Reklama

úterý 30. ledna 2018

Surkov informoval o misi OSN na Ukrajině


29. 1. 2018   zdroj
Nové návrhy USA k ruské iniciativě ohledně nasazení na jihovýchodní Ukrajině mise OSN vypadají proveditelně. Agentuře TASS to sdělil asistent prezidenta Ruska Vladislav Surkov na základě výsledků jednání se zvláštním zástupcem ministerstva zahraničí USA Kurtem Volkerem. "Američané tentokrát přivezli mnohem konstruktivnější návrhy. "Dubajský balíček" amerických podkladů, na rozdíl od "bělehradského", vypadá vcelku proveditelně. Alespoň na první pohled", řekl Surkov.


Obzvláště poukázal na dost podrobný plán postupného rozmístění mise v návaznosti na realizaci politických bodů Minských dohod. "Je to vyvážený přístup, o nějž stále usilujeme", zdůraznil a dodal, že ruská strana pečlivě prostuduje návrhy a odpoví, a poté se bude konat další setkání s Volkerem.

Surkov také poznamenal, že postoje Ruska a USA se zcela shodují co do řešení řady humanitárních problémů Donbasu, jako je výměna zajatců, otevření dalších přechodů, zajištění obyvatelům komunikačních služeb.

Dříve se asistent ruského prezidenta a zvláštní vyslanec amerického ministerstva zahraničí setkali třikrát k jednání o situaci na jihovýchodní Ukrajině: 21. srpna 2017 v Minsku, 7. října a 13. listopadu v Bělehradě.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Laický postřeh říká, že Američané neudělají nic, co by jim nepřineslo alespoň nějaký přínos!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je sice pravda, ale začínají dělat chyby. V Sýrii prohlásili po té, když jimi vyzbrojená jednotka "demokratické opozice" komplet přešla na stranu islámského státu, že v Sýrii demokratická opozice přestala existovat. Vzniklého vakua využili promtně Rusové a za měsíc po americkém prohlášení už měli v Sýrii dvě základny. O to víc vypadali Američané jako pitomci, když po prvních ruských náletech křičeli, že Rusové bombardují syrské demokraty, kteří, podle jejich vlastních slov, už v Sýrii neexistovali.

   Smazat
  2. Že USA hrajou pro sebe, to je asi normální. Záleží na prostředcích, které k hybridnímu boji používají, kolik států rozvrátí a kolik nevinnych lidí umře. Také je otazné, co to znamená USA. Pokud umírají obyčejní Američané za zájmy korporátek a nadnárodních bankovních struktur kosmopolitních elit - jsou elity ještě Američané?

   Smazat
  3. Nejsou a nikdy nebyly.L.H.

   Smazat
 2. Kladou všem pasti a do pastí ŠPEK... snad jim Rusko zase nenaletí, jako v "sametových majdanech" ve Střední Evropě. Snad Putin nebude Gorbačov ala USA.

  OdpovědětSmazat
 3. Putin je měkouš, ale díky tomu ještě žijem. Jenže tam nebude navždy. Někdo nový se na NA TO už nebude chtít koukat a ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle chlap zcela dozajista není měkkýš. Jen hraje s kartami, které má k dispozici a prozatím si vede on i jeho stratogrupa poměrně dobře. Stačí ho porovnat s Janukovičem. Co se týká válečného šílenství ve velkém měřítku, to má v portfoliu málokdo. Je to hazard, který se může zcela zvrátit jiným směrem. S tím kalkulují jen vyšinutí jedinci a prozatím se nikdo podobný v čele státu neobjevil.

   Smazat
 4. Co je na tom špatného. Dokud se jedná tak se nestřílí.
  Ale dal bych pozor na vojáky OSN, aby to nebyli nastrčení naváděči bombardování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalibrusi bi už si ss navádzačmi dali rady a nepíplo bi sa o tom nič.P.K.

   Smazat
 5. Ono by to bylo pěkné kdyby tam byl konečně klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klid nebude, pokud okolo hranic s Ruskem budou provokovat usáci a rozdmýchávat problémy na Ukrajině.

   Smazat
 6. ak sa tak onen pán vyjadruje, tak USA na niečo zabudli

  OdpovědětSmazat
 7. V případě vyjádření asistenta prezidenta Ruska Vladislava Surkova se zřejmě jedná o pouhé diplomatické vyjádření při převzetí nového návrhu USA. Důležitá jsou jeho slova "ruská strana pečlivě prostuduje návrhy a odpoví, a poté se bude konat další setkání s Volkerem".
  Otázkou teď je, zda a kdy se další setkání s Volkerem vůbec bude konat ?
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná ano. Závěr z poslední střetávky zněl: "..na ničem jsme se nedohodli..."

   Horší je, že Charkovem každou chvíli pochodují desetitisíce domácích neonacistů.

   Smazat
 8. Surkov - americky poskok...

  OdpovědětSmazat
 9. Tohle všechno už tady bylo ..a mockrát...byť jinde a s malými obměnami.Čím víc se s hovnem maže ,tím více smrdí,toliko k USA,potažmo k OSN.Dodatek: nedávno jsem někde četl ,že USA buduje v Oděse svojí základnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne přímo v Odesse, ale poblíž. Bohužel. To je ukázkou, jak by to vypadalo na Krymu, neboť o tohle šlo. Debil Janukovič. Ukrajinci jsou ztracený národ.

   Smazat
 10. Kuci ceski,nie je jednoduche zatiahnut krajinu do vojny !Ale potom niest celu jej tiahu !Putin povedal,ze na uze mi RF,sa bojovat nebude a ak juesej rozputa vojnu v Europe,postara sa,aby sa preniesla na uzemie utocnika.Tot vse !Len nerozumiem,preco by sa mala do zalezitosti ukaciek miesat amerika ..

  OdpovědětSmazat
 11. Tacitus o Římanech :"Vytvoří poušť a říkají tomu mír". Pro USA platí totéž, jen místo "mír" lze použít "demokracie".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.