Reklama

.

.

pátek 26. ledna 2018

V Sýrii panuje úplný chaos: turecké letectvo bombarduje mesto Manbij, kde sa nachádzajú špeciálne jednotky USA

26.1.2018  HlavnéSprávy

Vojensko-vzdušné sily Turecka bombardovali sýrske mesto Manbij a jeho okolie. Toto mesto predtým oslobodili sily takzvanej „koalície USA“ a kurdské jednotky YPG. Práve v tomto mieste sú rozmiestnené americké špeciálne jednotky.Ilustračné foto


Sýrske, turecké a kurdské média /každé po svojom/ informovali o tom, že turecká armáda za podpory vojenského letectva zaútočila na Manbij a El-Tel-el-Abyad v provincii Aleppo.

„Teraz Turecko útočí na kurdské územia blízko mesta Manbij a El-Tel-el-Abyad, ktoré v priebehu 2 posledných rokoch oslobodili od Islamského štátu za cenu obrovských ľudských strát,“ uviedol YPG News.

Niektoré média pripomínajú, že práve v tomto meste sa nachádzajú špeciálne jednotky USA, a preto útoky tureckej armády môžu zapríčiniť veľký konflikt medzi USA a Tureckom.

„Turecké vojensko-vzdušné sily zaútočili na niekoľko objektov YPG, ktoré sa nachádzajú v okolí Manbija a Arima. Toto sa môže skončiť veľkým konfliktom s USA, pretože americkí vojaci sa nachádzajú práve tam a ich úlohou je chrániť Kurdov pred tureckými útokmi,“ pripomína turecký novinár Ali Ozkok.

„Po Afrinu nasleduje Manbij. Vojenské lietadlá okupačných síl tureckej armády bombardovali západnú časť okresu Manbija“, uviedlo jedno z hlavných kurdských médií – agentúra АНХА.

Média pripomínajú, že Ankara začala vojenskú operáciu proti Kurdom v meste Manbij a mieni „zničiť všetky hniezda teroristov v Sýrii“… Tento región kontrolujú kurdské Sily národnej sebaobrany, ktoré podporuje Washington. V radoch YPG sa stále nachádzajú inštruktori a príslušníci špeciálnych jednotiek USA a NATO, ktorí cvičia kurdských vojakov a velia ich operáciám.

Turecko na oplátku obviňuje Spojené štáty, že nesplnili svoj sľub a neodviedli kurdské jednotky z mesta Manbij. Toto mesto oslobodili od ozbrojencov Islamského štátu vlani v auguste.

Pred niekoľkými hodinami Donald Trump oficiálne požiadal tureckého prezidenta Erdogana, aby zastavil útoky na kurdské jednotky v Sýrii a nepripúšťal konflikty, ktoré sa týkajú amerických vojakov dislokovaných v Sýrii.

- - -

20 komentářů :

 1. Turci se pochlapili. Ušáci tam mají hovno co dělat.Aspoň uvidíme jak se budou ušáci bránit.Už dávno mněli dostat na prdel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to slozitejsi, ale to bys v Drahosove nepochopil

   Vymazat
  2. Uvidíme, co k tomu zjistí pan Yekta UZUNOGLU. Jediný z nám známých je jazykově vybaven a zná kurdské i turecké reálie. Může tedy čerpat i z jiných, než z mainstreamových pramenů.

   Vymazat
  3. Yekta někdy moc jektá.

   Vymazat
  4. Turci ovsem utoci nelepsi americkymi zbranemi jim stedre posytnutymi a se Slevou.
   Jako vsude jinde. bejvalej "pritel" je horsi nepritele a zurivejsi.
   Fakta z kancelari p. jekty nejsou nahrazkou za opravdove reportaze Z MISTA KDE SE VSE ODEHRAVA, a tak jsou to zmagorene fantasie , prinejmensim...Tazene z ..
   Coz se tam vypravit ? A sdelit neco skutecne pravdy ? Oh , no. Strili se tam a to nikdo z kancelare se zajistenym vydelkem , placenym ceskymi Obcany neudela..
   A pak hodit neco do stroje je lehke a snadno za 5 mint napsane..
   Nikdo nezjisti vo co jde...

   Vymazat
 2. Naprosto souhlasím amící se "bohužel" zapletli do















  Naprosto souhlasím, amíci se "bohužel" zapletli do věcí Turecka, které jsou to samé jako kdyby Turci prováděli vojenskou akci v Mexiku pro ochranu svých občanů.


  OdpovědětVymazat
 3. To je naprosto v pořádku bombardovat okupanty co tam nemají co dělat.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to nebo ne okupace Sýrie vojáky USA? Co na to OSN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OSN má v USA zavázané oči, jak ta socha s váhami na úplatky, které naivní říkají SPRAVEDLNOST... Proti USA je účinná jako proti Izraeli, tj. jako byla JEJÍ PŘEDCHŮDKYNĚ, SPOLEČNOST NÁRODŮ, účinná proti Itálii a Německu, či slepá proti zvěrstvům koloniálních mocností v "jejich" koloniích. Tehdy to zákonitě vedlo k velké světové fackovačce, jménem Druhá světová válka.

   Vymazat
  2. Lze očekávat, že Velikému náčelníku z Bílé chatrče začnou ze Sýrie o chvíli expedovat v pytlích chcíplé okupantské zrůdy a zombie ze zločinecké teroristické bandy jménem US Army!

   Vymazat
 5. Ano,je to složitější.A jak řekl klasik všechno je jinak.
  Jednoduše řečeno:
  Motivem současného chování Erdogana je ,že již zcela pochopil globální politiku Ruska a totální oslabení USA v regionu.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusové by se v tomto mohli od turků poučit,chovají se k usákům moc slušně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové se chovají tak jak musí, protože pořád tahají za kratší konec provazu. Koalice kterou by Rusové byli schopní slepit, kdyby šli doostrého konfliktu zahrnuje akorat je a Irán. Na Číňany se spolehnout nemůžou. Proti nim by stálo každopádně USA, Německo, Kanada, dost pravděpodobně Španělsko a jako kanonenfutr prvosledově Poláci, Slováci a tradičně česká polní nemocnice, protichemická jednotka a pár žoldáků.To je sakumprásk na obyvatelstvo nějakých 560 milionů lidí. A poměrně k tomu lze odvést branců v případě potřeby.

   Vymazat
  2. Pro A z 0:00 h(asi 12h dne):
   Jenom blázen by v NATO společnosti povolával brance (leda. že by bral selektivně mladé vypatlané ročníky) - v tu ránu prohraje vojnu!
   Pavel p

   Vymazat
 7. A samozřejmě ještě Velká Británie, která má ještě pořád zkažený žaludek, že nemá Krym, který přece nesmírně potřeboali, protože jim nestačilo 25% planety.

  OdpovědětVymazat
 8. Turci jsou magoři, ale pindose je potřeba ze Syrie vykouřit, případně vyexpedovat v zacínovaných penálech.Z neobyčejných speciálních jednotek zbudou jen obyčejné sračky :oD

  OdpovědětVymazat
 9. snad bychom mohli říci, že Američané a Turci, z území, které nelegálně v Sýrii okupují, udržují konflikt v pohybu a snaží se zničit v Sýrii mír a zabránit jednáním Asada s Kurdy, se syrskými Kurdy, samozřejmě, a také definitivní porážce ISIS v Sýrii

  OdpovědětVymazat
 10. Když se nepodařilo rozpoutat válku mezi Tureckem a Ruskem,tak se to zkusí,mezi Tureckem a USA,ale účelem je,aby se do toho zamíchalo i Rusko,aby se pak na něj vrhli oba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by ale bylo to poslední, co by ti dva udělali.Jinak se Rusko chová mimo stát a opravdu, ale opravdu jinak by to řešilo, pokud by na ně vztáhli ruku. Jak říkal Putin, že případná další válka se nebude odehrávat na ruské půdě.

   Vymazat
 11. USA a ani Turci tam nemaji co pohledavat.

  OdpovědětVymazat