Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Václav Klaus ocenil voliče, nepodlehli prý protizemanovské propagandě. Snad i druhé kolo rozhodne venkov, a ne kavárna, věří

14.1.2018     ParlamentníListy

Do druhého kola prezidentských voleb postoupil z prvního místa Miloš Zeman. Za jeho podporu si bývalý prezident Václav Klaus voliče velmi cení. ,Nenechali se zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi,“ vyjádřil spokojeně.

Tím, že voliči dali hlas současnému prezidentovi Zemanovi prý prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu. „Řekli tím, že nechtějí masovou migraci a z ní plynoucí nebezpečí likvidace evropské a spolu s ní i české kultury, tradic a hodnot,“ sdělil prostřednictvím Institutu Václava Klause.

Vyjádřil také obavy z toho, že Jiří Drahoš, který v prvním kole obsadil druhé místo, toto nebezpečí necítí a nebude mu umět čelit. „Miloš Zeman vyhrál ve všech krajích Čech, Moravy a Slezska, kromě Prahy. Věřím, že venkov – nikoliv pražská kavárna – rozhodne i kolo druhé,“ uzavřel exprezident.

27 komentářů :

 1. KAVARNO, globalisticka acne na tvari Ceske republiky - zase jsem vyhral sazku ! Zeman bude presidentem a vy sorosovi hemeroidi uschnete a odopadnete v zapomeni !
  nick HONOLULU
  (Pssst ! Praha ma spatnou pitnou vodu a jedovaty vzduch, coz ovlivnilo volbu Prazaku !)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Intelektuální jelita a kulturní fronta na dotace odmítají přímou volbu, kdyby se dnes volilo zastupitelsky, tak už je Zeman presidentem, viz výsledky parl. voleb.

   Vymazat
 2. Zeman vyhrál nejen ve všech krajích, kromě Prahy, a nejen na venkově, nýbrž i ve všech krajských městech, kromě Prahy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zastrasene ca podepisovac Klaus ocenil nezastrasenost presidenta Zemana...To sedi.

   Vymazat
  2. 1:27 neumíš ani háčky a čárky, natož zřejmě ani myslet. Čeho je Klaus podepisovačem? Nebo nebránil se a nezůstal bez podpory, ty nevědoucí troubo?

   Vymazat
  3. Moudrý Brouk Pytlík14. ledna 2018 3:48

   2:35 - To je proto, že ten HOVNOlulu žije ve skromných až nuzných kap. podmínkách. Proto nemá ani na zakoupení a expedici české klávesnici s diakritikou. Také je tak propitý, že ani neví, kde ty háčky a čárky psát. Ale, když si vypije, rozumu má na rozdávání. Žije v té své floridské chatrče z papundeklu! Dobře ví, že ho jako bezdomovce na úřední účet zahrabou v papírových botách a v kartónové krabici na krchově pro chudé!

   Vymazat
  4. Praha (pošta Uhříněves) je vyloučená lokalita.

   Vymazat
  5. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Vymazat
 3. Je zábavné, že - a jak - se do půtek kolem voleb zapojili i čtenáři rakouského deníku Der Standard:

  Když jeden "optimisticky" napsal, že "Zemana nevolilo 61,4%", opáčil druhý "a 73,4% nevolilo Drahoše, že ano?"

  Zajímavý je i jasnozřivý názor jednoho čtenáře:

  "Zeman nazývá věci pravým jménem. S tím si systémní loutky a jejich cheerleaders neumí poradit. Jelikož tu nikoho jako Zeman nemáme, volili lidé Stracheho, Kurze a Kickla."
  Zajímavé je, že skoro do písmene totéž mi před pár týdny řekl jeden venkovan v hospodě na Vysočině.

  OdpovědětVymazat
 4. Brouku Pytliku , NEnapsal jsem prispevek 1:27 !
  Kvuli podpore takovych mentalnich "geniu", jako jsi ty, Sanders prohral volby !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Banálním výpočtem a jednoduchou logickou úvahou lze snadno zjistit, že volby nejspíš vyhraje Fíkus. Křepčit nadšením ze Zemanovy výhry v prvním kole je znakem naivity, ne-li něčeho horšího. Do EUřiti a postupného zániku národa v hnědém moři se tak potáhne s větší rychlostí. Zeman nebyl žádná výhra, ale tento panáček je úplně jasný. Díky němu bude naše torzo ještě "zkonsolidovanější a znormalizovanější".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl bych takový pesimista. Politika je v dnešní době nevyzpytatelná a provádět odhady je těžké. Zeman udělal správně, když řekl, že půjde do debat. Tam je jeho silná stránka. Můžeme doufat, že v debatách patřičně zdůrazní význam moigrační krize a mj. důrazně připomene Drahošovi jeho spoluúčast na tzv. vítačském dopise. Zeman bude těžko vystaven nějakému překvapení, při kterém by udělal nějakou osudovou chybu. To se u něj jako zkušeného harcovníka nedá očekávat. Naopak Drahoš bude vystaven silné zátěži, bude muset vyslovit jasné názory a dá se očekávat, že v určité chvíli možná i fatálně selže (třeba jako KS minule při tématech sudetských Němců, Beneše..).
   Také bude zajímavý vliv kampaně, kterou nepochybně rozjedou média na čele s ČT a s nimi spřízněné kruhy. Dá se očekávat přepálení této kampaně tak, že bude mít opačný efekt (též viz minulé prezidentské volby).
   A konečně je otázkou, co je těch cca 40 % voličů, kteří nepřišli k volbám. 60% účast je při významu takových voleb, jako jsou prezidentské, není nijak závratně vysoká.

   Vymazat
  2. Drahošovi taky hned vtipně naordinovali, že musí jednu debatu usadit do čété, protože tam mu budou k dispozici všichni svatí a když bude nejhůř, tak odpojí šťávu, s tím už mají zkušenost. Jinak Zeman je dobrý taktik, ten si Drahoše povodí, na dlouhé lonži i na krátké, to budou rychlé výpady a pak dlouhé monology, v tom je nepřekonatelný a má natrénováno. Drahoš akorát tak maximálně vedl dialog se starou Drahošovou v kuchyni, když si tam vyřizuje úřední materiály, jak jsme viděli v jeho klipu. Bohužel ale to nebude mít žádný vliv, lidi jsou už naučeni a přinuceni, pokud to mnoho přiznivců vypadlíků nevzdá, tak to bude marná snaha. Ale aspoň se pobavíme. Pak už to bude jedna velká Nuda v Česku. A Babiš dělá špatně, když Miloše ostřeluje, protože když Miloš nevyhraje, tak bude vrchní a jediný škůdce a padouch on a nebude mít klidnou minutu. Snad to ještě trošku obrousí, tu svoji neomalenou promluvu. Chápu to, naštvala ho 101, ale měl by tu horkou podtatranskou krev zklidnit.

   Vymazat
  3. Kampaň druhého kola začala před vyhlášením výsledků prvního kola ve všech maisrlžimediích a je vedena fašistou moravcem a jeho přicmrndávači (borkem, takáčem). Zeman udělal strategickou chybu, že přislíbil druhou debatu, kterou hned drahoš přemístil na korporátněfašistickou ČT, kde Zemana uřvou, vystřihají v časových smyčkách a zdehonestují skákáním do řeči. Všechno k dehonestaci Zemana je dovoleno a již dávno připraveno, ikdyby to mělo být totálně kontraproduktivní. Nejde totiž o přesvědčování nerozhodnutých voličů, ale spíš o zastrašování těch rozhodnutých podpořit Zemana. Zeman jako vyzvaný si měl okamžitě určit media a čas konání (už kvůli věku, zdraví a státnickým povinnostem) a drahoš měl buď souhlasit nebo vycouvat.
   (J)elita židokorporátních přisluhovačů USA a EU, která posílá na Zemana rudé gardy studentíků pražských VŠ (polpotovců) dostala velikou šanci Zemana uřvat k infarktu. Ti, kteří zažili jaro 68 ví o čem mluvím.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
 6. Doufejme,ze se tento hladky ,ve vsech dobach prizpusobivy Drahos v debatach odhali.Tihle vzorni hosanci mi byli vzdycky podezrele odporni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá rána je Drahošová. Tak odpudivá ženská byla na Hradě naposledy Marta Gottwaldová. A to byla proti Drahošové ještě kráska.

   Vymazat
 7. Musím říct, že Zeman dopadl dobře. Vždyť v Praze získal 22%. A co se týče jeho zdraví, tak je přiměřené věku. Většina našich obyvatel v jeho věku má různé nemoci. Pamatuji se na debatu v 1. volbě a tam jako jediný seděl Karel Schw.. Nechat ho sedět v tomto věku je základ slušnosti. Budu volit Zemana, raději viditelně nemocného než zdravého nebo možná též nemocného, na kterém to znát není. Chci toho, kdo má náš národ opravdu rád, aby se Karel IV. za nás nestyděl.

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlas Klaus to řekl naprosto přesně doufám že venkov rozhodne.

  OdpovědětVymazat
 9. Mám stále větší problém volit Miloše Zemana, ale i problém dát hlas Jiřímu Drahošovi. U pana profesora oceňuji, že je snad fit, má za sebou akademické působení, zřejmě by podporoval vzdělávání atd., ale nemá žádné zkušenosti v oblasti zahraniční politiky a vlastně ani nevím, jaké má konkrétní názory na řešení konkrétních problémů. Říká sice, že ne kvóty, ale prý podepsal obsahově problémovou petici akademiků. Nebyl sice u KSČ, ale v době totality jezdil do západních zemí, což asi nemohl realizovat člověk, který by byl nějak jinak smýšlející s tehdejším režimem. Bude tedy možná "objevné", co v příštích dnech uvede za názory k řešení konkrétních problémů.
  Mám ovšem problém volit i Miloše Zemana. Především evidentně nevypadá jako zdravý člověk. Včera sice řekl, že se cítí dobře, ale bez opory manželky a člena ochranky by sám z místa, kde předešlá slova pronesl, neodešel. To je jeden z hlavních důvodů. Pak mi také vadí způsob jeho jednání, vyjadřování a jistých vulgarit a příměrů. Šlo by to i jinak, tvrdě, ale slušněji. V některých věcech se ovšem s M. Zemanem shoduji, příp. se k tomu přibližuji. Zrušit sankce s Ruskem, bojovat proti terorismu ne jen slovy a kladením věnců. Židům poskytnout plnou podporu. Omezit financování nezisku (muti kulti) z peněz státu, pokud je jimi podporována imigrace mimo pravidla EU atd. V rámci EU vystupovat suverénně, ne poraženecky. Atd. Rád bych, pokud by někdo se pokusil pro lidi mého typu napsat příspěvek s jakousi analýzou (aktuální) těchto dvou kandidátů a dát na misky vah podstatné argumenty. Zatím nevím, zda jít vůbec k volbám. Prostě problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť jste si ty argumenty, zejména u Zemana, vypsal přehledně sám! Já mám se Zemanem, ohledně jeho vystupování, taky problém. Volím ho, s nadsázkou, v podstatě jako "nejmneší zlo", ale bez váhání.

   Vymazat
  2. Vážený pane, musíte zvážit relevanci a význam jednotlivých faktorů. Krásně uvádíte zásadní a klíčové problémy dneška (boj proti terorismu, migrace, konfrontace s Ruskem, postavení státu v EU, podpora multi-kulti projektů apod.). Podle toho by se měl každý rozhodovat. Kdo chce, tak vidí, že: 1) Evropa je sužována migrační krizí 2) Tato krize je v zájmu současné světové globální oligarchie, které vyhovuje, pokud v jednotlivých státech jsou političtí reprezentanti, kteří jsou sluhy této globální oligarchie, jak říká správně doc. Valenčík. 3) Je zřejmý úpadek současné EU. Sama idea evropské integrace není principálně špatná, ale současný stav (omezování suverenity národních států, špatné politiky a chybné přístupy k řešení zásadních problémů, hlavně migrační krize, nesmyslné kvóty, bídná politická reprezentace složená z fugurek typu Juncker, Tusk, Schulz atd.) je skutečně takový, že přirovnání k situaci před zhroucením Římské říše nebo zhroucením komunismu na konci 80. let je plně na místě.
   Miloš Zeman patří k těm politikům, kteří si uvědomují vážnost současných problémů a zaujímá adekvátní a přitom poměrně realistická stanoviska (kritika migrace, kvót, kritika sankcí vůči Rusku a vůbec nesmyslné a iracionální rusofobie, kritika současných neduhů EU).
   Naproti tomu druhý kandidát Drahoš je přesně tím, kdo patří do kategorie slouhů současné globální oligarchie, abych si opět vypůjčil slova docenta Valenčíka, s jehož analýzami současných problémů bez výhrad souhlasím. Drahoš je poslušná figurka bez názoru. Oportunista. Papouškující fráze korespondující s názory těch, kteří jsou loajální k současné globální moci.
   Zvolení MZ bude zárukou pokračování snah o hlubší změny v současné Evropě v situaci, kdy na čele tohoto zápasu stojí země střední Evropy. Máme eurokritickou vládu v Polsku, Maďarsku a nově též v Rakousku! Pokud si Brusel definitivně nekoupí Roberta Fica, zůstane s námi i Slovensko.
   S Drahošem se ČR vydá do tzv. tvrdého jádra EU. Rozmělní se eurokritická V4. S Drahošem bude - ještě více Bruselu, více iracionální protiruské rétoriky, nadvláda politických neziskovek, nikým nevolených tzv. elit, pražské kavárny a mainstreamových médií na čele s ČT s Bakalou v zádech. Atd. No a Drahoš jako loutka těchto zájmových skupin. Reprezentovaných vesměs těmi, kteří jsou přisátí na veřejné rozpočty (např. ČT).
   Samozřejmě mediální propaganda ve službách Bruselu se snaží odpoutávat pozornost od podstatných problémů nastolováním zástupných pseudoproblémů. Takovým mediálně výživným tématem je Zemanovo zdraví. Je na každém, ať posoudí: 1) míru pravdivosti zpráv o Zemanově zdraví, které spolehlivě mohou posoudit pouze odborníci-lékaři, nikoliv laici na základě toho, že to "psali v novinách" nebo že dotyčný "blbě vypadá". 2) do jaké míry jsou zdravotní indispozice překážkou k výkonu prezidentské funkce - zde asi souhlasím jednak s příklady z minulosti, několikrát již uváděnými a dále s názorem, že MZ má sice nejspíš mnohé potíže, ale v hlavě mu to stále myslí. 3) přihlížel bych ke zdravotnímu stavu MZ v případě, že by existovala alternativa v podobě kandidáta reprezentujícího podobnou politiku. Pokud ale stojí proti MZ vítač migrantů, podporovatel současné EU, "Sorosovec", multi-kulti apod., a ještě nezkušený v politice, čehož právě využívají zájmové skupiny v pozadí, pak je hloupost brát zdravotní stav jako zásadní kritérium. Ostatně již dnes je otázkou vygenerování kandidáta do příštích voleb, který bude pokračovat ve šlépějích MZ. Pražské kavárně se to podařilo (Karla S. nahradil Jiří D). Teď je řada na druhé straně..))

   Vymazat
  3. Díky moc, za Vaše názory, argumentaci.

   Vymazat
  4. 12:00 Také děkuji, úžasný přehled, názory...

   Vymazat
 10. Vážený Anonymní 10:44, nelamte si s tím hlavu. Tyhle volby jsou v zásadě jen průzkumem, jaká část národa je pro plnou podřízenost ČR Unii a rozpuštění našeho státu do jakési federace regionů s miliony muslimských imigrantů a jaká část je proti.Je to jen jakási náhražka nezávazného referenda o této otázce. Zeman a Drahoš jsou jen do jisté míry jakýmisi symboly těchto názorů. Ať zvolíte toho, či onoho, na našem dalším osudu to nic nezmění. O tom vždy rozhodoval Západ. V roce 1938 se dohodli s Hitlerem, v roce 1945 se Stalinem, v 80. letech s Gorbačovem a teď to diriguje "tvrdé jádro" EU, tedy především Německo a Francie. Země, jejíž hospodářství je z 80% závislé na vývozu a to z 80% do zemí EU, z toho 40% do Německa, země, kde se její představitelé podílí na rozhodování v EU 3,4% hlasů, nemá moc možností jak rozhodovat o svém dalším osudu. Otázka nezní zda přijmeme euro a tisíce imigrantů, zda budeme platit nejen NATO, nýbrž i evropskou armádu,zda přijmeme unijní ústavu a staneme se regionem evropského superstátu, nýbrž jen kdy se tak stane. Osoba našeho prezidenta je v tomto procesu fakticky bezvýznamná, stejně jako naše hádky, kdo z kandidátů by byl lepší. Tomu, co bude zvolen bude stejně odpovídající část lidí spílat. Akorát v případě Zemana mu bude spílat i většina našeho mainstreamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už jste problém přesunul o kus jinam. Podle této teorie by člověk měl zkoprněle pohlížet na neodvratitelný děj. Ovšem i ta kulka, pokud cvrnkne do větve, se může trochu odchýlit, a nemusí zasáhnout (naplno) cíl. Budu doufat, že k něčemu podobnému, Vámi popisovanému, nakonec (alespoň ne totálně) nedojde.

   Vymazat
  2. 12:19 Nestrašte lidi takovými scénáři. Pokud se V4 spojí s Rakouskem...atd., tak EU nemá šanci s těmito zeměmi hnout.

   Vymazat
 11. O Klausovi si můžeme myslet cokoliv, ale jedno mu musíme přiznat: konstruktivní postoj ke státu, vůli jednat a hledat dohodu s politickými protivníky. Bez dehonestací, podrazů. Sám byl podržen - viz Sarajevský atentát. A Zeman, určitý názorový protipól Klause má podobné vlastnosti: jednat a nerozvracet. A to, co politruci tak zuřivě odsuzují, tzv. opoziční smlouva dala 4 roky státu a občanům klid na práci a budování. To je jejich "velký hřích", který poničil plány politických loutek na politické lavírování, vekslování, kupčení s poslanci. A i Zeman si zakusil podraz od vlastních politruků. V tom je jistě zajímavá shoda obou politruckých protipólů, ODS versus soc. dem. A dokud se toho obě partaje nezbaví, ze srabu se nevyhrabou, spíše zaniknou.

  OdpovědětVymazat