Reklama

.

.

sobota 20. ledna 2018

Sydöstran: Lživá propaganda o Krymu a Gruzii!

Cchinvali 2008
- kou -
20. 1. 2018  Sydöstran,   PrvníZprávy
Tvrzení, že Rusko napadlo Gruzii v roce 2008 a obsadilo Krym v roce 2014 lze neustále slyšel z úst švédských politiků a objevují se v titulcích novin, ale neodpovídají skutečnosti. Jak uvedl Ulf Bjerén Karlskron pro švédský list Sydöstran, tato tvrzení jsou uváděna v rámci propagandy zastrašování jako důkaz ruské agrese, a jejich cílem je vstup Švédska do NATO.


Bjerén připomíná, že skupina vyšetřovatelů EU pod vedením Heidi Tavliaviniové stanovila, že otevřený konflikt v Jižní Osetii začal masivním útokem gruzínského dělostřelectva. Okolo 2 tisíc obyvatel Osetie bylo zabito a centrum hlavního města Cchinvali se ocitlo v troskách. Třetina obyvatel Jižní Osetie musela utéct. Jedním z cílů byly ruské mírové síly, které byly v oblasti se souhlasem Organizace spojených národů. Rusko to zaskočilo, ale zmobilizovalo své síly k odražení útoku, zahnalo útočníka na jeho území a pak stáhlo své jednotky v plném souladu s mezinárodním právem.

Tvrzení, že Rusko obsadilo Krym, rovněž neodpovídá skutečnosti, poukázal Ulf Bjerén. Rusko neposlalo vojáky na poloostrov a nebyla vystřelena žádná rána. Během referenda, kterého se zúčastnili zahraniční pozorovatelé, obyvatelstvo velmi hlasitě usilovalo o sjednocení s Ruskem. USA a EU obviňují Rusko z porušení mezinárodního práva, a to navzdory skutečnosti, že první odstavec Charty OSN zakotvuje právo národů na sebeurčení.

Sjednocení s Krymem se označuje za příčinu rozšíření sankcí zavedených Evropskou unií a Spojených států proti Rusku, ale západní média mlčí o tom, co stálo za mírovým sjednocením Krymu s Ruskem, poznamenal autor. Vyvolal to protiústavní převrat v Kyjevě 22. února 2014, který byl proveden čele s „ozbrojenými fašistickými rusofoby s podporou Západu“. A ačkoli je označovali měkce za „nacionalisty“, oni sami nepopřeli své fašistické názory, poukázal Ulf Bjerén.

„Převládající rétorika kolem Gruzie a Krymu v dnešním novojazyku může být označena za „alternativní realitu". Zakrývání informací o státním převratu na Ukrajině by mohlo být považováno za příklad falešných zpráv založených na selektivních faktech. Lepší by bylo to nazvat propagandou lží. A nebude to pravdivější jen proto, že to politici a hlavní média stále opakují," uzavřel autor.

Související článek:

17 komentářů :

 1. No jo no, když ale u nás jsou strážci pravdy lháři a kazatelé lásky nenávistníci, sdružující se v Pražské kavárně a přilehlých doupatech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pražská havlérka (kavárna)20. ledna 2018 23:43

   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna
   Havloidi, sluníčkáři, pravdoláskaři, dobroseri a jiná verbež z pražské kavárenské havlérky jsou tí, kteří nás za naše peníze, za použití násilí, lží a nenávisti chtějí přesvědčí o své „jediné pravdě“!

   Vymazat
 2. No jo ve švédsku vládnou dementi migranti tam terorizují obyvatele ale nepřítel je Rusko.

  OdpovědětVymazat
 3. A u nás obyvatelstvo terorizují byrokrati, politici, a zbohatlická verbež. ( to jest zloději, protože bez zlodějen by nikdo nezbohatl). Nejodpornější jsou byrokrati - máslová pomazánka ne, syrečky ne, rum ne, tohle a tamto ne, a úplně nejstupidnější a nejodpornější -zákaz kouření v HOSPODÁCH prosím! V hospodách!Kde se kouřilo snad dvě stě let! Prakticky nikde se nekouří, ale hospody sloužily odjakživa k tomu, aby se tam pilo,zpívalo, hrály karty, kouřilo - k jídlu sloužily jídelny. Jak si mohl něco takového někdo vůbec dovolit? Jakým právem takhle omezovat lidi? "Oni" - ta podlá a lživá havěť "nemůžou zakázat" lichvářům lichvu, a okrádání lidí, protože jsou to soukromníci -bla bla - oni "nemůžou obchodníkům zakázat sprosté rejdy se zvyšováním cen, protože to jsou ...soukromníci... oni nemůžou zakázat pronajimatelům bytů ty nehorázné a sprostě vysoké nájmy, oni nemůžou nic, ale zakazovat hospodským, to je v pořádku.Ano, samozřejmě, hospody vždycky byly místem, kde se lidi shromažďovali, a kde se debatilo o politice - tak je prostě z hospod vypudili, a zahnali a přikovali domů k počítačům, a serou jim do hlavy spoustu sraček. Bingo! Povedlo se! A jak je možné, že se našla taková spousta sráčů - nekuřáků - kteří se okamžitě začali do kuřáků srát! Kdo z nich - z těch sráčů - chodí teď s rodinou žrát oběd do hospody čtvrté kategorie? NIKDO! Ale dosáhli tihle frustráti svého. Ať tady lidé raději drží huby! Přizvukujou kdejakému svinstvu, staví se občan proti občanu, a ještě z toho mají radost! Co je hergot komu do toho, jestli majitel obchoďáku o svátcích obchod nezavře? Do spousty věcí se serou, a sprostě lidi omezujou. Omezil někdo sprosté řádění exekutorů? Nikdo! Dělají si s námi co chtí, a všechno proti lidem - lidi vůbec nemají šanci něco si přát, ani normálně žít. Hospodský pustí hostům radio - a zaplať nějakým lumpům! A tak pořád dokola. Kdy dojde na zákaz vycházení? Ale aby zakázali psíkařům vodit srát své psíky po ulicích a na veřejná prostranství, městské trávníky a do parků - to ne! Na to jsou krátcí. Tak nežvaň, že někde terorizují obyvatele migranti - nás terorizuje vládní a politická havěť, byrokrati, a šmejdi. Já jsem nekuřák, ale tohle mně těžce nasralo. Škoda že nejsem hospodský - v mé hospodě by se normálně kouřilo, kdo by tam z hostů držkoval, toho bych vyhodil, a státní kontrolory bych chytil za flígr a letěli by z mojí hospody jak blesk. My si prostě necháváme všechno líbit -a volba prezidenta na to nemá žádný vliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tentokrát, samozřejmě jako jindy mimo nepřipuštění si nebezpečí vzniku chalífátu na našem území, tak má ten váš výron vzteku nyní alespoň hlavu a patu.

   Vymazat
  2. Máte pravdu.A těch omezení a zákazů bude přibývat.Je to postupné utahování šroubů,které má zajistit byrokracii moc a kontrolu nad občany.Tím si elity jak Bruselské,tak státní zajišťují loajalitu
   byrokracie.Je to systém státních elit.
   K tomu vyvolávat strach a obavy mezi lidmi,aby tak lidi měli jiné starosti,než jim koukat na zlodějské prsty.

   Vymazat
  3. V hospodách se diskutovalo a to není pro zvrhlé parazity dobré. Věděly že zákazem kouření zlikvidují většinu hospod kde se schází bída s nouzí. Je s podivem že se nebouříte a nejdete na parlament vykonat defenestraci. Přes to že jsem nekuřák tak bych Vás šel podpořit.

   Vymazat
  4. 22:56 Ke článku - v realitě dnešního Švédska je třeba ocenit postoj autora, jen více takových navzdory mediálnímu slouhovství šílené EU. A k těm do debaty zavlečeným hospodám - Váš romantický náhled na hospodu a sen, jak by fungovala ta Vaše, mě pobavil. Soukromé vlastnictví čehokoliv ještě neznamená, že si můžete udělat cokoliv bez ohledu na legitimní práva jiných. To platí i pro kuřáky, nekuřáky, hospodské, atd. Proč by se např. nekuřák měl podřizovat kuřákovi a "táhnout jinam", když se mu něco nelíbí ? Mám právo dát si pivo, podebatit, najíst se, zazpívat, atd. - to vše bez toho, aby mi kdosi foukal kouř do ksichtu a zasíral mi svým smradem oblečení. Nechť si kuřák kouří, jak chce, ale ať mě s tím neobtěžuje a bude klid.

   Vymazat
  5. A co takhle že bys do hospody, kde se kouří prostě nelezl anonyme 13.14??? Jsou jiné, kde se nekouří. Opakuju - v mé hospodě, kterou mám, a platím z podnikání daně, bys nedržkoval. Kouřilo by se tam. A ty bys letěl se svojí držkou ven. Takovýhle hnusný žvásty.Ano, jistě že je plno frustrátů, kteří nemohou na hnáty a proto dřepí doma, ti by klidně souhlasili i se zákazem vycházení a ještě by to těm druhým přáli. Ano, taková hnusná havěť jsme my, Češi. A proč by se kuřák měl podřizovat nekuřákovi, a nekouřit? Kecáš sračky - a pořádný sračky a zasloužil bys přes držku ty hovado. Přesně taková hovada jako jsi ty, udávala za Heydricha, a nechali klidně své spolubčany zabíjet. Dvě stě let se snášeli vedle sebe kuřáci i nekuřáci, a najednou budou proti sobě štvát? Ty se svým ksichtem a hadrama bys prostě do hospody nelez. Doma by sis vychlastal minerálku a uvařil koření, abys byl dééésně zdravej. Kuřáci v hospodě kouří zcela v pořádku - nekuřácká havěť tam nemá co dělat, a ty to máš v palici vypatlaný. Tak co? Jsi šťastnej, že jsou hospody prázdný? Ty se svojí smradlavou bábou dřepíš doma a čumíš na telku, tak ať ti ostatní čumí taky - fuj - takovej hajzl! Tohleto by měli střílet.Hnusná, netolerantní pakáž!

   Vymazat
  6. Pro 19:38 Ulevil sis tím kýblem žluče ? Nadáváš, bil bys a střílel - ale cizíma rukama, co ? Ty ses fakt povedl. Tvá ubohá sprostota ukazuje na beznadějný stav míst, kde lidé mívají mozek. Ale nezoufej, jestli takhle kopeš kolem sebe i v reálu, tak to máš za pár a buď skončíš v klecovém lůžku nebo bradou vzhůru, kovboji.

   Vymazat
 4. Švédsko se totálně pomátlo a blíží se jejich konec.
  Doma bordel jak v tanku narůstající každým dnem, a oni blbnou lidi strachem z Ruska - navíc lžou.
  Může mi to být sebevíc líto, ale pomoci si musí sami, hlavně musí chtít - obyčejní lidé jako my jsou jen oběti hnusného, neskutečně hnusného režimu - ale buď s tím sami něco udělají a vezmnou si svou zem zpátky, nebo je s nimi ámen. Jiná varianta není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Totéž platí o nás. Vždyť stále mnoho, opravdu mnoho obyvatel ČR je i nadále skálopevně přesvědčeno, že pouze příklon k EU, NATO A USA nám může zabezpečit svobodu, demokracii, prosperitu a bezpečnost, neboť za hranicemi EU je připravena na nás kdykoliv zaútočit po zuby ozbrojená ruská armáda.
   Jsme tedy na tom úplně stejně, protože (dovolím se tvrdit) většina z nás je přesvědčena, že bílá je vlastně černá a že Světlo lze najít jen a jen v Temnotě pod rouškou noci....

   Vymazat
 5. Svedove byli vzdy hovada a prcackari . Jezdli do Ceska si zasoustat coz se jim darilo velice neb platilo a stale plati ono pravdive "kdyby nebylo svini nebylo by kancu"ze damy?? Take zacinate si vzpominat kdo vam pred 30 lety sahl na vasi prdel? USA nas vzor nezapomente.Jejich sileneho politika typu zid Sanders museli dokonce zastrelit jako skodnou, vzpominate? je to ted proste pekny bordel a nyni kdy si Pentagon otocil Fuhrera Trumpa kolem pasu je cas na nejakou vetsi valcicku i dyz onech 7 zemi behem 56 let jaksi nevyslo ,ze pane Clark ,lzide co to vykecal al ev zaloze j e spousta zemi kde je treba v zajmu LIDU udelat zase poradek. Jsou to namatkou zeme v Africe Venezuela a vubec skoro cela jizni America dale samozrejme Syrie kde dle vzoru Khadafi muci a plynuje lidi Asad a pohledte jak je v Afganistanu jiz 16 let poradek a samozrejme jak by smet v Iraku kde dle vzoru "Drazdany" byla srovnana mesta i s obyvateli Nazdar a nezapomente volit Zemana co se taky na vsem podepsal a ted umrlcim hlasem brumla pomalu jak by to melo byti . Vice pice republice ,potrebujeme Urvalka, to je to co je treba a ne jen kecy o nicem.Hodne zdravi v Novem Roce preji popelari -pouze 3Kc dekujeme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To naši kavárníci neví.Nečtou švédské noviny.Oni čtou jen americké a tam se to nepíše.

   Vymazat
  2. Tak se na politiku vykaslou a podivaj se na tohle :
   https://www.youtube.com/watch?v=FFqdRSczv8c

   A nezapomenou vpravo na Utube ve sloupku vpravo je tam "Uctiva poklona pane Cohen" pet ruznych PRAVDIVYCH povidek o nasich pratelich Cohen-Roubicek

   Vymazat
 6. švédi nech sa učia arabsky, somálsky a afgansky, nech sa učia 5x denne si trieskať hlavu o zem a nech nedrístajú do vecí, ktorým nerozumejú.

  OdpovědětVymazat
 7. S Adolfem Hitlerem na věčné časy a nikdy jinak.

  OdpovědětVymazat