedený vtip.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste, Josefe, se před zaujetím stanoviska řádně informovat. Situace je mnohem horší než se na první zdánlivě soudný pohled jeví...

   Smazat
  2. Josef, tak tenhle je asi o nich....

   Ptá se Pepíček tatínka: a opravdu jsou všechny dárky od Ježíška? Ovšem, Pepíčku. Maminko, ptá se Pepíček, Je to PRAVDA?! Ano Pepíčku. HMM, TAK STE SE NA MĚ I LETOS VY°RALI...

   Smazat
 16. Slávek Popelka opět střílí zbrkle od boku a s cílem zasahuje i mnoho toho, co zasaženo být nemá. V mnohém má poravdu a osobně jej chápu, ale Zprávu o stavu země nepředložil, byť to tak nazývá. Problém je v paušalizaci, v nepřesnostech, v nepochopení některých aspektů řízení socioekonomických systémů i bez znalostí výchozí situace v míře, která dovolí přechod na spravedlivý socioekonomický systém bez otřesů a na vlně pozitivních motivací. Slávek a mnozí další by měli vědět, že odborné týmy pro transfromaci ČR sestavují fundovanou Zprávu o stavu ČR, v níž se nelze uchýlit k nepřesnostem, na nichž lze postavit účinnou obranu současné moci. To, že jsme hoby demkracie a že se o svobodě a lidských právech můžeme nechat jen zdát, je pravda. realistická reforma ale vyžaduje mnohem více než pouhé nepřesné proklamace. Vyžaduje přesnou analýzu a na ní založenou koncepci transformace naplněnou konkrétním vektorem cílů a konkrétními kroky k dosažení těchto cílů. Moc prosím, aby se přátelé jako Slávek Popelka napříště zdrželi nekoordinovaných aktivit, které mohou vyvolat zvýšené obranné úsilí současné moci. Hraje se vysoká hra a dosud v ní nelze rozdat karty celému národu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tohle jsem měl na mysli, jen jsem to podal lidskou, méně ntelektuální formou.

   Smazat
  2. 11:54 Zřejmě jste zcela nepochopil, že pan Popelka v řadě případů jen "cituje"
   ing. Oldřicha Lukáše ze Sdružení Lidé lidem, který ve 3 částech své "Zprávy o stavu republiky 2017" podrobně analyzuje situaci a vyvozuje závěry. Vektor cílů a konkrétní kroky k jejich dosažení ani tam, bohužel, nenajdete.
   L.S.

   Smazat
 17. Článek je skvělý a vlastizrádci oni už dávno Češi nejsou ale jsou Evropané. To že by začlenily náš stát do makrelystánu by znamenalo na věčné časy a nikdy jinak. Zas by nás osvobodila až nějaká válka nebe velký sociální otřes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!! Nevím,kdo je Slávek Popelka, ale už dlouho jsem nečetl tak perfektní článek. Výstižný a pravdivý.A že je z toho normálně myslícím a cítícím lidem ouzko? To je logické - zejména když všechny problémy, které jsou obecně mediálně umně zakrývány, různě rozostřovány a malovány na růžovo, jsou najednou obnaženy až na dřeň! Ano, přesně tak to je. Z majetku naší země nám nepatří vůbec nic, nepatří nám ani uhlí, energie, ani voda. Nemáme průmysl, nemáme zemědělství, nemáme vlastní potraviny. Jsme země úplně vybrakovaná do mrtě, a vysoce zadlužená, taková doba zde ještě nikdy nebyla, snad ani za protektorátu ne. Společnost, mravnost, vkus, kultura, literatura, umění - vše je zdevastováno, zničeno, srovnáno se západním brakem, nad nímž jsme vždycky čněli hodně vysoko. Z lidí jsou vypatlanci, starající se jen o plnost svého břicha. Nic už je nezajímá, jen "si užít" - to je všechno. Jsme na stejné mravní úrovni, na jakou se dostala říše Římská těsně před svým pádem, přitom desítky let to byla obrovská říše v plném rozkvětu. A problém také začal tím, že kvalitní a solidní římské císaře nahradili dementi, úchylové, devianti posedlí mocí, kteří měli o sobě představu, že se rovnají bohům a můžou si dovolit naprosto všechno. Císař Nero dal zapálit Řím, a pak se díval z hradeb, jak lidé zoufale pobíhají a hasí oheň, který jim bral všechno, včetně životů - a proč? Aby to mohl svést na křesťany, pak je dal svými žoldáky přivlékat, a v aréně je házel lvům, přičemž lvi tam trhali starce, ženy, i děti. Nero musel být odporné zvíře, a nejen on, i ti, kteří se na tu odpornou podívanou chodili dívat. Mravně zpustlí úchylové, nevykastrovaní, zvrhlí impotenti, kterých byla říše plná. Ještě zvrhlejší byl císař Caligula, který dal rozříznout břicho své těhotné přítelkyni, a sežral plod, aby mu nemohl nikdy konkurovat. I Tiberius byl zrůda, a tehdejší společnost se stala tak zvrhlou, že zánik byl nasnadě. A dnes? Kdo zavinil, že manželství uzavírají chlapi s chlapama a ženské s ženskýma? To je totální zvrhlost - kdo to prosadil a proč? Aby podobní devianti, nebo i ti, kteří si na devianty hrajou, protože to je dnes mediálně žádoucí, směli vychovávat děti - budoucí generaci? Nebo ty tzv. genderoví magoři, kvůli nimž se řeší, jak mají vypadat záchody, nebo označení těhotné ženy "těhotný člověk" - kdo stojí za těmito zvěrstvy? Kdo toto zvěrstvo implantoval do normální společnosti a proč? A proč mají tato individua takovou moc? Samý starý impotentní chlap - proč je nenechají včas kastrovat jako domácí zvířata, aby se jejich hnusné, úchylné hormony daly zvládnout? Vždyť tyto vypatlance vzrušuje jen mučení, úchylný sex, zabíjení, prznění dětí - nikdy za tím nejsou ženy - matky - proč už se ženy dávno masově nevzepřely tomuto blbství, alespoň v zájmu ochrany dětí? Protože jsme jako společnost zvrácení. Mimo ekonomiku - děleno na chudé a bohaté - jsme mravně zpustlí a zvrácení. Svět jako takový stojí před koncem - a skončí.Článek je pravdivý! Je jedno, jestli diskuzní borci potřebují slovíčkařit, a odvádět tema diskuzí jinam - dělají to ve své prostoduchosti vždycky.

   Smazat
 18. společnost vždycky ovladali retardi a jajinkove ktere udajny lid poslouchal na slovo jak pejsek na řetězu u boudy malokdy v dějinach se postavilo na odpor par jedincu ze kterych se vždy zase vyklubal nějaky jajinek či diktator či agent hned bylo po revoluci

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. To to je neštěstí,že nás ty dutolebe papundeklovej něco pitomých neřeknes.....neštěstí!!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
 21. Je to popsané skvěle, a co s tím chcete dělat,když dnes už revoluce nelze dělat - to jistí humanitární bombardování letadel NATO.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 23. Sabesdekl má okolo sebe nějaký elity?????
  Nooooo,to jsou novinky ze SCI-FI papundekle!!!!!;-)))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Se ho běž zeptat! :D:D:D - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. vvenc: ve virtuálních představách se pohybujete vy na rozdíl od autora Popelky, který postihl skutečnost jaká je. Všechny pojmy se převracejí v tomto systému ve svůj protiklad. T

  OdpovědětSmazat
 26. 21:54
  Zmlkni Hovnodolni papundekle vygumovanej!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. 22:26
  Nemá cenu tvoje BEZCENNÉ BLABOLENI A TVOJE ZBYTEČNÁ EXISTENCE,PAPUNDEKLE!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.