Reklama

.

.

úterý 23. ledna 2018

Ta nenávist! Mnoho umělců jako já podporuje Miloše Zemana, Jana Žižku naší politiky. Drahoš je zajíc v pytli, svěřila se nám známá herečka

Tereza Bebarová
ROZHOVOR
23. 1. 2018   ParlamentníListy

Není pravda, že většina umělců nenávidí prezidenta Miloše Zemana. Jenom nejsou tolik slyšet. ParlamentnímListům.cz to řekla známá herečka a dabérka Tereza Bebarová, která bude podle svých slov opět volit Miloše Zemana. „Je to takový Jan Žižka české politiky. Už se sice tak mocně neohání palcátem, občas i z koně spadne, ale vždycky se vydrápe na hřbet a zase jde do boje, bojovat za nás a za naši zemi,“ říká.

S jakými pocity sledujete finále prezidentské kampaně?
Musím říct, že mi to bohužel zase připomíná situaci před pěti lety. Opět nenávist, urážky a invektivy. Vůbec se mi nelíbí ta mašinerie manipulace, která mě má přesvědčit o jediném správném kandidátovi, o jediné správné cestě, po které mám jít, jinak budu vyčleněna ze společnosti a bude se na mě hledět skrz prsty. Jiný názor než ten správný se neuznává, a to, myslím, není demokracie. Ano, mám jiný názor a nestydím se za něj.
Takže už máte jasno, koho budete volit.
Bude to znovu pan prezident Zeman.
Proč právě Miloš Zeman? Mezi herci a umělci obecně to není vůbec obvyklé…
S tím bych úplně nesouhlasila. Existuje dost umělců, kteří podporují Miloše Zemana. Objevují se i u vás, i v dalších médiích. A ti ostatní, kteří nejsou slyšet, jsou pravděpodobně už unavení, díky všem těm hurá akcím, které jsme zažili v minulosti, jako byly třeba bivakování v ČT, souboj Topolánek versus Paroubek nebo minulá volba prezidenta. Čas jasně ukázal, co z toho nakonec zbylo. Pachuť na jazyku. Rozdělená společnost.
Co vás přivedlo právě k Zemanovi? Čím si získal vaše sympatie nebo náklonnost?
V naší rodině sledujeme pana Zemana už od roku 1989, kdy se podílel na revoluci. Vždycky se mi líbily jeho myšlenky, které měly hlavu a patu, a ačkoliv jsem s ním třeba i nesouhlasila, vždycky mě donutil přemýšlet o tom, co říká. Nelze mu upřít, že je to bojovník. Když to řeknu nadneseně, je to takový Jan Žižka české politiky. Už se sice tak mocně neohání palcátem, občas i z koně spadne, ale vždycky se vydrápe na hřbet a zase jde do boje, bojovat za nás a za naši zemi, proti všem.
Jak hodnotíte dosavadních pět let Miloše Zemana na Hradě?
Ukázal to, v co jsem doufala, když jsem ho volila poprvé. Že nebude nikomu poklonkovat. Že se bude rvát v zahraničí za naše zájmy, nenechá si nic líbit a bude vidět a slyšet. Nejenom v médiích, ale i mezi lidmi. Velmi mi vadily během těch pěti let ty neustálé dehonestace naší hlavy státu, která byla zvolena první přímou volbou. Ale přesto všechno pan prezident dokázal, že se nebrání jakékoliv diskusi, konfrontaci a že neohne nikdy hřbet. 
V další části rozhovoru přišla řeč na podpásové útoky, sprostotu a vulgarizmy, na Halíkovo prohlášení a na Drahošovy reakce na útoky. A dále padla otázka
Pokud jde o Jiřího Drahoše, jaké jsou vaše hlavní důvody, proč mu nedáte hlas?
Na to je jednoduchá odpověď. Protože nevím, kdo to je! Jeho existenci jsem zaznamenala s oznámením kandidatury na prezidenta. Ano, je to na první pohled sympatický, dobře vypadající pán, takový primář Sova. A v tom má nad panem prezidentem určitou výhodu, protože z Miloše Zemana nikdy žádný Leonardo di Caprio nebude. Jenže to je úplně jedno. U pana profesora je sice forma dokonalá, i ty tolik skloňované falešné brýle ho skvěle doplňují, ale chybí mi u něj obsah.
Vlastně nevidím žádný jiný důvod, proč se propracoval do druhého kola volby. Pochopila bych volbu pana Fischera, případně pana Horáčka, dokonce snad i pana Topolánka, protože všichni tito tři kandidáti jsou pro mě čitelní, známe je z minulosti, ať v dobrém nebo ve zlém. Ovšem tohle mi u pana profesora chybí.  ..... 

25 komentářů :

 1. Posílám čtyři jedničky (1111).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To odvážné děvče bude mít mezi "svými" peklo. Havlisté jsou "jako oni".

   Vymazat
 2. Nejen, že je to krásná ženská, ale má v hlavě chytrý mozek, který umí používat. Posílám pohlazení a pusu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Tu pusu - by dostala za chytrý mozek, nebo za to, že bude volit Zemana, nebo za to, že je krásná ženská? Dostala by pusu za všech těchto okolností, i kdyby byla postarší a ošklivá? - toť otázka. Tak - a teď jsem tě dostal?

   Vymazat
  2. Dostala pohlazení i pusu, i kdyby byla postarší a ošklivá, za ten chytrý mozek, který umí používat. Protože však je i krásná, ta pusa by mě velmi velice chutnala.

   Vymazat
  3. Prosím, abyste omilostnili profesi hereckou. Nevychovaní křiklouni jsou slyšet nejvíc, ale lidé vychovaní, se srdcem na pravém místě, kteří dokáží používat i vlastní rozum nemusí být slyšet, i když je jich většina.

   Vymazat
 3. VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ S VYSVĚTLENÍM, MOŽNOSTI ZNEUŽITÍ HLASOVACIHO LÍSTKU. DĚKUJI!

  Omlouvám se, že nepíši k článku, ale právě jsem se dodíval na rezhovor M. Zemana na Nově. Prezident Zeman závěrem podotkl, že hlasovací lístky obdrží voliči až ve volebních místnostech, což možná spousta lidí ani neví. Ale co je důležité, nenechávejte v koši hlasovací lístek pro p. Drahoše, obávám se manipulací.

  OdpovědětVymazat
 4. Pekne a dobre napisane,dakujeme.

  OdpovědětVymazat
 5. A za týden to teprve vypukne.
  Buď vyhraje Zeman a kavárna spustí řev, nebo Drahoš a potom se máme na co těšit zase my. Babiš skončí a odpůrci Bruselu budou muset počkat, až u nás zemře první člověk rukou muslimského pošuka. Teprve pak začne většina dnešních dobroserů střízlivět.
  Ale to už bude, bohužel, pozdě.
  V každém případě, ten kdo čeká uklidnění po volbách bude asi dost zklamaný.

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za info 19;39.

  OdpovědětVymazat
 7. Starší lidi se snaží odradit od účasti na volbě prezidenta i jinak. Např. v Mostě záměrně neuklízí ulice od sněhu a náledí ...

  OdpovědětVymazat
 8. Jedna statečná a rozumná žena z mála,v těchto kruzích, taková další Helena Růžičková, které je neskutečná škoda pro nás všechny. Ještě, že tu je a doufejme stále bude Zdeněk Troška a další, kteří, stejně jako Teresa B., používají také svůj mozek na třídění informací o tomto světě. Děkuji, Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 9. Světluš jsi nejlepší .
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 10. Paní Terezo,díky.Pavel.

  OdpovědětVymazat
 11. Paní Bebarová je člověk kterého jsi vážím stejně jako pan Vyskočil Troška atd.

  OdpovědětVymazat
 12. Článek září jako perla.
  Děkuji za něj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík paní Bebarová.
   Ve Vašich kruzích to chce i kus odvahy,jako p.Troška a další a další.
   Vím to.Jak někde řeknu "volím Zemana",tak jsou reakce až histericko fanatické.Odvracejí se i známí.Těch nelituji.Až takhle člověk zjistí že né všichni kolem něj jsou "jeho šálek čaje".Tak holt se pročistí i vztahy.Nelituji.Vím,že dělám správně .

   Vymazat
 13. Paní Terezo, jest se obávati, že druhá Funny Girl po tomto expozé už nebude... Nenávist některých lidí jde až za hrob.
  Ale jste prima!

  OdpovědětVymazat
 14. Terezko dík i za odvahu. Standa

  OdpovědětVymazat
 15. Paní Terezo, máte moje sympatie a vážím si Vás za odvahu vyslovit svůj názor.Fandím Vám. :-)Škoda, že Vás umělců není víc, kteří se nebojí veřejně projevit svůj názor. Ale chápu, je tam strach o práci a "znelíbení" se určitým "kruhům"...

  OdpovědětVymazat
 16. Světlano z "Ulice",děkuji za krásný názor,jde mi od srdce.

  OdpovědětVymazat
 17. Dobrá charakteristika Jiřího Drahoše. Není na něm nic, proč ho volit.
  Tato krásná dáma, by byla přínosem pro zemanův tým. P.K.

  OdpovědětVymazat
 18. Světlano je to hodně osobní odvahy díky , Pan Troška zakonponuje do své pohádky Jižní Čechy své rodiště je to pěkné a vlastenecké ať se Vám daři

  OdpovědětVymazat
 19. Terezy je pro herectví škoda, je rodilá politička ale pokud vytrvá v branži, bude jednou "Star" typu Jany Hlaváčové.

  OdpovědětVymazat