Reklama

pondělí 8. ledna 2018

V USA proti vojenským základnám


Jiří Bureš
8. 1. 2018
„ USA zahraniční vojenské základny jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády.“
Toto konstatování není z žádné naší schůze nebo konference. Je to přiznání organizátorů Konference „ Koalice proti americkým zahraničním vojenským základnám“, která se bude konat ve dnech 12.-14. ledna 2018 v Baltimore, Maryland USA. Jde o první konferenci o amerických zahraničních vojenských základnách, kterou organizuje „ Koalice proti americkým zahraničním vojenským základnám“. Tato konference je produktem měsíce trvající diskuse a plánování ze strany představitelů, mírových, ekologických a o spravedlnost usilujících organizací ve Spojených státech.Cílem podle organizátorů je vytvořit širokou koalicI míru, spravedlnosti , ekologických organizací a aktivistů ve Spojených státech pro pokračující hnutí k uzavření všech zahraničních vojenských základen USA. Koalice byla vytvořena z iniciativy Mírové Rady USA a je v ní dosud dalších 5 organizací:
 • United For Peace and Justice (UFPJ)
 • Labor Fightback Network
 • Environmentalists Against War
 • Canadian Peace Congress
 • Upstate Drone Action (New York

Konference se bude konat v součinnosti se Světovou radou míru. Aktéři Koalice v rámci přípravy Konference uzavřeli dohodu o spolupráci. Vzhledem k zajímavosti formulací uvádím překlad dokumentu.

Koalice proti americkým zahraničním vojenským základnám
Prohlášení o jednotnosti

My, níže podepsaní zástupcií mírových, o spravedlnost usilujících a ekologických organizace,projednali a schválili následující body jednoty a zavázali se ke spolupráci. Společné vytvoření koalice proti americkým zahraničním vojenským základnám s cílem zvýšit povědomí veřejnosti a organizování nenásilného masového odporu vůči zahraničním základnám armády USA..Zatímco my můžeme mít vzájemně rozdíly v jiných otázkách, my všichni souhlasíme, že USA zahraniční vojenské základny jsou hlavními nástroji imperiální globální nadvlády , válek a agrese a že uzavření amerických zahraničních vojenských základen je jedním z prvních nezbytných kroků směrem ke spravedlivému, mírovému a udržitelnému světu. Naše přesvědčení o naléhavosti tohoto nezbytného kroku je založeno na následující skutečnosti

Spojené Státy udržují nejvyšší počet vojenských základen mimo své území, odhadované na téměř 1000 (95% všech zahraničních vojenských základen na světě). V současné době existují USA vojenské základny v každé zemi Perského zálivu s výjimkou Íránu. Spojené státy mají navíc 19 námořních letadlových lodí (a dalších 15 plánovaných) které jsou součástí skupiny Carrier Strike, složené zhruba ze 7500 zaměstnanců - křídlo 65 až 70 letadel – každou z nich lze považovat za plovoucí vojenskou základnu Tyto základny jsou centry agresivních vojenských akcí, hrozeb politických , eko-sabotáže , špionáže a zločinů proti místnímu obyvatelstvu. Navíc jsou tyto vojenské základny největšími uživateli fosilních paliv na světě, těžce přispívání k degradaci životního prostředí. Roční náklady těchto základů na americké daňové poplatníky činí přibližně 156 miliard dolarů. Podpora amerických zahraničních vojenských základen vypouští fondy, které lze využít k financování lidských potřeb a umožnit našim městům a státům poskytovat potřebné služby pro lidi.

To učinilo USA nejvíce militarizovanou společností a vedlo ke zvýšenému napětí mezi USA a zbytkem světa. Stanice po celém světě, téměř 1000 v počtu, zahraniční vojenské základny USA jsou symbolem schopnosti Spojených států Státy zasahovat do života suverénních národů a států. Mnoho jednotlivých národních koalic - např. Okinawa, Itálie, ostrov Jeju Ko-Diego Garcia, Kypr, Řecko a Německo - požadují uzavření základny na jejich území. Základna, kterou Spojené státy nelegálně obsadily nejdelší dobu více než jedno století, je záliv Guantánamo, jehož existence představuje porušování mezinárodního práva. Od roku 1959 vláda a lidé z Kuby požadují vládu Spojených států, aby vrátila území Guantánamo Kubě

Americké zahraniční vojenské základny NEJSOU k obraně americké národní nebo globální bezpečnosti. Jsou to vojenské projevy USA narušující život suverénních

zemí jménem dominantních finančních, politických a vojenských zájmů vládnoucí elity .Ať už jsou pozváni v zájmech domácích elit, které souhlasily s tím, že jsou mladšími partnery, ,žádná země, žádný stát, žádná vláda, nemohou tvrdit, že mohou rozhodovat úplně v zájmu svých obyvatel, se zahraničními vojáky na své půdě kteří zastupují jiné zájmy a to proti národnímu zájmu vlastního státu..Musíme se všichni spojit, abychom se aktivně postavili proti existenci amerických zahraničních vojenských základen a požádat jejich okamžité uzavření. Zveme všechny síly míru, sociální a environmentální abychom se připojili k naší obnovené snaze dosáhnout tohoto společného cíle.

Myslím k, že k tomu není co dodat a jen přát organizátorům úspěch v další práci ve prospěch míru a zrušení vojenských základen USA na cizích územích, jako jednoho z předpokladů odvrácení nebezpečí válek.

Ve dnech konání konference bude její průběh možno sledovat živě na níže uvedeném odkazu - doporučuji poslech.

Jiří Bureš je předseda Asociace Vojáci proti válce.


FOR YOUR INFORMATION
Watch the Conference Live
You will be able to watch the Conference on U.S. Foreign Military Bases via Live Streaming on our Web Site:
  NoForeignBases.org/live-streaming/

PLEASE SHARE THE LINK WITH ALL YOUR FRIEND
 

23 komentářů :

 1. Faktická poznámka. Letadlových lodí USA nemají 19 jak je uvedeno ve článku ale 11.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_americk%C3%BDch_letadlov%C3%BDch_lod%C3%AD

   Smazat
 2. Vojáci proti válce - to zní jako oxymoron. Zřejmě pošuci.

  Díky Bohu za Ameriku a její sílu, kterou zkroutí ruce všem, kteří se postaví proti jejím zájmům. Trest pro každého zdejšího zbabělce, co se opováží neuposlechnout, když ho Amerika povolá. Vezměte si příklad z Ukrajinců, Švejci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to za idiota?

   Smazat
  2. Ty oxymorone,co jsi to za idiota

   Smazat
  3. Chodí sem nový troll, který píše ničím nepodložené blbiny, které by při střetu s realitou a informacemi neobstál. Využívá anonymitu k banderovské propagandě, propagandě imperiální bezohledné politiky USA a jejich servisní zločinecké organizace NATO. Jeno tvrzení jsou tak absurdní, že vyrážejí dech a lidi provokují jen k nadávkám. Co s ním? Nevšímat si ho? Mazat?

   Smazat
  4. 17:23 Neboj na ty tvoje miláčky usa dojde jen co zkrachují tak bude po základnách a válkách.

   Smazat
  5. K 17:23 - ten příklad z Ukrajinců vám všem neříká nic? Smutné. Jste to vy ale hlavy, že?

   Smazat
  6. No , Vy máte vymatláno !!!

   Smazat
  7. ty chlastáš kořalku od Draka?

   Smazat
 3. 17:23
  uASS povolali banderovsky lzidokurvy leda jako kanonenfutr,idiote!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je putleroffskej provokatér! Což ovšem jako šelomí prd s velice těkavou IQ nemůžeš poznat:)))

   Smazat
  2. Já to myslím vážně, vy vulgární osobo. Je mi jedno, na čí strane jste, pro moje studenty jste taktéž materiál.

   Smazat
 4. Na co maj SS ve světě na tisíc vojenských základen? Na svoji obranu, tak to určitě ne. Jen na "obranu" svých mocenských zájmů, čili na útok proti komukoliv, kdo není poslušen jejich výsostnému přání, ať je jakékoliv. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Tady není co komentovat, leda to, že Středoevropanům, Evropanům s vlastním rozumem a lidem na východě to je jasné několik desetiletí. NE MALIČKÝ HITLER, ALE VELIKÝ DEEP STATE S USAF, S US NAVY, S US ARMY... A s jejich základnami na porobených územích. Ono je lepší protektorátům ponechat zdání samostatné státnosti včetně míst v OSN.

  Potom "Nový světový řád", či jak tomu kdo nadává, vypadá demokraticky... kde je pro naivy jednoznačný český TŘETÍ PÁD vydáván před volbami a před hlasováním v OSN a pod. za PÁD DRUHÝ... aby se vládlo podle pádu třetího, tomu...

  OdpovědětSmazat
 6. S potěšením čtu, že ani v USA (a Kanadě) se globalistům nezadařilo nadělat ze všech lidí militantní vypatlance a ýbrmenče formátu europrostituta jandy apod. A že se v tomto směru i jejich (koupená) média dlouhodobě a hodně činí!
  Mluvčí té Koalice (proti americkým zahraničním vojenským základnám) ve svém prohlášení říkají vlastně to, co i u nás pociťuje mnoho lidí.
  Ledy se malinko hnuly ...

  OdpovědětSmazat
 7. Lidstvo do určité míry může ovlivnit oteplování Země,ale nemůže ovlivnit chování jednotlivých idiotů.Viz anonymní 8,1,2018,17:23.

  OdpovědětSmazat
 8. V otázce rizika světové války možná bude tento "posun zevnitř USA" srovnatelný s vojenským posilováním Ruska a Číny.
  Díky za potěšující zprávu pane Bureši.
  ( Možná jsem přehlédl odkaz který na konci slibujete.)

  OdpovědětSmazat
 9. Je čas vypakovat USA fašisty hlavně také Z Japonské Okinawy ten jejich šrot čím dál více padá na základní školi mateřské školky a před několika dny celá herikoptera s 12 členou posádkou spadla 100 metrů u obytných domů ! Odchod na svůj píseček !

  OdpovědětSmazat
 10. Je čas vypakovat USA fašisty hlavně také Z Japonské Okinawy ten jejich šrot čím dál více padá na základní školi mateřské školky a před několika dny celá herikoptera s 12 členou posádkou spadla 100 metrů u obytných domů ! Odchod na svůj píseček !

  OdpovědětSmazat
 11. Existence amerických vojenských základen patří ke globálním problémům, které vznikají v důsledku chaotického nekoordinovaného vývoje politicko-mocenského uspořádání lidstva. V současnosti už má materiálně-technická základna lidstva takovou úrovně, která umožňuje vývoj politicko-mocenského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak stávající i nově vznikající globální problémy.. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html Jak zneužívá globální finanční elita k ovládání světa globální finanční systém je pěkně vylíčeno ve zprávě: „Ronald Bernard o manipulácii sveta elitami pomocou finančného systému“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/ronald-bernard-o-manipulacii-sveta.html Uvedenou problematikou se zabývá také zpráva: „Svetový podvod s financiami odhalený“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/svetovy-podvod-s-financiami-odhaleny.html

  OdpovědětSmazat
 12. Vážený pane Bureši,
  je vskutku krásné, že někteří USA občané pochopili, že nemají mandát vládnout a devastovat svět. Ale asi si nejsou vědomi toho kolik dluží světu za materiální a lidské oběti. Asi není v dějinách světa země, která napáchala tolik škod.
  Václav

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.