Reklama

čtvrtek 11. ledna 2018

Tereza Spencerová:Většinu kritiky, která míří na adresu prezidenta Zemana, lze vcelku snadno odmávnout a vůbec není třeba se o ní seriózně bavit.

Tereza Spencerová
11.1. 2018   PL,část článku
 Hlavním předmětem našich prezidentských voleb je současný prezident Miloš Zeman. Ten prý otáčí Česko k Rusku a Číně, pošlapává lidskoprávní odkaz Václava Havla, vyvolává xenofobní nenávist atd. Co z těchto a jiných prvků zahraniční politiky Zeman skutečně podělal a za co si zaslouží pochválit? A mimochodem, nelze se nezeptat… Který kandidát na prezidenta má váš hlas?

Ano, prezident Zeman byl opravdu párkrát v Rusku a opravdu byl i v Číně a podnikatelé, kteří tam pobývali s ním, přivezli domů obchodní smlouvy za desítky miliard korun. Pokud je tohle špatně, tak jo; každý má koneckonců právo na názor – třeba je opravdu nějak ideologicky posvátnější vyvážet nějaké polotovary, které v Německu zkompletují a pak je do té Číny nebo Ruska prodají sami. Mimochodem, teď byl v Číně prohlubovat obchodní vazby francouzský prezident Macron, který chce propojit Paříž přes Německo a Rusko s Pekingem. Německý Mercedes staví v Rusku hned tři nové továrny, nový závod tam rozjíždí maďarský nadnárodní a největší středoevropský farmaceutický koncern Gedeon Richter a další provozy otevírá i finský mlékárenský gigant Valio – kvůli sankcím a ruskému embargu na dovoz potravin ze Západu prostě zavřel své podniky ve Finsku a otevřel je rovnou v Rusku… Zkrátka, chci říci, že prezident Zeman nedělá nic, co by nějak vybočovalo z toho, co dělá západní Evropa. To jen těch cirka dvacet pražských „mluvících hlav“, které se neustále protáčejí v médiích, a něco „novinářů“ vytváří dojem, že bychom měli žít v jakémsi paralelním fantasy světě. Neustále mluví o tom, že máme jít na Západ, ale přitom přehlížejí, co ten Západ sám dělá a že se obrací k Východu. To je na hlavu.
A co se týče zmíněných lidských práv, tak z nich je už zcela otevřeně jen cynický nástroj politiky. Třeba dokument amerického ministerstva zahraničí z letošního května, o němž nedávno psal americký portál Politico, jasně stanovuje, že by USA měly využívat lidských práv jako klacku proti svým nepřátelům typu Íránu, Číny nebo Severní Koreje, zatímco spojenci typu Saúdské Arábie mají dostat zelenou. „Ke spojencům je třeba přistupovat jinak – a mnohem lépe – než k nepřátelům,“ praví memorandum, pod nímž je podepsaný Brian Hook, vlivný poradce šéfa diplomacie Tillersona. „Jinak můžeme skončit s mnohem více nepřáteli a jen s málem spojenců.“ Ano, z tohoto pohledu Zemanovo odmítání vidět porušování lidských práv tam, kde „viděna“ prostě být musejí, jistě hraničí se zradou evropských/západních hodnot v podání těch několika „mluvících hlav“ a jejich sponzorů… Ne, vážně. Většinu kritiky, která na jeho adresu míří, lze vcelku snadno odmávnout a vůbec není třeba se o ní seriózně bavit. 
Se Zemanem by namísto nudy zavládla „sranda“, přinejmenším při pohledu na to, jak se „Praha“ zase na pár let ponoří do hysterického a čím dál vulgárnějšího „boje proti Hradu“. Kradení standarty a vyvěšování trenýrek už by se muselo trumfnout něčím větším! 

14 komentářů :

 1. Přesné, nemám co dodat. Tereza prokazuje, že svůj nadstandard dokázala ještě kvalitativně zvýšit. Tak mají vypadat zasvěcené glosy událostí v běhu času.

  OdpovědětSmazat
 2. Kavárna by nejraději celou republiku vydala západu jako rohožku a slintala by blahem, že by mohla vyklepat smetí z jejích bot.

  OdpovědětSmazat
 3. Přemítám, jak dlouho našim podnikatelům ve vládě a v jejím pozadí vydrží dělat před lidmi jen mlhu, aby neviděli za humna a nutit je počítat prazvláštní matematikou, koruna tobě a tisíc ke mě ...
  Oni nepochopili a nebo nechtějí chápat, západní politiku a diplomacii. Jedno tvrdit a jiné konat. Nechají se západními politiky plácat po zádech za projevy nenávisti proti Rusku, či poučování Čínských představitelů o lidských právech, zatímco ti zatím potichu a ve velkém "jedou byznys". Proč by se měli v Rusku a Číně potkávat s Čechy?
  ABC

  OdpovědětSmazat
 4. 12:58
  Přesně tak . Havel zlikvidoval Československý zbrojní průmysl a trhy , které jsme tímto ztratili okamžitě obsadily západní zbrojařské firmy . Nám zůstaly z toho důvodu jen tisíce lidí bez práce . Jeden z mnoha typických příkladů chování se Západu k nám .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:41 - Havel predovšetkým účeľovo zlikvidoval zbrojnú výrobu na Slovensku (na Považí). Tú časom nahradili USA. Zo strany toho ožrana Havla to bol podražácky krok. A Slováci mu to nikdy nezabudli!

   Smazat
 5. Tereza Spencerová, jejíž vynikající komentáře čtu pozorně ve všech médiích a několikrát jsem měla tu čest s ní osobně hovořit, zapomněla uvést, že Macron, francouzský prezident, během své návštěvy tento týden v Číně kategoricky odmítl kritizovat Čínského prezidenta či poučovat představitele Číny o lidských právech (co tomu říká pražská kavárna?). Macron spěchal do Číny poté co si uvědomil, že např. Český prezident již Čínu nedávno několikrát navštívil a podepsal atraktivní smlouvy a dostal strach, že další země Evropy tak činí a že Francii ujíždí vlak. Stejně jako v případě Sýrie. Francouzi jsou naštvaní, že propásli příležitost a tak ke svým lživým tvrzením během celé války v Sýrii přidávají další. Ministr zahraničí Le Drian šíří tvrzení o tom, že to byla Francie a západní spojenci, kteří porazili Daesh v Sýrii a v rozhovoru, který poskytnul FR.2 se doslova vysmíval tomu, že Rusové si "přivlastňují výhru nad Daešem v Sýrii", když to ve skutečnosti byli oni společně s koalicí, kteří Daesh v Sýrii porazili.
  To chceme být součástí Evropy, která nás omezuje, která nám nařizuje, která nám lže? To se chceme opravdu podřizovat omezencům Jandům, který dává lživá interview anglickým médiím, který dokonce oblbnul francouzskou/německou televizi ARTE, kde společně s Gabalem a spol. lhali o situaci v České republice. Nebo se nechat okrádat sudetoněmci Hermanem - někdo přece na něj musí dát žalobu ohledně vepřína a dalších jeho počinů, Sudetoněmcem Belobrádkem, platit podvodníka Schwarzenbeergera, který se chodí do Sněmovny vyspat a najíst a nyní jej nahradil Ferro, který se drze při projevu prezidenta učí do školy a během projevu posílá posměšné poznámky a videa o projevu prezidenta. Může jej někdo žalovat a požadovat, ať vrátí peníze z výplaty, kterou bere za to, že se ve sněmovně fláká? A to se nadále necháme urážet těm,i kteří v naší zemi nesouhlasí s našimi názory, že jsme lidi z vesnice nevzdělaní, bez diplomu atd. Já jsem žila i ve Spojených státech i v Evropě. Mám několik vysokoškolských titulů, ale za pražskou kavárnu a spol. se stydím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14:44 To bylo zbytečné.

   Smazat
  3. 14:44
   Tak Vy jste se podepsal...
   Je dobře, když podpis autora odpovídá obsahu toho co napsal.
   Heriot

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 14:11 Trefně napsáno souhlas.

   Smazat
 6. Díky bohu že tady máme novináře jako Spencerová.Jako chlap skládám poklonu,protože takové"gule"nemá žádný náš novinář natož politik.DÍKY!!!!!!!!!Anonyme 11.ledna 20178 14:44 pokud to kokotko je tvůj podpis,máš souhla,sedí to.Jinak těžký omyl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volit zasadne v So ,v noci z Pa na So jsou ocekavany ze stran havloidu volebni machinace!

   Smazat
 7. Jo Tereza píše pravdu pokud by vyhrál nějaký bruselský slouha tak nám udělají cenzuru jako v německu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.