Reklama

pátek 19. ledna 2018

V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

Lubomír Mann
19.1. 2018 
Nejdřív jsou tady ty brýle. Kdosi, nejspíše z řad optiků, si v době vrcholícího boje o prezidenství všiml, že Drahošovy brýle nemají v obroučkách vsazené sklo dioptrické, ale je do nich vloženo optické sklo bez dioptrií, jakým jsou vybaveny třeba potápěčské masky.

Samozřejmě každý, kdo si tuhle informaci vyslechl, si okamžitě domyslel, proč se asi tedy Drahoš brýlemi okrašluje. Popadl kdesi brýle, možná manželčiny, nebo i své z dřívějších let, kdy byl krátkozraký, postavil se před zrcadlo a teď na sebe dělal obličeje: chvilku s brýlemi a chvilku bez nich, a okamžitě mu bylo vše jasné: s brýlemi je to za milion a bez brýlí za psí štěk. Obrýlený vypadám jako myslitel a mudrc, a bez nich jako Vašek z Prodanky.

Takže rozhodnuto, bez brýlí se už na veřejnosti neukáži. Ale skla do obrouček, které si už zítra koupím, budou bez dioptrií, protože já přece vidím jako rys.

Jak se rozhodl i provedl. Koupil v oční optice krásné tmavé brýle s velkými obroučkami a obrátil se na optika s žádostí, aby mu brýle vysklil. Ale pozor, pane optiku – sklo bez dioptrií, protože já vidím jako poštolka.

Optik poněkud udiveně vzhlédl, protože takovéto zakázky často neměl. Ale jsa profesionál neřekl nic, přikývl, a jen si cosi pomyslel.

A to, co si pomyslel, si teď, kdy už se ví, jaký popud to šoupnul falešné brýle na páně Drahošovu hlavu, myslí všichni. A pochopitelně zvažují, v čem dalším ještě by jej tento pán, kdyby se stal prezidentem, byl ochoten balamutit.

Zdá se, že do této komůrky Drahošova nitra zatoužila nahlédnout i redakce Seznamu, a tak s ním už 30. března 2017, těsně poté, co Drahoš oznámil svou prezidentskou choutku, vedla tento rozhovor:

Drahoš: Beru léky na vysoký krevní tlak, což ve svém věku nepovažuji za nic mimořádného, cítím se zdráv a i oči mám jako rys.

Redakce Seznamu:….ale nosíte brýle.

Ty bych mohl sundat, ty mají nulovou dioptrii. Byl jsem silně krátkozraký, ale dnes mám obyčejné čočky, vidím bez brýlí. Vlastně je nosím proto, že lidi jsou na mě v brýlích zvyklí a bez brýlí mě nepoznávají. Proto je nosím.

Tehdy, v březnu loňského roku, kdy bylo uvedené interview na Seznamu zveřejněno, mu nikdo nevěnoval větší pozornost (a to ani Drahošovým falešným brýlím), protože Drahoš byl jen jedním zhruba z desítky kandidátů prezidenství, nic víc. Ale dnes, kdy má reálnou šanci se prezidentem stát, stojí za to se u tehdejšího jeho vyjádření pozastavit. A všimnout si této obzvláštní kličky: Brýle tedy nenosí pro dojem na lidi, což je motiv, který se dá lidsky pochopit, i když se pro jeho prosazení využila falešná pomůcka, ale pro cosi úplně jiného: Totiž proto, aby ho ti lidé vůbec poznávali.

Nechávám na úsudku čtenářů, aby zvážili váhu obou argumentů a dle svého rozumu rozhodli, který je asi ten pravý. A nebudu asi daleko od pravdy když jejich povšechný soud bude pak následovný:

Snaha dělat dojem, a to i s využitím falešných prostředků, nedělá posuzovanému žádný problém, ale je-li při tomto poklesku přichycen, hledá okamžitě falešné cesty, jak jej vysvětlit, při kterémžto úskoku projevuje poměrně málo vtipu a invence. Dá se samozřejmě předpokládat, že tak, jak v zájmu dělat na lidi osobní dojem postupoval ve věci brýlí, bude zásadně stejně postupovat i ve všech jiných záležitostech, s kterými se v budoucnu střetne, a stejně tak - nebude-li tento postup veřejností dobře přijímán - bude hledat falešná vysvětlení i argumenty, proč jej přijal či učinil.

Závěr: nepevnost, uhýbavost, přílišná ješitnost a nepravdivost.

9 komentářů :

 1. Miloš si toho sebevědomého křiváka v tel. diskuzích namaže na chleba. Vysílání bude on line a v tom si p. Zeman velmi libuje. Už se těším, až z něj udělá blba před celým národem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veřejnoprávní, objektivní efektivita i dnes pokračuje na ČT24 jako v roce 2014! Z tohoto
   termitiště mají vést prezidentský duel?

   Odkaz:
   https://pornfile.cz/hledej?q=ct+24+z+tvaruzkova+a+pussy+riot+s+jejich+pracovni+naplni

   Odkaz:
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1009134-zuzana-tvaruzkova-pussy-riot-maji-prehled-o-ceske-politice


   ČT24 Zuzana Tvarůžková: Pussy Riot mají přehled o české politice 14. 11. 2014 15:30 (co dodat).

   14.11.Novinky.cz přinášejí stručný přehled nejdůležitějších událostí 14. listopadu 2014.

   pátek 14. listopadu 2014, 13:00

   Zeman se chová jako hlupák, vzkázaly prezidentovi Pussy Riot
   Členky ruské punkrockové kapely Pussy Riot vrátily českému prezidentovi jeho tvrdé výroky na jejich osobu. V reakci na Zemanovy výroky o ku... uvedly, že se hlava České republiky chová jako typický hlupák, protože neví, o čem mluví.

   „Raději by neměl o Pussy mluvit. Neví, kdo Pussy jsou. Na to jsme odbornice my, on ne. My děláme punk, on ne. Choval se jako obyčejný patriarchální hlupák,“ prohlásila Naděžda Tolokonnikovová.

   Vymazat
  2. Pokud něco komentuje kurva, je třeba špínu ignorovat, nekomentovat nerozčilovat se. Je to jen smradlavá štětka. Viděl jsem video, jak se to ty krávy s ponožkama na tlamách snažily "rozbalit" při olympiádě. Naběhli kozáci a seřezali je bejkovcema. To bylo řevu, to se mi tetelilo srdíčko. No a pak táhly pryč a byl klid. Takže takovouto bejkovcovou "diskuzi" určitě schvaluji.

   Vymazat
 2. Pro blbce bude geniem i kdyby slintal.

  OdpovědětVymazat
 3. Budu politicky nekorektní.....Drahoš je sráč

  OdpovědětVymazat
 4. Zeman by měl taky vyzkoušet brýle bez optiky. Nemusel by tak v diskusi o tom vůbec mluvit.

  OdpovědětVymazat
 5. Ať jde šašek "vědec" k čertu

  OdpovědětVymazat
 6. No jo v téhle době je moderní přetvářka a faleš.

  OdpovědětVymazat
 7. Podívejme se, přátelé, na exprezidenta Václava Klause. Většinu dosavadního života nosil brýle, byl totiž taky značně krátkozraký. Když se mu (s věkem?) zrak uvedl do normy, nepotřebné brejle prostě odložil. Tak myslím jedná každý normální člověk. Václav Klaus senior dokonce teď bez brejlí je výrazně sympatičtější, než býval obrýlený. Ano, Jiří Drahoš jistě právo svou osobu jakkoli zdobit má. Ostatně např. ženy obecně i mužští umělci či "umělci" svou vizáž ověšují ozdobami dost často. Současně však musím říci, že u duševně pracujícího člověka jsem se s falešnými ozdobnými brýlemi (pana Fíkuse) setkal poprvé v životě. V. Klaus senior tuhle mluvil výstižně o Drahošově FASÁDĚ. Ještě dodám: Miloš Zeman má jediný titul: inženýr. Přitom je Miloš inteligentnější a vzdělanější než všichni "vědci" dohromady. Avšak Miloš Zeman od mládí pokaždé říkal, co si myslí, a tak ho třikrát(!) blbečci propustili ze zaměstnání, a tudíž našemu Milošovi žádné další tituly nepřibyly. On je však vůbec nepotřebuje, být nějakým univerzitním profesůrkem - na co? Želé Drahoš jel v životě úplně opačným způsobem: Úzkostlivě se vždy snažil, aby nikde nenarazil, aby si ev. názorovou pevností nevytvářel nepřátele. A výsledkem skutečně je, že Ňouma, Želé, Fíkus, Mekta má těch titulů maximum, včetně "doktor honoris causá". Neboli platí, že "Proplouvači to obvykle dotáhnou nejdál". Tady názorně vidíme, že nabalované tituly (snad kromě toho titulu základního, tzn. Ing. nebo Dr. nebo Mgr.) nemají vlastně žádnou hodnotu. A ještě dodám, že Drahošův sborový hlas z hlediska pěveckého rozhodně není BAS, to se StB teda sekla. Drahošův hlas je nejspíš baryton, přičemž ten jeho hlas je fádní, neboli nemá ani žádnou zajímavou barvu. (Pro laiky: Krásnou barvu měl např. hlas Jiřího Vašíčka nebo Waldemara Matušky). A Václav Klaus senior nedávno zcela správně řekl, že za tou Drahošovou FASÁDOU nikdy neviděl ani neočekával nějaké hlubší postoje. Jak výstižné! Takže přátelé, volme našeho pana prezidenta Ing. Miloše Zemana; a hlavně: slušným způsobem (tedy nikoli jako Drahošová v domově důchodců) přesvědčme své spoluobčany k volbě téže. A TV Prima by Fíkusovi žádné otázky neměla dávat předem - vida, Želé už je roztřesené jako sulc! Domluvil jsem.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.