Reklama

.

.

sobota 20. ledna 2018

V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

Lubomír Man
20. 1. 2018

Nejdřív jsou tady ty brýle. Kdosi, nejspíše z řad optiků, si v době vrcholícího boje o prezidenství všiml, že Drahošovy brýle nemají v obroučkách vsazené sklo dioptrické, ale je do nich vloženo optické sklo bez dioptrií, jakým jsou vybaveny třeba potápěčské masky.


Samozřejmě každý, kdo si tuhle informaci vyslechl, si okamžitě domyslel, proč se asi tedy Drahoš brýlemi okrašluje. Popadl kdesi brýle, možná manželčiny, nebo i své z dřívějších let, kdy byl krátkozraký, postavil se před zrcadlo a teď na sebe dělal obličeje: chvilku s brýlemi a chvilku bez nich, a okamžitě mu bylo vše jasné: s brýlemi je to za milion a bez brýlí za psí štěk. Obrýlený vypadám jako myslitel a mudrc, a bez nich jako Vašek z Prodanky.
Takže rozhodnuto, bez brýlí se už na veřejnosti neukáži. Ale skla do obrouček, které si už zítra koupím, budou bez dioptrií, protože já přece vidím jako rys.

Jak se rozhodl i provedl. Koupil v oční optice krásné tmavé brýle s velkými obroučkami a obrátil se na optika s žádostí, aby mu brýle vysklil. Ale pozor, pane optiku – sklo bez dioptrií, protože já vidím jako poštolka.

Optik poněkud udiveně vzhlédl, protože takovéto zakázky často neměl. Ale jsa profesionál neřekl nic, přikývl, a jen si cosi pomyslel.

A to, co si pomyslel, si teď, kdy už se ví, jaký popud to šoupnul falešné brýle na páně Drahošovu hlavu, myslí všichni. A pochopitelně zvažují, v čem dalším ještě by jej tento pán, kdyby se stal prezidentem, byl ochoten balamutit.

Zdá se, že do této komůrky Drahošova nitra zatoužila nahlédnout i redakce Seznamu, a tak s ním už 30. března 2017, těsně poté, co Drahoš oznámil svou prezidentskou choutku, vedla tento rozhovor:

Drahoš: Beru léky na vysoký krevní tlak, což ve svém věku nepovažuji za nic mimořádného, cítím se zdráv a i oči mám jako rys. 

Redakce Seznamu: ….ale nosíte brýle.

Ty bych mohl sundat, ty mají nulovou dioptrii. Byl jsem silně krátkozraký, ale dnes mám obyčejné čočky, vidím bez brýlí. Vlastně je nosím proto, že lidi jsou na mě v brýlích zvyklí a bez brýlí mě nepoznávají. Proto je nosím. 

Tehdy, v březnu loňského roku, kdy bylo uvedené interview na Seznamu zveřejněno, mu nikdo nevěnoval větší pozornost (a to ani Drahošovým falešným brýlím), protože Drahoš byl jen jedním zhruba z desítky kandidátů prezidenství, nic víc. Ale dnes, kdy má reálnou šanci se prezidentem stát, stojí za to se u tehdejšího jeho vyjádření pozastavit. A všimnout si této obzvláštní kličky: Brýle tedy nenosí pro dojem na lidi, což je motiv, který se dá lidsky pochopit, i když se pro jeho prosazení využila falešná pomůcka, ale pro cosi úplně jiného: Totiž proto, aby ho ti lidé vůbec poznávali.

Nechávám na úsudku čtenářů, aby zvážili váhu obou argumentů a dle svého rozumu rozhodli, který je asi ten pravý. A nebudu asi daleko od pravdy když jejich povšechný soud bude pak následovný:

Snaha dělat dojem, a to i s využitím falešných prostředků, nedělá posuzovanému žádný problém, ale je-li při tomto poklesku přichycen, hledá okamžitě falešné cesty, jak jej vysvětlit, při kterémžto úskoku projevuje poměrně málo vtipu a invence. Dá se samozřejmě předpokládat, že tak, jak v zájmu dělat na lidi osobní dojem postupoval ve věci brýlí, bude zásadně stejně postupovat i ve všech jiných záležitostech, s kterými se v budoucnu střetne, a stejně tak - nebude-li tento postup veřejností dobře přijímán - bude hledat falešná vysvětlení i argumenty, proč jej přijal či učinil.

Závěr: nepevnost, uhýbavost, přílišná ješitnost a nepravdivost.

- - -

33 komentářů :

 1. Volme Miloše Zemana!

  KSČM–Komunistická strana Čech a Moravy·19.1.2018

  Střet o to, kdo bude příští hlavou státu, vrcholí. Ti, kdo jej prohráli minule, jsou v menšině i v Poslanecké sněmovně. Tím víc usilují o revanš. Kdo volí jinak, toho přezíravě urážejí. Sami se pasují na přemoudřelé „elity“. Své zemi škodí už skoro třicet let. To, co si chtějí vynutit teď, by jí ublížilo ještě víc.
  Je čas rozhodnutí. Teď musí stranou vše, v čem se s vítězem prvého kola neshodneme. V tom, na čem záleží především, hájí české zájmy současný prezident. I naše výzva je proto jednoznačná: Nenechme věci náhodě!

  Volme Miloše Zemana!

  Výkonný výbor ÚV KSČM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozdě, holoubci, mně stačilo, jak lavírovali celý týden. Nehledě na předcházející kolo volby. Jenom Filip tak nemastně neslaně Zemana podpořil, Kováčik vysloveně ještě před 3 dny řekl, že má každý volit jak chce. Tím mě tedy tato partaj definitivně ztratila jako voliče z poslední volby. To už raději to hodím Babišovi, ať se ten augiášův chlév vyčistí, nechci už tuhle pseudolevicovou stranu ani vidět. Najednou, když zjistí, že vypadají jako pitomci, tak se budou zviditelňovat. Samozřejmě je to kvůli tomu, aby je Zeman protlačil do jednání o vládě. Jste trapní a jako trapní skončíte. Fakt je to tam jeden packal vedle druhého. A největší packal je sluníčko Jirka Dolejší, ten je fakt k zulíbání. Tohle prohlášení si můžou strčit do archívu, voliči stejně budou volit Zemana, i kdyby jim to zakázali.

   Vymazat
  2. 8:15 To je že takhle zničit KSČM v příštích volbách půjdou do kopru.

   Vymazat
  3. 8:15 Asi to nebude náhoda, v Rusku je KS přímo řízena globalisty.

   Vymazat
  4. Vážení tato VÝZVA je úmyslný PODVOD, dotazoval jsem se na jejich adresu, nic podobného NEZADALI je to pouhá PROVOKACE!!!

   Anonymní20. ledna 2018 0:39
   Volme Miloše Zemana!

   KSČM–Komunistická strana Čech a Moravy·19.1.2018

   Střet o to, kdo bude příští hlavou státu, vrcholí. Ti, kdo jej prohráli minule, jsou v menšině i v Poslanecké sněmovně. Tím víc usilují o revanš. Kdo volí jinak, toho přezíravě urážejí. Sami se pasují na přemoudřelé „elity“. Své zemi škodí už skoro třicet let. To, co si chtějí vynutit teď, by jí ublížilo ještě víc.
   Je čas rozhodnutí. Teď musí stranou vše, v čem se s vítězem prvého kola neshodneme. V tom, na čem záleží především, hájí české zájmy současný prezident. I naše výzva je proto jednoznačná: Nenechme věci náhodě!

   Volme Miloše Zemana!

   Výkonný výbor ÚV KSČM

   Vymazat
 2. Voni se vselijak barvi vlasy na sedivo , nosi brejle, make up, aby delali dojem krasavcu a krasavic inteligentnich nade vse vzdelanych a nejchytrejsich a proto s pravem ze musi mit vzdycky pravdu a hlavne vladnout. Ostatnim.
  Stada pisalku jim pisou co maji rikat a odpovidat , kdyz se nekdo zepta ,a dalsi stada poradcu jim radi co maji delat. Jinak by brzy skoncili na smetisti dejin...
  Kam patri stejne...

  OdpovědětVymazat
 3. Inu Želé. Ale češi sežrali Havlovy lži, sežerou i Drahošovy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Havlovy lži byly tehdy úplně nová třída,hezky se to poslouchalo a většina z nás vychovaných režimem byla prostoduchá až naivní.Nyní to havlidi mají neskonale těžší on jim totiž málokdo co už věří.

   Vymazat
 4. Drahos da Praze slusnost co pokulhavala za hulvatu Klavse a Zemana a dovede nas do visokorichlostni europi a do prvni ligi po bolu Nemecka Francie Svedska a Italie.

  OdpovědětVymazat
 5. Oprava,po boku Nemecka Francie Svedska a Italie do vysokorichlostni Europy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:27, 5:57 - Dej ještě třetí opravu. Vždyť pokaždé nasekáš tolik chyb, že můžeš opravovat donekonečna. To jsi takový nedoučený moula ze základky?

   Vymazat
  2. "Vrána k vráně sedá. Rovný, rovného si hledá." Úroveň písemného projevu a pokrytectví ruku v ruce s falší, lží a nenávistí bude zřejmě společné pro Drahošovu voličskou základnu

   Vymazat
  3. Ano, chodil jsem do zvláštní školy. Moc psát neumím. Pan Straka je moc hodný pán.

   Vymazat
  4. Ano, pane Strako, bylo to pro mě. Mentálně sice nepracuji zcela stoprocentně (viz zvláštní škola v mém mládí), ale i přesto vím, že mám vždy děkovat člověku, který mě jakýmkoli způsobem osloví. Pan Straka je velmi solidní pán, který nedisponuje prakticky žádnámi relevantními názory na společenské fenomény dneška, tudíž jeho labbeling druhých lidí právě v kontextu této skutečnosti zásadní význam pro kritickou sebereflexi takového člověka, jemuž to tak přidává na vlastním rozvoji schopností, úsudku a kompetencí vstupovat a ovlivňovat aktuální diskurzy, které se tvoří okolo veřejně diskutovaných témat.

   Vřelé díky pane Strako!

   Vymazat
 6. Výšší hodnotu má člověk, byť je někdy pro některé hulvát, ale zato je upřímný a nazývá problémy pravým jménem. Je prostě PŘEDVÍDATELNÝ.
  Ten slušný, který kvůli zvýšení své prestiže (?) úplně zbytečně "klame" své okolí, asi má pokřivený charakter a lež a přetvářky mu taky nebudou dělat problém. Je tudíž NEPŘEDVÍDATELNÝ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas

   Vymazat
  2. Nesmysl, jde jen o to, že M.Zeman říká to, co chcete vy slyšet. Co si opravdu myslí, nikdo z vás netuší.
   Celý život se zabýval jen politikou, v podstatě nic nedělal.
   A podobné je to s mnoha dalšími.

   Vymazat
 7. Ten článek 5:27 sem myslel tak poněkud ironicki"a nevím ako budou ovce volit,azda podle rozumu aneb podle bilbordú a médijí ako ovce na Slovensku kdiž zvolili Kisku.Pokud bi mněli nabídku mezi Ficom a pitlem brambor pak bi zvolili pitel brambor.

  OdpovědětVymazat
 8. Chci obrýleného Zemana. Tato finta by mohla Zemanovi pomoci a nemusel by se drahouše ptát zda hůř vidí.

  OdpovědětVymazat
 9. Ti Drahošovci mají stejně divnou taktiku, svého koně posílají do míst, kde zvítězil Zeman, přestože se tam bude setkávat jenom s těmi, kteří ho podporují, čímž ty svoje nevoliče ještě víc naštve. Stará jeho Eva pak brázdí po domovech důchodců, což je pro každého jasný signál, že jde ve stopách šmejdů a přemlouvá staré lidi. Čété by si mohla orámovat vysílání jedním z těch rámečků, co si lepí drahošovci na fb, protože je lepší, aby už to nezapírali, kde je jejich oblíbenec, je to marný, je to marný, je to marný. Ostatně jeho Eva už to vyslepičila, takže co se tím tajit. Kandidát Fišer se také připojil otevřeně k pojízdnémmu cirkusu Drahoš na Hrad, nejprve taktizoval, obíhal dvoreček, aby to nevypadalo, že je nějaká laciná dífka, ale v Brně už vystoupí jako jeden orchestr. Horáček, Fišer, Hilšer a jejich kápo Drahoš. Samotní ještě vypadají jakž takž, ale dohromady to působí jako třetiřadý sbor ND, něco tak necharismatického a nevýrazného se fakt muselo hledat. Proti nim teda kdyby se postavila ta sestava z minulé volby, tak to byla osobnost vedle osobnosti. Včetně toho dvouprocentního Sobotky. Je mi fakt divné, že v pražské kavárně nebyli schopni vygenerovat někoho, kdo se dá zapamatovat a zaujme.

  OdpovědětVymazat
 10. Prostě naše želé, kam vítr, tam plášť a rozhodně nečůrat proti větru. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Korouhvička nemůže přece za to, že se točí. To jenom větříček...

   Vymazat
  2. Autor článku čurá stále proti dešti, proto plodí jen chcanky!

   Vymazat
 11. 12:44
  Von je z těch chcanek zrozen,von to musí vědět přesně,že???!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Svira se vam prdel strachem, komunisticko nacisticka prasata.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:38
   Starej se o svuj ASSHOL ty Jakube teplomete Jando!!!!!

   Vymazat
 13. Už aby to bylo za námi. Pustím rádio Drahoš, zapnu tv Drahoš, otevřu internet Drahoš, mám strach otevřít konzervu.

  OdpovědětVymazat
 14. Podívejte se na tohle.J to sice starší,ale výmluvné.Kdo podporuje Drahoše.Zadejte do google.Seznam to "neumí" najít.
  Sdílejte ho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

  OdpovědětVymazat
 15. Odvozovat z toho, co člověk nosí kvůli svému zevnějšku, a jak se bude v budoucnu pravděpodobně, je naprostý nesmysl. To je stejné, jako tvrdit, že jelikož si např. M. Zeman češe vlasy dozadu, tak to je znak toho, že o sebe příliš dbá a bude proto hlavně myslet jen na sebe a ne na ostatní občany ČR.

  Ten starý pán, který tento článek napsal, bohužel napsal evidentní nesmysl, který M. Zemanovu nijak nepomůže, ba naopak. Více takových nesmyslných článků a můžeme se rozloučit s tím, že M. Zeman obhájí svůj post.

  Jindřich L.

  OdpovědětVymazat
 16. Potká se pan Zeman s panem Drahošem a pan Zeman se ptá:
  "Máte pěkné brýle, můžu si je zkusit?"
  "Nemůžete, já tam mám čtecí zařízení."

  OdpovědětVymazat
 17. Naléhavě doporučuji režii debaty Zeman - Drahoš podle tohoto rozhovoru
  https://www.youtube.com/watch?v=cOwy5-qIK5U

  OdpovědětVymazat