Reklama

.

.

pátek 26. ledna 2018

TELEVIZNÍ DEBATA: Mediální expert tuší, proč Drahoš v ČT odmítl prozradit, koho by si vzal na Hrad. A zhrozil se i nad jeho výrokem, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů

26.1.2018 ParlamentníListy

Ani opakované naléhání moderátorky nepřimělo Jiřího Drahoše, aby v duelu prezidentských kandidátů prozradil, kým obsadí klíčové pozice na Hradě, pokud bude zvolen. Mediální odborník Jiří Mikeš ho však nepodezírá z toho, že by to divákům České televize nechtěl říci. Myslí si totiž, že mu je tam dosadí ti, co za jeho kandidaturou stojí, aby plnili maximální vstřícnost vůči Bruselu. Soupeř stávající hlavy státu se proti předchozí debatě zlepšil, ale nic víc než nabiflované očekávané fráze nenabídl. Ke všemu Miloši Zemanovi vyčinil za to, že je prezidentem dolních deseti milionů.


Závěrečný duel uchazečů o prezidentský úřad před kamerami České televize pozorně sledoval i hostující profesor na VŠE, lektor komerční komunikace a mediální expert Jiří Mikeš. „Bylo to vydařené představení obou kandidátů, odehrálo se v důstojném prostředí. Pan profesor Drahoš sice působil uhlazeně, ale vystupoval velice agresivně, často takovým úsměškem naznačoval, jak je mu pan prezident z duše nesympatický. .... ...

„... Pan Drahoš byl sice připraven svými poradci lépe než o dva dny dříve na Primě, ale i tak mluvil hodně frázovitě a škrobeně. Byly to jen nabiflované, očekávané fráze, které se hodí do nějakých statementů, oficiálních vyjádření, ale nepůsobilo to, že to tak cítí. Drahošovy argumenty byly tvrdé, měly i nějaký podklad, ale bylo to jen takové pokračování technokrata proti někomu, kdo o věcech více přemýšlí. U Zemana to bylo takové lidštější. Ale celkově měla debata potřebnou úroveň a byla skutečně prezidentská,“ oceňuje mediální odborník Jiří Mikeš.
 

Soupeř vytýká, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů

Nejen jeho udivilo, že hned v úvodu na dotaz moderátorky Světlany Witowské, co by nejvíce vyčetl soupeři, prohlásil, že to, že rozděluje společnost, že ji nespojuje a že říká, že bude prezidentem dolních deseti milionů. A když se ho Miloš Zeman udiveně optal: „A tohle mi vytýkáte?“, jeho protivník přikývl a triumfálně řekl: „Právě tohle,“ načež zazněl smích z míst pro hosty. 
 

Jiří Drahoš nikdy nemluvil o svých záměrech, myšlenkách, představách, vždy to převedl na to, co jeho rival. „V každé Drahošově odpovědi bylo Miloš Zeman tohle, Miloš Zeman tamto, ale o samotném Jiřím Drahošovi jsme se nic nedozvěděli. Jenom útočil, kdežto Zeman hovořil klidněji, kromě tématu migrace na svého soupeře nijak zvlášť nedotíral. Je samozřejmé, když je někdo prezidentem, tak má za sebou řadu dobrých věcí, ale i ty špatné. Ale za panem Drahošem z politického hlediska není vůbec nic. Pokud by ho lidé zvolili, může se to stát, protože někteří lidé – jak říká pan Horáček – dají na to, jak kdo vypadá, jak kdo chodí vzpřímeně, tak pak bychom se možná divili, jakým směrem naše republika půjde,“ myslí si expert na komunikaci. 

Drahoš neví, koho si přivede, fandy Bruselu mu teprve vyberou


.....

.....
Moderátorka se opakovaně marně snažila dostat z Jiřího Drahoše informace o tom, koho si vezme za kancléře, šéfa poradců nebo mluvčího, což odůvodňovala tím, že veřejnost má právo vědět před tím, než mu dá hlas, koho bude platit ze svých daní. Bývalý šéf Akademie věd to odmítal prozradit tak vehementně, až to vyvolávalo podezření, že by kancléřem mohl být Michal Horáček nebo šéfem poradců bývalý diplomat Petr Kolář, jehož původně chystaly smutně proslulé Evropské hodnoty na roli prezidenta. „Já si myslím, že se to teprve dozví, koho mu tam ti lidé, co za ním stojí, dosadí, aby plnili politiku vstřícnosti vůči Bruselu. On si určitě sám nikoho vybírat nebude, dostane je tam nařízené od té síly, která mu poslala na kampaň těch padesát milionů. Sponzorství je, že očekáváte něco za peníze, které jste tam vložil, tedy značku. A jestli říká, že to jsou sponzoři, tak ta značka, která je za tím, je Brusel,“ upozorňuje mediální odborník.

U Sobotky byl na schůzce hned, za Babišem si netroufl

Jako mistr v kličkování se Jiří Drahoš ukázal také tehdy, když se ho Světlana Witowská zeptala, jestli se po schůzce s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou, s nímž probíral údajné vměšování ruských zpravodajských služeb do našich parlamentních i prezidentských voleb, setkal i s novým předsedou vlády Andrejem Babišem. Akademik se vykrucoval a opakoval, že respektuje, jak je premiér zaneprázdněný. Na další naléhání moderátorky poznamenal, že Andrej Babiš vlastně není premiér, že je premiér v demisi. Když byl upozorněn, že ale před hlasováním o důvěře vládě premiérem byl, tak ze sebe velice neochotně vysoukal, že Andreje Babiše ani neoslovil. Není divu, že se mu do toho přiznání nechtělo, protože to dost nabourává obraz toho, kdo všechno vyjedná a domluví, jak se nás snaží přesvědčit, a zatím si ani netroufne oslovit českého premiéra.


Kdo by dorazil k televizním obrazovkám až na samotný konec, mohl by si o průběhu předchozích téměř devadesáti minut debaty udělat obrázek podle toho, jak oba kandidáti zareagovali na to, když jim moderátorka poskytla minutu na závěrečné slovo. Miloš Zeman s klidem a nekonfrontačně vyzval voliče, aby využili svého hlasovacího práva: „Vážení občané, žijete ve svobodné společnosti, se všemi jejími nedostatky, můžete tedy svobodně rozhodovat, koho si ve volbách vyberete. Jediné, o co vás prosím, jděte k volbám, nezůstávejte doma, protože pak ti, kdo k volbám nepůjdou, mohou ovlivnit právě svojí neúčastí jejich výsledek. Děkuji vám, že k volbám půjdete.“
...
...
...

Na konci duelu Drahoš mimo jiné prohlásil: "...Budu prezidentem, který nepreferuje zájmy elit, který se bude zabývat lidmi, který se bude zabývat starostí o lidi, bude se zabývat sociálními problémy, bude se zabývat problémy důležitými pro vás. Bezpečnost země, kvalitní vzdělání, sociální záležitosti, to všechno budu brát v potaz jako prezident a bude mi ctí být vaším prezidentem,“ konstatoval chlapík, který se do svých osmašedesáti let a důchodového věku o nic ze zmíněného nezajímal.

„Pan profesor Drahoš tím svým drsným výpadem potěšil ty své příznivce, co tam měl. Pan prezident se obrátil k těm deseti milionům, kteří tu žijí, jejichž byl prezidentem. To znamená, že má důvěru v národ, že se rozhodne rozumně, že půjde k volbám a vhodí lístek podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ukáže se tak, jestli se prosadí ten styl, který představuje pan Drahoš, že je dobře oblečen, je elegantní, ten styl toho Chamberlaina, nebo jestli si lidé řeknou, že Zeman jde s nimi, že se tady v minulosti rozfrcaly různé peníze, ale on se nikdy neobohatil. Je to už jen na lidech, jak se rozhodnou, jestli dají přednost na odiv stavěné eleganci, nebo republice, ve které žijí. Je to pořád souboj mezi kavárnou a hospodou. Drahoš zastupuje elity z kavárny a Zeman obyčejné lidi, kteří mají úplně jiné starosti, než má ta elita,“ říká pro ParlamentníListy.cz Jiří Mikeš.

Celý text najdete na Parlamentní listech zde

77 komentářů :

 1. Drahoš je odportnej zlej a vyprázdněnej kokot.Ty televizní debaty to jasně ukázaly.Je to ubohej žebrák bez vlastního názoru.Pan profesor z prdelákova.Taková nula na hradě???Lidi neblázněte...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych dodal, že je to figurka na dálkové ovládání která, pokud je dosazena do nějaké funkce, nesmí být ponechána offline.
   Nyní je zapotřebí, aby volby nebyly zmanipulovány jako v Rakousku, ve Francii, zkrátka ve vzorově rozvinutých demokraciích.

   Vymazat
  2. Podle vás je Drahoš kokot což není jisté, ale naprosto jisté je to, že Zeman je lhář, válečný zločinec, který nás podvodem zatáhl do válečnického NATA - to je ta cesta na Východ a následně nechal jako premiér oddlužené státní banky rozdat zadarmo svým zahraničním židovským kamarádům !! Nakonec se spřáhl se zlodějským oligarchou a drží jej mermomocí na postu premiéra bez důvěry !

   Vymazat
  3. 9:21-kdo zná aspoň trochu "řeč těla", ví že Drahoš je "guma, houba, želé", tedy člověk bez charakteru. Kokot tedy opravdu není, ten se aspoň občas napřímí. Přemýšlím jen, jak nazvat Vaše schizma.

   Vymazat
  4. 9:06 pane,vy musej bejt stejnej vůl jak ten mediální expert Mikeš. On má taky takový myšlenkový pochody.

   Vymazat
  5. 9:06 Souhasím s vámi, je to napudrovaná zlá nula, robot. Navíc v rukou někoho, což je ta nejhorší kombinace.

   Vymazat
  6. 9.21,9.59 ty moudra si nechej až pujdeš pro výslužku na ušáckou ambasádu a nás neoblbuj.
   lada

   Vymazat
  7. Soudruh Drahoš by nás nejen zatáhl do zločineckého "NATA" ale dnes bychom zde měli raketovou základnu nebo radar, inkludované školství, juvenilní organizaci typu Barnevernet, homosexuály na každém úřadě a na každé škole, islamistické buňky a 100 000 imigrantů ze subsaharské Afriky, kterým bychom se skládali na dávky.

   Vymazat
  8. 10:31, jakých dvou zel? To nejsou ani jeden z nich, nedělejte z nich Pol Poty.

   Každý stát ovšem potřebuje kompetentní, kvalifikovanou a zkušenou politickou elitu, která bude držet ruku na tepu národa, ctít kulturu a historii, ale také se bude orientovat v geostrategii, ekonomii a globální politice, takovou která bude volit spolupráci v rámci Eurasie ne konfrontaci, elitu znalou mezinárodního práva, historie a schopnou analyzovat nekompromisní ekonomické zákulisní války světového kapitálu a v rámci možností schopnou v takovém prostředí šikovně lavírovat, ale hlavně - a to především - takovou elitu, která bude mít odvahu se postavit čelem k mocným silám usilujícím o opak v náš neprospěch a jejich profit.

   Takovým politikem je Miloš Zeman. Svou odvahu a kvalifikaci už prokázal a jako důkaz můžou posloužit odmítavé reakce na jeho osobu ve světových mínkotvorních periodikách vlastněných "globálními prediktory". Už tím můžeme vidět, že jdeme správným směrem. Jakékoli žabomyší půtky většinou subjektivního nebo regionálního rázu tento potenciál snižují. Ať už jsou pravdivé nebo vysloveně lživé. Dnes jde o hodně a není v tom namočená jen Česká republika.

   Svět se mění, globalizace je na postupu a záleží na tom, jestli se Evropa stane třetím centrem světové ekonomiky, anebo bude působit jako vazal a bufferná zóna nadnárodních bankovních struktur Spojených Států a určité skupiny tamních politiků v jejích službách. Zeman představuje první možnost, Drahoš tu druhou.

   Vymazat
  9. Zato ty máš v hlavě nasráno, ty bezmyšlenkový pochode 9:59.

   Vymazat
  10. 11:59 To si nevybereš! Bejt pomym tak jim voběma pěkně rozhodim sandál šikovně položenou bombičkou pod tím stolem, jenže by mi bylo líto Světluš:))

   Vymazat
 2. já odmítám celou kampaň odpůrců zemana, postavenou na lži, že zeman rozdělil národ...tomu mohou věřit leda hodně mladí bez paměti a právě na ty byla kampaň zacílena...prováděly ji ve školách už předem účelové neziskovky jako člověk v tísni, ale i někteří navedení vyučující..média už dlouho vytvářela předobraz "ožralého ovara"atp...chci říci, že je to celé hodně CHUCPE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My víme, že Soros jede na plné obrátky.Open Society Fund – OSF ( Drtinová ve správní radě ) ,demagog.cz atd. Kdo čte ví, kdo ví, pak se dobře rozhoduje.

   Vymazat
  2. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Proto canc o rozdělování národa lze použít proti komukoliv, kdo prosazuje nějaký názor. Jen ten, kdo nemá žádný názor, nemá čím rozdělovat. Ale kdo potřebuje blba bez názoru? Asi jedině Brusel.

   Vymazat
  3. Národy stmelovaly vždy pouze diktatury.

   To asi chtějí Drahošovci - fandové prázdných dunivých sudů.

   Vymazat
  4. Drahoš se narodil v Českém Těšíně. Žije v Praze. JE PRAŽSKÁ NAPLAVENINA.

   Vymazat
 3. Mám spoustu výtek vůči Zemanovi, pochybní lidé kolem něj, stupidní ekonomické názory... Ale je to člověk co má alespoň vlastní názor. Zatímco Drahoš jasný názor nemá a udělá to co mu lidé v jeho pozadí řeknou. A co mu řeknou? A kdo jsou ti lidé? Ale audou naprostí eurohujerové a bruselosocialisté. Takže radši budu volit Zemana.

  http://www.epshark.cz/clanek/386/churchilla-nebo-chamberlaina

  OdpovědětVymazat
 4. Přátelé snažte se reagovat hlavně slušně, nejsme jako oni. Já jenom zopakuji co už jsem tady jednou napsal. Massmediální prodejné kurvičky se národ snaží přesvědčit, že to všechno dobré co Zeman pro republiku udělal je vlastně špatné a to špatné co by Drahoš mohl udělat je vlastně pro nás dobré. Zemana známe víme co od něho čekat, volba Drahoše je sázka na nejistotu, ale co bychom mohli čekat od Horáčkova koně?

  OdpovědětVymazat
 5. Pan Drahoš neřekl vůbec nic zásadního nebo podnětného. Jenom fráze a řečičky, jak se bude starat o zdraví a blaho svého lidu, přičemž z něho úplně čiší ten pohrdlivý postoj k těm dole. Zato ale v každé odpovědi výpady proti panu Zemanovi, ať se to hodilo, či nikoliv. Zatím jsem ho nikdy neposlouchala a nedívala se na minulou debatu, ale z jeho chování a postojů, kdy neodpověděl jasně na jedinou otázku, jsem si na něj udělala svůj názor. Takového prezidenta nechci, bude chodit jako manekýn s nepotřebnými brýlemi, které mu ale přidávají na vzhledu, bude se usmívat svým nesympatickým, ironickým a nabubřelým křivým úsměvem a poklonkovat EU a poslouchat a plnit příkazy jako dobře vychovaný žáček.

  OdpovědětVymazat
 6. Za Babišem nebyl, protože Babiš by ho poslal do p.d.le, jako to udělal Chovancovi. Drahoš si plete Vítězný únor se Sametovou revolucí. Bůh mu buď milostiv.

  OdpovědětVymazat
 7. Denik včerejší debatu označil jako výhru Drahouše,Zeman prý rezignoval,druhý článek píše,že Zeman měl asi třicet nepravd,drahouš jen tři.To není nic překvapujícího u tohoto havloidního plátku,ale dávám to sem proto,že v diskuzích pod těmito články se cca 90% příspěvků doslova vysmívá těmto blbům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Info demagog.cz nebo Open Society Fund (Drtinová) Soros nepovažuji za věrohodný zdroj. Stačí co se děje na Ukrajině. Jednou Soros skončí před tribunálem.

   Vymazat
 8. Králíček duracell dostal nové baterky a stal se z něj králík bojový. V boji je třeba hlavně agresivita.ta tam byla téměř v každé naučené frázi.
  Domnívám se, že tím to vcelku tupá PR služba tohoto maskota zařízla.
  Volby myslím rozhodne poslední Zemanova věta pronesená na adresu výborné paní Witowské, kterou prezident uzavřel toto klání.
  DOUFÁM, ŽE TO POCHOPILI I V ČT, ŽE TO JE ZEMANOVA PODANÁ RUKA K USMÍŘENÍ, ZA KTEROU MŮŽOU PODĚKOVAT POUZE A POUZE BRILANTNÍMU VÝKONU PANÍ MODERÁTORKY.
  NEPROŠVIHNĚTE TO!

  OdpovědětVymazat
 9. Drahoš je jednoznačně křivák a podrazák. Kolika desítkám lidí chce on být prezidentem,když je špatně,že Zeman je prezidentem dolních 10 milionů?

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den.
  Debata byla opravdu "prezidentská", klidná bez řvoucího davu, jak tomu bylo na Primě. Paní Witovská je všude chválena, zvládla to "jak sama chtěla", což nakonec v poděkování řekl i pan prezident Zeman. A to si nikdo nevšiml, že dávala více času na odpověď protikandidátovi? Pan prezident ji to zkraje debaty také řekl. Ale to nešť, protože i paní Drahošová se prořekla, že ČT jejímu manželovi "podstrojuje", ale nesmí to být vidět. Pan Drahoš "odhrkal naučené". A v jedné diskuzi jsem četla, že "Drahoš spáchal sebevraždu v přímém přenosu", když dostal tu poslední 1 minutu na závěr. S tím bych souhlasila. Že bude Horáček kancléřem je více než jisté. Hilšer dostane také nějaký "flek". Ale možná nepřijde zkrátka ani pan Kalousek. Holt, to bude tak, jak se vodič loutek rozhodne. Já se 14 dnů duševně připravuji na to, že to Prof. Drahoš vyhraje a v Praze bude prezidentem. A že vypadal pan prezident Zeman unaveně? Řekla bych, že po "výtce", že je prezidentem 10 dolních milionů a jeho údivu, bych řekla, že zbytek debaty prostě ignoroval. Říká se: "Slabí lidé se mstí"
  "Silní lidé odpouštějí"
  "Moudří lidé ignorují".
  Také se říká: "Věř v nejlepší, ale připrav se na nejhorší".
  Pokud vyhraje Prof. Drahoš rozhodně nebudu běhat s červenou kartou po městě, nebudu chodit s plackou, že není můj prezident a na Hrad nepolezu s obrovskou atrapou bezdioptrických brýlí.
  Mějte hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prý mu Witovská napovídala, když si nemohl vzpomenout, když začal mluvil to tom, že se podle včerejší informace sdělovadel změnila situace přístupu k imigraci ....,tak mu Witovská nahodila: ... v Německu a on to hezky opakoval.

   Vymazat
  2. Dělalo to na mne dojem, že moderátorka v tom prsty nemá, ale jak říkala již paní Drahošová, že jim v ČT fandí,
   tak asi nějaká ta spřízněná "maskérka" vynesla, jaký obsah diskuse bude a potom se pan Drahoš mohl naučit ty bojové básničky a spouštět je v ktomu určený čas.
   Asi moderátorce to někdo našeptával do sluchátka a ona byla rychlejší v odpovědi. A sama byla trochu zaskočena, že slyší to, co ze sluchátka před okamžikem.

   Vymazat
  3. "pane prezidente, nehledejte to tam, já to tam nenašla ... " paní moderátorka měla nastudované všechny osoby, se kterými se Zeman za své volební období setkal a věděla, že tam není žádný "seveřan". Nepochopil jsem, proč se rozhodli se v tom nimrat. Snad pro jeho vyjádření, že "ani na západ, ani na východ, ale nejraději bych šel na sever"??
   Škoda, že jim nepoložili otázku z aktuální situace v Sýrii, kde Turek hrozí USA napadením, pokud budou vyzbrojovat Kurdy. Jakou stranu by vojensky či verbálně podpořili v případě, kdy by se na území Sýrie do sebe pustili dva členové NATO. :-)
   ABC

   Vymazat
 11. Takže vážení,včera Drahosovi nedopatřením spadla maska slušného pana profesora a pod ní se objevila práva tvář
  zákeřného,podlého a zlého mocichtivého individua,celou dobu jen papouškoval,co do něho pracně nalil jeho vodič, přesto se mu nepovedlo z něho udělat to co od něho očekával.
  Drahoš je jen obyčejný kýbl sraček,dutý sud,a slaměný panák bez vlastního názoru,to co celou dobu předvádí jsou názory těch loutkovodicu co za něj platili jeho kampaň.
  Nevynechal jedinou příležitost jak si do prezidenta kopnout,smrad,který z jeho křivé zuby šel,byl cítit i obrazovky,musela jsem vyvětrat.

  OdpovědětVymazat
 12. Zarazilo mne jedno při otevření otázky Krymu. Zeman kdysi v souvislosti s uznáním Kosova prohlásil, že západ uznáním Kosova otevřel Pandořinu skříňku separatismu, kdy bude muset akceptovat separatistické tendence i jinde, kde o ně už nebude mít zájem, nebo je popřít, ale tím popře i nezávislost Kosova a bezděky sám sebe.
  Divím se, že si na to Zeman nevzpomněl. Zajímal by mne názor páně Drahoše na tyto dva případy. V jednom západ neváhal použít i násilí na jeho prosazení a ve druhém, pokud by se neobával jaderné války, by naopak použil násilí na jeho potlačení. Nepřímo s tím souvisí i postoj španělské vlády ke Katalánsku a tolerance západu vůči ní po použití represí na potlačení neposlušných Katalánců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:59 Zajímal by Vás názor pana Drahoše ? No proč ne, pan Drahoš by se šel zeptat, co Vám má odpovědět a potom by Vám to řekl. Na to vemte jed, jiná možnost v tomto případě neexistuje.

   Vymazat
  2. Je škoda, že Zeman nevyužil křivost a faleš v posuzování dvou sice podobných, ale svým obsahem nesouměřitelných událostí - na jedné straně NATem uloupené Kosovo s tisíci zavražděnými civilisty (podporované "demokratickým" Západem), na druhé straně na základě lidového referenda oddělený Krym bez jediného zabitého člověka. Uloupením Kosova byla jednoznačně zahájena islámská invaze do Evropy. Zeman si však získá mnoho lidí svým postojem k obecnému referendu. T

   Vymazat
  3. Ještě je škod, že pan Zeman nepoložil Drahošovi otázku kde vidí příčinu sociální nerovnosti a stále hlubší propasti mezi chudými a bohatými. T

   Vymazat
  4. 11:38, pitváním se v Krymu by Zeman ničeho nedosáhl. Není to uzavřená kauza, i když si podle všeho myslí něco jineho. Jen by tím nahrál na smeč všem, kteří zmasírovaní propagandou o bezhraniční ruské agresi jsou přesvědčeni o opaku. Severní Osetie (Gruzie) je něco jiného, ale na to se redaktorka předvídavě neptala.

   Navíc, jedná se o prezidentské volby v České republice, ne v Rusku, takže mrhat ohraničený čas diskuse na vnitřní témata jiného státu je kontraproduktivní.

   Vymazat
  5. 12:19

   Patrně máte na mysli Jižní Osetii. Severní Osetie je součástí Ruské federace.

   Vymazat
  6. 12:21, :))) pozorný, díky.

   Píšu narychlo a odbíhám, všiml jsem si toho v okamžiku odesílání.

   Vymazat
 13. Světlana Witowská by se mj. měla naučit platnou češtinu, namísto oné adolescentní pražštiny s protahováním koncovek. Naštěstí k tomu nepřidává ono kníkání, se kterým se prosadila Halina Pavlowská a které tak rády opisují venkovské slépky, aby byly in.

  OdpovědětVymazat
 14. Vážení,

  není snadné připustit si, že pan Drahoš nemůže být slušný člověk, právě proto, že byl na čele akademie věd. V prostředí, ve kterém se pohyboval by s ryzí slušností daleko nedošel. Křivá páteř, ostré lokty, pozice cyklisty, který dolů šlape a nahoře se hrbí, to jsou nejlepší předpoklady jeho ne tak vědeckého růstu, nýbrž funkčního postupu. Jeho "slušnost" je jen maskovací plášť, zvolený v této chvíli hlavně proto, že Miloše Z. prezentuje ČT a spol. dlouhodobě jako sprosťáka.
  Podle mého názoru je |Miloš Z. slušnější člověk, protože ke svému postupu na místa nejvyšší nemusí díky svému intelektu atd. využívat podlosti a nekaloty, které nutně uplatnil ve své kariéře Jiří D. Znáte-li prostředí, nemusíte znát konkrétní průběh kariéry, abyste mohli mít tento názor. A já to prostředí znám a tak ten názor mám a pevně ukotvený. I to, jak Miloš Z. pohořel při své kandidatuře v době volby parlamentem nepřímo ukazuje hodně. Až mohl být volen v přímé volbě a to dokonce proti šílenému útoku ČT a spol...pak se prosadil. A následoval televizní hon na presidenta. Neznám podobný příklad ze světa, ani od nás. Čekám, kdy se proflákne úloha "člověka v tísni", ...dřív nebo později se na to přijde.
  Zápory a klady? Byl by to dlouhý výčet na obou stranách, pokud jde o pohled s ohledem na funkci, o kterou jde. U Jiřího D. by ale na straně kladů nebylo skoro nic, patrně jen vzhled, obal onoho příslovečného "želé".
  Bude to malý zázrak, podaří-li se jen málo výraznější převaha hlasů pro Miloše Z. To co dělají samozvaní "tvůrci veřejného mínění" se podobá drtivé vlně tsunami. Jestliže v tom většina voličů obstojí, bude to nadějné. A bude to dobře i pro budoucnost, i kdyby to mělo být jen o 10 hlasů.

  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat
 15. ...navíc mi chybí vychování. Měl jako mladší a na prezentativně nižší úrovní přistoupit k panu prezidentovi a podat mu ruku. Běžel za moderátorkou, vzdělání ještě neznamená, že má takový jedinec i dostatek inteligence. ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ruku podává společensky významnější méně významnému, starší mladšímu atd., ale pan Zeman jako obtížně pohyblivý starší člověk nemohl vyskakovat a podávat mu ruku, měl tedy Drahoš vstát, přistoupit a to podání ruky umožnit. Jeho závěrečná slova mě doslova znechutila. Nebudu ráda, jestli vyhraje. No ale je demokracie, nepůjdu kvůli tomu rozpoutávat revoluci ani skákat po hradní střeše a krást vlajky.

   Vymazat
 16. Po volbách to všechno teprve začne. Nic dobré nečekejme. Je jenom jediná možnost: vykopat sionisty ze všech důležitých postů, pak máme šanci. Jinak budou tuto republiku a její národ likvidovat ve prospěch svojich židovských soukměnovců po celém světě i nadále. Celá havlérka - samý žid!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navíc mluvčí mezinárodního Židovstva varoval Západ před putlerismem! -
   https://www.novinky.cz/ekonomika/461658-soros-v-davosu-plisnil-mafianske-staty-facebook-i-google-bitcoin-ma-za-bublinu.html

   Vymazat
  2. 10:20
   Debile!

   Vymazat
  3. 10:20, správce tohoto webu musí mít bezkonečnou trpělivost s vašimi antisemitskými výplody, kterými zasíráte diskuse a nejen zde. Možná patříte k havlotrollům a připravujete půdu pro budoucí blokaci všech tzv. nepohodlných.

   Vymazat
  4. 12:24

   Správce tohoto webu by nepotřeboval žádnou "nekonečnou trpělivost", kdyby neumožňoval anonymní diskuse. To je chyba, kterou patrně není ochoten přiznat.

   Vymazat
  5. 12:28 Ke který z těch sviní patříš?
   Nebo k voběma naráz? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/0_905a%D0%BB%D0%B41.png

   Na vás šmejdi mizerný platí jen rajch - Třetí Řím! A Májový zákony ...

   Vymazat
  6. A zdalipak víte, že kromě židů Hitler likvidoval i debily? To by Vám asi nebylo ku prospěchu.

   Vymazat
  7. Nacista 12:28, marná snaha führere. Občas čtu ruské nacionalistické portály, ale ani v jednom z nich se neobjevují tyhle vaše sračky. A pokud ano, bleskem je všichni pacifikují. Nikdo vás nepotřebuje, jste k smíchu a je vás málo.

   Vymazat
  8. 12:58 On Honzyk není ani nacista, na to nemá. Je to jen šmejd proradnej komoušskej - židočekýst, jak tuna píšou! - http://iks2010.info/?p=131113

   Vymazat
  9. To spíš tento muž je velký ruský nacionalista! Ten by za Stalina a nosatou svoloč nikdy nebojoval! -http://iks2010.info/?p=1226

   Vymazat
  10. 12:58 Kydy komančů! A realita?
   Ta je zcela jiná - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/#comments

   Vymazat
  11. 12:53 Takže komunjaky! Stejně tak my! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D0%BF%D0%BA%D0%B54561.jpg

   Vymazat
 17. Tak vidíte českého myslitele Pakoše, Zeman rozděluje národ - na dolních 10 milionů a horních sto tisíc + Pakoše. Tož jakkoliv nás, 10 milionů dolních, těch horních sto tisíc považuje za nádenické blbce, buďme hrdí že nepatříme ke kavárenské smečce hyen ani k vládnoucí kapitálové zločinecké elitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:24 Přesně tak obyčejný člověk nemůže chtít takového xindla za presidenta.

   Vymazat
 18. Mě těší, že čété studuje NR, už od chvíle, kdy byl Drahoš žalovat Sobotkovi na Putina, což je už tedy několik měsíců, tvrdil, že až bude nový premiér, tak že za ním zajde taky. Tehdy z toho žila sdělovadla asi týden. Od té chvíle jsem pořád psal, že jsem zvědavý, kdy už teda Drahoš za tím Babišem zajde, aby projednal to brutální zasahování Putina do voleb, ale nic, psal jsem to sem opakovaně a nikde nikdo se na to nezeptal, ani v těch slavných kandidátských debatách, kde probírali, co Zeman zalhal a co nezalhal. Až teď jsem se konečně dozvěděl, jak to bylo. Děkuju, Witovská, děkuju ti, že jsi si osvojila moji otázku a ani mi za její autorství nemusíš děkovat. Ber to, že to byla jakoby otázka voliče. Rádo se stalo. A až budeš zase potřebovat nějakou otázku na tělo, koukni znovu na NR, tady se to dozvíš.

  OdpovědětVymazat
 19. Tady opět soros v akci:

  http://svobodnenoviny.eu/soros-se-pokousi-o-dalsi-nasilny-maidan-v-rumunsku/

  OdpovědětVymazat
 20. Bravo, pane prezidente, geniální tah, jako vždy! Nechal jste toho nebohého ratlíka se vztekle vyštěkat, aby všichni viděli, jaký je to morální a prázdný ubožák! Čím jste starší, tím vás mám raději – čím jste starší, tím jste moudřejší a pokornější. Byl to velmi moudrý krok od vás – podle principu východních bojových umění – nechat protivníka se zlikvidovat svou vlastní agresivní zlou silou a sám si s ním nemuset vůbec špinit ruce a ztrácet s ním energii. Nenechal jste se zatáhnout do jeho špinavých her. A čím jste byl klidnější a nad věcí, tím byl ratlík zoufalejší a vzteklejší, protože věděl, že prohrává a že na vás nemá a nesahá vám ani po kotníky! Pro mě jste duchovní mistr, udělal jste to nejlepší, co jste v dané situaci mohl – a pravda o panu „slušném“, umělém a křiváckém profesorovi se jasně ukázala – po tomhle jeho fiasku už ho kromě fanatické pražské kavárny nemůže volit žádný slušný člověk z dolních deseti milionů! Lidi, hlavně k těm volbám musíme jít všichni, kdo chceme dále pana Zemana, nespoléhat se na to, že vyhraje a zvolí ho ostatní – musíme ho zvolit všichni znovu, mít dostatečnou převahu a rezervu i pro případné falšování voleb (alespoň 10 procent navíc) a když se spojíme, pražská kavárna proti nám nemá nejmenší šanci!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volební lístky obou kandidátů měly být barevně odlišené pro lepší kontrolu. T

   Vymazat
 21. Kavárna již připravuje republiku na to,že volby dopadnou podle jejich scénáře za pomoci "voličů v zahraničí".Už jednou dokázali s Kalouskem,že to dokážou.Přečtětě si tohle:
  "Scénář voleb: Miloš Zeman získá více hlasů v Česku, ale prezidentem nebude. Jak je to možné?"
  REFLEX

  OdpovědětVymazat
 22. Doporučuji přečíst si pozorně vynikající komentář KARLA RŮŽIČKY
  (který se tu PŘED ČASEM zapojoval do diskusí, ale celkem rozumně toho nechal):

  http://casopisargument.cz/2018/01/26/prezident-ze-zivota-ci-ze-zkumavky-aneb-saty-delaji-prezidenta/
  ---

  Co mě osobně u prof. Drahoše zaráží úplně nejvíc, je skutečnost, že NEMÁ NEJMENŠÍ TUŠENÍ, oč vůbec běží (evidentně JEDINÉ, co pochopil, je, že má někoho vytlačit z funkce).

  OdpovědětVymazat
 23. Přetvařovaná slušnost dostala výprask. Ale jeliman se naparoval jak schroustal všechna moudra,ale pravého nepředvedl nic.
  lada

  OdpovědětVymazat
 24. Drahoš nemá pravdu, když říká, že Zeman rozděluje společnost. Aby bylo jasno, společnost rozděluje tento společenský systém. Drahoš tvrdí, že bude ten kdo bude společnost spojovat. Je to nesmysl, neb spojit společnost, která je postavena na rozdělení je nemožné. Tato společnost je postavena na známém výroku - rozděl a panuj.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 25. Celý jeho život je o podlézání a vytlačování někoho z vyšší funkce. Zajímavé je, že jsem se ptal kamarádů ze sev. Moravy,co žijí v okolí Jablunkova, zda ho někdo zná. Dost mě překvapilo, že o něm poprvé slyšeli, když ho vypískal dav na hokejovém utkání, myslím, že ve Vítkovicích, kde ho hlasatel představoval a byl na něho záběr. Jeden mi řekl, že "toho cajzla jsme poslali do Práglu". Zná ho vůbec někdo z jeho rodiětě? Pravda je, že mám dva známé docenty, ve věku 65+, kteří pod ním pracovali. Oba museli odejít z důvodu Drahošova strachu, aby nebyli schopnější než on. Oba dnes učí na VŠ a nemají důvod lhát.

  OdpovědětVymazat
 26. Drahoš - koho on mi připomíná...?Už vím, Heydricha !A ten křivý úsměv,není ono to předzvěstí mozkové mrtvice? Je to velmi špatný člověk, je to vidět a slyšet.Mladí jeho voliči jsou snad pod hypnózou? Ceý candrbál je režírován jako generační výměna, ale v tom případě nevím, proč před 5 lety vybrán poch...ý děda a dnes maloměstský pán s manželkou, oba v letech, kdy by už opravdu nemuseli škodit.Modlím se za vítězství Miloše, opravdu.Ať ten národ nezblbl tak úplně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu .
   Miloš je vlastenec a demokrat prvorepublikový . Má zájem propojení západ východ a hlavně mir.
   Marcel

   Vymazat
  2. 11:20, ano, propojit východ a západ mírovou cestou. Západ je Evropa i Amerika, východ je Eurasie (Rusko) a jihovýchodní Asie (Čína, Japonsko...) Nový svět se třemi ekonomickými centry globálního významu. O to usiluje Zeman.

   Bohužel není Německem vyslaným předsedou Evropské komise, ale pouze presidentem malé České republiky.

   Vymazat
 27. Miloš Zeman by se měl vykašlat na Izrael a začít pomáhat Srbům na Kosovu . Jinak brzo uvidíme Antizemana v obětí Kalouska nebo Horáčka . Co mu Drahoš slíbil že se za ním táhne jako smrad ?

  OdpovědětVymazat
 28. Podstatná je schopnost rozlišit demagogické fráze, schopnost posoudit proč jsou nastolována nepodstatná témata, schopnost odhalit prostředky působicí na nižší pudy. Máme-li tento dar a dostatek soudnosti i potřebnou míru objektivity, můžeme snadno dospět k potřebnému názoru.

  OdpovědětVymazat
 29. Téměř všechna média pak vyzdvihují moderátorku Světlanu Witowskou. Podle iHned.cz předvedla naprosto excelentní, sebevědomý výkon. "Jestli někdo pochyboval, zda Česko potřebuje nezávislou veřejnou službu, dostal ve čtvrtek večer jednoznačný důkaz, že takové zpochybňující úvahy jsou zcela mimo," píše komentátor. Podle komentátora Info.cz byla Witowská tvrdá, důsledná, připravená, vytrvalá a dokonale korektní. Také Právo míní, že debatu "kočírovala" s přehledem.
  (zdroj http://www.ceskenoviny.cz/)
  JEDNA VLAŠTOVKA JARO NEDĚLÁ by se chtělo říct, ale ono to bude zase jinak. Česká televize si nemhola dovolit otevřeně jít proti prezidentovi Zemanovi, tak blbí v České televizi opravdu nejsou,ony budou stačit následující komentáře,aby dosáhli jak máme tu debatu vnímat. Zeman lhář a Drahoš čistá mravnost. PRO MĚ PREZIDENT ZEMAN EXCELENTNÍ a JIŘÍ DRAHOŠ ÚTOČNÁ KRYSA BEZ MOZKU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže při debatě si uděláte nějaký dojem a to už nějaké cinty politologů, kterým ještě teče mlíko po bradě, nezviklají. Ale ať se snaží, musí si nějak zasloužit svou mzdu. A mimochodem, na novináře je teď vyvíjen neskutečný tlak. Ti, co se snaží nebýt na prodej, mají docela strach o místa. Nepřipomíná to Vám starším něco?

   Vymazat
 30. Myslím, že nám náš pan prezident předvedl svou skvělou hru o dvou dějstvích. V prvním střetnutí protivníka převálcoval, ve druhém, kdy dostal profesor od poradců instrukci být bojovný, opravdu byl agresivní, zatímco pan prezident mu decentně poskytl celý ring. Takže se pan profesor převálcoval sám. -:))

  OdpovědětVymazat
 31. Končí sranda! Lidé bděte! „volte hlavou,, nezblbněte!
  Už nejsem nejmladší ,něco pamatuji a mám za sebou .Přesto jsem rád,že i ve svých letech s Vámi,zde na Nové republice mohu sdílet svůj názor. Jako starý (junák) a po zrušenítremp odkojený našimi,krásnými řekami,převážně-Oslavou- Jihlavou- (Dyjí-Svitavou-Svratkou a Sázavou),při pohledu na tohoto roztěkaného ,hyperaktivního z odpuštěním vola,Vidím skrytého svazáka ,jak vystřiženého z padesátých let,když přjeli z města k nám na vesnici lámat rolníky,aby vstoupili do družstva. Víc k tomu nemám co dodat .Vy mladší nenechte se opít rohlíkem nedejte si vymývat mozky. Tato republika patří nám a je jen naše. Nedejte se nechat zotročit .Volba Vaší budoucnosti je jen na Vás. Jediné co pro Vás ještě my starší můžeme udělat a to dost převážná většina je to že volíme pana prezidenta Miloše Zemana. Nemáme rádi mimozemšťany z čistého nebe spadlé,neznámé,arogantní pokřivené úplatné, bez vlastního názoru zapšchlé tváře a především do očí bijící lháře. Jsem přesvědčen že i Ti všichni velcí milovníci naší krásné zemičky vlastenci a kamarádi trempové ,co už bohužel nejsou mezi námi ,by dali ten správný hlas ČR. Tato volba není o kráse o stranách. Je to volba o přežití jednoho malého suverénního státu. Komu toto nedochází a volí jako někým záměrně tlačená ovce,před vlka -tak je s ním amen. To by bylo asi vše co jsem Vám přátelé a kamarádi chtěl sdělit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Vám za krásný příspěvek, vic jak 100% pravdy !
   Nejsem věřící a tak se modlim jen pro sebe a strašně a moc doufám , že občané této malé České republiky ví, že musí zvolit vlastence prezidenta Miloše Zemana ! Věřím, že většina občanů si uvědomuje , že jde o všechno !
   Děkuji všem, kdo půjde k volbám a dá hlas našemu Zemanovi .....
   Hany

   Vymazat
 32. Jako vždy výborný ZBYNĚK FIALA:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/zbynek-fiala-drahos-vyhorel-i-podruhe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už po patnácti minutách se začalo strašit Ruskem. Miloš Zeman si musí opravdu připadat jako tatíček, který svým dětem pořád dokola říká: to víte, že to nebude bolet, pan doktor vám žádnou injekci píchat nebude....

   Vymazat
 33. Pane Mikeši, já bych ten úsměšek nazval spíše šklebem. Asi by pan budoucí prezident měl být také vyšetřen neurology jako pan Zeman kvůli tomu mrkání. Kdoví co má za nemoc...

  OdpovědětVymazat
 34. K českému pojetí voleb napsal před dvěma týdny

  JAN KELLER:

  Politika prý měla původně sloužit k tomu, aby v ní soupeřily různé myšlenkové a názorové proudy a v kultivované diskusi se pokoušely přesvědčit voliče o svých vizích rozvoje země.

  V České republice ovšem už delší dobu funguje politika trochu jinak. Prakticky vůbec se v ní nejedná o programech a věcných koncepcích na řešení četných problémů společnosti.

  Volební kampaně se změnily ze soutěžení různých projektů žádoucího vývoje celku v obyčejný hon na osoby. Volí se zásadně proti někomu, nikoliv pro něco.

  Toto směřování politiky má svoje přednosti. Může se do něj zapojit doslova každý, protože NADÁVAT NENÍ ZDALEKA TAK NÁROČNÉ JAKO PŘEMÝŠLET.

  Má to ovšem i své nevýhody. Nelze věřit, že ze vzájemného špinění, ostouzení a pomlouvání by mohl vůbec vzejít někdo, kdo bude důstojně reprezentovat veřejný zájem. Jak vybrat ze septiku, ve kterém byli po celé týdny a měsíce všichni adepti na funkce veřejné důkladně mácháni, v den voleb někoho aspoň trochu čistého?

  Další nevýhodou tohoto způsobu vedení volební soutěže je, že pak už nezbývá příliš času dozvědět se, co vlastně kandidáti či politické strany nabízejí. Vyhraje-li někdo jen proto, že nenávist ke druhým byla ještě větší, je zaděláno na velká zklamání, až sám začne provozovat vlastní politiku.
  No a konečně se mění docela podstatně charakter takzvané mlčící většiny. Pokud je politika soupeřením idejí, pak nevoliče můžeme považovat za lidi, kterým chybí obecnější rozhled a žijí jen svými vlastními problémy.

  Jakmile se však politika redukuje na osobní útoky a očerňování, je třeba mezi nevoliči očekávat stále víc lidí, kteří svoji občanskou povinnost neplní prostě proto, že na to nemají žaludek.

  Těchto souvislostí by si možná měli být politici vědomi, až po spočtení odevzdaných hlasů začnou zase bědovat, že zájem občanů o věci veřejné klesá, takže je s naší společností asi něco špatně.

  OdpovědětVymazat