Reklama

neděle 28. ledna 2018

Ty tvrdé české palice


Josef Staněk
28. 1. 2018
Za Rakouska- Uherska byli Češi synonymem „tvrdých selských palic“, co nedovedou pochopit velikost Habsburského domu. Za okupace chtěli Sudetští Němci dláždit náměstí českými hlavami, které nechtěli pochopit velikost vůdce. V padesátých létech se vedl boj proti tvrdým intelektuálským a buržoazním nacionalistům, kteří nedovedli pochopit velikost sovětského rovnostářského myšlení. Za normalizace zas dobrodiní našeho druhého osvobození od všelijakých revizionistů. Po vzniku „blbé nálady“ do nynějška zas „zaprdění a xenofóbní Čecháčci nedovedou pochopit etické výšiny elit Západu, výhody multikulti a dovoz islámských komunit, normalitu úchylů. Kterážto zaostalost se projevila jak ve volbách parlamentních, tak prezidentských. Navzdory nikdy nevídané mediální masáže nebyli ve svobodných a tajných volbách zvoleni ani „světoví“ politici-demokrati TOP, STAN nebo KDU, ani „velký vědec“ na prezidenta. Ač v okolních státech se to tento mediální tlak podařil? Pokusím se příčinu rozebrat „nevědecky“, myšleno nikoliv v intencích neziskovými organizacemi dotovaných „společensko vědních“ ústavů.

Podstata jevu je v tom, že po staletí mentálního útlaku (od husitství) se v českém národě vytvořilo zevně neviditelné „tvrdé jádro“ samostatně myslících lidí, řídících se intuicí. Tito Češi přišli na to, že zevní evropský svět je řízen nejen silou, ale také balamucením davu skrze polopravdy o podstatě a fungování světa. Svět je řízen tak, aby to vyhovovalo uzoučké vrstvě „nadlidí“, kteří kvůli své neviditelnosti si zaplatí vrstvu ještě dobře žijících politiků, úředníků, umělců i „umělců“ bavičů a vědeckých bádalíků. Ti žijí dobře do té doby, dokud onu vládnoucí vrstvu chválí. A dostávají mnohé honosné tituly z oblasti vědy, sportu, umění, náboženství. V posledním ne za svatost, neboli etické žití, ale za přesvědčivé řečnění a vědecká pojednání o mrtvých svatých. (Ve stylu modlitby úspěšného obchodníka pod křížem: „Děkuji ti Ježíši, že se mi povedl ten obchod s okradením klientů! Najednou slyší hlas: Máš štěstí. Ano, mám štěstí! Nech mě domluvit! Máš štěstí, že mám přibité nohy, jinak bych tě kopl do ksichtu!)

Toto tvrdé jádro je u Čechů mimořádně silné a činí jej podle mého soudu asi 10% populace. (V okolních státech jen 3%) Ovlivňuje dalších 30% příbuzných a známých. Z ostatních 60% je deset procent slabomyslných (ve všech národech), deset procent nic netvořících parazitů a ostatní duchaprázdní konzumenti. O toto tvrdé jádro národa vždy jde. Proč je procentuálně početnější než jinde z pochopitelných důvodů nebudu mluvit. Věděl o něm už geniální zločinec Hitler a proto řekl:“ Poláka a Srba zlomit silou! Čecha nezlomíš, znám je z Vídně. Když je tlak, ohne se a když tlak povolí, švihne zpět!“ Proto poslal jako protektora vyvraždit toto právě jádro rovněž jasnovidného Heydricha, a neudělal protektorem jednoduchého vraha K. H. Franka. A po smrti Heydricha chtěl Hitler ze msty vyvraždit vybranou desetinu Čechů. K jeho „uklidnění“ mu museli „kolaboranti“ i kolaboranti uspořádat ony manifestační přísahy věrnosti na Václavském náměstí a pod.

Nyní je vhodné popsat, jak jsou charakterizovány osoby tohoto národního duchovního jádra. Jednoznačně charakterem. Bez ohledu na velikost vzdělání, často spíše středního. Zato spíše s přirozenou, od přírody kultivovanou selskou inteligencí. Tito lidé se vzájemně rychle poznají a komunikují většinou beze slov nebo zevně neutrálně. Nedají na gesta, padnoucí šaty a kravaty, světoběžné vystupování, snahu být „in“! Můj otec jako znalec lidí mi říkal: „Ty mě nebudeš učit znát lidi, ty jsi neprožil Protektorát! Tam poznat člověka, zejména provokatéra a kolaboranta, rozhodovalo o životě a smrti.“ A později se vždy ukázalo, že měl pravdu. A tito si v Protektorátě, padesátých létech a i nyní pomáhají beze slov. Mládí adepti na duchovní osobnosti se vždy musí učit z průběhu životních a politických procesů. Starého psa novým kouskům nenaučíš, říká se. Proto je nyní v médiích tolik štvaní na voliče „penzisty“ a staré obecně! Prý jsou to nic „o světě“ vědoucí lidi! Za vzor „nového evropského myšlení“ dávají média a TV 21leté „poslance“ TOP a Pirátů! Nové myšlení už jsme tu měli několikrát. Mládež Kuratoria, nová Gotwaldova, Husákova. A kam to tyto myšlenkové proudy dovedly se zlepšováním společenského pořádku.

Výsledky voleb mě udělaly radost. Duchovní jádro národa prakticky bez vzájemné komunikace zvolilo prezidentem člověka, se schopností myslet, s národním smýšlením, ač s malou schopností chodit. Namísto člověka svižných nohou, krásného saka, mnoha titulů „renomovaných ústavů“, prázdného frázovitého myšlení, křivého obličeje a uhýbavého pohledu! Propagovaného ovšem všemi „elitami“ a médii. Posledních 14 dní jsem bál i splachovat záchod, aby z něj neslyšel agitaci pro Drahoše! A ta hrůza těch „plačkářů“ volících Drahoše. Připomínali mi Hitlerjugend s odznáčky a bylo mi mdlo od žaludku. Nyní ale věřím, že jako národ obstojíme i ve složitých událostech nastávající evropské a světové krize.

14 komentářů :

 1. Dnes jsem se díval na pořad Václava Moravce. V druhé části obsazení hostů napovídalo, jak se debata bude ubírat. Spílalo se, burcovalo se, hovořilo se o zlomovém bodu, kdy český koráb na ještě evropském moři se nyní zastavil a snaží se namířit směrem k břehům Rusku, což by mělo demoGRATY v Česku vzburcovat. Akademické úlevy. Až nastal ke konci závěru zlom a jasný rozkol v poměru 2 : 1. Diskutující profesor Klíma totiž řekl, že pokud by nebylo Angely M. a jejího vítání imigrantů a naopak jasného tvrdého postoje maďarského lídra, tak by ti imigranti byli i u nás. A ejhle, začalo to vařit jak v hlavě toho diskutujícího německého novináře s českými kořeny, tak i profesora Přibáně, který přednáší v zahraničí, ale z nepochopitelných důvodů je pořád zván do ČT k udílení profesorských rad. Profesor Klíma má určitě pravdu v tom, že to bylo právě Německo, které zažehlo problém imigrace, od nějž se začaly dít věci, a to až po posílení třeba politické strany Tomia či hnutí ANO. Lidé se začali důvodně obávat. Profesor Klíma také správně uvedl, že Češi nejsou žádní rasisté, protože u nás pracuje mnoho Ukrajinců, Vietnamců atd. Ale že máme obavy z radikálního islámu, z muslimů, protože jde o svět zcela jiných hodnot. A začaly se dít věci. Ten německý novinář málem dostal infarkt a profesor Přibáň si mále ukroutil hlavu na znamení nesouhlasu s profesorem Klímou. To je ovšem ta podstata věci. Dokud podobně smýšlející lidé (a mohou mít třebas nespočet ak. titulů) nepochopí, co bylo příčinou mobilizace voličů a jejich přemýšlení, pak vlastně zůstávají v zajetí svých virtuálních představ či Bruselské vize nereálného života, které se ovšem odlišují od reality života.
  Závěr dnešní debaty u Moravce byl tedy pro mne příjemným překvapením. Profesor Klíma vmetl svým dosud souznícím souputníkům (aniž by asi sledoval vyvolání takového zlomu) popsání příčiny a důsledku problému imigrace - muslimů atd. Dalo by se to zkrátit takto: problém nastal v Německu. Ale to samé dlouho říkal i prezident Zeman, naposledy ve formě, že když si někdo pozve hosta na oběd, tak nemůže nutit souseda, aby si ho převzal na večeři, vlastně aby u něj už zůstal. Sečteno a podtrženo: ani nyní tedy vlajka sluníčka se zrníčkem kávy plápolat nebude. Prezidentem je M. Zeman.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všemožní pražští PARAZITÉ, přisátí na penězích DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ, tito samozvaní ''ELITÁŘI'', to nerozdýchají a začnou s ROZVRACENÍM ČESKÉ REPUBLIKY, v podobě nebezpečných, směšných KLAUNŮ.

   Klid bude na týden, kdy začnou VYŽÍRAT Karlovy Vary!

   A od státních socio-kapitalistických SPORTOVCŮ, až si půjdou pro státní ŽOLD a VÝSLUHY na MOČR a MVČR. I když jejich hlavní příjem je SPONZORING a příjem z REKLAM.

   Ten první ŽOLD a VÝSLUHY se uplatňují v SEVERNÍ KOREJI!

   '
   'Za to se nestydí'', např. Hradílek, Špotáková, Koukalová nic jim neříká, že jejich VRCHNÍM VELITELEM je ZNOVA prezident Miloš ZEMAN..., kterého dehonestují. Neznají služební ZÁKONY jako ZAMĚSTNANCI ozbrojených složek.

   NETÝKÁ SE SPORTOVCŮ NENAPOJENÝCH NA STÁTNÍ ROZPOČET! Ti jsou na rozdíl od těchto, většinově sympatičtí! Obvzláště naši HOKEJISTÉ.

   To vše se musí PŘETNOUT, jako na OSKARECH na ty jim také nepřispívá VLÁDA D. TRUMPA či OBAMY atd.!!! A oni chtějí mít PRAVIDLA jako v té jejich MODLE, tudíž vše platit ze SVÉHO klíšťata!

   NECHTĚJÍ-LI NAPODOBOVAT SEVERNÍ KOREU V SOCIALISTICKÉM FINANCOVÁNÍ A NAOPAK KAPITALISTICKÉM STYLU SVÉHO BYTÍ!

   Smazat
  2. Profesora Klímu už si jistě nikdy českábruselská tv nepozve. Skončili tak i jiní, inteligentní lidé, říkající otevřeně skutečnou pravdu, a ne pravdolásku z dílny království pravdy a lásky korunovaného.

   Smazat
  3. Plánovaná invaze muslimů s cílem vytvořit Evropský kalifát byla započata zločinným napadením Jugoslávie a uloupením Kosova.

   Smazat
 2. Ano, je těžké zůstat soudným, zvlášť pro mladé, kteří nemají s čím srovnávat. Ne že bych chtěl zpochybňovat "duchovní jádro národa", ale Drahošova kampaň selhala z prostých důvodů: měl bodovat důstojností, slušností, nadhledem, důrazem na prioritní obecné zájmy s alespoň nádechem vlastenectví, ale v kampani ztratil důstojnost i slušnost, projevil ideovou prázdnotu, názorovou beztvarost a z vlastenectví ho nelze podezírat už vůbec. A jeho podporovatelé typu Kalousek, Halík, Herman, pražská havlérka a mediální štváči museli odradit spoustu váhajících.

  OdpovědětSmazat
 3. Málo lidí si všimlo, že nešlo o osoby, ani o pravici a levici. Boj se odehrává mezi globalisty a národovci. V globálním systému bude konkurence o největšího Bakalu a pak budou důtky na denním pořádku.

  OdpovědětSmazat
 4. Poznám chlapy z Těšínského Slezska, jsou to lidé přímí, s osobitým humorem, kterým si ulehčují těžkou práci, kterou vykonávají zpravidla ať již ve "werku" anebo v pár dolech co ještě dožívají. Ale ta šedivá myš, pomalá a bez invence, kterou adorovala pražská kavárna jako slušného člověka, se nakonec odkopala už jen tím, že v ČT dostal minutu na závěr a celou tu minutu útočila na prezidenta. Přitom měl dostatek prostoru se vyjádřit.Tak se neloučí slušný člověk.
  Když už jsem u tohoto člověka, tak by mne zajímalo kolik vzešlo z ČAV patentů? Nedávno jsem četl že z Česka za kalendářní rok jich vzejde okolo pěti set. Pro ilustraci v uvedeném článku jsem četl, že poloviční Dánsko (v počtu obyvatel) má
  jich každý rok okolo deseti tisíc. Ne, není to překlep: je to okolo 10 000 jak tvrdí autor onoho článku. Co by nám k tomu mohl říci pan Drahoš? Jak nám vysvětlí onu disproporci? Teď bude mít dost času k přemýšlení o své minulosti současnosti i budoucnosti. Takže pane Drahoši, je to na Vás.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Morave, Dánů je téměř 6 milionů, nás je 10 milionů. Patentování není zadarmo. Začátečníci si musejí patent napsat odborníkem. Já jsem se to za bolševika naučil sám. Přesto se musí platit poplatky a na ně nejsou peníze. Jsme kompletně vykradení a na patentování téměř nezbývá. Za bolševika jsem podával tak jeden patent ročně. Demokracii jsem začal s 15 letou přestávkou. Nebylo patentovat pro koho. V poslední době jsem jich podal šest českých. Okolí se na to dívá jako zbytečné utrácení peněz. Patenty nikdo nekoupí. Také proč? Jsme v těžké inovační krizi, kterou způsobila restaurace kapitalismu. Patent se podává pro čest pracoviště a za čárku pro případnou žádost o grant. Jistě jste volil Miloše. Musíte ho vzít pod krkem a zeptat se, co jsi Miloši s naší zemi udělal?

   Smazat
 5. Ano přesně vystižen český národ a důvod proč jsme přežili uprostřed Evropy. Nepřítele porazíme těmi zbraněmi, které si na nás vyrobil a zaplatil (například volby).

  Vzájemné pomáhání beze slov* (bez ideologií), ale s vědomím, že děláme správnou věc dle vlastního úsudku. (selský rozum) - to je naše šance vymanění se z nadvlády "elit", tak si říkají, ale podle výsledků by jim slušelo označení "jelita".

  * Míněno nebýt pod vlivem jakékoliv ideologie nabízející ta jediná správná řešení (typu se SSSR na věčné časy, což se změnilo na s USA věčné časy a nikdy jinak)

  OdpovědětSmazat
 6. ..v dnešní poměrně srovnatelné době
  čím dál více obdivuji mistra Jaroslava Haška.
  Nejen že charakterově postavy ze Švejka
  pasují jako ulité dnešním politikům a hodnostářům
  ale v tak těžké době jaku tehdy prožívali
  si ty tvrdé palice zachovali nesmrtelný humor*

  OdpovědětSmazat
 7. Josef Staněk...není to ten Dr. který vykládá různé příhody,které se mu staly když byl mimo tělo? Jinak musím říct,velmi velmi dobrý článek a má tu pravou českou jiskru...pravda se má vždy předávat z generace na generaci aby lidé národa českého rozeznali v lidech čistotu od špíny. Vladimír

  OdpovědětSmazat
 8. Naštěstí ještě národ funguje a podvratná propaganda nefunguje.

  OdpovědětSmazat
 9. Pražáci jsou největší kurvy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.