Reklama

.

.

pátek 19. ledna 2018

Turčinov: zákon o reintegraci "uvolní ruce" OSU na Donbasu

19. 1. 2018      zdroj
Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny dodal, že zákon posílí pozice i "ostatních ozbrojených formací". Nejvyšší radou přijatý zákon o reintegraci Donbasu otevírá více možností pro využití Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), řekl 18.ledna tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany (RNBO) Ukrajiny Alexandr Turčinov. Turčinov zdůraznil, že zákon v jistém smyslu "uvolní ruce" ukrajinské armádě na Donbasu, a dodal, že se to týká i "jiných ozbrojených skupin".


Řekl, že "rozšířením možností Ozbrojených sil Ukrajiny a dalších vojenských formací tento zákon posiluje naše pozice na odražení ozbrojené agrese Ruské federace a obnovení územní celistvosti Ukrajiny".

Turčinov také dodal, že zákon "jasně a jednoznačně" uznává Rusko agresorem a území jednotlivých částí Doněcké a Luganské oblasti okupovanými.

"Zcela to škrtá snahy RF zamaskovat válku proti Ukrajině "operací mírových sil" a významně to posiluje postavení naší země u mezinárodních soudů", řekl.

Připomeňme, že dříve IA REGNUM oznámila, že ukrajinským parlamentem přijatý zákon dává prezidentovi země Petru Porošenkovi právo k použití ozbrojených sil na Donbasu v době míru "na ochranu suverenity".

Normativní akt umožní legitimizovat použití armády na východě bez vyhlášení války. Poznamenejme, že jedním z klíčových předpisů přijatého zákona o reintegraci Donbasu je stanovení trestní odpovědnosti všech občanů, kteří se "účastní ozbrojené agrese RF" a "podílí na fungování okupačních administrativ".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Turčinov,Porošenko,masoví vrazi, mají na Slovensku kamaráda Kisku,doufám že jim v Česku nepřibyde kámoš drahouš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozvaný prezident - Oleksandr Valentinovič Turčynov bývalý hlavní agitátor komsomolu a předseda Komunistické strany Ukrajiny v Dnětropetrovské oblasti dále WIKIPEDIA (tzv. nová krev Ukrajiny?)
   Samozvaný premier - Arsenij Petrovič Jaceňuk bývalý aparátčik všemožných funkcí dále WIKIPEDIA (tzv. nová krev Ukrajiny?)
   ExBolševik Štětina je objevil na smetišti dějin " SLÁVA PRAGUE " ???

   Vymazat
 2. Jestli kyjevská vládnoucí klika začne útok proti Donbasu ,tak to bude její konec.Sami Ukrajinci pověsí na kandelábry banderovce,kteří je terorizují

  OdpovědětVymazat
 3. hmm..zmrdi si schválili zákon že nejsou zmrdy a teď do světa budou vytrubovat že už nejsou zmrdy protože na to mají zákon.
  Omlouvám se, ale jinak je nazvat nelze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poněkud "expresívní", ale jinak neprosto přesné.
   Jirka

   Vymazat
  2. 14:56 Neomlouvejte se kdybych měl psát co cítím....

   Vymazat
 4. Během konání mistroství světa ve fotbale, lze očekávat frontální útok ukrajinské armády na Republiku Donbas a Luhansk s cílem tento útok prezentovat, jako útok Ruska na mírumilovnou Ukrajinu vyzbrojenou Americkými zbraněmi za naše peníze. Rozjede se obrovská mediální světová kampaň vedená USA a celým západním světem s cílem vyzvat všechny státy, které se probojovaly na do závěrečných bojů mistrovství světa ve fotbale, aby okamžitě odmítli účast na mistrovství světa ve fotbale s cílem zvednout v samotném Rusku, Moskevský, nebo Petrohradský majdan a dosáhnout v Rusku převrat, tomu bylo na Ukrajijině. USA vědí, že Rué do zajištění mistrovství světa ve fotbale hodně investovali a touto akcí budou chtít dosáhnout aby Rusko utrpělo ekonomické ztráty. Pak Rusko bude muset otevřít hranice pro všechny fanoušky a to je příležitost dostat do Ruska všechny, kteří již nyní jsou vycvičeni provést v Rusku Majdan tak jak to bylo v Kyjevu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, provokace se dají očekávat a probíhají k tomu veškeré možné přípravy. Někdy si říkám, že snad i zaslepený hlupák by už znejistěl nad tím lynčováním Rusů na všech možných i nemožných frontách, to už musí být podezřelé snad každému, kdo má trochu snahy hledat pravdu a je jenom zmatený ze špatného výběru informací...

   Vymazat
  2. Pletes se v spoust veci. Za 1 V pripade ze Kyjevska junta zaitoci na Vychodni ukrajinu v dobe MS tak si muzes bejt jisty ze to MS nijak neohrozi Ukrajinsky propagande se uz nikdy nepovede obelhat Evropu, Porosenkovi Turcynovi uz nikto neveri !!! V Rusku nehrozi a ani nebude hrozit zadny Majdan to opravdu ne protoze Rusky obcani v drtive mire podporuji sveho prezidenta Putina, a pokud bude chtet nekdo delat bordel pak nastoupi nove vybudovana Ruska narodni garda a ta spolehlive zlikviduje kazdy pokus o Majdan. Predstava ze Ruskio otevre hranice je fantazmagorie uplne stejna jako to ze USa znemozni poradani MS

   Vymazat
  3. Anonym 14:59, vůbec nejste hloupý/á. Ano, přesně tohle se chystá. Nejhorší je, že vláda může být sebekvalitnější a fundovanější, ale tamní lid to může vidět jinak. V r. 2012 stáli v ulicích proti vládě desetitisíce demonstrantů z naprosto odlišných stran a směrů. Opozice je sice důležitá věc, ale měnit politický směr v současné globální situaci je sebevražda. Zkuste si zdejší spoluobčany představit na jejich místě.

   Můžeme směle prohlásit, že Rusko je ve válce, a jelikož je nelze zatím bombardovat, na plný plyn jede válka hybridni. Na všech možných frontách. Pod takovým tlakem by se zakymácelo i Švýcarsko.

   Hlavní zadání "soudruhů z vólstrýtu" tedy jest - občanská válka v Rusku a následné invaze "mírotvůrců". "Bezprizorní" kufřík s jadernými klíči tyto brutální psychopaty nechává zcela chladnými. Rusko tomuto scénáři uniklo v roce 2000, kdy byl zvolen Putin. Od té doby ho demokraté typu Albright a Soros upřímně nenávidí. Madléna se tak musela spokojit jen s blbým Telefonem Kosovo. Tohle se neodpouští.

   Vymazat
  4. 16:56, Rusové nepodporují drtivě Putina, kde to berete? Z velké části ho považují za liberála. Jestli bude zvolen, bude to zázrak.

   Vymazat
 5. Bohužel, tyto novodobé nacisty,vrahy podporujeme jako republika nebo přinejmenším mlčíme v zadní řadě NATO nebo EU!Jediná strana,která mohutně podporuje veřejně tyto nacisty a banderovce je naše TOP09 s agentem a ex-komunistou Štěttinnou!!Vyhlazovací prapory jako AZOV jsou jeho vzor!!Zrůdnost a zvrácenost je motem dnešní doby!!

  OdpovědětVymazat
 6. Dementni Turcynov mluvi nezmysly. V platnosti jsou pouze Minsky dohody a nic jinyho. Kyjevska junta si tim novym zakonem muze vytrit zadek protoze ten zakon je v primim rozporu s Minskymi dohodami. Pokud si valecni zlocinci z ukrajinsky armady skusi na vychode ukrajiny pak dostanou vyprask ktery uz nerozchodi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příteli 16:31, jak jistě víte, v Minsku nebyla přítomna jedna veledůležitá země, která na sebe nevzala žádný závazek, ani její soukmenovci. Ta země je na tři písmena a začíná na "U". Jejím hlavním kamarádem je další země na dvě písmena, která taktéž začínají na "U".. plus její dvě dominia. Oni svého drahého Oleksandra zcela jistě podpoří. Nezapomínejte, že Krym měl být s velkou pravděpodobností v současnosti pod laskavým vojenským patronátem oné výše jmenované země na tři písmena.

   Vymazat
 7. Jen tak mimochodem rada banderostánu rozhodla, že nevypoví smlouvu o "družbě" a spolupráci s Ruskem, které zároveň v jiném zákonu prohlašuje za agresora. To je docela sranda, ale smlouva s Ruskem je prý pro ně ekonomicky výhodná. Asi se na tom podepsalo i Slovensko, které jim zastavilo dodávky ruského zemního plynu, protože banderostán mu neplatil účty. Nějakej ministr energetiky prohlásil, že chtějí zase odebírat ruský plyn přímo od svého úhlavního nepřítele. Asi se domnívají, že jim Rusko zase dá na sekeru. Banderostán se stal zároveň srandistánem, lituji jeho obyvatele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. není se čemu divit, protože podle statistiky jim stoupá vzájemná obchodní výměna s Ruskem a klesá s EU

   Vymazat