Reklama

.

.

neděle 21. ledna 2018

TV Nova chtěla původně odvysílat prezidentský duel, kandidát Jiří Drahoš však debatu odmítl. I proto proti moderátorovi Reyi Korantengovi usedl osamocený prezident Miloš Zeman. Ten moderátora častokrát blahosklonně opravoval a s úsměvem káral, na závěr si prezident neodpustil dokonce komický výstup.

21.1. 2018   PL
„Zásadně se nevsázím. Zatím to vypadá na remízu, což je to nejzajímavější. Když hrozí remíza, tak každý hlas aktivního voliče může rozhodnout,“ poznamenal Zeman úvodem na otázku moderátora, kolik by si vsadil na své vítězství.
Popisek: Miloš Zeman při žertovné vsuvce debaty na TV Nova

K nepřítomnosti svého protikandidáta se Zeman nechtěl vyjadřovat, stejně tak jako k čemukoliv, co se Jiřího Drahoše jakkoliv týká. Což během pořadu dodržel. Místo toho zmínil momenty své prezidentské funkce. Vzpomněl přitom na sociální demokracii. „Za jeden z nejhorších momentů, i když jsem to neovlivňoval, považuji její pád na oněch sedm procent. Za nejkrásnější momenty naopak považuji setkání s občany a podnikatelské mise,“ řekl Zeman.

Když se Zemana Koranteng zeptal, zda nepřemýšlí nad omluvou za výrok ohledně Alexandra Dubčeka, jejž v minulých dnech pronesl, Zeman odvětil: „Ne, chraň bůh, protože lidé, kteří si na tohle stěžují, neznají historii,“ trval si na svém Zeman. Mimo jiné uvedl, že Dubček se v roce 1968 podělal hrůzou, což pobouřilo zejména Slováky.

Zeman trvá na svém i v tom, že je prezidentem dolních deseti milionů občanů, jak slíbil. A sjednotitel? „Teď se snažím sjednotit dva proudy – proud Andreje Babiše, který by nejraději vládl sám, a proudy všech ostatních, kteří by mu nejraději podtrhli stoličku, aby nevládl vůbec,“ nechal se slyšet Zeman. „Rozděluje názor, nikoliv člověk. Budeme-li mluvit například o názorech na migranty. Jak mám sjednotit ty, kteří chtějí migranty, a ty, kteří je nechtějí? Řeknu svůj názor,“ podotkl.

Zeman se následně hájil, proč jmenoval vládu Andreje Babiše (ANO), u níž bylo zřejmé, že nedostane důvěru. „Pokud nejste věštec, nevíte nikdy na sto procent, zda tu důvěru premiér dostane, či nikoliv,“ podotkl Zeman s tím, že on i Babiš si byli vědomi, že první pokus bude neúspěšný. „Pan Babiš požádal, abych jmenoval jeho vládu 13. 12. a měl pro to velmi slušný argument, že by jel rád do Bruselu již jako předseda vlády. Nejpozději do 10. ledna tak musel požádat o důvěru. Už tímto byl časový interval velmi zúžený,“ řekl Zeman, jenž pro druhý pokus požaduje garanci podpisů minimálně 101 poslanců.

„Preferoval bych menšinovou vládu, kterou by podporovali sociální demokraté nebo komunisté a strana Svoboda a přímá demokracie. Premiér by si přál koalici s ODS,“ řekl následně Zeman.

Předčasné volby několik měsíců po řádných volbách v žádném případě nepodporuje. „Považuji to za urážku voličů,“ poznamenal Zeman. „Politici mají hrát s těmi kartami, které rozdali voliči. Pokud to neumějí, tak jsou neschopní,“ sdělil Zeman.

Zdanění církevních náhrad? Ano

Poté se vyjádřil i ke zdanění finančních náhrad církvím. „Jsem pro,“ řekl. „Sociální demokracie deklarovala zdanění finančních náhrad ve svém programu. Totéž chtěl i Andrej Babiš. Lidovci to odmítli. Dnes se neočekává, že budou lidovci ve vládě, a tak nová vláda může zaujmout jiné stanovisko,“ dodal.

Vyjádřil se i pro vlaky zdarma pro studenty a důchodce. EET pak pokládá za dobrý a úspěšný nástroj. „Jsem pro zavedení i dalších vln,“ podotkl. Je i pro zmírnění protikuřáckého zákona. „Ale jako prezident jsem si nemohl dovolit to vetovat, protože jako kuřák jsem byl ve střetu zájmů,“ řekl.

Následně se pak vyjádřil i proti odpouštění dluhů dlužníkům. „Někteří totiž vytloukají klín klínem,“ poznamenal s tím, že stát by se neměl plést mezi dlužníka a věřitele. „Kdo to pak zaplatí? Český daňový poplatník, kdo jiný,“ zmínil.

K zahraniční otázce Zeman uvedl, že si neumí představit, že by Česká republika byla mimo EU či mimo NATO. „Ale dovedu si představit, že by se k tomu lidé měli vyjádřit,“ poznamenal Zeman. „V parlamentu leží zákon o obecném referendu. Tento zákon je v prvním čtení a de facto nebyl vůbec projednáván. Já jsem ho podpořil. Bavme se o tom, jaký bude okruh témat, což by mělo být součástí zákona,“ zmínil. 


(celý text najdete zde)

58 komentářů :

 1. Reynolds Koranteng. To jméno Reynolds se v jeho rodě dává každému narozenému chlapci přednostně už dlouhé generace.

  OdpovědětVymazat
 2. Zdechovský jednal o Dublinu IV a má následující informace
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdechovsky-jednal-o-Dublinu-IV-a-ma-nasledujici-informace-520634

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdechovského sliby, že nepodpoří Dublin IV na mě nepůsobí věrohodně. V dalších souvislostech. Přesněji, nevěřím mu ani za mák.
   V tomhle jsou lidovci mistři, následně vždy najdou důvod, proč svoje sliby porušili.

   Vymazat
  2. To o tom Zdechovským anonyme 22.39 - je názor k článku? Proč se diskutující vyžvatlávají dost často o něčem jiném, a články úplně ignorují, nebo píšou jen odkazy semhle tamhle? Na novinkách ne ( většina je na NR novinkářů) protože by si vyplácali své dva příspěvky na pitominy, ale na NR to dělají pořád. Buď se mezi sebou hádají o kraviny, nebo si píšou odkazy ( jak tak lozí po internetu celé hodiny, vždycky něco vylozí) ale názory k článku? Ani náhodou.A tenhle článek je o tom, že Drahoš odmítl účast v debatě, ten mazanej posera. Asi si myslí, že už má prezidentskej úřad v kapse.

   Vymazat
  3. Vážený Vláďo z Brna, je úplně jedno, jestli Zdechlovský mluví pravdu o nepodpoře Dublinu IV nebo lže. Hlasy našich poslanců v EP nic ovlivnit nemohou. Váha všech jejich hlasů je 2,8%.

   Vymazat
 3. Anonymní21. ledna 2018 23:01
  Anonymní21. ledna 2018 18:26
  Ano, Alexandr Sergejevič Mitrofanov novinář sovětského původu. V Sovětském svazu vystudoval žurnalistiku na Rostovské univerzitě a v roce 1979 se přestěhoval do Československa, kde byl redaktorem agitačních, plzeňských podnikových novin, Vzorný Škodovák.

  PROSÍM VYSVĚTLETE SVŮJ, NEDOKONČENÝ, TAJEMNÝ PŘÍSPĚVEK, CO MĚL MITROFANOV S JADERNÝM PROGRAMEM, JAK ZDE SÁM UVÁDÍTE - KGB???!!!

  Anonymní21. ledna 2018 18:45
  Přišel do ČSSR ze zcela jiných důvodů. Ve Škodě Plzeň se odvíjel československo sovětský jaderný program, ve Škodováku nepotřebovali ani ve snu nějakého AM. Befel byl befe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč tady pod článkem o účasti Zemana v TV programu blábolíte o Mitrofanovovi? Smečka magorů - vám je úplně šumafuk co se na NR píše. Články nejspíš nečtete - jen je zneužíváte ke svému žvanění. Škoda že už se nechodí žvanit do hospod. Tohle vám hospody nenahradí.

   Vymazat
  2. Zdechovský jednal o Dublinu IV a má následující informace
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdechovsky-jednal-o-Dublinu-IV-a-ma-nasledujici-informace-520634To o tom Zdechovským anonyme 22.39 - je názor k článku? Proč se diskutující vyžvatlávají dost často o něčem jiném, a články úplně ignorují, nebo píšou jen odkazy semhle tamhle? Na novinkách ne ( většina je na NR novinkářů) protože by si vyplácali své dva příspěvky na pitominy, ale na NR to dělají pořád. Buď se mezi sebou hádají o kraviny, nebo si píšou odkazy ( jak tak lozí po internetu celé hodiny, vždycky něco vylozí) ale názory k článku? Ani náhodou.A tenhle článek je o tom, že Drahoš odmítl účast v debatě, ten mazanej posera. Asi si myslí, že už má prezidentskej úřad v kapse.Zdechovského sliby, že nepodpoří Dublin IV na mě nepůsobí věrohodně. V dalších souvislostech. Přesněji, nevěřím mu ani za mák.V tomhle jsou lidovci mistři, následně vždy najdou důvod, proč svoje sliby porušili.
   Anonymní21. ledna 2018 23:35
   A proč tady pod článkem o účasti Zemana v TV programu blábolíte o Mitrofanovovi? Smečka magorů - vám je úplně šumafuk co se na NR píše. Články nejspíš nečtete - jen je zneužíváte ke svému žvanění. Škoda že už se nechodí žvanit do hospod. Tohle vám hospody nenahradí. Já toho mám dost, jdu si zalozit pod sprchu a potom hurá do kavárny.

   Vymazat
 4. Ano člověk co má tituly a neumí uvažovat hlavou se bojí debaty tak nemůže být president drahoše do koše.

  OdpovědětVymazat
 5. Dnes si drahouš uštědřil k.o.,zbabělec utekl do Brna,názory opilce Políky,Rotrové a spol.moc nezapůsobí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. opilec a defraudant eu dotaci 40milionu polivka a bolševicka maruna je to prave ořechove co ukazuje na tu svoloč drahoušovou komediantskou včele z kozatou barou a ujetym laboušem

   Vymazat
 6. Jiří Jírovec21. ledna 2018 23:44

  President Zeman má jen vzdáleně pravdu pokud jde odpouštění dluhů. Když dlužník nezaplatí věřiteli, nese riziko věřitel a nikoli stát.

  Například, když zkrachuje firma, věřitelé dostanou nabídku, že za každou korunu dluhu dostanou jen menší část, třeba 70 haléřů.

  Daňový poplatník by zaplatil jen takový dluh, který by udělal státní podnik nebo banka. To je ono známé "oddlužování" z devadesátých let.

  Zákon, který má zmírnit podmínky, za kterých se může oddlužit zadlužený občan je založen na tom, že zadlužený (často kvůli lichvářským úrokům a pastem v podmínkách půjčky) je v situaci, kdy nemá naději dluh splácet a věřitel tedy nedostane zpátky nic.

  Tento zákon, který je napadán pravicovými stranami, se má týkat jen omezeného počtu dlužníků. Takových, kteří poskytují záruku, že alespoň něco splatí. Rozhodně nejde o odmazání všech dluhů všem.

  President Zeman možná měl na mysli situaci kolem (náhradního) výživného. ČSSD navrhovalo, aby je, zase jen za určitých okolností, vyplácel stát a pak vymáhal na dlužnících. Nevymožené částky by vskutku zaplatil daňový poplatník.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkraťme to. Vždycky byl asociál! "Stovka denně za nemocnici důchodce nezabije" "Neplacené první tři dny nemoci jsou v pořádku. Likviduje to simulanty" atd.

   Vymazat
  2. 7:14-sociální a asociální politika je nad Vaší inteligencí, netapetujte zde své nesmysly. Tak jako jsou rozevřené nůžky v platech, jsou i v důchodech. Sociální stát není v "dotaci" k Drahošovu důchodu ale "nevybíráním" poplatků od skutečně potřebných!

   Vymazat
 7. Kandidát na prezidenta který se nezúčastní finálových duelů nemá právo stát se prezidentem . Je to ostuda . Volby stojí hodně milionů a já neznám pana Drahoše . Čekal jsem na finále ale marně . Myslím že Schwarzenberg by přišel . Škoda že nekandidoval , možná bych mu dal hlas .Drahoše neznám , tak škoda . Budu volit Zemana . Bývalý volič ODS .

  OdpovědětVymazat
 8. Divím se Zemanovi, že na otázku proč jmenoval Babiše premiérem bez požadavku 101 poslanců, mnohem logičtěji. Koho jiného měl jmenovat než předsedu nejsilnější strany? Byl tam snad jiný kandidát, který by posbíral 101 hlasů? Nebyl, takže otázka byla zcela irelevantní - nemohl přece nechat týdnů či měsíců Česko bez vlády jen kvůli tomu, že by se tam nenašlo 101 poslanců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jmenoval rychle babiše, protože potebovali rychle provést "reorganizaci" na ministerstvech. Především se zbavit různých "zasloužilých" lidovců, socanů, odéesáků a pod. To se muselo spustit ještě před koncem kalendářního roku. A povedlo se. Proto "tradiční strany" tolik piští.

   Vymazat
  2. Jmenoval Babiše, protože

   1) potřeboval vykopnout Sobotku ( S. by vládl v demisi až do jmenování nové vlády ... hrůza jen představit )..

   2) Babiš chtěl jet JEDNAT do Brusele o Dublinu IV a podobných záležitostech, a neuhýbat tam a nehrbit se tam. Nevolil jsem ANO, ale tímto na mně udělal Babiš dojem ... Odstrčil toho zkrachovance Stropnického a jel zahraniční politiku dělat sám. Jako aktivní znalec 4 jazyků ( angl, fra, něm, a asi i hebr ) se v Bruseli dokázal dorozumět asi skoro s každým ( přes tamější nejpoužívanější jazyk - hebr ? ) .. a určitě tam byl více platný než bývalý premiér ( budiž mu politická země lehká )

   Vymazat
  3. "Jako aktivní znalec 4 jazyků" - čekal na český překlad zprávy OLAFu. Premiér Sobotka angličtinu možná neovládá dokonale, možná úplnou neznalost jen předstírá, aby při jednáních získal čas na rozmyšlenou při výkonu tlumočníka, což je běžná a známá finta. Ale vykládejte to sebevědomým, namyšleným ignorantům. Nakonec porozumění psanému textu nemá s chlubílkovou
   "logikou" čo do činěnia.

   Vymazat
  4. 11:27 Zato tvoje logika mne připravila o bránici cha cha cha

   Vymazat
  5. 11:27 Je zvláštní, že získání času na rozmyšlenou při použití tlumočníka chápete, ale získání času na rozmyšlenou při žádosti o úřední překlad považujete za neznalost.
   Ach jo, ten dvojí metr už prosakuje z parlamentu i mezi prostý lid.

   Vymazat
 9. Který kancléř Havla měl bezpečnotní prověrku? To by se měl někdo zeptat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...který kancléř všeobecně
   vlastní majetek v hodnotě sta milionů?*

   Vymazat
  2. :)) ten vůl dělal kancléře ?*

   Vymazat
 10. Bratře Žižko poznal jsem tě :))
  a pak to křižákům nandáme*

  OdpovědětVymazat
 11. Mrknul mrknul,ale králíčka nezavraždil. Patrně se Zeman dívá nejen na Červeného trpaslíka a Velký třesk, ale i na Městečko South Park a má v živé paměti hlášku: Zabili Kennyho, parchanti. To jsi, Drahoši, profesore, přehnal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele člověče neznám nic z téhle kolonizátorské kultury,
   nebylo by trefné místní přirovnání ?
   Abych věděl co máte na mysli*

   Vymazat
 12. Odkopal se opět jako asociál. Zastal se exekutorské mafie a odmítl osobní bankroty- "dluhy se musejí platit" - zřejmě mu nevadí sto tisíc exekucí vyhlášených proti dětem, lidé vystěhovaní z domů a bytů kvůli pár tisícovkám dluhu...... Není to poprvé! "stovka denně za nemocnici důchodce nezabije" prohlásil "levičák" Zeman... i když ÚS rozhodl, že "zabije". Na rozdíl od Zemana si zjistili, že nájem a energie se platí i za pobytu v nemocnici a tisícům důchodců ve městech ty tři tisíce měsíčně nezůstanou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K odpouštění dluhů:

   Dluhy se mají platit, pokud jde o dluhy, které nevznikly nelegální cestou. Pokud vznikl dluh přemrštěnými úroky, které dále narůstají, protože např. ženská u pokladny v supermarketu po zaplacení měsíčních výdajů má jen nepatrnou částku na splácení dluhu, a darebák věřitel (který věděl, jak nízké má příjmy) jí stejně půjčil a na vysoký úrok, pak by cesta měla vést přes zneplatnění těch úroků. Mělo se to vždy posuzovat případ od případu a jsou dnes už internetové stránky, kde dlužníci, kteří se dostali do dluhové pasti z důvodů lichvářů, zveřejňují soudní rozhodnutí, ve kterých se píše, že přemrštěné úroky, lichvářské půjčky jsou neplatné. Ale pokud si někdo, s prominutím, z vlastní hlouposti půjčí od několika věřitelů peníze, aniž by se jednalo o lichvářské půjčky, tak proč by mu měl být dluh odpouštěn a proč by věřitelé měli v těchto případech ostrouhat? Je to složitější a asi to není možné vyřešit nějakým odpuštěním dluhů.

   Vymazat
  2. Vážený pane, já Vám přeji sociála Drahoše! S Klalouskem a spol. v pozadí. Jak Vám bude odpouštět dluhy.

   Vymazat
  3. Bez urážky, ve snaze "kopnout" si do "blábolíte" ... Každý z problémů, které uvádíte, má své příčiny a důsledky, a nelze očekávat, že se v televizní debatě, během jedné otázky a odpovědi, vyřeší a odstraní.

   Na otázku moderátora odpověděl MZ v podstatě správně, neboť "Dluh označuje povinnost splnit závazek, to co je někdo někomu povinen vyrovnat. Je to předmět vztahu mezi věřitelem a dlužníkem, který zahrnuje oprávnění věřitele a povinnost dlužníka, aby dluh vyrovnal."
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Dluh
   L.S.

   Vymazat
  4. 7:11 Určitě se těšíte, jak Drahoš to všechno napraví. Tak se těšte dál, než se z té opice proberete.

   Vymazat
 13. K anonym. 8:59

  Ale odpouštění dluhů nemá nic společného s Kalouskem a Drahošem. Ten první je jen poslanec a sám zákony nepřijímá, a ten druhý, možná prezidentem zvolen nebude, takže i kdyby takový zákon přijat - na odpuštění dluhů viz shora - byl, tak by mu nebyl předložen k podpisu.

  OdpovědětVymazat
 14. Zeman měl odpovídat na otázky nám, ne Korantengovi, to je zásadní komunikační chyba, kterou dělal i při první kampani. Ohledně migrace MĚL NATVRDO OZNÁMIT výši 21000 Kč sociální dávky na hlavu. Měl by nezlehčovat útok "aktivistky"! Neměl zvát Korantenga na víno-byl odmrštěn-, protože si má uvědomit, že mainstream je jeho NEpřítel. Neměl by být tak velmi, bohužel, osamělý.Neměl se zbavit strany SPO-Zemanovci, ti lidé mu byli oddaní. Zeman nedá na žádnou radu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozvání na skleničku jsem pochopil tak, že šlo o vyjádření pochvaly za relativně korektně vedený rozhovor, protože těch podpásovek tam bylo opravdu minimálně a Zeman dostal prostor se skutečně fakticky vyjádřit k základním otázkám. PK2

   Vymazat
  2. 9:50 Také jsem to tak pochopil. V podstatě to "pozvání na víno" odlehčilo dojmy z debaty a ukázalo divákům, že modelátor byl pro MZ důstojným "partnerem".

   Vymazat
  3. 9:17 Vy ste jak kniha, co všechno měl a neměl. Byl to rozhovor a člověk není naučený robot. Ta cena za migranty není jasná a tak nemůže jen tak
   cifru potvrdit. Strany SPO se nezbavil kde jste to vzal? Pozvání na skleničku bylo vtipné odlehčení po ukončení rozhovoru.

   Vymazat
 15. 9.50 : Žádné pozvání nemělo být, byla to chyba, jako bylo chybou se ke Kor.stále obracet! Měl mluvit k voličům, obracet se na kameru a ne na moderátora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že se měl Zeman méně soustředit na Korantenga a více na kameru, ale to bych mu odpustil, protože to bylo vedeno jako rozhovor a nikoli jako výslech, jak by tomu bylo u Drtinové, Veselovského, Moravce, Tvarůžkové, Wolnera a mnohých dalších presstitutů. Takto se Koranteng kázal jako dobrý moderátor, i když byl hodně nervózní. Zásadní bylo to, že si odpustil otázky typu "Odkud jste vzal peníze na kampaň, kterou neděláte?", "Kdo vás podporuje?", "Byli Veleba, Škromach, Babiš, F.R.Čech agenty SRB?" a další podobné a soustředil se na základní státotvorné otázky, ve kterých je Zeman jako ryba ve vodě a dovede je ve zkratce vysvětlit divákům. PK2

   Vymazat
 16. Mě se líbilo, jak se pochlubil, že nás vláda pod jeho premiérováním bez souhlasu občanů zavlekla do NATO. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda a to byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsem nevolil SocDem po humanitárním bombardování Bělehradu. Pokud se ale mám dnes rozhodovat, zda MZ nebo TOP09, tak volba je jasná. PK2

   Vymazat
 17. Dluhy, které vznikly korektní, nezpochybnitelnou smlouvou mezi tím, kdo půjčuje a kdo si vypůjčuje, by měly být splaceny. Jenže většina dlužníků vzniká na základě nekorektních smluv, ba přímo podvodných a zde jsem jednoznačně proto, že takový dluh se splácet nemusí. Jde i o smlouvy s úrokovými sazbami nehorázně nad sazbami národní banky či úroky z vkladů občanů. Bylo by vhodné snad také nějak trestat podvodníky s půjčováním peněz, když už stát nemá sílu a většina politiků, zkorumpovaná kapitálem, chuť přijmout zákon a půjčování peněz zregulovat do civilizované podoby. V tomto ohledu jsme zcela tedy nejen necivilizovaní, ale také nekulturní. Proč takový problém nevznikal vůbec za toho proklínaného socialismu. Proč jsme tehdy nemuseli mít tisíce parazitujících exekutorů a dalších institucí, tyjících z bídy druhých. Zde jsou kořeny pak vzniku tzv. asociálnů, nepřizpůsobivých, také nezaměstnaných a bezdomovců, a na nestoudné jednání kapitálu doplácí občané!
  Jinak ta debata Zeman - Koranteng je hodnocena jen trochu soudnými medii jako deklasování moderátora zcela korektním způsobem. Otázky kladl K. a odpovědi Z. patřily jemu. Až bude klást otázky občan z publika, půjdou odpovědi tázajícímu se občanovi.
  Nevím ale proč tam vůbec musí být moderátor, proč se Zeman s Drahošem nemohou pobavit sami a dokonce na nepřipravené otázky? Ten požadavek na jejich přípravu ze strany Drahoše jej již předem deklasuje. A k čemu publikum? Proto, aby se tam mohli vykřičet hulváti? Přece nejde o rozhovor publikum : kandidát, ale kandidát: kandidát. Myslíte si, že by to bylo fér, kdyby třeba publikum pískalo už v okamžiku, kdyby Drahoš vstoupil do sálu, jako to bylo v hale na hokeji v Třinci?
  Problém současných voleb není Zeman, ale skutečnost, že partaje nedovedly za 30 roků vygenerovat u nás politické osobnosti a musí sahat mezi známé a někdy i jen pochybně "slavné" lidi. To i Gottwald či Zápotocký v politickém světě 1. republiky, za války a po ní něco znamenali - byť to byli prostí vůdci lidu. Také Svoboda měl vojenskopolitickou historii a Husák vzdělání i politiku. Pro toto konstatování faktu mi nemusíte nadávat, nic jsem s KSČ neměl společného, ale nepatřím k těm, co si nalhávají proto, že jim pravda nevoní. A to, že politickou osobností u nás na kandidátce na prezidenta zůstal jediný Zeman, není jeho vinou. Ale také by nemělo být důvodem k nasazení amatérů z okresního přeboru a neskutečnými fauly proti soupeři amatéry nechat vyhrát. To spíše bych zrušil funkci prezidenta, než mít za prezidenta moulovou nulu. Jenže kdo potřebuje prezidenta nulu? Diktatura kapitálu potřebuje loutky - politiky. Jasně to je vidět na kauze pana Babiše. Kdyby byl bůhvíjakým zlodějem a pro kapitál přijatelným politikem, byl by svatořečen. Jenže on je pro mkapitál, ač sám oligarcha, nepřijatelný - už tím, že chce, aby i kapitál platil daně ze zisku, nejen dělný lid, je nepřítelem č. 1 a tak se musí vyrobit jeho zločiny. A protože ti, kdo tyto výmysly pak řeší jsou na opratích kapitálu, jsou věci takové, jaké jsou předstírány - a basta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:05- pane, jednička s hvězdičkou! K dluhům mám jediné. Ač antisemita uznávám sedmiletou lhůtu biblickou k jejich vymazání. I tak se to hyenám vyplácelo. Natož dnes. Být věřící, volám na vzkříšení Ježíše. Jsem ateista ale z převracet jim stoly považuji za správné!

   Vymazat
  2. Nerad čtu dlouhé eseje, ale na přečtení Vašeho článku mne přesvědčil pan Povolný. Taky ode mne máte palec nahoru a i já jednu připomínku. V debatě nemněl MZ čas to rozebírat tak tam dal všeobecnou připomínku.
   lada

   Vymazat
 18. Jenom by mě zajímalo jak se tvářil p.Svěrák, když xde slyšel p. Zemana citovat z Cimrmanů... ,))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...Svěráka mám rád a je mně moc líto že
   ani po téhle přítomnosti demokracie
   nezměnil názor.
   Jakápak to byla okupace v 68 ve srovnání s dneškem...
   Kolikpak si Rusové podmanili bank a podniků?
   Jestlipak jim také patřili zdroje vody a makroekonomika ?
   Rusové zrušili státní hranice ?
   Rusové do země přivedli prokletou fašistickou církev ...atd..atd..
   O jaké okupaci ten starý vůl pořád mele?*

   Vymazat
  2. Nevím o jakého starého vola se jedná, neminíš snad sebe?
   lada

   Vymazat
  3. karpi22. ledna 2018 11:36
   „Jenom by mě zajímalo jak se tvářil p.Svěrák, když xde slyšel p. Zemana citovat z Cimrmanů... ,))“
   Jistě to Svěrákovi právníci pečlivě analyzují. Ale domnívám se, že MZ pouze uvedl některá jména a ne citáty, takže se možná poplatkům za porušení autorských práv vyhne.
   Ale je to zajímavá situace, když si někdo oblíbí nějaké literární dílo, jehož autor ho nenávidí. P.K.

   Vymazat
  4. Tentokrát ne milá Lado,
   to bys zřejmě nepochopila*

   Vymazat
 19. Koranteng včera z počátku byl nachystán ostře proti Zemanovi,ale nakonec změknul a málem mu vyjádřil sympatie. Bravo pane prezidente!

  OdpovědětVymazat
 20. Lžidnes zverejnila predvolebni pruzkum STEM,udajne drahouš vede o 4%,je videt,ze opet uz nevi kudy kam,tak zase falšují,jako vždy.Nebo dělají průzkum v pažských kavarnach.

  OdpovědětVymazat
 21. Za hlavní informaci z diskuse považuji, že prezident Zeman jasně řekl, že nepodepíše Dublin IV.

  OdpovědětVymazat
 22. Vítač a mutlikulturní hovado s falešnejma brejlema,to je celej slvanej připosranej Drahoš.Zemanovi nesahá ani po kotníky.A lidi nejsou blbí,navzdory pražské kavárně.

  OdpovědětVymazat
 23. Pan prezident si nedovede představit, že bychom nebyli v EU a NATO. Tak to já si dovedu představit, že bychom v těch sračkách nebyli. Dokonce si dovedu představit, jak by nás urychleně následovali Maďaři, Poláci, Rakušané, braťa Slováci, možná i Italové a Španělé. Možná bychom se divili jak by všichni z těch spolků rádi utíkali jen kdyby to šlo. Jedno je jisté, existovali jsme i před EU a NATO, určitě bychom existovali i bez nich a záleželo by na tom co si sami uděláme, jak budeme žít. Jen bychom museli nejprve zvednout hlavy, přestat být připosraní a vyhnat do Brusele všechny ty pijavice co už 27 let vysávají náš stát a nikdy nemají dost a které si tu pěstuje cizí moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:00 Norsko, Švýcarsko a Velká Británie si to také dovedou představit. Stejně jako si nečlenství v NATO dovedou představit Irsko, Švédsko, Finsko, Švýcarsko a Rakousko. Nezdá se, že by některá z těch zemí trpěla nečlenstvím v EU nebo v NATO, jak se nám někteří snaží namluvit.

   Vymazat
  2. Zeman i z mého pohledu není bezchybný, ale přesto ho budu volit, neb Drahoš je politická nula, což je ještě horší. Také si dovedu představit vstup ČR mezi neutrální státy Evropy, už proto, že války nemám rád. Nemám rád zbytečně mrtvé na silnicích, natož z válek - asi proto, že jsem to zažil. Dovedu si i představit vystoupení z EU, i když nyní vidím, jakými kličkami a smyčkami se byrokracie v Bruselu opředla, ale třeba v kolektivu dalších bychom to dokázali uveslovat, ne provexlovat. EU byla a je myší past na země RVHP, kolem které stojí kocour Němec a jeho přicmrndávači. Ostatně co nám patří? Ani ta past, ve které se v koutku třeseme, kdy nás kocour zadáví. Tož z toho pohledu skutečně okupace vojsky Varšavské smlouvy byl odklad zadávení ČSR o 20 roků. Škoda, že netrval odklad déle. Kdypak nám pošťák donese do ČR také trochu rozumu?

   Vymazat
 24. NATO ne, EU ne, EURO ne, Izrael ne!!!!!

  OdpovědětVymazat