Reklama

středa 17. ledna 2018

Staronová hra všichni proti Zemanovi právě graduje

Centrálně organizovaná nenávist proti M.Zemanovi
Miroslav Pořízek
17.1.2018  ČNL
 
Pokud se podíváme na letošní volbu prezidenta republiky oproštěni od dezinformací šířených dlouhodobě a systematicky především „veřejnoprávními sdělovacími prostředky“, stála a stojí klíčová otázka tak, že jde v zásadě jen o to, zda Miloš Zeman bude zvolen již v prvním kole (což se nestalo) nebo až v tom druhém. S tím jak se přibližovalo první kolo volby, samozřejmě narůstala nervozita v táboře kavárníků a pravdoláskařů. Mnozí z nich svou až chorobnou nenávist vůči nynější hlavě státu již s postupem času úplně přestali skrývat. 
 
Hlavní organizátoři staronové hry všichni proti Zemanovi samozřejmě již delší dobu plánovali vhodnou taktiku, kterak dostat vlastní poslušnou a snadno manipulovatelnou loutku na Hrad.

Vlastně již od konce první přímé volby prezidenta začal tábor poraženého kandidáta pracovat na tom, aby o pět let později uspěl. Bylo jasné, že Schwarzenberg tentokrát kandidovat nebude a to nejen s ohledem na věk či zdravotní stav. V našich končinách je jednoduše člověk jeho ražení na post hlavy státu nevolitelný. Jeho aspoň teoretická šance na zvolení prakticky přestala existovat ihned po minulé volbě prezidenta. Což i on sám nakonec pochopil. Musel se proto včas najít kandidát jiný. Pokud možno mladší, zdánlivě neokoukaný, ale názorově stejně ukotvený a s podobným viděním světa. Slovy pražské kavárny prozápadně orientovaný demokrat ctící lidská práva a naše euroatlantické spojenectví na věčné časy. Nový Antizeman přitom musel splňovat hlavní a nepřekročitelná kritéria. A to především milovat vroucně a nekriticky EU a NATO, být přesvědčeným antikomunistou, nejlépe i praktikujícím katolíkem, který zásadně souhlasí s naším polistopadovým vývojem, jenž nastolil nové majetkové poměry. V nich velmi bohatá a vlivná menšina ovládá klíčové posty a instituce a velká část společnosti na druhé straně žije v každodenních nejistotách a obavách z toho, aby je ti věčně nenasytní a všehoschopní nepřipravili i o těch několik málo základních jistot, které jim ještě zůstaly a které zatím ještě dokáží uchránit.

Možností, kým nahradit Schwarzenberga, bylo zpočátku aspoň na oko docela dost. Když se ovšem později výběr zúžil, nepříliš vděčná role Antizemana nakonec připadla na Jiřího Drahoše. Ten ostatně vzápětí po oznámení kandidovat proti Zemanovi nenechal nikoho na pochybách, kam patří, čí zájmy hodlá hájit a k jakým hodnotám se hlásí. Již při prvních veřejných prohlášeních nezapřel barvu – sympatie k teroristické činnosti Mašínovců, důsledná kritika minulého režimu, vyslovení se pro přijetí Eura bez ohledu na to, co tento krok způsobí s úsporami občanů a cenovou hladinou zboží a služeb. Drahoš se vyslovil samozřejmě i pro naši další účast na zločinech páchaných NATO na různých místech světa pod krycím názvem šíření svobody a demokracie proti neposlušným zemím a v boji proti terorismu. Neopomněl se samozřejmě vyslovit i k případnému jmenování vlády opřené o hlasy komunistů. S tímto dle očekávání by prý měl zásadní problém. Bez ohledu na výsledek voleb. Inu ryzí demokrat se nezapře. A tak dál, a tak pořád dokola a podobně nebo rovnou úplně stejně. Vše už jsme dříve slyšeli, jen to bylo zaobaleno do jiného výraziva třeba od prezidentského kandidáta Švejnara v roce 2008 nebo Schwarzenberga před pěti lety.

Nosnou ideou těch nejhorlivějších antizemanovců je především nenávist vůči současnému prezidentovi, ale v neposlední řadě i proti jiným názorům obecně. Na vlastní kůži se o tom již v devadesátých letech mohla přesvědčit i taková osobnost jakou byla herečka Helena Růžičková. Ta v roce 1996 přijala kandidaturu jako nestranička s podporou ze strany KSČM do horní parlamentní komory. I ji samotnou, jako člověka nesmírně tolerantního s širokým srdcem a silným smyslem pro spravedlnost a solidaritu nemile překvapilo, s čím vším se musela během předvolební kampaně setkávat a to i ze strany hereckých kolegů, kteří se ihned zapojili poslušně mezi militantní antikomunistické bojůvky. Slovní ataky či spíše zvratky toho nejhrubějšího, co vůbec v naší rodné řeči existuje, na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezi nejaktivnější kritiky kandidatury Růžičková do Senátu tehdy patřil i páter Halík, který se choval jako arogantní hulvát ze zaplivané nádražní pivnice. Česká televize dokonce vysílala pořad, s pečlivě vybranými hosty (jak také jinak, v této tradici pokračuje stále), jehož hlavním účelem bylo ukázat, že známá osobnost vlastně nesmí nikam kandidovat s podporou komunistů (pokud nechce mít problémy, a to i existenčního rázu), jelikož my samozvaní demokraté jsme se přeci domluvili, že komunisty sice nezakážeme, ale současně je nebudeme uznávat jako plnohodnotné lidi se stejnými právy jako máme my přesvědčení demokraté. Stačí si to pro ilustraci s odstupem více než dvou desetiletí jen připomenout. Tyto kampaně se totiž v pravidelných intervalech vždy opakují. Ostatně učitelku z jižních Čech Vítězslavu Baborovou jiná, ale úplně stejně nenávistná smečka, málem před lety po krajských volbách, když měla za KSČM obsadit místo krajské radní pro školství, dohnala téměř až k smrti. To se jim naštěstí nepodařilo, ale dohnat člověka k vážným zdravotním problémům a vyvolat nenávist i k její rodině, to se jim podařilo vcelku bez problémů. Lidským hyenám tehdy nijak nevadilo, že ten na koho pořádají hon, je žena. Smýšlela jinak než samozvaní strážci demokracie a to byl z jejich pohledu smrtelný hřích. Lidé stejného ranku pořádají podobné kampaně právě proti Zemanovi. A jejich taktika je stále stejná. Žádná špinavost (například v podobě nahé divoženky přímo ve volební místnosti) jim přitom není dost silná na to, aby nemohla být ještě odpornější.

Pokud se pět neúspěšných kandidátů z prvního kola volby (dohromady dostali v prvním kole hlasy 33% voličů), rozhodlo podpořit pro druhé kolo Zemanova protikandidáta, není to nic nečekaného. Jistotu Drahošova zvolení ve druhém kole to samozřejmě neznamená. Voliči většinou nemají rádi, když je někdo nabádá, k podpoře jiného kandidáta. Úplně směšně pak vyzněla Horáčkova nabídka směřovaná k Drahošovi v podobě možnosti využití jeho plakátových ploch pro druhé kolo. Množství bilboardů na voliče působí spíš negativně a jen díky nim se nakonec rozhodne jen pouhý zlomek z nerozhodnutých voličů. Řada minulých voleb toto opakovaně prokázala. Sám Drahoš na sebe možná nechtíce prozradil, že je v prvé řadě kandidátem hlavního města a jeho blízkého okolí, když hned v sobotu prohlásil, že musí ještě rychle vyrazit do regionů, aby přesvědčil nerozhodnuté či nevoliče z prvního kola o tom, že jejich hlas si zasluhuje právě jen on a nikdo jiný. Drahošovy veřejné názory dlouhodobě zastávané velká část lidí prostě nezná. A není to jejich chyba. Tento nedostatek se zpravidla nedá dohonit ani za několik týdnů, natož za několik málo dní. Ani televizní debata obou kandidátů vysílaná v hlavním vysílacím čase v našich poměrech většinou nijak převratně nezvrátí stávající rozložení sil.

Ovšem nutno dodat, že ani Miloš Zeman jako prezident není pro obyčejného člověka žijícího v této zemi žádná velká výhra. I on je totiž spojen s mnohým negativním, co přinesl polistopadový vývoj této země pro prosté lidi. Jeho volba se řadě lidí musí i přesto nutně jevit minimálně jako menší zlo, když nic jiného. I on byl totiž přítomen ve vysoké politické funkci, stejně jako jeho oba předchůdci, u významných privatizací, při zavádění plytkého konzumního způsobu života, úpadku českého školství, při vstupu ČR do NATO a vojenské agresi vůči Jugoslávii či nedostatečného financování kultury. Přesto pokud právě takový volič v prvním kole ve volební místnosti chyběl a nyní se k volbě dostaví, je jeho preference snadno předvídatelná. Zeman mu musí být z řady dobrých i těch horších důvodů rozhodně bližší. A možná ze všeho nejvíce právě pro svoji prostořekost, přirozenost, lidovou mluvu, bezprostřední způsob jednání při všech příležitostech i schopnost dohovořit se s řadou vlivných státníků ať už z Ruska, Číny nebo Izraele. A to vše jsou vlastnosti a schopnosti, kterými rozhodně své odpůrce dráždí a dráždit bude. Některé z nich pak přímo až k nepříčetnosti, ale to je spíše jen informace o nich samotných, než o Zemanovi.

Bc. Miroslav Pořízek

27 komentářů :

 1. V USA deep-state řídí americké prezidenty. Vy si snad myslíte, že se o totéž nějaký ten deep-state nepokouší i v Česku? Pan Drahoš představuje dobře řiditelného humanoida :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Ne "Všichni proti Zemanovi", ale Satanova Synagoga proti Zemanovi!

  OdpovědětSmazat
 3. ....štvavá kampaň proti Zemanovi je stejně špinavá a brutální, jako byla proti D. Trumphovi.... jako přes kopírák, že by za tím stála stejná banda? Vypadá to tak !!

  OdpovědětSmazat
 4. Nejsem tak docela přesvědčen, kdo je tady vlastně fašista, rasista. Tak podlých urážek a ubohých útoků na Zemana, pocházejících ze strany těch slušných, tak to se jen tak nevidí.Vy mladí idioti, co se necháte zmanipulovat, máte v hlavě tak akorát prázdno. Až se vám povede něco vyvolat, budete zasraní až za ušima. Umíte tak akorát hulit marijánku a klepat do klávesnice, jednou se možná budete divit i ušima. Telata.

  OdpovědětSmazat
 5. Zrůdy se vyklubaly na zemský povrch a chtějí obsadit vládní posty a Kalousek a jeho soukmenovci tomu ze všech sil pomáhají. A tak tlačí a tlačí Drahoše až se z toho tlačení poserou. A tak po těch pražských zrůdách zůstane jen smrdutý odkaz.

  OdpovědětSmazat
 6. Slušní lidé se neprocházejí s urážlivými transparenty, slušní lidé volí. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při podrobnější prohlídce zjistíte,že transparenty vyrobila jedna dílna a to i nápisy.Je to ubohé.

   Smazat
  2. Tolik hovad na jednom místě. Představte si být to v létě a v bouřce tam prásknout blesk. To by bylo smradu.

   Smazat
  3. Naopak Karle!
   Je velmi pozitivní a prospěšné, že se tito havloidi vyselfovali. To značně usnadňuje identifikaci lidských zrůd v českéo kotlině pro potřeby vymítání ďábla havlem.
   Ďuro

   Smazat
 7. Pěkná fotka zabrzděných nadrbaných trampů, jen, co je pravda :oD

  OdpovědětSmazat
 8. Řekneme si to upřimně,nic neponechají náhodě,jsou lepé připraveni,organizováni,než u volby Schwarzenberga.
  Tak je nutno se také tomu tvrdě postavit,organizovat občany,aby volili Zemana.Také víme,že se toho dá dost zfalšovat,proto by poprosil ve všech volebních okrscích,udělat si více záznamů,jak dopadli volby.
  Kdysi to navrhovala paní Hromádková,kopii záznamů odeslat na určené místo,aby se to dalo sečíst a porovnat s oficiálním oznámením.Měl by to někdo zorganizovat,přes internet,přes různé weby,sociální sítě.

  OdpovědětSmazat
 9. Nástup mopsíků na vodítku kavárny a ambasády z Tržiště.

  OdpovědětSmazat
 10. I přes probíhající kampaň bychom neměli přestat sledovat dění okolo upgrade Dublinské dohody. Mainstreem se tomu očividně opět vyhýbá obloukem a snaží se tvářit, že pro mlhu prezidentské kampaně není na kolaboranty v parlamentu vidět.
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/46938141

  OdpovědětSmazat
 11. podle fotky ze jich tam je co?

  OdpovědětSmazat
 12. Jediné heslo dnešní doby je "Drahoše do koše".

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, tyto antikomunistické kampaně se stále opakují. Tomu lze zabránit jen volbou KSČM. Potom si takový Drahoš nedovolí říkat, že je do vlády nepustí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zmínka o V. Baborové se mi v článku velice líbí. Je známé, že citlivého člověka lze zabít i psychickým násilím. Zvláště je třeba vzpomenout posledního komunistu v téhle zemi Miloslava Ransdorfa, kterého aktivně pomáhali uštvat k smrti i jeho "soudruzi". Proč? Protože morální a charakteroví trpaslíci k smrti nenávidí ty, kteří je o několik řádu převyšují. A koncentrace těchto trpaslíků, dokonce i vyložených psychopatů se dnes ve vedení KSČM zahušťuje.

   Smazat
  2. 19:08 Mám na to stejný názor.

   Smazat
  3. 19:08 Přesně tak jejich bývalý volič.

   Smazat
  4. I já je volil, ale už nikdy nebudu.

   Smazat
 14. Kdo nejde s námi jde proti nám! Něco mi to připomíná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:49 Připomínat vám to může "něco" jen vzdáleně. Nepamatuji manifestaci, na které by bylo víc transparentů, než manifestujících. No, dneska už jsme prostě dál na cestě ke světlým, kapitalistickým zítřkům. Jen tak dál, nepolevovat. S takto uvědomědomělými soudruhy nemůžeme šlápnout vedle. Vždy šlápneme přímo do ....

   Smazat
 15. Už se mi to ale nelíbí. Nechci být skeptik, ale tato havlobanda i s kavárníkama něco vyprovokuje.
  Po té sametové si havlosráči přičichli k moci a někteří tam i nějakou dobu přečkali. Ve většině případů byli stejně vyhozeni pro neschopnost.
  Koho má za sebou ta banda nemakačenků , která si říká pražská kavárna. Tento hnusný výplod české buržuazie bude dělat bordel za každého režimu.
  Tady je vidět, jak je manipulovatelný každý z té jejich tzv. umělecké elity. Kdejaký ubohý maturant z té jejich komediantské školy si hraje na umělce a za celebritu ve 20 letech. Vyvolání davové psychózi už je na pokraji a pak tuto smečku zvládne jen pár těžkooděnců.
  Mají usáky za zadkem, že se takto projevují? No ani bych se tomu nedivil.
  Jen mi není jasné co dělá naše justice. Jak je shora uvedeno několik veřejných představitelů se učastnilo Majdanu v Kyjevě. A dál ??????
  Propagace fašismu a co dál ????? Útoky na hlavu státu a co dál ?????
  Pořád je to v normě, no to rozhodně pochybuji.
  Tak se třeba poserte kavárno, Zeman je náš a vždy bude.

  OdpovědětSmazat
 16. Co se rozčilujete. Vždyť bychom jim měli poděkovat. Alespoň každý slušný člověk vidí, kdo má podporu lůzy nemravné z pražské žumpy a koho tedy nemůže volit. Dyť pracují pro nás, pro Zemana. Jen jim to v té jejich hlouposti nedochází.

  OdpovědětSmazat
 17. Pravoverne volice Antizemana by nedradilo ani Drahosovo prohlaseni ze volby v ČR budou od 1.unora navzdy rzuseny.Fanatik zloby nepremýsli.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.