Reklama

neděle 28. ledna 2018

Uf, to byla rána!

Jaromír Bradávka
28.1. 2018   Rukojmí
Také jste to slyšeli? Milionům lidí v celé zemi spadl obrovský kámen ze srdce. Naše přání se splnilo – Miloš Zeman byl znovu zvolen prezidentem České republiky. Bude tedy pokračovat ve svém úsilí posilovat mezinárodní postavení České republiky a hájit naše národní zájmy.
Bude dále pokračovat v diskuzích s občany a pomáhat řešit jejich problémy. Bude prostě dalších pět let NAŠÍM PREZIDENTEM!

Přejme mu tedy mnoho zdraví a dobré nálady, aby dokončil, co začal, a za pět let předal republiku svému pokračovateli ve stavu, který bude dobrým základem pro její další všestranný rozvoj.

Pane prezidente, blahopřejeme a děkujeme.

50 komentářů :

 1. Připojuji se ke gratulaci.A nyní k té katastrofě. Dovedete si představit, že ušáci, sorošovci, zmanipulovaná media právě jeho penězi,zloději a pokřivenci budou nyní opět muset čekat pět roků?To bude zase různých křiváren podrazů a všeho možného sfinstva od žumpy. Aby byl čas na rozumné tvoření.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mainstream jede dál ve vyšlapaných kolejích TV SEZNAM- Humusová jednička-(ČT 24-B)horší než bulvár. Tam je těch správných svazáků ,daleko víc než jsme čekali. Čeká nás další pětiletka se stejnou masáží lhaním stejnými arogantními provařenými tvářemi? Co s tím uděláme? Komu vlastně patří ČT a kdo platí tento rodinný moloch .Proč ten nejlepší světový ředitel veřejnoprávního média Dvořák si neudělá na svém hnojišti pořádek? A nezveřejní veřejně financování a sponzorink naší ČT.)(co na to Ti Sorosovi tlachálci Piráti,nebo jsou také napojeni na ten tok neuvěřitelných finančních zdrojů z krvavé daně poplatníků)
   Domnívá se snad,že kdyby byli odejiti (z naší ČT) někteří moderátoři , neumělci režiséři přisáti na námi placené televizní poplatky(odpustky)a s nimi další,kteří rozdělují naši společnost.,že by tím způsobil revoluci ),že by na to doplatily jejich rodiny přisáté na (připomínám)naši ČT. V první řadě by musel propustit sám sebe. Kdo lituje toho i když není lempl a přijde o práci? Nikdo!Co jeho rodina děti,hypotéka. Jádrem pudla je že není vyvážená zpravodajská TV na pozemním vysílání, pro ty starší,kteří jsou zvyklí zprávy sledovat a na internet se z různých důvodů nedostanou a díky nevyvážené jednostranné masáži našich veřejnoprávních médií snadno uvěří a podlehnou všem těm neuvěřitelným blábolům. Kdyby byla jiná TV stanice a vyvážené zpravodajství,vyhrál by pan prezident Miloš Zeman už v 1 kole s velkým náskokem. Znovu tak co s tím uděláme? Odpojím ty spojovače?

   Vymazat
  2. Není možné, aby ČT byla zakódovaná a mohl by ji sledovat jen ten, kdo by platil? To by bylo demokratické.

   Vymazat
  3. Velice se pane mýlíte. Už dávno mají připravené scénáře. Nyní budou Drahoše vítat umělci na svých vystoupeních coby VIP osobu a mezi řečí zmíní, jaký by to byl PRESIDENT. Tím budou samozřejmě v publiku a především mezi plzeňskými studenty všech oborů zasévat svoje fašistické sémě.
   Mimochodem, udivuje mě, že jsem ještě nečetl žádnou zmínku o tom, že se slušný pan profesor přiznal ke svému fašismu. Neboť co je to jiného než fašismus, pokud profesor vytknul Hlavě státu náklonnost ke spodním 10 milionům!
   Preference nějaké skupiny obyvatel a odsudek k jiným skupinám fašismem podle mě je.

   Vymazat
  4. 11:13 čtyři tv jsou vám málo vy by jste ještě jinou tv,která by "vyváženě"držela nad vodou toho mladíka plného energie,který opět do současnosti přenáší hromadu špíny,destrukce a hnoje jak za socialismu,kterou by jen trochu čestný člověk morálně neunesl a jeho svědomí by pod tíhou zločinů a na 100% velezrady hroutilo?Asi starší člověk,že?Jinak ve všech normálních zemich je veřejnoprávni tv považována za klíčové kulturní vlastnictví a základní nástroj fungování demokracie.Jestliže by došlo k odstraněni veřejnoprávní tv,pak vše možné a lidi opět budou jako loutky.

   Vymazat
  5. PANE PISATELI BRADÁVKO,

   nikde nevidime vaše vyznáni,že by jste se i vy přidal k občanům voličům a propagoval jejich stavbu NÁRODNIHO PROGRAMU!

   Jen blahopřání panu presidentovi stačit NESTAČI nebude,ale musi konečně nastoupit vůle a solidarita občanů voličů vybudovat sily,které tento NÁRODNÍ PROGRAM BUDOU CHTIT USKUTEČNIT!

   Napište tady proč nechcete spolu s námi tyto sily budovat a vybudovat,nikde tu od vás o tom články nejsou!

   Vymazat
  6. Anonyme 15:54 alias Štefane Forgáči, vyznávám úplně jiné hodnoty než Vaše fanatické nábožensko-anarchistické desatera. J. Bradávka.

   Vymazat
 2. Jímá mě hrůza nad tím, jakou prázdnou nádobu s nálepkou neslušného a prázdného akademika (někdo ji nazval kontejnerem na hlasy voličů) nám tentokrát dotlačila k volbám pražská kavárna a kolik voličů jí to sežralo i s chlupama. Proboha, to neměli kvalitnějšího kandidáta? Zřejmě potřebovali na Hrad dostat dobře tvárnou hmotu, aby se jim lépe šafářovalo za jeho zády? Jak vidno, tak dosti velká část voličů podlehla propagandě (Hůlka to řekl na plnou hubu), kterou má pražská kavárna pevně ve svých rukách. Toto je pro mě nejhorší závěr letošních prezidentských voleb. Toto varování nepřímo vystřelil i Zeman při svém vystoupení, kdy na dotaz redaktorky z Bakalova mediálního impéria ironicky odpověděl, že si za ekonomického poradce vezme pana Bakalu, aby mu poradil, jak nejlépe tunelovat Česko. Je jasné, že se toho asi časem můžeme dostat, protože právě mladí voliči pod vlivem masmédií jsou zcela určitě. Troška to vše označil jasně, že se Zemanem se jedná o další pětiletý odklad. Prezidentu Zemanovi přeju ke zvolení a Česku přeju celých pět let se Zemanem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyto prezidentské volby byly především volbou proti Zemanovi.. I proto bylo tolik kandidátů. Bylo celkem jedno kdo zvítězí, hlavně když nezvítězí prezident Zeman. Ale když už se mluví o rozděleně společnosti, což je evidentní, tak jsou zde dva rozdíly. První spočívá v tom, že pokud by prezident Zeman nezvítězil, pak by jeho voliči tento fakt demokraticky přijali. Na druhou stranu vítězství prezidenta Zemana stoupenci jeho protikandidáta jsou schopní vyvolávat nejrůznější nepokoje a neustále pobuřovat veřejnost a využívat k tomu netaktnost, faleš a nenávist. Právě ti druzí " demokraté " budou společnost rozdělovat ještě více.

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas s komentáři 9:26 a 10:19 !!

   Vymazat
  3. Přesně tak a proto jsem to už včera psal v diskuzi pod jiným článkem:
   Je pěkné,jak ty novinářské lamy gratulují Drahošovi,že získal 48% hlasů a že to je jeho skvělý výsledek. Tak hošani pisálští- já vám otevřu oči. Toto byla volba proti Zemanovi a kdyby na místě Drahoše byl Pepek Vyskoč,tak dostal také 48% hlasů.To si uvědomte. Drahoš říká,že půjde dál a bude možná kandidovat do senátu. A tam teprve uvidí,jakou má podporu voličů. Tam totiž nepůjde proti Zemanovi a to bude ten problém. Pochopili????

   Další chytré hlavy pak po volbách přišly také s tím,že přímá volba prezidenta lidem je špatně a proto to takhle dopadlo.
   Ti chytráci jsou snad zhulení,protože kdyby prezidenta volil parlament jako kdysi,tak by pan Zeman zvítězil naprosto drtivě!!!
   Tak se chytráčči proberte.

   Vymazat
  4. Na Seznamu tv pred chvili mluvil Drahos ,jej a jen plivani na Zemana.Je to ubozak opravdu k politovani .Lihne se z nej Kalousek.Trapny šašek

   Vymazat
  5. Tak panu profesorovi, při jeho vzdělání, vysvětlete, co je jasné i mému 10ti letému vnukovi, že to nebyly jeho hlasy ve volbách, ale hlasy proti Miloši Zemanovi. Kdyby tam byl místo pana profesora Ferda mravenec, byl by výsledek stejný. To jeho sebevědomí po tom debaklu je neuvěřitelné.

   Vymazat
 3. Drahoš není poražený, skončil na druhém místě z devíti a to je přeci krásné umístění, skončit na bedně. Co by za takové místo dali naši olympionici v Koreji. Že pane Hašku? P.S. Nějak se to okecat musí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo tak, a prezident Zeman skončil předposlední- jasně :D :D hleďme s nadějí ke dnům budoucím.
   Pěknou neděli všem, pojďme si provětrat od politiky hlavu

   Vymazat
 4. Je dobré si všimnout, jak ihned po volbě prezidenta pokračuje štvavá kampaň zvaná AntiZeman. V české televizi přestože je neděle, den klidu, už zase cancají tzv. politologové o tom jak je společnost rozdělená a Zeman ji nespojuje. Kolik peněz, kolik úsilí denodenně vynaloží všichni ti slouhové NA TO, aby občany co nejvíce rozeštvávali a stát destabilizovali, využívajíc veškeré propagandy goeblsovského střihu. A tak se jim daří značnou část především mladých, prostoduchých lidí doslova zblbnout. Ti chudáci ovšem netuší co je v takto připravované budoucnosti čeká. Je mi jich líto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Společnost je rozdělena na ty chytré, vzdělané a inteligentní, co volili Drahoše a na pleps, lůzu, burany a svině všech barev(nezapomenutelný Hřebejk, nikdy nezapomenu!) co volili Zemana. Tak to ale rozděluje kavárna, nikoli Zeman! Lepší být rozděleni se Zemanem, než bratrsky a nerozborně spojeni s Drahošem! On si opravdu někdo myslí, že génius Drahoš by naší společnost spojil? No, já osobně bych na jeho straně nikdy nestál. M.R.

   Vymazat
  2. 9:41. Oni by si představovali to spojování národa prezidentem Zemanem tak, že by byl také takový zaprodanec jako oni. A s českým národem konec.

   Vymazat
  3. K tomu tzv. rozdělení společnosti panem prezidentem Zemanem:
   Teď jistě spousta politologů a sociologů (které jak na běžícím páse chrlí maše vysoké školství a bez nichž už by naše společnost dávno zanikla) bude dělat komplexní rozbory jak se volilo ve velkých městech a na venkově...jak lidé se základním vzděláním, jak středoškoláci a vysokoškoláci, vegetariáni a masožravci, ti kteří chodí do kavárny a do hospody, na muzikály a na fotbal, homosexuálové a heterosexuálové, sportovci a peciválové, ti kteří pijí kafe a čaj...atd...atd...
   Není náhodou tohle ten pravý důvod rozdělení společnosti? Proč rozdělovat? Nejsme jenom občané?
   Teď se může stát, že vysokoškolák z malého města, táta od rodiny si to přečte a zděsí se:
   "...ježišmarjá co sem to udělal...koho sem to volil...co já vlastně sem? ... sem já dělník? ...ni! ... sem já rolník? ... ni!...já budu asi ten pracující inteligent panekomarjá...“
   A vezme si provaz a zamíří k rybníku!

   Vymazat
  4. Jsme občané. Ale jedni tvoří druzí parazitují. T

   Vymazat
  5. Národ v jeden šik může spojit jedině totalitní režim, diktatura, jedno zda proletariátu nebo vojenská. Nespokojení, kteří se nechtějí spojit většinou musí zemi opustit, nebo počítat s perzekucí. Příklady současných totalit: Kuba, Chile, Nikaragua.

   Vymazat
 5. Také se připojuji ke gratulaci. Je směšné jak stále melou o rozdělování lidí. Lidé jsou a budou vždy rozděleni a bylo tomu tak i za komoušů. Jde o to aby ty rozdíly nebyly tak obrovské a aby tady byly zákony které budou omezovat parazitizmus a podporovat solidaritu /ne Polskou/. Čím by Drahoš lidi spojoval nám neřekly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za socialismu lidi spolu více drželi a pomáhali si.

   Vymazat
 6. Pokud je druhý ze dvou, tak je poražený. Když hraje Sparta se Slavii a zápas neskončí remízou, tak je vždy jeden z nich poražený. Jen Drahoš, jaksi nechápe (jako vědec by měl), že výhra je výhra a prohra je prohra. I kdyby to bylo jen o 0,1%. To je úplně jedno, jestli prohrál o 5 hlasů nebo 150.000 hlasů voličů. Toto je přesně ta pokřivená rétorika pražské kavárny. Nakonec zítra se někde dočteme, že Drahoš sice vyhrál volby, ale v konečném důsledku je druhý.

  OdpovědětVymazat
 7. Vážení , v jednom jihočeském městě Táboře v 1 kole vyhrál Zeman o hodně hlasů a v druhém kole nějak divně prohrál ! I v Jistebnici , i Budějovice! Tady na jihu vládnou mafiáni a i takový, co se paktujou s Rittigem ! Musím napsat, že tam kde vyhrál Drahos, tak tam se nejvic kradlo a KRADE !
  Když Vám bývalý hejtman řekne, že nemůže otevřít a zprujezdnit silnici II. třídy, protože by ho nezvolili, tak to je na kriminál !! Je to špína a že ho sesadili je jen a jen dobře!
  Teď se tady v Táboře konal sjezd odpadliku v cele se Zimolou a zase se chteji vrátit zloději a zaprodanci ! To nemá konce .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Manipulace s lístky je klidně možná,ruku do ohně bych za čistotu sčítání hlasů nedal.Už v minulosti se to ukázalo.
   Je velký problém nainstalovat do všech volebních místností kamery a zapnout je vždy po ukončení voleb ještě před otevřením uren,aby tam bylo v případě potřeby zaznamenáno,jak se sčítají hlasy? Také by se měly zapnout na noc po ukončení prvního dne voleb.

   Vymazat
  2. Manipulace s lístky na okrscích možná není! V komisích sedí lidé různých názorů, politického smýšlení, zástupci stran. Ti by se na podvodu museli shodnout a to opravdu možné není. Možná v té nejmenší vísce by se sousedi mohli shodnout. Ale to by volbu jako takovou neovlivnilo. Ale i tam jsou lidi různé...

   Vymazat
  3. Jakých stran? Oni měli Zeman Drahouš nějaké strany?
   U nás sedělo v komisi pět jupíků, nejstarší tak něco přes 20 ("pan" předseda - na první pohled na pěst) + dvě slepičky od pohledu tak 15 let + chlapec podobných kvalit -> takže manipulaci jsem ochoten věřit. Tihle prostoduší troubové by to mohli považovat za cool odvaz jak to zloduchovi natřít.
   K tématu mládežnické úderky by to chtělo nějaké rozsáhlejší pojednání, faktem je, že se hajzlům manipulace s touto hmotou náramně daří. Ostatně Adolf, Josif a jejich nohsledi patřičné metody vypracovali s celkem zajímavými výsledky.
   Čili dnes třicátá, padesátá léta hadr.
   Déja vu.

   Vymazat
 8. Souhlas s článkem snad se do 5 let eu rozpadne nebo Polsko a Maďarsko nedonutí islamizovat svoje země.

  OdpovědětVymazat
 9. PROTOŽE BLBOST JE NEKONEČNÁ, TAK I TĚSNÉ VÍTĚZSTVÍ NAD NÍ ZNAMENÁ MNOHO. BLAHOPŘEJI, PANE PREZIDENTE.

  OdpovědětVymazat
 10. Na druhou stranu, pokud by Mr želé vyhrál, mohli jsme mít na Hradě první prezidentku a nejotitulovanéjší první "dámu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohli jsme tam taky mít Horáčka , maskota Feriho a možná i Kalouska . A o to vlastně šlo . Teď budou muset 5 let počkat pokud Zeman vydrží .Ale potom už jim to určitě vyjde . To neskutečné množství těch co Drahoše volilo o něčem vypovídá .

   Vymazat
  2. Re (10:46):
   Ano, ve skutečnosti by se na Hradě ocitli naši kalousci, o což kráčelo.
   Feri je jen další maskot, který má jen víc vlasů jak želé.

   Vymazat
  3. Omlouvám se tímto již mrtvé Martě Gottwaldové, ale Eva Drahošová mne ji postavou a oblečením velmi připomíná.

   Vymazat
 11. Velká gratulace našemu prezidentovi Miloši Zemanovi , také posílám kyticku s přáním - hodně, hodně zdraví ....
  Hany

  OdpovědětVymazat
 12. Zeman opět vyhrál, vyhrál lepší. Co nyní plácá A.Tomsky na Primě v Partii, to je bída a hnus. Je to "plyvník" a tomu se říká "svoboda a demokracie".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ted buci cela galerka.Je to prijemny zvuk.Jen se vztekejte smejdi !!!Hahaha

   Vymazat
 13. Proč je celá Pražská kaváreňská havlérka samý žid?
  Protože proti sobě bojují židovské gangy o moc a vliv.
  Albright-Soros Klan válčí s Ruským klanem. A Pražská havlérka patří k Albright-Soros židovskému zločineckému gangu. Protokoly sionských mudrců jim nedávají spát!
  Se sionistickým židovstvím svět nemá šanci na rozkvět a na mír!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:11
   Asi na tom bude něco pravdy. Vždyť i katolická církem je zářným příkladem, že chudí faraři pomáhají a bohatí škodí. Proti chamtivosti církve bojoval i náš Mistr Jan HUs.

   Vymazat
 14. Hele lidi, já bych byl v "v klidové střehu". Volby vyhrál Miloš Zeman a je to vůle více jak dvou třeti voličů - těch, co ho volili a těch, co se k volbám nedostavili, bratru 5.5 mio voličů. Z voličů Drahoše to tam spousta hodila jen proto, že si to přálo okolí, normální diskuse nemohla v jejich okolí proběhnout, takže nemohlo u nich dojít ke tříbení názorů. Z těch, co Drahoše volilo z přesvědčení (hlubokého, zištného,protinárodního, placeného), je jen hrstka. Někteří z té hrstky jsou již staří a chtěli ještě alespoň to Mildovi naposlaedy natřít, ti mladší z ní a mladí jsou většinově jen hloupí, dobře placení, smysluplné práce neschopní a vesměs potomci kolaborantů, lehkoživek .... . Oproti tomu voliči Mildy k urnám šli z přesvědčení, jsou to lidé političtí. Staší chvíli do práglu neposlat mlíko, mouku, cukr, maso a voni se přidaj. Přidali se vždycky k těm, kteří jim dali nažrat a pak i jeho píseň zpívali. Falešně, zištně, připraveni kdykoli změnit strany, a pěli jako pěnice. I v Praze jsou však slušní lidé, kteří mají zájem o vlast, poctivě pracují - je to takový výsadek slušných lidí v Praze. Není jich zanedbatelný počet. Teď jen vymést chlév, poklidit a věnovat se činnosti ku prospěchu rodin, národa a vlasti. Pravda i v těchto volbách zvítězila.

  OdpovědětVymazat
 15. Prázdný křivák dnes pokračuje v okopávání kotníků Zemana. Na nic jiného se totiž nezmůže. Je to ubožák a tohoto ubožáka chtěla pražská kavárenská mafie protlačit na Hrad ? Směšné !

  OdpovědětVymazat
 16. Dovolím si použít výstižného názoru z Novinek:

  Eva Chládková, Rudoltice
  Ne, 28. ledna 2018, 12:56:29 | Souhlasím | Nesouhlasím | +6 / -1
  Takový volební výsledek, jaký dosáhl pan prezident Zeman, kde rozdílem 152000 hlasů porazil přisluhovače bývalého režimu, je obrovská výhra. V době neskutečně sprosté 5leté kampaně, do které se neštítila zapojit téměř celá mediální žumpa včele s ČT a jejím úlisným,bezcharakterním Moravcem, podporovaná kavárenskou špínou a tučnými konty Sorose a na něho napojenými organizacemi, včetně českých, je to úspěch všech, kteří neztratili racionální myšlení, skutečný vztah Čechů ke své zemi. Důvěrou v pana prezidenta jsme dokázali světu, že 10 milionů obyvatel této země není lehce zmanipulovatelné stádo, jak nás prezentovala a prezentuje dál "kavárenská lůza."

  Pokud jste včera zaznamenali informaci, tak německá města ŽÁDAJÍ SVOJI VLÁDU, ABY ZASTAVILA PŘÍLIV MIGRANTŮ, PROTOŽE SITUACI NEZVLÁDAJÍ!! Podporován SOROSOVOU bandou měl Drahoš v úmyslu do takové hrůzy nás zatáhnout.Co by musel splnit, za investice do něho vražené, národu zatajil. Křivý pohled, od křivého člověka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co paní napsala je naprosta pravda a paní mi " vykradla myšlenky " , myslím si to samé a podepisují .....

   Vymazat
 17. Bohužel Zemanovým vítězstvím válka nekončí. Jak napsal docent Konvička, teprve teď se sračkomety rozjedou naplno. Žadná lež nebude dost veliká a novinářské hyeny využijí proti Zemanovy úplně všechno.

  OdpovědětVymazat
 18. Bimbo to dal!!!!!!!!!!!!!!!!
  Velké blahopřání velkému muži!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ať žije Zeman!
  Jeden za všechny, všichni za jednoho!
  Podporujme svého šerifa!

  OdpovědětVymazat
 19. A mě by zajímalo, kde byl letos režisér Hřebejk? To jako už Zemana volil i on? Možná ano. A co známý jurodivý padesátiletý mladík David Černý, sochař, který vysochal ty dva maníky močící do republiky a fialový vztyčený prostředníček namířený na Hrad. Kde je ten? Že by si nechtěl pohněvat svého donátora Babiše, který koupil od něho klikající dubledecker a tudíž mu zacpal hubu prachama? I ty Brute? To už tam teda zbyla hrstka spíše hodná lítosti než schopná burcovat svoje fanoušky.

  OdpovědětVymazat
 20. nuž - zasa sme pred vami - Kiska je aký je, ale je prezident, keď neovracia lietadlo, alebo nekúpi podvodom nejakú roličku, každý naň kašle - bo je prezident, tak nech je,a neznížime sa k tomu, aby sme boli hračkami v rukách Schwarcových nohsledov - Schwarz - hovorí si aj Soros - nedávno zomrela teka ktorá si ho pamätala a netajila sa tým, že mu pomohla k úteku, a nehovorila o akomsi Sorosovi - Schwarz - ta tak

  OdpovědětVymazat
 21. Včera nás odstřihnul švára z Prahy . Za to že my a naše dvě vysokoškolské dcery jsme
  volili Miloše Zemana . Vychovali jsme je slušně a k vlastenectví . Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17.16

   Klobouk dolů a fandím :-):-)

   Mám v Praze blízké příbuzné a super , volili našeho Zemana presidentem ....

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.