Reklama

.

.

úterý 2. ledna 2018

Ti, kdo si přejí opětovné zvolení Miloše Zemana, by si měli zavčas uvědomit, že je to obtížnější úkol než před pěti lety. Bez práce letos rozhodně nebudou ani hradní koláče!

Oskar Krejčí,rozhovor
2.1.2018   Argument

Rozhovor o vývoji mezinárodně politických trendů...
Oskar Krejčí: Změny byly značně rozporuplné. Základní trend – směřování k multipolárnímu uspořádání světa – zůstal zachován. Mezi pozitivní změny lze zařadit téměř úplnou porážku bojovníků takzvaného islámského státu. Nemalý význam měl i globální ekonomický růst, byť je spojen s prohlubováním nerovnosti. Základem většiny negativních tendencí bylo posilování obranářské politiky Washingtonu, konkrétní akce v duchu „America First!“ Posiluje se představa nepotřebné periferie, jejíž obraz se s digitalizací ekonomiky – chcete-li s příchodem průmyslové revoluce 4.0 – vyjasňuje. Nejde jen o periferie v městských aglomeracích, ale i v rámci „globální vesnice“. Řeči o rozdělení dvourychlostní Evropské unie, které zaznívají z Berlína a z Paříže, se netýkají jen trestu pro neposlušné – jsou výrazem toho, že jádro Unie potřebuje periferii stále méně. Obdobně jako celé oblasti Afriky a Latinské Ameriky. Zdá se, že se blížíme k okamžiku, kdy heslo „America First!“ doplní „Eurozone (Germany) First!“

Mnohé je zřejmé již delší dobu, k novinkám bych přiřadil moralizování nad „novými penězi“ – snaha zabavit v dosahu amerického a evropského práva miliardy dolarů, které oligarchové a korupčníci vyvezli z Ruska a Číny. Nejde jen o záplatování vlastních zadlužených rozpočtů, ale také o snahu zvýšit tlak na vedení Číny a Ruska – korupčníci a oligarchové by se měli více snažit o změnu „doma“.

!A: Naznačujete, že by takto mohly být ovlivněny březnové volby ruského prezidenta?

O.K.: Pravděpodobně si to někdo myslí. Z podobného soudku je i to, že Rusko prohrálo spor o účast na zimní olympiádě v Jižní Koreji. Asi všichni souhlasíme, že sportovci, kteří užívají zakázané látky, by měli být co nejpřísněji potrestáni, kolektivní trest by ale měl být nepřípustný. Ovšem hořekování některých ruských činitelů na téma „nic jsme neudělali, nic nám přece nedokázali, proč my máme být trestáni a jiní ne; nebyla slyšena druhá strana, dáme to k soudu…“ – to je směšná pasivní obrana. Jestli se takhle chovají i ruští fotbaloví funkcionáři, pak mistrovství světa ve fotbale letos v Rusku nebude. Vždyť je to prosté: „Vy jste nám nevydali Edwarda Snowdena, uhájili vládu v Sýrii a zabránili parcelaci této země, my vás ponížíme v oblasti, na kterou jste citliví. Tohle je hybridní válka a ve válce a v lásce je přece dovoleno vše.“ Fňukání není namístě. Ovšem volební efekt bude opačný, než se domnívali někteří západní architekti hybridní války: lidé ještě více podpoří Vladimíra Putina.

!A: Hrdinou ruských voleb je ale podle našich médií Alexej Navalnyj, opozičník, kterému Kreml znemožnil kandidovat.

O.K. : Alexej Navalnyj – to je nesmlouvavá až nenávistná prozápadní opozice vůči Vladimíru Putinovi. Také bych si přál, aby Alexej Navalnyj mohl ve volbách ukázat, jaký je jeho skutečný volební potenciál. Chápu ale, že vše by se mělo dít v rámci platných zákonů. Navalného potenciál je malý, okolo dvou procent. Jeho kritika korupce uvnitř mocenské elity, byť politicky účelová, si ovšem zaslouží mimořádnou pozornost.

Nejzajímavější hádankou blížících se ruských prezidentských voleb však není Alexej Navalnyj, ale Pavel Grudinin. Tohoto nestraníka překvapivě vyzvedla jako svého kandidáta Komunistická strana Ruské federace. Grudininův volební potenciál není zcela jasný. Jako generální ředitel velmi úspěšného státního statku, který vystoupil z vládní strany Jednotné Rusko, by mohl skončit na druhém místě za Putinem. Grudinin představuje podnikatelského manažera, který se nekompromitoval privatizací. Podle některých analytiků by mohl být dobrým kandidátem na premiéra v době, kdy se bude lámat spor o národohospodářskou vizi Kremlu.

!A: Mluvíte o hybridní válce, jenže řada lidí předvídá na letošní rok skutečnou válku, a to především na Korejském poloostrově. Vy jste několikrát řekl, že v tuto válku nevěříte. Trváte na své prognóze?

O.K.: Válka v Koreji se nejeví jako racionální. Napětí je využíváno především ke zdůvodnění přítomnosti amerických vojsk v tomto regionu a ke zkomplikování situace Číny. Obdobně jako konflikt na Ukrajině komplikuje situaci Rusku. Ovšem současný jihokorejský prezident Mun Če-in není manipulovatelný jako nějaký mocichtivý ukrajinský oligarcha. Zatím se jeví jako zklidňující faktor – jeho nedávné dohody s Pekingem vytváří novu síť bezpečnostních vztahů. Výsledek souběžného tlaku na Ukrajině a na Korejském poloostrově je z hlediska politiky „America First!“ kontraproduktivní. Jako by architekti hybridních válek neviděli nikdy mapu Eurasie vcelku a neslyšeli o historii.

!A: Takže – válka nebude?

O.K.: Sázet na to, že politici budou vždy jednat rozumně – to je sebevražedná chyba. Někoho může uchvátit představa zpomalení Číny válkou na Korejském poloostrově, jiného vize oddlužení USA prostřednictvím války či „restrukturalizace“ dolaru během války… Důležité ale je, že si většina americké veřejnosti přes zdivočelé strašení Severní Koreou zachovává zdravý rozum. Například podle listopadového výzkumu Quinnipiac University Poll, což je prominentní centrum pro výzkum veřejného mínění, 57 % dotázaných Američanů se nedomnívá, že Trump v souvislosti s korejskou krizí postupuje správně – a pouze 24 % si myslí, že tento problém by měl být řešen vojenskou silou.

!A: Takový názor veřejnosti není bezvýznamný, protože Spojené státy čekají letos volby do Kongresu, přesněji volby třetiny senátorů a všech poslanců. Dá se očekávat nějaká změna?

O.K.: Podle dostupných výzkumů, včetně těch z citované Quinnipiac University Poll, je rozdíl mezi demokraty a republikány okolo 15 procentních bodů ve prospěch demokratů. Řečeno jinak, při zachování tohoto stavu ztratí v listopadu Trampovi republikáni v Kongresu většinu.

!A: V nové Národní bezpečnostní strategii USA, kterou v prosinci podepsal Donald Trump, byly Čína a Rusko označeny jako „revizionistické státy“. Nepřipadá vám toto označení jako útočné, příliš konfrontační?

O.K.: Samo o sobě je správné. Pokládáme-li revizionismus za změnu, revizi daného stavu, pak je pravdou, že Čína a Rusko jsou nositeli změn struktury světového politického systému. Nepříjemné je, že ve Washingtonu dospěli k názoru, že je třeba změnám se bránit, místo se na nich podílet; chtějí udržet hegemonistické uspořádání světa. Jenže změna je život.

Dnes je Čína tahounem globálního ekonomického růstu; za loňský rok dosáhla podle odhadu navýšení hrubého domácího produktu o 6,7 %. Řada médií se k tomuto tématu letos mnohokrát vrátí, protože nás čeká 40. výročí zahájení čínských reforem a otvírání se světu. Z hlediska optiky začínajícího roku pokládám za zásadní dvě skutečnosti. Především, že růst HDP je v Pekingu chápán jako „zelený růst“ – Čína se stala motorem plnění pařížských dohod o klimatických změnách. Zároveň nepostupuje podle zásady „Čína především“, ale „Svět především!“ či „Sdílená budoucnost lidstva“. A zadruhé, Čína si je vědoma svých slabostí. Hvězdný ekonomický růst spojuje s promyšlenými programy na odstranění vnitřních problémů, od rizik ve finančním sektoru po odstranění chudoby. I v novoročním projevu prezident Si Tin-pin připomněl, že do roku 2020 musí být úroveň všech obyvatel venkova vyzdvižena nad současnou hranici chudoby.

!A: Mluvili jsme o volbách v Rusku a ve Spojených státech, pojďme však alespoň na chvilku domů. Za několik dní proběhne první kolo voleb prezidenta České republiky. Jaký výsledek očekáváte?

O.K.: Téměř obecně se předpokládá vítězství Miloše Zemana. Problém je ale v jeho nízkém mobilizačním potenciálu pro druhé kolo. V roce 2013 se ve srovnání s kolem prvním počet aktivních voličů v druhém kole snížil o 2,2 procentních bodů, ovšem Zeman získal o téměř 1,5 milionu hlasů více než v kole prvním. Byl to nárůst počtu hlasů na více než dvojnásobek. Přiklonili se k němu téměř všichni sociální demokraté, získal část hlasů v prvním kole uraženého Jana Fischera, pravděpodobně i nějaké hlasy Jany Bobošíkové a Přemysla Sobotky. Zásadní roli tehdy sehrál emotivní odpor k postavě knížete, který strhával voliče na Zemanovu stranu. A ten nyní chybí. Postoupí-li do druhého kola Jiří Drahoš, jeho podstatný politický handicap – ideová bezbarvost a nezkušenost – se změní ve výhodu: nikomu vlastně zas tak moc nevadí. Antizemanovce bude navíc pohánět poznání, že změna na Hradě může znamenat, že Andrej Babiš nedostane novou šanci sestavit vládu. Také je cítit, že hradní dvořané ve snaze vytvořit si monopol na mocnářovo ucho, odehnali příliš mnoho z těch, kdo se podíleli na organizaci minulého vítězství – a lidí, kteří skutečně rozumějí politice, není zas tak mnoho. Ti, kdo si přejí opětovné zvolení Miloše Zemana, by si měli zavčas uvědomit, že je to obtížnější úkol než před pěti lety. Bez práce letos rozhodně nebudou ani hradní koláče.

97 komentářů :

 1. Pravdu má profesor, nebude to s Milošem žádná sranda, ale naděje umírá poslední. Snad mu bude osmičkový datum ku prospěchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. V otazke dvojrychlostnej EU pan Krejci asi nema pravdu, nejde o ziadny trest na neposlusnych.
   Ide skor o to, donutit staty, aby prijali euro ako svoju menu.
   A s tym suhlasim. Neda sa iba tazit z vyhod otvoreneho trhu EU,volneho pohybu tovaru.
   Staty ktore maju zavedene euro, musia dodrziavat urcite podmienky okolo finanncii. Je stanoveny kurz k euru, a to sa musi dodrziavat.
   Staty, ktore euro nemaju, si mozu svoju menu devalvovat, posilovat, ako uznaju za vhodne.
   Devalvacia znamena aj vyssi export.
   Uz aj v Cechach pocut hlasy, ze by sa stanovil termin zavedenia eura.
   Jednoducho, Brusel donuti staty prijat euro.
   Ak ho neprijmes, budes mat stazene podmienky na obchod so statmi, ktore euro maju.
   Nech zije bruselske Politbyro.

   Vymazat
  2. I bez Eu jsme podle smluv v evropském otevřeném trhu bez cel. Tak o co jde? Kde je výhoda EU? V diktátu byrokratů odtržených od života? To snad ne!

   Vymazat
  3. VEN z EU!!!!!!!!!!!!!
   Trh není vše a jsou i jiné trhy než falešná a skoro fašistická EU!!!!!!!!

   Vymazat
  4. i kdyby byl prezidentem jen pár roků, díky bohu za každý den, kdy tam nebudou úhlavní nepřátelé Čechů a parazité placení nadnárodními bankami.

   Vymazat
  5. Bacha na Oskara... v r. 1989 uvolnil cestu Havlovi....

   Vymazat
  6. Stráský: Až Babiš získá dvaapadesát procent, musíme zničit demokracii, nebo ho do smrti poslouchat

   http://nazory.e15.cz/rozhovory/strasky-az-babis-ziska-dvaapadesat-procent-musime-znicit-demokracii-nebo-ho-do-smrti-poslouchat-1341675
   -x-
   „Zastavte Zemana a jeho lůzu!“ Po Česku začaly kolovat neuvěřitelné věci
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zastavte-Zemana-a-jeho-luzu-Po-Cesku-zacaly-kolovat-neuveritelne-veci-518352

   Vymazat
  7. Korouhvička pan profesor zase perlil.
   Zajímalo by mě,proč má pořád snahu ohlupvat lidi,když každý má možnost si ověřit skutečnost,ať už s IS,EU,
   kdo architekt hybridnich válek,kdo podle analytiků Putinův protikandidát
   Grudinin atd.Jo a spekulace o volbě prezidenta,nic nového od korouhvičky.

   Vymazat
 2. Zemanův úspěch závisí na ještě nenávistnější kampani proti němu.
  Sám jsem váhal zda vůbec půjdu k volbám, protože mám dost výhrad vůči Zemanovi, ale právě ta stupňující se nenávistná, fašisticko pravičácká žlučovitá stoka mně přesvědčila, že ano. A věřím že tak budou myslet i jiní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,je to tak. A když ještě k tomu vystupuje proti islamizaci, tak pro mně je volba jasná. V minulých volbách jsem nevolil nikoho. Teď jeho.

   Vymazat
  2. Jojo, budou, jak tak soudím podle sebe...

   Vymazat
 3. Volím Zemana - má chyby, ale je náš, český!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.
   A z těch, co jsou v nabídce - nejlepší.

   Vymazat
 4. Moje postřehy a myšlenky: Nepřeji si opětovné zvolení Zemana, ale jiná možnost prostě není! Naválnýj byl odsouzen, ale my ho preferujeme, Babiše chceme odsoudit ale preferovat ho nebudeme. V Syrii se to nepovedlo. Iránci děkují Američanům u Bílého domu za podporu protestujícím. Iránmajdan na obzoru. Bordel pořád někde musí být i kdyby na chleba nebylo. Válka nebude, Američani dobře vědí, že kdyby šli do přímého kontaktu s Ruskem tak by jim nespadly jen dva mrakodrapy. Maximálně vyvolají střet EU- Rusko a obětují pár tisíc vojáků jako ve Vietnamu.Ale i tak nemají záruku, že jim na dvorek něco nespadne. A Korea? Jižní Korea si dobře uvědomuje, že by to odnesla stejně jako Korea Severní a ví, že Američanům by to bylo jedno. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chytrý jste dost, položte si otázku: Kdo to platí, komu tím nejvíc škodí a proč???

   Vymazat
 5. Komu záleží na naši zemi nesmí dopustit aby na Hradě seděla prodejná, poslušná všehoschopná loutka. Pan Zeman prokázal, že navzdory všem pomlouvačům má smysl ho volit.

  OdpovědětVymazat
 6. Republicani ztrati vecinu v Kongressu ? ANO ZTRATI !
  My verni Trumpovi se musime zbavit zradneho GOP !
  ("Republicanu", kteri sabotovali Trumpovu agendu.)

  Demokrate, (nekteri), se pridavaji k Trumpovi ! Konecne se jim rozsvitilo v makuvkach !

  Jak Globaliste v cele se Sorosem, tak Trumpovi lide maji ve svych radach mnoho vlivnych oligarchu !
  Sorosovi milliony nejsou pouze jeho, ale cele skupiny tech, kteri usiluji o jednu vladu nad svetem.
  CESI VOLTE ZEMANA ! Nemate na vybranou !
  Nemate nikoho ! President Zeman je vlastenec !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, že to jde slušně bez urážení a ponižování!

   Vymazat
  2. Ale uráží, už těmi jeho radami nám dává na jevo že jsme polointeligenti kteří nevedí o co jde.
   A on sem leze jen aby mohl nadàvat, sám to několikrát přiznal!
   Stále opakuje bludy o megaúspěších zrzavé prehazovačky a o úžasné americe i kdyz realita je úplně nekde jinde.
   http://www.usdebtclock.org
   https://youtu.be/ML3qYHWRIZk
   Realita je že USA je beznadějně zadlužená země určená k likvidaci a pod totální kontrolou Izraele.

   Vymazat
  3. Pacifista a mírotvůrce2. ledna 2018 22:55

   17:03 - Hele, HOVNOluláčku, já chápu, že Ti je smutně v té své floridské chatrče z papundeklu. A když chcípneš, že Tě zahrabou v papírových botách a v kartónové krabici na krchově pro chudé! Ale nelituji Tě, ten svůj flanďácky život jsi si zvolil sám!
   Ale, protože máš podvyživené IQ zde Ti podsypávám trochu zrní ke samostudiu. Pilně se uč, studuj historii a až pak máš maličkou šanci se účastnit debaty dospělejších a moudřejších jako jsi Ty!
   Samostudium:
   Dle historických zkušeností jsou USA největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a notorický lháři v jejich krátkých dějinách.
   Když se americký lid chce rehabilitovat v očích široké světové veřejnosti, je načase aby:
   • si to uvědomil a ukončil všechny své války,
   • odstavil od moci tu svou vládnoucí válkychtivou pseudoelitu,
   • zavedl skutečnou lidovou demokracii,
   • začal spolupracovat a obchodovat s jinými státy na základě obecně platných mezinárodních principů.
   Toť zatím vše!

   Vymazat
  4. Ani za 50 let se k USA nepřiblíží Německo! A ani za 50 let se k Německu nepřiblížíme my! To o USA mýmu známýmu to říkal Němec u kterýho tam 15 let pracoval. To o nás a Německu zas řekl ten známý na rovinu tomu Němcoj:)))

   Vymazat
  5. 7:36-jako vždy záleží v čem! Mí známí mně zase varují, v čem, těmto zemím, je nebezpečné se přibližovat.

   Vymazat
  6. V technologický úrovni, v tom co průměrný negr na ulici považuje za běžné. taky se tomu vobčas říká "životní úroveň". Jinak jasně - v tom sebezapření pro Vlast jasně vedou Severokorejci nad všema! :D:D:D

   Vymazat
  7. 7:58-životní úrovni se někdy říká "konzumizmus". Ten lze zvyšovat i otrokům! Zkuste si někdy zvyšovat úroveň intelektu na úkor vyměšování!

   Vymazat
  8. Miroslav Povolny7. ledna 2018 13:05

   Asi tak, jako to děláš ty?!

   Vymazat
 7. Kdo bude volit Zemana, bude volit i Babiše, takže ten tandem se může obrátit proti nim. Pro mnoho bývalých voličů Zeman selhal při výkonu své funkce, většina sociálnědemokraticklých voličů by měla být proti němu jak jejich straně celou dobu škodil a jejich předsedu soustavně a veřejně urážel a ponižoval. A všichni Babišovi voliči nemusí být voliči Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je žvást na N-tou!
   Sobotka se ztrapňoval a ponižoval soustavně sám, stačí se na něj podívat - kupa hnoje a navíc zrádce a patolízal Bruselu. 1000x fuj Sobotka!

   Vymazat
  2. Volil jsem socdem, ale tentokrát už ne, takže jako nevolič socdem, a že nás je kolem 15%, bývalých voličů, mám povinnost volit Zemana. A tak též učiním a se mnou, doufám, všichni bývalí voliči. Současní to udělají samosebou. Sobotka, který neměl čas se zúčastnit po volbách žádného jednání, ale na slezinu v Deníku referendum si čas našel, ten si ošklivé chování od Zemana naprosto zasloužil.

   Vymazat
  3. 17:15 Většina sociálnědemokratických voličů už od ČSSD odešla, pokud jste si nevšiml. A nezasloužil se o to Zeman. Copak Zeman odmítl vyhodit Hermana, podával/odvolával demisi, podporoval Sudeťáky, založil CTHH, daroval lithium cizincům, atd atd? To si opravdu myslíte, že někteří rozumní členové z ČSSD vystoupili kvůli slovům Zemana? Vaše agitka k socdemákům je jako z pera Fialy nebo Kalouska. Je tak prodchnutá "pravdou a láskou", až je úplně blbá.

   Vymazat
  4. 23:15 A na poslední chvíli chtěl ještě projednat "urychlené přijetí eura":))))

   Vymazat
  5. To nebude tak jednoduché.
   Já si osobně myslím, že kdo bude volit Zemana bude volit rychlý konec Babiše v politice a jeho přesun na hrad Mírov či podobné zařízení.
   Ale nebudu psát proč, protože si to sám přeju.

   Vymazat
 8. Kdo bude volit Zemana, bude volit i Babiše a ten jejich tandem se může obrátit proti nim. Všichni voliči Babiše nemusí být voliči Zemana. Zeman mnoho svých původních voličů zklamal výkonem své funkce. Např. sociálnědemokratiční volici budou z velké části proti němu za to, jak jejich straně soustavně škodil a jejich předsedu veřejně urážel a ponižoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opakovaný vtip není vtipem.

   Vymazat
  2. a to máme voli ty národní hosty? Už tam chybí jen Pithart, Gabal nebo Sidon

   Vymazat
 9. Většina prezidentských kandidátů jsou protizemanovci, takže se dá předpokládat, že ve druhém kole dostane druhý postupující i jejich hlasy. Pokud se Zemanovy preference pro 1. kolo pohybují pouze kolem 35%, je celkem jasné, že mnoho šancí na zvolení ve druhém kole nemá. Lze jen doufat, že volební odhady jsou nepřesné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že jsou průzkumy dělané vesměs v Praze a okolí, tak bych jim nepřikládal větší váhu.
   Čím dále od Prahy tím více vliv kavárny slábne exponenciální křivkou.

   Vymazat
 10. Zemana už nevolím, choval se jako Babišův pucflek. Minule to bylo jiné. Těch 1,5 milionu voličů navíc (i já) prostě nechtělo Schwarzenberga. Takže museli zapomenout na: 1) privatizaci bank za hubičku, kterou u nás Zeman zavedl hnusnou variantu kapitalismu. Mohl alespoň jednu nechat jako státní, jako konkurenci soukromým vydřiduchům, kteří zrušili úroky a zavedli poplatky. 2) spoluvinu Zemana na zmasakrování Jugoslávie (Dzurinda na Slovensku už za to čelí žalobě u místních soudů 3) Zemanův proizraelský šovinismus 4) Zemanovu asociálnost a jeho neustálé napadání nejchudších, které střídavě označuje za lenochy, simulanty a zneužívače všeho možného....
  Ostatní kandidáti nejsou lepší, ale alespoň upřímní a nepředstírají levicovost. Čert vem Mstivého Dědka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:59 Z kterého prstu jste si ty "bláboly" vycucal ?
   ad 1) Zajímalo by mne, jak by jste Vy řešil banky, když je předchozí vlády Václava Klause a Tošenovského přivedly na okraj zhroucení ?
   ad 2) Čím se Zeman osobně zasloužil o "spoluvinu na zmasakrování Jugoslávie" ?
   ad 3) Víte vůbec, co je to šovinismus ?
   ad 4) Zřejmě jste přítelem lenochů, simulantů, apod. ...

   Pojem "Mstivý dědek" je z Vaší hlavy nebo čerpáte z nějakého zdroje ?

   Vymazat
  2. 18:19- proč nám troll neřekl, koho tedy bude volit? Byť anonym!

   Vymazat
  3. 18:38 - předběhl jste mě:), prezidentské volby jsou Zeman versus kavárna.

   Vymazat
  4. taky tě platí Sereš

   Vymazat
  5. Taky židistu Zemana nevolim! Můj hlas má pan Sládek. Protože ale nekandiduje, ušetřil mi cestu do kulturáku ...

   Vymazat
 11. Právě teď prýští vodopád zblitků na ČRO PLUS z úst všech parazitických kandidátů soudruha Serese na našeho prezidenta.
  Jediným cílem je kolonizace České země Afghánsko-Africkými "profesory" matematiky ve statisícových zástupech. Prý si nezasloužíme blahobyt statisíců žijících na ulici a spících pod mosty, stamiliardové rozkrádačky parazitů režimu, který devastuje už třicet let naši vlast, zotročuje Český národ a zadlužuje naše vnuky. Proč si to vše nezasloužíme? Protože si těch kudr.atejch zločinců nevážíme. A je jedno, jestli se jedná o zločince ze Strakovky, ze Sněmovní ulice, z ČNB nebo od Ústavního soudu a soudů nižších stupňů, PČR, celé zkorumpované státní správy. všude parazité a lupiči.
  Je třeba udělat pořádek. Jednou pro vždy!

  OdpovědětVymazat
 12. Bude to velký souboj s pražskou a brněnskou kavárnou, tzv. inteligencí, která si upletla na Zemana silný mediální bič, ato v médiích "hlavního" proudu. Je to sice jenom bič ze slámy, ale mnoho občanů, zvláště těch mladších, které dosud živí rodiče a oni znají jen svobodný a veselý život, plný zábavy a bez starostí, si myslí, že Zeman je příliš věcný, nudný a snad jim chce ten jejich překrásný život asi sníst, kdežto Drahouš je milý, pro každou legraci a přivede do země mnoho veselých Asiatů a Afričanů, kteří zde zajistí ještě další a větší vzrůšo a bude to ještě víc bezva a super. Jelikož ve škole je z historie a ani ze současné situace v zemích EU, kdy i policie ze všech sil utíká před násilníky z jiné kultury, nic nenaučili, tak věří Drahoušovi, že jenom díky němu se budeme mít tak skvěle jako se dnes mají všichni lidé v Berlíně, Paříži, Londýně nebo třeba v Barcelóně, ale i jinde v západní Evropě. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 13. K Zemanovi --
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/David-Zabransky-pro-PL-Prazske-kavarne-se-v-Cesku-proste-nelibi-v-tom-to-vezi-518303

  OdpovědětVymazat
 14. Podle všeho Zemana budou volit ti kteří ho již volili, a nebudou ti co ho již nevolili, to znamená že by opět vyhrál. Rozhodne ta mlčící dříve nevolící většina a ti vidí že Zeman dělá vše pro republiku a pro lidi a ti pitomci co mu zbytečně okopávají neuropatické kotníky je k tomu aby šli volit přimějou. A o tom to bude.

  OdpovědětVymazat
 15. soudruzi z ČRO + si za naše peníze objednali totální masáž celého národa parazitickými sedmilháři, placenými soudruhem Sorosem. Pod záminkou plošné objektivity informování, terorizují kudrnáči celý Český národ. Kdyby to měli platit jako reklamu, každý by vysolil několik milionů.
  Nebylo by od věci vystavit jim účet. Jak domnělým nezávislým kandidátům, tak všem zaměstnancům ČRO podílejících se na nezákonné protičeské propagandě.
  Pryč s nimi. všechny na nucené práce. a na patnáct roků.

  OdpovědětVymazat
 16. Je to vcelku jednoduché. Sečtěte si preference Zemanovo soupeřů a dostanete přibližný počet hlasů Zemanovo protikandidáta ve druhém kole. Vůbec si nejsem jistý Zemanovo vítězstvím. Krejčí vcelku správně uvedl, že bude chybět mobilizační potenciál. Pokud Zeman odmítne jít do duelu před druhým kolem, jeho zisk se ještě sníží. Šanci by mu zvýšilo, pokud by odhalil u soupeře jeho nedostatky, ale to on odmítá. Občas mám dojem, že ani on sám o své znovuzvolení moc nestojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vladimíre, jaké máte vzdělání? Já, nebýt Zemana, volím (možná) Hyneka nebo Haniga. Jak jste dospěl k tomu, že v druhém kole dám hlas Drahošovi, Topolu nebo "Sázkaři" nechápu?

   Vymazat
  2. 19:33
   Co mají, proboha, volby společného se vzděláním?

   Vymazat
  3. Nejde o mne. Jde o tisíce "obyčejných" lidí, nezajímajících se o politiku. Zeptejte se třeba pokladní v supermarketu, dělníka na třídičce odpadů, nebo popeláře, koho, ale hlavně PROČ budou volit. Potom možná pochopíte.
   I takoví lidé mají právo volit a nelze vyloučit, že svého práva využijí.

   Vymazat
  4. A pane Povolný,
   berte to tak, že jde vlastně o střet dvou ideologií. Přičemž jednu zastupuje Zeman a druhou osmička jeho oponentů. Předpokládám, že do druhého kola postoupí Zeman a někdo ze zbylých osmi kandidátů. Očekávám okamžitý nástup mediální masáže a podpory ze všech stran. Ať už to bude kdokoliv, budou mu všichni ostatní, jako o závod, vyjadřovat podporu.
   Možná se pletu, ale zatím to tak vidím.

   Vymazat
  5. 19:35-Technicky vzdělaní si možnosti "projedou" matematicky, ti druzí emočně.

   Vymazat
  6. Vladimíre, v jednom máte pravdu, druhé kolo bude "presstituce"! Přesto věřím lidem.

   Vymazat
  7. 19:52 A copak to ohledně mediální masáže bylo v minulých prezidentských volbách jinak? Nebo před volbami do parlamentu? Strategie, založená na psychologii stáda, že "všichni přece jsou proti XY", funguje stále méně. Zeman má tentokrát navíc ohromnou výhodu. Na jeho straně jsou skutky, na straně druhé jsou jen kecy, ve většině velmi neurčité a nelákavé.

   Vymazat
  8. To máte za to úplně špatně.
   Jak již zde bylo uvedeno, ti co Zemana volili posledně ho budou volit znovu a přidá se k nim nějaké procento dalších.
   Zeman je v klidu, protože to má přečteno lépe než my.
   Osobně si myslím, že má ještě nějaké eso v rukávu připraveno, až přijde správný okamžik. Topolánek na hrad - Mírov.

   Vymazat
  9. Zeman to má v kapse jen za předpokladu, že všichni bez výjimek půjdeme k volbám!!!

   Vymazat
 17. Ještě jsem zapomněl dodat. Zeman často říká, že lidé sami zhodnotí jeho práci a rozhodnou, zda ho na hradě chtějí, nebo ne. Aniž bych se chtěl někoho dotknout, ale spousta lidí neví, co vlastně chce a už vůbec neví, jak toho nic dosáhnout. Ženský volí podle "ksichtu", chlapi podle slibů, aniž by si lámali hlavu, zda jich lze, alespoň hypoteticky, dosáhnout. Jednoduše, obávám se, že Zeman trochu přeceňuje inteligenční potenciál průměrného voliče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:27
   Co mají, proboha, volby společného s inteligencí?

   Vymazat
  2. 19:27 "Blbce" z občanů nemusíte dělat, většina z nich dobře ví co Miloš Zeman vlastně chce a jak toho dosáhnout.
   Kdo chce mu rozumí, kdo nechce ať si volí koho chce, ale ať se potom "nediví".

   Vymazat
 18. Zemana nesnáším, nicméně bral jsem ho za jednoznačného favorita, protože je miláčkem českých Pepíků. Ale udělal strašnou chybu. Ta jednoznačná podpora Babišovi mu v nadcházejících volbách nejspíš zlomí vaz. Není to poprvé co tak chyboval. On umí zmobilizovat primitivní masy, ale jako politik je prachmizerný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsi si ulevil, ale já na Tvoje rady kašlu,protože jsem takový primitivní Václav Josef(Pepíl)Horák

   Vymazat
  2. Možná jsem primitiv, ale budu volit opět Zemana. Přiznám se, že už se v tom českém chlévě neorientuji, nestíhám vyhledávat všechny vazby, ověřovat přicházející informace a všímat si všech indicií.
   Ale všiml jsem si jedné věci. Spolehlivě neudělám velkou chybu pokud podpořím ty, proti kterým jsou nejvíce zaměřena zde působící ohlupovadla.

   Vymazat
  3. 20,08 - sám jsi primitivní masa, hňupe.

   Vymazat
  4. Nebýt Zemana volil by jsem Hyneka nebo Haniga.

   Vymazat
  5. 20.08 Ta podpora byla nutná. Jinak by tady vládl dál Sobotka a jeho parta. Volby rozhodly.

   Vymazat
 19. Výzkumy veřejného mínění se provádějí ve velkých městech. Co si lidé myslí na venkově, to se nehodí manipulační kampani mainstreamu. Zeman umí mluvit s velkým davem lidí. Je chytrý, nemluví o tom, kde nemá odpověď nebo by se demaskoval jako viník současného bordelu. Mně vadí, že nemluví o vykrádání státu a zacházení s jeho obyvateli jako s otroky. Jemu samotnému zůstalo na rukách dost špíny z privatizace, např. bank a přirozených monopolů. Sice nic neukradl, ale spíše zašantročil do zahraničního vlastnictví. Měl dost dlouhou dobu, aby se omluvil, ale neudělal to.

  Na druhé straně jeho konkurenti by před rozčíleným davem neuspěli. Zalíbit se mohou jen patologické minoritě jako je Post Bellum.

  Jsem zvědav, jak to dopadne.

  OdpovědětVymazat
 20. Další body Zemanovi přidal svou slintou jistý Mitro Fanof, na Hovninkách.
  Prosím podobné slintaly, aby dodali do voleb další sračky, které váhající voliče dostanou na stranu Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koho chtějí tihle debilové přesvědčit, když všude vykřikujou že proto volby dopadly špatně protože blbě volili vesničani a nevzdělanci. Nevím kolik pražáků volilo posledně Zemana ale brňáků volilo 70% Trautenberka a to už doopravdy něco napovídá o duševním zdraví těch bulíků.

   Vymazat
  2. Copak Brňáci. Ti si potom zvolili Shit Brno (čti Žít Brno) a podle toho to teď v Brně vypadá.

   Vymazat
 21. Už začíná masáž pomocí předvolebních průzkumů. Nově vymyslely sluníčka takový trik: jakoby hodně vzdělaní pracovníci sociologického ústavu UK sestavují denně výhled, který tvoří z výzkumů, i starých, sázkařských a tipařských podkladů a možná i z nějakých šamanských a ezoterických údajů. A ti hlásali asi před měsícem stejné preference Zeman a Drahoš. Asi před 14 dny najednou začal Zeman nepatrně posilovat, až dosáhl 3% vyšší preference, i když mezitím zveřejňovali průzkumy, kde se liší třeba 15%, ale v té vědátorské masáži to nehrálo vůbec žádnou roli. No a dneska už je 10 dní před volbama, tak začal Drahoš posilovat. No, čekám, že za týden už bude vést o 7% a před volbami pak začne ztrácet, takže se bude kvílet, že všichni musí k pumpám a zachránit co se dá. O druhém kole nemluvě, to bude hotový horor. Nezapomínejme, že jsou v tom velké prachy.

  OdpovědětVymazat
 22. Nic jiného nezbývá než zvolit Zemana jak vyhraje drahoš nebo horáček tak bude konec s ČR a dopadneme jak západní idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavák)2. ledna 2018 23:18

   Keď to vyhraje narcis Drahoš alebo vekslák Horáček, tak to s vámi dopadne ako so Slovákmi, ktorí sme si zvolili zbohatlíka Kišku! Ten sa už odkopal ako bruselský eurohujer, vlezdozadku babeMerkel a rusofob!

   Vymazat
  2. 23:18 Nebo ještě hůř! Jako tady ti - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/Russian-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%821.png

   Vymazat
  3. 21:59 proč,by měl být konec ČR? No,podle toho co se píše,tak volby u nás/ve zkratce/rozhodnou ti placení Sorošem/+ kavárenští/a nebo placení Putinem/Zemanovci/.Pro mě optimistu věřic v rozum lidí bude lepší dopadnout jak ti západní,než ti vÿchodni idioti!Třeba s p.Topolánkem si to dovedu představit.To můj názor,
   nadávky si nechte od cesty...

   Vymazat
  4. 9:07 Nepotřebujeme na hradě vítače a ohýbače hřbetů.To jsi přečtěte:22:55

   Vymazat
  5. 9:07 Myslím, že máte dost rozumu a neplácejte hlouposti. Topolánek se již ukázal jako špatný premiér a špatného ohýbacího prezidenta mít nemusíme.

   Vymazat
  6. 11:30 nejen ve světě,ale i u nás se potvrzuje rčeni v případě úspěšných,
   že doma neni nikdo prorokem.U nás i kdyby byl třeba Pán Bůh předseda vlády,nebo president bude jej mít cca 50% občanů přinejmenším zavola.Patřim k těm,co na rozdil od vás maji jiného favorita.Už jen proto,co Topolánek
   coby premiér pro ČR udělal.Dokázal a předvedl a to mu žádný soudný člověk nemůže upřít,že je schopný a uznávaný politik jak v civilizovaném světě tak RF.Jeho hodnoceni,nejen v době
   našeho předsednictví EU si můžete
   ověřit nejen vy.Zkuste,vygůgluje si jej,neplácám hloupostí.

   Vymazat
  7. Ano je všehoschopný podpis pod Lisabonskou smlouvu, fotovolatika, pandury, promopro i ta strip show u Berlusconiho...., ale jako prezident?

   Vymazat
  8. 14:05...ale jako president? Jistê bylo vám zdůvodnêno,ale smazáno.Proč,ví jen mazal.

   Vymazat
  9. 16:57 Nic nebylo smazáno. Je to pouze otázka. Po jeho kotrmelcích ztratil kredit voličů na prezidenta.

   Vymazat
  10. Hehe, tak mezinárodní prestiž po půlroce předsedání EU má určitě velikou. Na něho v Evropě ještě určitě nezapomněli...
   V Rusku a na Ukrajině taky ne, tam si pamatují toho šaška, co se snažil vyřešit tzv. plynovou krizi 2009 a přivezl k podpisu jednostranně pozměněný text smlouvy jako by si myslel, že to druhá strana jen tak podškrábne aniž by to četla. S ním by jsme to vytrhli, to jo.

   Vymazat
 23. Tady jsi můžete přečíst co plánují v bruselu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novy-organ-Evropske-unie-Bude-mozna-centralne-vitat-uprchliky-a-zasednou-v-nem-neziskovky-518358

  OdpovědětVymazat
 24. Minulé volby jsem v prvním kole Zemana nevolil. V druhém kole jsem volil proti knížeti. Nyní ten problém nemám.Zeman mi mluví z duše. Ostatní kandidáti jsou pro mne bezbarví. Nebudu se rozepisovat, jsem línej. Redakci a všem příznivců serveru NR přeji hodně štěstí v roce 2018 a letech následujících. Zdraví a jiné pitomosti nepřeji. Má li někdo štěstí má vše.Výše uvedené je moje PF.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Zeman mi mluví z duše" - A co říká?

   Vymazat
  2. 13:01 Rozhodně neříká to, co o něm tvrdí kavárna a média. Ti vytrhují jen některá jeho slova, aby zakryli smysl řečeného. Pokud se tak hloupě ptáte, tak nemá cenu vám tento smysl vysvětlovat.

   Vymazat
  3. 23:47 - "Když jsem blbej, tak se zeptám, to není ostuda", - říkal s oblibou jeden můj kamarád. Doufal jsem, že se od Vás dozvím něco moudrého, ale zase jsem trefil na sebevědomého ..., jako vždycky. A přitom jste
   se mohl blýsknout zajímavými postřehy. Taková
   příležitost...

   Vymazat
 25. Nevěřím na manipulaci z venčí a to jak prozápadní, tak provýchodní. Věřím v to že se našim "ochráncům práv a demokracie" povede zmanipulovat volby vlastními silami.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:22

   Jako vlastenci bychom tuto víru měli všichni sdílet. Posílí o naši hrdost a dá nám to sílu snášet věci budoucí.

   Kokotko

   Vymazat
  2. 23:22 To naštěstí při našich "papírových" volbách dost dobře nejde. Sám k tomu můžete přispět tím, že se přihlásíte do nějaké volební komise. A ještě za to dostanete zaplaceno.

   Vymazat
 26. Jsem ve stejné situaci jako p Karlický. K příspěvku 23.22- volby v ČR jsou manipulovány již 28 let pod dohledem emerických a bruselských "poradců". Otázkou je, na jak dlouho letos "zhasneme", aby po rozsvícení přibyly ty správné hlasy. Vtipné je, jak troubítka obviňují volební komise z manipulace v noci z pátku na sobotu-barvitě vidím 70+ dámu, členku volební komise, lezoucí do okna školy, aby zmanipulovala 20 hlasů pro KSČM. Každému bych přál vidět, jaká pakárna nastává při předávání výsledků zapisovatelem a předsedou komise, jak potupně s nimi jednají úřednice ČSÚ. Pro zapisovatele-většinou zaměstnance městských úřadů je zajišťování voleb povinné a odmítnutí může být posuzováno jako hrubé porušení pracovní kázně. No a pak všechny výsledky elektronicky putují do ČSÚ. Tam pak nastává teprve ta pravá falšovací divočina. Ale na to už nikdo nepoukazuje. Pro neznalého ovčana je totiž nepochopitelný, neakceptovatelný fakt, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali. Máme přece demokratické volby a banány.

  OdpovědětVymazat
 27. 23.51- o účast ve volebních komisích není zájem. Kromě ouřadů, kteří musí povinně zajišťovat průběh voleb, mají zájem pouze staříci. Vzhledem k tomu, že se dnes dělá vše na počítači, jsou nepoužitelní a śtudentíci dnes mají mnohem lepší kšefty. Ono totiž poměr mezi odpracovanými hodinami a odměnou byl loni na podzim 38Kč/hod. Jo, to je vejvar, to se zájemci jen hrnou.

  OdpovědětVymazat
 28. podívejte se na zoubek Sorosovým hochům z mladiobcane.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Česká zem nám neposkytla k volbě prezidenta nikoho lepšího, než je Zeman. Je to až s podivem, že se oponenti Zemana nesnažili najít osobnost na prezidenta vhodnější, že si vyrobili nichtsmachry, kašpary, budulínky, princátka a lízátka. Myslí si že Češi jsou jen blbci a proč vybírat, stačí naservírovat jako prasečí hlavy o silvestrovské půlnoci - s křenem a hořčicí. Tak snad za 5 roků budou kádrováci na kandidáty na prezidenta snaživější? Ale vlastně proč? Pokud se ta funkce vládnoucímu kapitálu nehodí, tak proč je z ústavy nevymazat, ušetřilo by se na účelnější věci.

  OdpovědětVymazat
 30. Myslím si, že nezvolením Zemana se zase tak moc nestane. Výhodou bude, že si pak můžeme nadávat už na všechny a všecko.
  A těch nezaměstnaných Mitrofandů, Pchechů, Pičinských a jiné verbeže. Čím se budou živit ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:04"...nezvolením Zemana se zase tak moc nestane." - To kdyby jeden najisto věděl, že se
   nestane nic lepšího!

   Vymazat
 31. Od upřímného katolíka si Zeman hlas nezaslouží, apelují dominikáni na stoupence
  153
  Miloš Zeman a Dominik Duka na archivním snímku ze srpna 2013. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
  MILOŠ ZEMAN A DOMINIK DUKA NA ARCHIVNÍM SNÍMKU ZE SRPNA 2013. | FOTO: MAFRA - MICHAL ŠULA
  PRAHA Zatímco kardinál Dominik Duka s Milošem Zemanem si vzájemně notují, arcibiskupovi souvěrci se proti současné hlavě státu nyní ostře ohradili. Nejsou totiž spokojeni s tím, jakým způsobem se Zeman ve funkci prezidenta prezentuje. S výzvou, aby jej katolíci znovu nevolili, to v prohlášení České dominikánské provincie uvedl její provinciál Benedikt Mohelní
  MILÝ VOLE MILOŠI ZEMANE,
  ROZDAL SI V CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍCH PŮL STÁTU
  SLIZKÉMU KATOLICKÉMU HADOVI KTERÝ TĚ POTOPIL V ČASE NEJDŮLEŽITĚJŠÍM PRO TVOJI PODPORU.
  VTIPNĚ SI KOMENTOVAL ZNIČENÍ PROTI MAFIÁNSKÉHO ÚTVARU ČÍM SIS POSÍLIL KRIMINÁLNÍ OPOZICI.
  OBÁVÁM SE ŽE TO VYHRAJE JEŠTĚ VĚTŠÍ PITOMEC NEŽ SI TY...TOPOL*

  OdpovědětVymazat