Reklama

pondělí 8. ledna 2018

Ten, který mluví naší řečí, ten kterému rozumíme ...!

Přemysl Votava
8.1.2018  VašeVěc

Blíží se prezidentské volby i 100.výročí naší novodobé státnosti. Moudří rádcové se opět houfují a knížecí rady nám „prostým“ dávají. My jejich moudra příliš neposloucháme, naopak ke svému prezidentovi s nadějí vzhlížíme. K tomu, který přišel z podhradí, mluví naší řečí, někdy ostrým slovem, či holí pohrozí, ale rozumíme mu. Miloš Zeman žije s námi.

Před pěti lety ten náš český zeman porazil na hlavu knížepána z Orlíku. Na Pražském hradě, tak opět zavlály husitské praporce, zazněl i slavný husitský chorál jako poděkování, že i tato křížová výprava, odtáhla z českých zemí před pěti lety s nepořízenou. Prezident Miloš Zeman se stal jedním z nás. Jde ve stopách TGM, i Dr.Edvarda Beneše….. Také oni vzešli z našeho lidu. Jeden syn kočího, druhý syn chalupníka…Také oni byli vláčeni tiskem, Vídní i Berlínem. Nevzdali to, bojovali….

Před 600 lety křížové výpravy z celé Evropy měly napravit ty tvrdé české palice. Nepovedlo se! Od té slavné doby husitské, se časy změnily k lepšímu. Nejsme již za své názory upalováni, do šachet vhazováni, ani katem popravováni…Na Špitálském poli pod Vítkovem, se již nehoufují desetitisíce křižáků z celé Evropy, tak jako tomu bylo i u Kutné Hory, Domažlic, Tachova, …

V duchu těchto tradic se po staletí hlásíme k husitství, jsme národem prostých českých zemanů. Naši slavní předkové se nekrčili před Vídní, ani před Římem. Také my dnes nehledáme štěstí u knížecích stolů, neposloucháme rady knížecí, ani kavárenská moudra,….. V duchu našich tradic se nekrčíme před Bruselem, Berlínem…. Naším heslem zůstává ten legendární „husitský Tábor “ ! Mistr Jan Hus, Jan Žižka, či Prokop Holý, to jsou ty osobnosti českých dějin, ke kterým se po staletí hlásíme. A ten slavný husitský chorál „ Kdož sú boží bojovníci…, nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte, před nepřáteli neutíkejte! “ stále zní při slavnostních událostech na Pražském hradě. Naše husitství, ale i víra ve slovanství probouzí odpor všech těch novodobých rádců, kteří chtějí změnit náš národ, na národ poddaných, či lokajů.

V dobách ohrožení státu se náš národ sjednotil, proti všem cizím rádcům….. Nedejme se !

Dejme hlas svému prezidentovi.
41 komentářů :

 1. Rádi dáme s celou rodinou hlas panu Zemanovi i když se tím řadíme (dle průzkumu jedné agentůry) do stavu méně inteligentních, až nevzdělaných hlupáků. Protože pouze takoví prý volí současného presidenta. Svým způsobem je to pro mne pocta. Raději být volem, než být spojován s dementní kavárnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vybrali jste si. Hloupý taza, hloupá máma, hloupá bába, hloupé děti.

   Proto je zde potřeba Prof.Ing. J.Drahoše DrSc., aby se postaral o revitalizaci zdejšího genetického materiálu. Zásadní revitalizaci.

   Smazat
  2. 17:32 no s tebou tedy díru do světa určitě neudělali. Máma zřejmě měla styk s orangutanem.

   Smazat
 2. Raději se budu mýlit s prezidentem Zemanem,než mít pravdu s pederastem a udavacem Drahosem.....:-)

  OdpovědětSmazat
 3. No, v bratrovražedné bitvě u Malešova porazil zeman Žižka proradné Pražany. U rybníka, který se dnes zove Prosík, prosili o milost. Praha bude opět zrádná. Věřím, že je dnešní Zeman zase porazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne neporazí, jelikož vy, líná **** stejně nezvednete zadek a nepůjdete volit. Vy budete čučet u TV a rozčilovat se, jak s vámi zameteme. Jak typické a jak dobře pro nás. :))))))

   Tláča, bůček, zelí, takhle jsme to chtěli. Ale bůček už nebude.

   Smazat
  2. 17.39 Bůček nebude... ale ne proto, že by vám ho Drahošovi muslimové sežrali. Oni vám ho zakáží... Polibte vepře pod ocásek!

   Smazat
  3. Polib prdel Trumpovi,vypadá přesně jako tebou popisovanej vepř!:-))))

   Smazat
 4. Díky....Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Volím Zemana.
  Žádnému pidimuži bych svůj hlas nedal.
  Pokud by kandidoval, volil bych Sládka.
  Pokud by to musela být, nedejBože žena, volil bych Alenu Vitáskovou.
  Váš typický troll Jířa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sládka asi bych nevolil,ale paní Vitáskovou ano.

   Smazat
  2. Co takhle trolle Šiklová by ti nevoněla ?

   Smazat
  3. Ano, Šiklová by mi nevoněla !
   Váš typický troll Jířa

   Smazat
 6. Zeman je pravda . Ostatní kandidáti jsou samolibí slizáci . Kavárna prohraje , možná měli postavit Bartošku :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Trapnější článek jsem nečetl. Jste nuly. Všichni naši studenti i jejich rodiny, přátelé atd. volí pana Drahoše.

  Na vás vůbec nezáleží, Švejci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani na vás, kadeti (studenti) Biegleři, ani na vašeho Draho oberleitnanta - co byl profesorem matematiky, či čeho... Že vám nevadí jeho aktivity za socíku, Biegleři:-). VIVAT ZEMAN!

   Smazat
  2. Re (17:34):
   ... ti studenti, co jim s takovou sveřepostí vymýváte hlavy, vás jistě mají ve veliké oblibě, ba lásce, viďte? Já vím, musí ..., máte navrch. Dnes. A zítra?
   I naše generace ty své zanícené .. "milovala".

   Smazat
  3. 17:34 Národ ti to předvede jak na nás nezáleží drahoše do koše.

   Smazat
 8. Volíme Zemana. Ale je až k nevíře, jak propadá ta "šlechtičtější", ale nešlechetná část národa protizemanovské propagandě. Medalizátpři přímo zasypávají vědomí občanů svým hnojem, ale přesto se divím, že vzdor poučení nedávnou historií nacismu obrazně trčí nemálo čecháčků svoji pravici k Heil Horáček, Heil Drahoš.... Zdalipak také budou ochotni nést odpovědnost a nebo se budou vymlouvat jako Němci, že nic neví, nic neviděli, nevěděli. Samozřejmě, že podobenství křižáckému tažení kandidátů proti českému národu je místné, neb jak se stále více potvrzuje, kdo je proti Zemanovi je proti státu a jeho občanům. Zní to zvláštně, že by kandidáti, podporovaní kapitálem , vyvíjeli činnost proti státu. Ale z toho se nelze vylhat, neb jejich šéfové či jejich peníze samozřejmě proti státu jsou, musí, neb buď ten svůj kšeft kapitál z Čechů vydoluje, nebo bude chřadnout. A i to samo už stojí za bezvědomí voličů s překloněním na stranu soudobé totality. Kdo nevolí Zemana, volí Háchu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději bych E.Moravce.

   Smazat
  2. Pe(ose)loutka by byl s tím jeho """gentlamanem"""" lepší.....

   Smazat
  3. 17:44
   No o presidenta Háchu bych se nemnělo otírat čumák. Pokud chcete někoho podobného našim Jandům Topolánkům a jiným pochybným přirovnat tak souhlasím s Moravce (a to i tím z ČT) a manem obr. Hajdrichem.

   Smazat
  4. 20:18
   Hácha měl rozhodně větší"koule" než Beneš

   Smazat
  5. 20:18
   To bych tak neřekl. Beneš by byl exemplárně popraven. Hacha byl jenom dosazený ( a někde jsem četl, že byl požádán samotným Benešem aby funkci presidenta vzal). K. Čapek unikl koncentrátku jen svým úmrtím.
   Václav

   Smazat
 9. Díky za poklonu,raději být Švejkem než uSSAckej vylizovac ASSHOL z Holyudu!:-DDD

  OdpovědětSmazat
 10. Budte v klidu . prezident Zeman sice postoupí do 2.kola - to je jisté , ale v 2.kole to projede jako Schwanzerberg . Pražáci to v čele s ČT jistí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepostoupili ani do druhého. Jelikož vy budete sedět u TV a my se postaráme o vse.

   Smazat
  2. Praha (pošta Uhříněves) je vyloučená lokalita.

   Smazat
 11. No jasně ty Sybilo!:-D

  OdpovědětSmazat
 12. Už aby ty prezidentské volby byly za námi,pak ten
  mediální humus snad skončí. Už se těším a doufám, že
  nově zvolený prezident ukáže opět všem nýmandům pěst. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 13. Vykonávali rozkazy jim dané, sami žádné rozkazy nevydávali
  Vykonávali rozkazy jim dané, sami žádné rozkazy nevydávali

  Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k návrhu na volbu předsedů stálých komisí PS PČR

  Pane předsedající, paní a pánové, vážená nová vládo, kolegyně, kolegové. I já si myslím, že je lepší jít volit, pane předsedo Faltýnku, prostřednictvím pana předsedajícího. Nicméně dovolte mi, abych vám tady citoval článek, který dnes vyšel od pana Schneidera na prvních zprávách a který je v té lavině názorů na tuto věc trošičku disentní čili odlišný a je docela zajímavý. Dovolte mi, abych v této souvislosti si požádal o několik málo minut vašeho drahocenného času. Ten článek se jmenuje "Slovo do pranice". Jinak to nelze nazvat, ale je nezbytné, aby v současné hysterii okolo minulostí pánů Zdeňka Ondráčka a Lubomíra Metnara zazněl i disentní, tedy nesouhlasný názor.

  1. Je to dávná historie, více než čtvrt století, za co je chtějí kárat někteří ostří a nekompromisní mravokárci tálibánského střihu. Kdyby ti pánové tehdy nedej bože někoho zabili, mohli by mít dnes trest nejen odsezen, ale už i vymazán, takže by se na ně muselo hledět jako kdyby nebyli nikdy odsouzeni (a kdyby jim to přesto někdo připomněl, mohl by být kvůli porušení zákona popotahován).

  2. Oba ti pánové tehdy vykonávali rozkazy jim dané, sami žádné rozkazy nevydávali. Z žádného trestného činu nebyli obviněni. A k tomu jen vzdálenou paralelu - rakouské četnictvo se před vznikem republiky jistě dopustilo vůči Čechům lecjakých hrubostí, ale české příslušníky rakouské policie převzala nová československá republika bez lustrací a mravokárných řečí. Ostatně pořádkových schopností těchto policistů záhy ruče využívala.

  3. Nejapné výtky, že by se tito dva policisté měli za své činy omluvit a kát, mají další konsekvence. Platí-li, že by se měli omlouvat za to, že sloužili předchozímu režimu, neměli by se kát a omlouvat všichni ti, kteří za stejného režimu dělali kariéry, ba dokonce všichni ti, kteří ho chodili volit, aby získali výhodu nad těmi, kdo k volbám nechodili?

  4. Připomínání minulosti oněch pánů je sice legitimní, ale nesmí to znamenat absolutně žádné omezení jejich občanských a politických práv. Stejně jako neznamená omezení jakýchkoliv práv ani minulost jejich kritiků. U nich by se totiž mělo též uvádět, co zase oni dělali v téže době, které strany byli tehdy členy, nebo kandidáty, nebo jaké různé vysoké svazácké funkce zastávali. Pak by se teprve naplno vyjevil paradox, že některé opory tehdejšího režimu nyní kritizují tehdejší řadové policisty.

  5. Když oba pánové sloužili v předlistopadových bezpečnostních sborech a vyšetřovali trestnou činnost, nikomu jejich minulost nevadila.

  6. Když byl Zdeněk Ondráček členem sněmovní komise - pro kontrolu BIS, aby bylo jasno - nikomu to nevadilo. Předseda komise sám nic nekontroluje, pouze předsedá komisi, která kontroluje. Je tedy záhadou, proč prezidentského kandidáta Horáčka chytl takový amok a hovořil najednou o nějaké potupě jakýchsi symbolů a stále více se samozápalně žhavil. Možná chtěl jen oživit mýtus o jakési látkové revoluci, protože stále více lidí si uvědomuje, že pravdu má Petr Pithart, který důsledně již čtvrt století říká, že šlo o předání moci. A já jen dodávám, že se tak stalo po svazácko-státobezpečnostní akci, s níž disent jako takový neměl nic společného, pouze někteří jednotlivci. Nadto byli oba kritizovaní pánové nasazeni při jiné příležitosti, to je ale mýtotvorci Horáčkovi ganz egal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:49
   Naprostý souhlas. Není radno šťourat se v hnoji ,protože se jenom vyvalý puch a nic se jinak už nedá změnit.

   Smazat
 14. Pokračování.
  Shrnuto sečteno, demokracie je tvrdá a někdy i poněkud nechutná, ale převážně jen těm, kterým nedošlo, že výsledky demokratických voleb pravidelně většinu obyvatel neuspokojí. Nadto jsme již v různých volebních obdobích museli strpět v různých funkcích některé opravdu výstřední existence. To všechno jsou ale lekce, které mohou být pro budování demokracie velmi obohacující, nereaguje-li se na ně hystericky, ale pouze s průhlednou snahou se zviditelnit.

  Takovéto přízemní kampaně, jako kolem pánů Ondráčka a Metnara, společnost totiž rozdělují, ačkoliv to jejich protagonisté často agresivně vyčítají těm druhým. Chceme-li tedy, aby se společnost více demokraticky sžila, musíme apelovat na to, aby lidé nebyli tak cimprlich. Musí prostě něco vydržet, protože ostatní lidé zase musí vydržet je. A odstraňováním soch a zakrýváním své minulosti, ani pohoršováním se nad minulostí jiných, tu minulost nepřekonáme, jen budeme znovu a znovu opakovat ty nejtemnější chvíle. Konec citátu.

  Kolegyně a kolegové, paní a pánové, dovolte mi, abych vás, nedodávaje k tomu nic dalšího věcného, pouze požádal o to, abyste i obsah tohoto sdělení, tohoho článku, než půjdete k té urně, si také promítli v hlavě, nenechali se pouze jaksi hnát na barikády tím hlavním směrem nynějšího kritického myšlení provokovaného některými prezidentskými kandidáty a některými umělci pro vlastní zviditelnění. Takových kampaní jsme tady zažili přece mnoho. A pak jsme zjistili, že i zítra vyjde slunce, a že prostě a jednoduše my jsme tady povinni sloužit k tomu, k čemu jsme byli zvoleni. Sloužit voličům, sloužit občanům České republiky. Děkuji vám za pozornost, kterou jste mi věnovali a přeji rozumnou ruku při volbách. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 15. Náš milí mistr Jan Hus by Římského zemana za církevní restituce a státní vyznamenání duchovním zlodějům nepochválil.
  Pitomec který sbližuje prokletou katolickou církev se státem,
  od Žižky dostal by palcátem.
  Služte, žijte, braňte pravdu*

  OdpovědětSmazat
 16. Moc pěkný článek pro vlastence také Zemana zvolíme.

  OdpovědětSmazat
 17. 17:34
  :)) Mají strach ze Švejků.!
  Proto ničí pohostinství...
  Švejci jsou více moudřejší než bys čekal,
  pan mistr Hašek napsal u piva tak nepřekonatelnou politickou satiru, že je poplatná i pro dnešní dobu.*

  OdpovědětSmazat
 18. Pane Přemysle Votavo, děkuji Vám za skvěle výstižný článek; plně souhlasím s každou Vaší větou. I mí rodiče by Vám dali za pravdu, kdyby byli mezi živými. Ovšemže volím stávajícího pana prezidenta Ing. Miloše Zemana. A doufám, že mí blízcí taktéž. Apropos, zastávám názor, že prezidentská volba by měla být jednokolová: Ten, komu občané vhodí nejvíce hlasů, nechť je prezidentem ČR. Volba dvoukolová je jen "quasi"- demokratická, když umožňuje protikandidátům harašit "antizemanovským" komplotem. Kdopak že vymyslel dvoukolový systém - snad Kavárna? Přátelé, rovněž si dovoluji připomenout, že (my vlastenci) nemáme sebemenší důvod vystupovat anonymně. MUDr. Václav Urbánek, CSc., z Prahy 2

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.