Reklama

.

.

pátek 26. ledna 2018

Špatný signál pro mír? Analytik zmiňuje i Českou republiku


26. 1. 2018 EuroZprávy
Zatímco se americkému viceprezidentu Mikeovi Penceovi dostalo v Jeruzalémě hrdinského přivítání ze strany izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, ale chladného přijetí arabskými politiky od Palestiny po Jordánsko, palestinský prezident Mahmúd Abbás zamířil do Bruselu na jednání s evropskými ministry zahraničí, nastiňuje David Andelman v komentáři pro server CNN. Analytik a výzkumný pracovník Centra pro národní bezpečnost Fordhamské univerzity v New Yorku soudí, že jde o konec prázdného úsilí amerického prezidenta Trumpa dojednat mír v této oblasti Blízkého východu.


Velká výzva, rostoucí frustrace


S Pencem po boku Netanjahu zdůraznil, že se jedná o první oficiální návštěvu vysoce postaveného představitele USA v Jeruzalémě coby izraelské metropoli, přičemž zástupu novinářů naznačoval, že americké velvyslanectví může ve městě začít fungovat „do jednoho týdne“, připomíná analytik. Dodává, že o pár hodin později Pence v projevu k izraelskému parlamentu oznámil, že k tomu dojde až příští rok, což je i tak mnohem dříve, než se původně počítalo.

„Pane viceprezidente, měl jsem tu čest v průběhu let zde stát po boku stovek politiků a vítat je, a to všechny, v izraelské metropoli, Jeruzalémě. Toto je poprvé, kdy zde stojím a oba politici mohou říct ta tři slova: Izraelská metropole, Jeruzalém,“ cituje Andelman Netanjahuova slova. Doplňuje, že návštěva poskytla izraelskému premiérovi jasnou příležitost ukázat Palestincům, že prohráli.

Podobně se Abbás v Bruselu rozhodl požádat evropské ministry zahraničí, aby uznali Palestinu jako stát, poukazuje publicista. Vysvětluje, že evropští politici zatím nejsou připraveni zajít tak daleko, ale mohou učinit podstatný krok směrem k deklaraci, že pouze řešení na bázi dvou států bude fungovat – Francie ve skutečnosti říká, že je odhodlána tlačit evropské lídry k prvním konkrétním činům v podobě garance asociační dohody mezi EU a palestinskou samosprávou.

Nic z toho Andelman nepovažuje za dobrý signál pro mírový plán dojednaný Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem, který odstartoval před rokem, ale evidentně se dostal na pokraj propasti poté, co americký prezident náhle uznal Jeruzalém za oficiální hlavní město Izraele a přislíbil do něj přesunout velvyslanectví USA.

Před návštěvou Jeruzaléma se Pencovi také dostalo mrazivého připomenutí, jak by mohla vypadat budoucí americká pozice v arabském světě, poukazuje analytik. Uvádí, že během obědu v Ammánu jordánský široce uznávaný král Abdulláh II. pronesl několik cílených poznámek připomínajících viceprezidentovi své předchozí, na jednáních ve Washingtonu kontinuálně prezentované obavy z amerického rozhodnutí o Jeruzalému, které by nevycházelo z uceleného urovnání palestinsko-izraelského konfliktu.

„Dnes je třeba překonat velkou výzvu, především při rostoucí frustraci,“ cituje publicista královy závěry s tím, že dle monarchy je třeba uznat východní Jeruzalém za metropoli palestinského státu, který bude koexistovat se „zabezpečeným a uznaným Izraelem“.


Konec amerických pozic


Pence popsal rozhovor jako „otevřený, ale srdečný“ a dodal, že i přátelé občas nesouhlasí, podotýká Andelman. Zdůrazňuje, že viceprezidentova cesta přinesla sérii zklamání, byť Pence doufal, že půjde o přelomovou návštěvu regionu – zapálenému evangelíkovi Penceovi palestinská samospráva zakázala navštívit Betlém a křesťanští klerici v Egyptě, který byl první viceprezidentovou zastávkou, zrušili některé dlouho plánované události.

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, který je spřízněnou duší prezidenta Trumpa, navíc ujistil, že jeho země vyvine maximální úsilí k řešení na bázi dvou států, přičemž i tento rozhovor Pence označil jako „nesouhlas mezi přáteli“, konstatuje analytik. Dodává, že podobný typ nesouhlasu se šíří v Evropě, čehož se Abbás jasně snažil využít při setkání s evropskými ministry zahraničí, byť pochopitelně každá země sama rozhodne, jak daleko zajde v uznání skutečného palestinského státu, případně zda pouze podpoří jednání o řešení na bázi dvou států.

Jedinou zemí EU, která zatím plánuje uznat Jeruzalém izraelskou metropolí, je Česká republika, ačkoliv Maďarsko zablokovalo rezoluci osmadvacítky odsuzující loňské americké rozhodnutí, připomíná Andelman. Doplňuje, že většina evropských politiků, s nimiž se Abbás v pondělí setkal, se kloní k tomu, aby byl statut Jeruzaléma přímo spojen s plánem, jehož výsledkem budou dva státy, Izrael a Palestina, koexistující na území, o něž nyní probíhá spor.

„V tomto momentě, kdy se Evropa naplno postavila na stranu vyrovnaného přístupu a většina arabského Blízkého východu brojí proti Trumpově iniciativě, se nejlepším řešením pro Spojené státy jeví jednoduše tiše ustoupit stranou a umožnit ostatním, aby zaplnili vakuum,“
 píše publicista. Deklaruje, že Amerika, která od prvních dnů existence Izraele určovala tón v celé otázce, jedním náhlým krokem zcela ztratila své postavení.

- - -

14 komentářů :

 1. Pracky pryc od Trumpa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele HOVNOluláku, nevyhrožuj! Vždyť ten Trumpovič je jen obyčejná nabubřelá slibotechna, zvaná bublifuk s če-če zrzavou prohazovačkou! A ty se polepši! Pomalu začínáš ztrácet to své podvyživené IQ.

   Vymazat
  2. 23:24, není pravda. V USA po nástupu Trumpa začal rapidní ekonomický růst a to ještě ani nestihl dát do pořádku vše co natropila Clintonovic klika. Ratingy jsou vysoké, kapitál má vysokou důvěru v investice. Zároveň zdárně šlape po krku Rusku a dobývá z něj mnohem více než Clinton za Jelcina. Rusko chudne, Amerika bohatne. Stejně tak zkrotil Čínu a pomalu ale úspěšně dobývá Obamou ztracené pozice na východě v Syrii. Po dnešním neúspěšném jednání Surkov-Volker ohledně Ukrajiny a Krymu, do dvou hodin naložil na Rusko další sankce, tentokrát sektorové, a tím jim podřeže větev definitivně. A tím také definitivně odrovná Evropu v jejich ambicích stát se konkurenčním centrem.

   Trump je mimořádně schopný politik. Ale je taky pravda, že samotná Amerika je zatím nepřekonatelná, co se týká výroby, vědy, technologií, vzdělání, umění, vojenské síly... atd. fakticky v ničem zbytek světa nedokáže dostihnout Ameriku. To musíme přiznat. V tom je její síla.

   Vymazat
  3. Zde jsem se donutil se vyjeviti muj zivot plny prevratu :
   Narodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
   as trochu vyrostu
   budu soustruznikem
   a jako muj tata
   v praci udernikem
   Honolulu kuku retarded
   Uz jsenm tady uz sem ,z vyletu
   At zije Trumpp a jeho rodina hercegovina ,ay ziju ja Honolulu 1 tajemnik strany "vpred nikdy vzad" Nazdar a Dvorak at nam prdel polibi ,coz se mu moc nelibi
   Odpovědět

   Vymazat
  4. 23.57dej si mokrý hadr na hlavu,ty snílku.

   Vymazat
  5. 23:57
   Usa nejsou tak zázračné jak líčíte, Trump je neschopný sebestředný buran ze kterého si všichni v administraci Spojených států delají srandu. Dle Tillersona je Trump fucking moron, což ho přesně definuje, doufám že umíte anglicky.
   http://www.rense.com/general96/trumpdeplorfirstyr.html

   Vymazat
  6. 23:57
   Můžeš věřit té své pohádce. USA je už na odpis. Pokud ztratí právo tisknout profláknutou a zadluženou měnu tak má jediné výhodisko. Zkusit prodat vlastní zemi.

   Vymazat
 2. Už je to přesně 50 let izraelské beztrestnosti. 50 let, od r. 1967, kdy po této válce Izrael obsadil palestinská území a od té doby přes všechny přijaté rezoluce ze strany Valného shromáždění OSN včetně Rady bezpečnosti nezastavil neoprávněné osídlování těchto území, což je v úplném rozporu s mezinárodním právem. Izrael se Palestincům vysmívá a všem je to na tzv. Západě jedno v čele s USA. 50 let je dlouhá doba. Kdo je na Západě neschopný dostát zákonům a pravidlům v souladu s mezinárodním právem? Všichni ti, kteří poučují Východ z nedostatku demokracie a dodržování základních lidských práv. Vyhnaní Palestinci zřejmě nejsou lidé. Mají být Izraelem a Západem v čele s USA nahnáni do jim poskytnutých územních enkláv jako dobytek. Na návrat do své vlasti po roce 1967 nemají asi nárok. A ti, co takovou politiku provádějí, chtějí vládnout celému světu a tvrdí, že jsou ti, které by měl každý národ nejen následovat, ale i poslouchat... Kdo je asi v tuto chvíli špinavý ve svých slovech a činech?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyhnaní Palestinci nejsou lidé, ani jimi nemohou být, protože jsou, stejně jako vy a já, GÓJIM... Lidmi jsou pouze Židé. JHVH tak rozhodl.

   Vymazat
  2. Predtim tam byl Trumpf a ted tam jel dalsi POUZE PRO ROZKAZY. Predstira se ovsem neco jineho...

   Vymazat
 3. Pred nami jsou dal;eko horsi veci nez drahos. Vsechny zapadni vlady ted uzaviraji smlouvy , ktere umoznuji soudit Vlady Korporacemi. Tim vlady a ministri pak udelaji neco /"ilegalniho'/proti korporacim odehraje se soud, vime ze jiz dnes se soudi dle toho kdo da vic...Ministri pak dostanou od korporaci miliony za poruseni zakonu v jejich prospech./obcane / samozrejme zaplati tyto soudy . Dluhy narostou a vlady se tim budou "zmensovat". Hlavne budou zbaveny moci.
  Takze clovek pojede vlakem za nemocnou maminkou. Stroj sebere daleko vice penez z jeho Jizdenky. Ale , anonymni reditelstvi Korporace je treba v japonsku a jedine spojeni je pres internet. Muzou odpovedet a nemusi. A kdyz se clovek bude moc domahat , jednoduse mu zakazou cestovat jejich soukromymi drahami. Vlada nebude delat nic , protoze jde o soukromy byznys /predtim levne zprivatizovany. Vlady jiz dnes dostavaji dostatecne uplatky.Takze clovek skonci bez penez a moznosti navstevovat nemocnou maminku. Je samozrejme daleko vice tech nestatnycha tragickych pripadu Vlady Korporaci. To jsou anonymni vyderacske gangy a nic jineho a snaZi se uchvatit moc za kazdou cenu...
  V prubehu ale znici vse kolem.
  Dobry priklad je pad Britskeho Imperia kdy behem Technicke revoluce 18-19. stol. i deti pracovaly az 16 hodin denne , treba v dolech.
  A tak populace podvyzivena, bez vzdelani a bez lekarske pece nebyla schopna vyvoje a drzet krok ve vsem napr. s Germany , ktere cisar a Hitler zivili a vzdelavali daleko lip...
  To je i problem dnesniho USA a jejich "lekarske pece"...Kdyz vlada nepecuje o obcany, obcane nechteji ale ani nemohou pecovat o vlady a stat. Starej Rim je taky dobrej priklad...

  OdpovědětVymazat
 4. Máte hlubokou pravdu. Dnes je třeba otevřeně mluvit ze strany od politiků, ale i médií o skutečných příčinách všeho toho marasmu. Americký Deep State, vedoucí orgány EU, Izrael, to jsou hlavní viníci toho, že nelze ve světě zahájit konstruktivní mírový proces, protože tito jmenovaní hájí všechno to co vyplavalo napovrch jako výsledek rozvoje kapitalismu. Kapitalismus přinesl alespoň v současné době tyto hlavní znaky současného stupně rozvoje kapitalismu: je to vláda politické a ekonomické MOCI, PENĚZ A NÁSILÍ, TOUHA OVLÁDAT A CELOSVĚTOVĚ VLÁDNOUT. Prostě globalismus, bez konkrétní odpovědnosti. Prosazování MOCI, PENĚZ a NÁSILÍ pod hlavičkou BOJE ZA ŠÍŘENÍ a ZDOKONALOVÁNÍ DEMOKRACIE. Používá se nejšpinavější politika, jejímž obsahem je označování mírumilovných lidí za extrémisty, rasisty, xenofoby, fašisty a populisty. Vyrábí se umělé situace, aby se obyčejní lidé mohli označovat za hlupáky a neschopné samostatného uvažování. Vlády Západu šlapou po obyčejných lidech trestáním za konkrétní projevy odporu proti výše uvedené špinavé politice vlastních vlád a médií. Režisér Zdeněk Troška prohlásil nedávno, že náboženství a politika jsou největší svinstvo. Nemá vůbec pravdu. Jsou to náboženští tmáři a odporní lidé vykonávající špinavou politiku, kteří zhanobili náboženství a politiku. Západ si vymyslel sekulární stát, který se mu zle vymstil. Namísto opravdové duchovnosti společnosti zde máme ateistické společnosti, které nemají ani potuchy o JEDINÉM a JEDNODUCHÉM ODKAZU Ježíše Krista. Tímto odkazem je požadavek LÁSKY V MYSLI a LÁSKU V KAŽDÉM ČINU, protože jen tak lze budovat skutečné hodnotné mezilidské vztahy. Ignorováním tohoto duchovního odkazu si Západ naprosto hloupě myslí, že dalším zbrojením a vyzbrojováním nastolí trvalý mír. JAKÝ OMYL!!! Proto se zdůrazňuje role NATO jako mírotvorce a obránce míru. Takovou podlost se nám snaží vnutit politici Západu. Přitom NATO válčí na cizích územích, obklopuje hranice Ruska a všem na Západě to připadá naprosto normální. Jaký výsměch obyvatelstvu. A co dělají média? Mlčí, protože jsou vlastněna a vedena právě zastánci oné špinavé protilidové politiky. Tato média špinavou politiku prosazují dezinformacemi a myslí si, že lidé jsou tak slepí a tupí, že to neprohlédnou. Proto se tak děsí referend a všeho co souvisí s normálním seriózním chováním. Oni ho totiž nemají v krvi, jen tu vlastní špínu a podlost. Ten kdo jedná láskyplně snadno prokoukne zda ten či onen čin je láskyplný nebo ve skutečnosti podlý. K čemu vedou politické kroky výše uvedených aktérů? K růstu napětí a dalšímu a dalšímu násilí. Agresivita vychází ze samé podstaty kapitalismu, který je založen nikoli na spolupráci, ale na bezuzdné konkurenci, která ze společnosti vytváří lidskou džungli, kde se zákony a pravidla vytváří ku prospěchu jen bohatých, vlivných a mocných politických a ekonomických kruhů. V to vyústil kapitalismus. A takováto podoba kapitalismu je považována za normální a hodná následování. Kam to asi může vyústit než k rozpadu společností a samozřejmě k válce...Válku nikdy v historii nevyvolali obyčejní lidé, ale vždy ti, kteří chtěli víc, víc a víc a neměli nikdy dost, anebo měli pocit, že nejsou dostatečně uznáváni a ctěni. Vždy chtěli, aby se jim okolní svět klaněl a pro ně také dřel a pracoval. Běda těm, kteří otevřeně kritizovali jejich způsob jednání. Bič a trest. Tak to dnes na tom našem vysněném Západě chodí. Jak z toho marasmu? Bude to dlouhá cesta, protože dnešní mládež je poblázněna falešnou reklamou a falešnými médii. Je oblouzněna výkladními skříněmi vyspělého Západu a nadšena, že může cestovat a studovat v jiných zemích. O politice naše mládež nepřemýšlí, protože politice nesmí porozumět, ani pochopit její skutečné přízemní a nízké cíle těch, kteří ten Západ vedou. Politiku je třeba vyhladit z obrazovek, nějaké vážné debaty o kapitalismu a seriózní diskuse?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od politiků nemůžete čekat smysluplné diskuze. Základem společnosti je většina. Je to jednoduchá, věky ověřená skutečnost. Každá nová elitářská společnost, jakou jsme i my, časem zdegeneruje svoji uzavřeností a odtažením se od základu. V jisté době může navenek uzavřená skupina produkovat inteligentní jedince, aby jich po čase bylo stále méně a méně ....
   Diskutovat o problémech neznamená pozvat do studia dva profesory, jako intelektuální autority, a nechat je diskutovat na téma v rovině propagandy.
   Lid musí dozrát, ten ubohý dělný lid, co se nechá rozdělit do společenských tříd s jednotlivci, kteří veškerý svůj um využívají ku svému prospěchu, či k prospěchu svého zaměstnavatele.
   Naše myšlení je degenerováno vnucování zdánlivé nesouvislosti dějů. Příklad: p. Drahoš zmínil ekologii. Má na mysli řešení typu podpory solární energie? Kdy skupina zákonodárců podvedla své voliče a rozhodla o podpoře tak, aby v průběhu let většina přispívala do kapes menšiny?
   Zdiskreditování slov jako demokracie, sociální smír, spravedlnost atd. se společnost stane roztříštěno a tedy připravenou na ovládání zvenčí. Viz. Jugoslávie, Ukrajina, státy středního východu, jihoamerické státy, státy v Africe ..
   Takové jsou dlouhodobé plány těch, kteří řídí a vědí. A my se jen můžeme divit a přemýšlet, zda jsou naši politici hloupí a nebo zda "berou", když produkují rozhodnutí a myšlenky nevýhodné pro stát, pro vlastní zemi, pro zemi ve které žijeme a asi bychom do budoucna žít měli.
   ABC

   Vymazat
 5. Mládež nesmí přemýšlet, to je cíl současných vládnoucích kruhů Západu. Z mládeže je třeba vyrobit stádo, které bude tupě následovat vládnoucí politické a ekonomické kruhy. Vytvořit falešnou představu o bohatém, prosperujícím a třpytivém Západě. Že je ve skutečnosti úplně prohnilý, nepoučitelný, násilný, divoký a bezohledný, to musí zůstat skryto, pod pokličkou a hlavně hodně hlasitě hovořit o dokonalé demokracii a lidských právech a samozřejmě o věčném míru. Dnešní západní mládež včetně té naší je úplně zmatená, protože je uhranuta penězi a bohatstvím, které jsou prý s kapitalismem spojeny. O tom je především reklama, které mládež úplně podlehla. Přemýšlet o vážných věcech a souvislostech? Tím mě nezatěžujte! Důležité jsou konkrétní vyhlášené školy a tituly, které přece přinesou peníze a bohatství...Elita! To je budoucnost dnešního Západu. Takto smýšlí dnešní mládež, která se potýká s rekordními počty rozvodů, rozbitými rodinami, rozvrácenými hodnotami, jejichž vyjmenování by dělalo většině naší mládeže neskutečné problémy. Lidské hodnoty a kvalita mezilidských vztahů ustoupila jaksi do pozadí. Hlavně programy o TOP vrstvě, jejich bohatství a lesku jejich života. A ta reklama, ta nesmí opominout ani na chvíli. Proto je jí v průběhu filmů tolik. Konzumujte a nepřemýšlejte! To je náš cíl! Soustřeďte se pouze na KRÁSU, PENÍZE, SVOBODU CESTOVÁNÍ a LESK BOHATSTVÍ. Že chceme odstranit svébytné národy, jejich kulturu, tradice, zvyky a skutečné hodnoty, o tom nesmíte přemýšlet. Vždyť to činíme pro vaše dobro! Evropský člověk či světoobčan je více než nějaký Čech, Francouz, Němec, Rus apod. Nebuďte přízemní vlastenci, buďte světoví! My to ukočírujeme! Že pouze násilím a potlačováním osobních a dalších skutečných hodnot, to je přece marginální...Vystudovaná ELITA to ZVLÁDNE! Budete jen ti, kteří budou těm horním deseti tisícům udržovat jejich životní úroveň, kterou zajisté dosáhnete stejně jako oni poctivým a snaživým životem. Vždyť VŠICHNI mohou být bohatí tak jako oni, že? Tato utopie vládne západním školstvím, podporovaná mohutnou falešnou reklamou. Skutečná úroveň mezilidských vztahů leží hluboko pod pokličkou. Množství prodávaných léků na psychiku a nervy trhá rekordy, protože lidé si neumí odpovědět na otázku KDO JSEM? ODKUD PŘICHÁZÍM A KAM JDU? Duchovní hodnoty úplně vymizely a Západ nemá svým materialismem co mladým lidem nabídnout. Hlavně být evropský, světový a nepřemýšlet o sobě a o okolním světě a souvislostech s ním spjatých. To je výstupní cíl našeho školství. Nepřemýšlet! Konat na příkaz a podřizovat se okolnostem. My vám přece nelžeme, my, ELITA! Nám můžete věřit a důvěřovat. Vždyť my pro vás chceme to nejlepší. My jsme nejdůležitější, ne vy sami a váš způsob myšlení a chování. Když o sobě a o nás moc přemýšlíte, vytváříte problémy a to nám moc vadí. Proto se musíme občas zlobit, protože podkopáváte naši mocenskou pozici, které se nechceme vzdát i kdyby to mělo stát vaše životy či život celé planety. MOC je pro nás důležitější než spravedlnost, ale nad tímto moc nepřemýšlejte. To je pro vás nebezpečné, protože takové přemýšlení je nebezpečné nejen pro nás, ale i pro vás. Protože my se své mocenské pozice nemíníme jen tak vzdát. My, ELITA, vystudovaná, bohatá, lesklá, prostě TOP. Musíte se nám klanět a ctít nás, potom jsme přátelé, v opačném případě počítejte s naším nepřátelstvím. Spravedlnost je nedosažitelná, protože lidé už jsou tak nerovnoměrně založeni. Takovéto nesmysly se nám snaží vnutit politická, vojenská a ekonomická MOC dnešního Západu. Takto se nás ona ELITA dívá a tak nás i posuzuje a podle toho se k nám chová.

  OdpovědětVymazat