Reklama

úterý 9. ledna 2018

Válečná romance pod psa


Patrick Ungermann
9. 1. 2018
Vojenský odborník nedávno přesvědčoval poslaneckou sněmovnu našeho parlamentu o tom, že ve válce už jsme. Sám jsem si všiml, že cokoli, co odkazuje na blížící se vojenský výbuch napětí po sedmdesáti třech letech míru, je dost čtené, vyhledávané. Dobrá, začtěte se, prosím, do pohledu zevnitř.
Představte si vy, kteří jste tak silní, že se jiným nebojíte klást nesplnitelné podmínky a v zápětí útočíte nejpokročilejšími zbraněmi, že se vám děje to, co vašim nerovnocenným protivníkům. Před­stavte si, že většina světa dá vaši zemi do klatby, že od vás pes nevezme kůrku, že k vám neproudí zboží a vaše nenachází cestu ven.Když už se vpravíte do nou­zového režimu hospodářskými sankcemi stižené země, obsadí část vašeho vzdušného prostoru vetřelecké slídící letouny a po dobu jedenácti let bombardují pří­městské průmyslové zóny, silnice, železnice, mosty, budovy civilní správy, kasárna, radary, pozem­ní obranu a sklady potravin. A představte si vesmírné sateli­ty neomylně studující vaši zra­nitelnost. A pak je tu úder, invaze strojů, s nimiž těžko měříte síly. Pálíte hořlaviny ve snaze vytvořit kouřovou clonu. Proti zvláštním jednotkám v civilu stavíte zvláštní jednotky v civilu. Snažíte se využít změn počasí, a to už je dobrá polovina z vašich obranných opatření nazývána válečnými zločiny. Už se nechcete dívat na žádný válečný film, protože vám nervy škubou celým poblázněným tělem a nikde žádné útočiště. Ve sklepích nebo za okny oblepenými izolepou proti vypadávání skla sice najdete úkryt před otevřeným palebným prostorem na ulici, ne ale před výbuchem, který vám vezme svět vaší místnosti do drtivých spárů a vaším životem mrští proti směsici prachu, laseru a třaskaviny. Představte si, že jste už všechno udělali: křičeli do ochraptění, spolykali pláč, vy­zvraceli se, zahořeli horečkou a zimnicí, otloukli si vzteklým zoufalstvím tělo a teď už nehty zaryté v dlaních necítíte. Vaše blízké, krčící se v téže místnosti, neobjímáte, jelikož je nevnímáte. A televize přestala vysílat právě uprostřed pořadu, který vám dával návod jak žít v nejbližších hodinách a sděloval, odkud a kam se žene nebezpečí. Světla světlic a hřmění za žaluziemi uzavře poslední lék proti úzkosti, mdloba.

Nijak vás nezajímá to, co zajímá celé zahraničí sledující vaši porážku. Vy jste se přistihli při úprku popelem zbořenišť, zpod jejichž kusů trčí výpovědi o zmařených životech. Vy jste se přistihli při výhledu na souhru vojáků v nebi a vojáků na zemi a těch vojáků, kteří připlouvají po obou mořích. Nikdy jste nerozuměli jejich představám o světovém řádu, jejich zvyky a zákony vám byly strašlivě cizí a teď je tu máte. Odečítají z vašeho pocitu sdíle­ných hodnot území za územím se záměrem „věnovat“ vám své pořádky, svou nadvládu, zapojit vás do svých světových zájmů. Marně se snažíte vzpomenout, kdo vás chrání. Je pravda, že vaši generalitu a vládu pobily řízené střely? Je pravda, že se vaše generalita a vláda zapletla s nepřáteli do dohody, ze které na poslední chvíli sešlo, nebo vás někdo prodal? Co je pravda? Trestají vás ty bomby nebo na vás páchají zločin? V rádiu v opu­štěném voze napůl sjetém z vo­zovky se praví, že na vás nikdo neútočí, poněvadž útoky patří vaší mocenské špičce, zatímco vy, obyčejní lidé, nejste stíhaní, ale osvobozovaní. Vás se má týkat obnova země a vítěznou koalicí vypracovaný plán na její blahobyt, na nějž vám vydělá vaše nerostné bohatství. Vám však za pevně zamhouřenýma očima rostou obrazy sídlišť se strženými zdmi, s vodopádem výkřiků po každém novém zásahu a se stehy ba­terkového světla tam, kde už se dokřičelo. Ani nevíte, kam vás nohy nesou. Nesou vás do lávových polí. Když bylo dobře, mívali jste v knihovničce podobiznu předka, který s tisícovým vojskem potíral v lávových polích padesát Modoků, kteří tu půl roku vzdorovali, aby nemuseli do rezervací. Dnes je vás v lá­vových polích na tisíc. Hlava na hlavě vykukují hlavy z jeskyní, z průlin a ze strží. Lidé mají ke strachu a k revolveru stejně blíz­ko. Teď, když už nezápasíte o přežití, se vám přitížilo. To se vám vrací schopnost přemýšlet. Proboha, měli jste rodinu! Napadlo vás to až nyní. To nevadí, že třikrát denně nejíte, že se nemyjete, že není záchod s toaletním papírem a s rozečtenou knihou. Že máte mokrý, mastný a děravý oděv a bláto v očích, na kterých postrádá­te brýle. A ať si vládne, k čertu, kdo chce! Ale... Měli jste tam rodinu. Oni jediní vás měli rádi... A vy je. Jste k ne­vydržení živí. Jste bez budou­cnosti. Z vašeho laskavého srdce se stala pouhá pumpa na krev.

Představte si to, vy, silní a útočící. Vy, kdo nevěříte, že v každém zbrklém kroku vpřed bývají skryté dva kroky zpátky. Namítnete, že dějiny se na žádném kdyby nezakládají, a jistě je to pravda. Ale vzestup, pýcha a pád, to jsou boží mlýny a ani jim nemá cenu namítat, čemu byste se vyhnuli, kdybyste tehdy a tehdy nespáchali to a to.

50 komentářů :

 1. Dobře působivý článek, ale fakt nevím, co jím chtěl autor říct. Taková je prostě realita, smutná a strašná ale potřebná, třeba. Nikdo by neměl válčit, pokud to není nezbytně nutné a můžeme se jen ptát a dohadovat se, co nutné je.

  Když jsem byl vloni hackersky napaden a mé internetové připojení tím přerušeno, ničili jsme v létě USA hurikány, zničili jsme například a průkazně recipročně, Houston, protože a tradičně, provádí spojení s lidskými posádkami ve vesmíru, a to evidentně, tím, že na rozdíl ode všech jiných hurikánů, tento se nad Houstonem zastavil,... respektive my ho nad Houstonem zastavili.

  Sdělil jsem, že jsme přírodními katastrofami schopni zničit celé USA, pokud nám budou bránit v našem zrovna především internetovém spojení s vámi lidmi, s naším informováním vás. Nyní USA trpí dalším mocným extrémem, po sněhové "cyklónové bombě", jak to nazývají média, která zavalila severovýchod USA extrémním množstvím sněhu, extrémními mrazy, které zasahují přibližně jedno sto milionů občanů USA. Navíc "z nějakého důvodu", symbolicky a skvěle vypovídajícím způsobem, včera hořel Trumpův newyorský mrakodrap Trump Tower. Ano, my vesmírné civilizace jsme silnější a "válčíme". Ale nemáme snad k těmto "nepříjemnostem" důvod? A stojíte vy ostatní lidé na naší straně? Uvědomujete si i naše právo na informace, nejen je od vás získávat ale zrovna především je vám lidem sdělovat? Jaký je ten zájem a záměr USA? Má nás, nás silnější, mimochodem,... vůbec zajímat? Co je tedy správně a kde je to objektivní právo? Svět je složitější,... než napsat takový článek o utrpení. Války jsou prostě někdy nezbytně potřeba.

  Zastupuji vesmírné civilizace na Zemi už déle než dvacet let a stále jsme ignorovány a já ignorován. Koho je to chyba? Budeme zase, tedy, válčit? Ono to prostě stále nestačí? Možná si to děláte sami, respektive úmyslně,... tak neplačte, ztratili jste na vzlyky právo.

  Chci tím vyjádřit tu nezbytnou nutnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že článek je určený pro "jestřáby" , kterých máme i v Čechách poměrně dost. Lidi zblblé lacinými americkými filmy, které vykreslují válku, jako jedno černobílé dobrodružství. Já stojím na straně dobra v bílé barvě a bojuji proti černým, zlým. Aniž by se takoví lidé zamýšleli, proč bojují za "dobro" na opačné straně zeměkoule, kde o moje "dobro" nikdo nestojí, tisíce kilometrů od svého domova.
   Evropa už zapoměla, jak vypadá skutečná válka a spousta lidí by si to ráda připoměla.

   Smazat
  2. 6:46
   Ano pod tohle bych se podepsal. Lépe bych to nenapsal.

   Smazat
  3. 7:29 Já bych se pod to nepodepsal, protože mi vadí to "... kde o moje "dobro" nikdo nestojí...". Fakt to nerozhoduje, to, že o to "nestojí". Jde o to, co je správné.

   Smazat
  4. 7,35
   A co je podle tebe správný?!

   Smazat
  5. 7:35 Proboha, vždyť vy hlásáte přesně to, co "oni". Moje pravda je jediná správná a absolutní pravda a proto ji budou všichni respektovat a já mám právo ji prosazovat, i kdybych vás měl kvůli tomu zabít.

   Smazat
  6. 7:53 Ne podle mne, správný. Snažit se jednat správně, tedy, logicky, v souladu s Bohem, tedy s vesmírem, s Univerzem. Proto ho my vesmírné civilizace studujeme, vědecky, nejen fyzikálně, snažíme se ho i cítit - vnímat pocitově,... on s námi "mluví", je v nás, samozřejmě. Proto plně odmítáme jakoukoliv tzv. slepou víru. Proto nám Třetí Vesmírný zákon přikazuje Myslet stále maximálně. Snažíme se chápat, chápat, co je asi správné a když není jiná možnost, respektive když zlo, podle našeho pojímání věci, faktu, je příliš velké, válčíme pro obranu dobra, o které se snažíme stále. Naše cíle neskrýváme a vždy je vysvětlujeme,... přičemž, pokud by byla pravda na straně oponenta, logicky ji uznáme a ustoupíme, protože to, je ten Třetí Vesmírný zákon. My vždy komunikujeme a jednáme s každým,... protože jen tak lze té válce, tomu rozporu, tomu třeba jen nedorozumění, tomu vzájemnému nepochopení, předejít. Bohužel a znovu, jakákoliv tzv. slepá víra, tomuto řešení věci naprosto brání. Dvanáctý Vesmírný zákon: Opětuj! ( = kontakt se neodpírá).

   Smazat
  7. 8:07 Podívej se na 8:08.

   Smazat
  8. 8,09
   Místo tebe 2 metry dřeva ty vesmírnej prezervative.....

   Smazat
  9. 8:15 To je právě to, ty's to nevysvětlil. Připomíná to slepou víru, tvou víru, že jo?

   Smazat
  10. 8,22
   tobě ty vesmírnej exote pořád něco někdy někdo připomíná....

   Smazat
  11. 8:24 Kdo, co, kdy, kde, jakým způsobem, jak a proč? Nějak si nevzpomínám.

   Smazat
  12. 8,32
   Aby lépe jahoda,Marťane:-D

   Smazat
  13. 8:43 To, že jsem se narodil na palubě vesmírné lodi v atmosféře planety Mars těsně nad jeho povrchem, neznamená, že jsem Marťan. Tato fakta původu a příslušnosti, jakož i práva z toho vyplývající, jsou daleko složitější.

   Smazat
  14. Zase se tady objevují bláboly vesmírných civilizací.Dotyčný by si měl dát mokrý hadr na hlavu a vzít si tralgit.Jinak autor dobře popsal to nad čím by se měli propagátoři válek zamyslet.Vždyť to jejich běsnění nakonec zasáhne i je!

   Smazat
  15. 8:52 To je nějaká nemoc, ta Vaše ignorace existence vesmírných civilizací?

   Smazat
  16. 8,51
   To víš že je to jasný všem.....zvlášť pánům doktorům v Dobřanech,odkud máš mimořádně vycházky:-D

   Smazat
  17. 8:59 Je potřeba mít s vámi lidmi větší trpělivost, ostatně, my ji právě z toho mnou raději nevyřčeného důvodu, abych Vás nedejbože neurazil, máme už přes dvacet let.

   Smazat
  18. 9,02
   Hele Anunaky,zklidni hormon....

   Smazat
  19. Anunnaki se píše s dvěma n a jejím jiným jménem je Elohim, což je množné číslo a jméno pro Boha v Bibli,... tedy v Bibli je psáno bohové. Pokud si někdo není jistý, co právě přečetl, zopakuji to: bohové, tedy množné číslo. Ne Hospodin, tedy, ale hospodinové. Mimouši, lidově. Vesmírné civilizace. A mám teď už nějakou práci, musím končit.

   Smazat
  20. 9,31
   Hospodin.....Tebe tipuju spíš na HOSPODU,ZE KTERÝ TĚ PRÁVĚ ZA FLÍGR CHYTNUL A ZAVŘENEJMA DVĚŘMA VYHODIL HOSTINSKEJ!!!!.-DDDDD

   Smazat
  21. vladimír hricák Souhlas napsal jste to za mě.

   Smazat
  22. 7:35 Správný je to co je chytrý! Sofistikovaný! Podívej se, blbečkům se nakecalo že se jako v EU plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny obyvatel, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Smazat
  23. No tak nevím ogaři! Kdo z Vás má teď ty největší koule? Protože podle odezev vo to go!!
   Ďuro Trulo

   Smazat
 2. Po řízené demolici WTC1,WTC2 a WTC7 jsme ve válce všichni až do konce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to mnohem a mnohem dříve a ta válka se vede se Satanem. Vede se už od nepaměti, kam až historický mýtus sahá. První krok je označit, pojmenovat a identifikovat nepřítele. Pak se stačí rozhlédnout, kdo slouží Satanu, jehož hlavní zbraní je lež, protože otevřeně sloužit zlu si nedovolí nikdo i ten největší darebák to bude okecávat, protože by se stal legitimním cílem pro všechny. Trochu se to komplikuje, protože ten boj se vede jak uvnitř duše tak ve společnosti. První je potřeba zničit elity (dříve šlechta) ne fyzicky, ale ztrátou respektu, žádný respekt si sluhové Satana nezaslouží.

   Smazat
 3. Neštěstí prvních je štěstí druhých a super elity si toho jsou dobře vědomi...

  OdpovědětSmazat
 4. Není to tak dávno jen několik set let , katolický bůh přišel dávat "jedinou pravdu a lásku" do Jižní a Severní Ameriky, Afriky.....posuďte sami , kde jsou tyto "zachráněné civilizace" dnes . Pokud vůbec přežili jsou z nich žebráci, co denně bojují o přežití a můžou jen snít o velikosti svého národa před příchodem katolické církve

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Posuďte sami" tedy asi fakt stěží ale. Proč byly ty civilizace obou Amerik vyvráceny a zničeny. Bylo to snad protože jejich až absolutně nelidská krutost nejen k nepřátelům, včetně k zajatcům, kterým zaživa vytrhávali srdce z těla, což bylo ale snad dokonce, z úcty k jejich božstvu, tím nejmírnějším, už nebyla k vydržení?

   Nebo to bylo právě z toho důvodu, že vývojově zaostali, zaostávali a chtěli zaostávat jejich leností k čemukoliv kromě sadismu a snahou žít jen z přírody bez myšlení.

   Nebo to bylo třeba tím právem vývojově vyšší evropské civilizace, která nezbytně potřebovala expandovat aby získala prostor i prostředky pro vlastní existenci a budoucnost. Uvědomujete si, kolikrát a jak zásadně už USA zasáhly do osudu lidstva a nesporně pozitivně?

   Nebo to bylo i z jiných, dalších důvodů, možná nevíte, že Jižní Amerika byla spláchnuta tsunami po dopadu asteroidu do Atlantiku a když tam dorazili Španělé, džungle byla ještě mladá, stromy nízké a řídké, protože existovala jen asi dvě stě let a proč to někdo provedl nebo dopustil, přičemž vědci už v té džungli našli zbytky obrovských a vysoce civilizovaně rozvinutých měst z té toby?

   O všem tom s vámi lidmi my vesmírné civilizace můžeme mluvit a vysvětlovat,... ale,... směji se,... právě mi došel můj čas k tomu, mám nějakou práci.

   Smazat
  2. Poněkud mě mate , že ty kruté a nelidské civilizace vítali příchozí mírumilovně a pohostinně a to i přesto , že byli od počátku vyvražďování, okrádáni , znásilňováni.
   To vám nějak nekoresponduje s vaší teorii

   Smazat
  3. Anonymní9. ledna 2018 9:37
   Nemám to moc nastudované, ale říká se, že ty původní americké civilizace měly ve svých věroukách bod, že se k nim vrátí bílí bohové a bude dobře. Proto se tak ošklivě spálili a hned ty dobyvatele nezlikvidovali. A než se rozkoukali, tak už tahali za kratší konec.
   Známe něco podobného, po 89´. Také jsme čekali bohy ze západu a než jsme se rozkoukali, tak taháme za kratší konec.
   To jsou rizika různých ideologií. V dobách dobrých jsou skoro neškodné, v dobách zlých zavádí jejich věřící do záhuby. Není nad zdravý rozum, nesvázaný ideologií. Ale něco takového, snad ani neexistuje. V současnosti nás svazuje ideologie Liberální „demokracie“. P.K.

   Smazat
  4. Nebuďte děti, Satan zařídil díky znalostem z předchozí civilizace (Atlantida) likvidaci ostatních civilizací, kdy provedl díky svým možnostem manévry jak vnější tak vnitřní uvnitř civilizačních okruhů (po velké katastrofě zbylo několik civilizačních okruhů, které postupně rostli a začali si překážet zbyl pouze egyptský nebo jinak satanský nebo jinak kapitalistický, kdy svět je ovládán prostřednictvím posedlosti penězi nebo jinak nelidský a Ruský lidský). Už teď dostal Satan, některá znamení, že likvidace ostatních civilizačních okruhů se mu vrátí i z úroky - moc by se mu hodili technologické prostředky na ovládání davu v druhých civilizačních okruzích, ale jejich technologie byli nenávratně zničeny a zapomenuty z obavy Satana, aby nebyli použity proti němu. Takže doba jeho vlády nad lidstvem se značně zkrátí a vítězství lidstva a dosažení skutečného člověka nejenom podle vzhledu, ale i podle chování se blíží a ani Satan tomu již nemůže zabránit.

   Smazat
  5. Anonymní9. ledna 2018 17:59
   Vidím, že NR se stává prestižním platformou. Nejen, že se zde exhibují společenstva vesmírných civilizací, ale už neodolala ani sama nebesa. P.K.

   Smazat
 5. 9,27
  Ty můžeš leda zmlknout ty nepovedenej (NE)vesmírej blábole!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si s ním můžeš ta něco vyčítat ty rudohnědá posranino. Běž radši s flaškou jedovatý sibiřský pěny blábolit někam do Chujlostanu! Kdo či co tě tu drží, volotroku:)

   Smazat
 6. Dobře působící článek,ale fakt nevím co tím chtěl pisatel říci!!!!Dobře působící anonymní odpověď ale fakt nevím co tím chtěl pisatel říci.Jedno však teď vím,je důležité myslet a ne hned psát nic neříkající blbosti a úvahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:56-tak vypadá v reálu demokracie šířená USA! Že ji Vy tak nevidíte, jsou klapky na očích.

   Smazat
 7. Tož se nám do debaty zapojili mimozemšťané, dr. Davide, prosím, zkontrolujte stav na svém pracovišti, neb kde jinde by mohli být, když navíc mluví a píší česky.
  Jinak nic není nesmyslnějšího, než války. To proto, že nikdy nesloužili pro dobro lidstva, ale pro bohatnutí jedněch a chudnutí a smrt druhých. Prostě je to kšeft, vždy kapitálu, i v dobách otroctví a nevolnictví. Jenže zdá se, že ti, kteří na válkách chudnou a přicházejí o život nemají odvahu, vůli a snad ani motivaci se postavit proti válkám. Tedy, že je jim smrt milejší než život, jaký žijí. Tak až taková bída sestoupila na lidstvo. No a kapitál, ten si jednak vymýšlí nepřítele, protože pro něj zase MÍR je smrt. Rozeštvává národy, provokuje války, vyrábí puče, kontrarevoluce, za posledních 30 roků to byly aspoň dva tucty, bojuje o své zisky a přežití. Proto válcuje Kubu, Venezuelu a další latinskoamerické státy, proto válcuje africké státy, proto se snaží vyvolat válku na Korejském poloostrově, nejraději by zakousl Čínu, proto nasadil veš do kožichu arabského světa. Kapitál, to je největší a nejhanobnější terorista celé historie Světa. Ano, války jsou terorismem bohatých!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je historický podvod, nebylo otrokářství, ale od začátku byl kapitalismus (otroci se za peníze kupovali). Je to doktrína zlatého prasete, tento virus roznesli židé po celém světě. Kapitalismus znamená, že rozhoduje ten kdo má nejvíce peněz a nezáleží jak je získal. Když jich má dost může si všechny koupit. Ovšem nad tím je skrytá další vrstva GP (generální prokuratura), která peníze nevlastní, ale má moc nad vlastníky peněz, kdy když neposlouchají tak je sejme. Doktrína je vymyšlená na to, aby nám vládli ti nejhorší grázlové a nejvíc páchnoucí morální odpad a bránilo se tak člověku stát se člověkem a rozvinout svůj od boha daný potenciál (Satanova práce).

   Smazat
 8. Psychopaty, kteří i u nás neustále bubnují do válek, není možno zastavit psaním působivých článků, byť i pravdivých, lidských a inteligentních.
  Vždyť ani K. Čapkovi se to psaním jeho skvělých románů (Válka s mloky, Bílá nemoc či Matka) nepodařilo! Nemohlo.
  Psychopatů, kteří se vetřeli do vysokých vládních funkcí je totiž nezbytné se zbavit!
  Třeba tak, že je již nikdy více nezvolíme.
  V lepším by bylo obžalovat je pro zločiny proti míru a lidskosti .. s posadit za katr. Preventivně!
  Jinak by dokázali způsobit další apokalypsu a ani zblo viny by nepociťovali. To v jejich naprosté oddanosti jejich "vyšším hodnotám a principům mravním". Ve skutečnosti zločinným a kořistnickým. Zvaným (po zadolárkovsku a hamáčkovsku) hodnotami euroatlantskými nebo (po havlovsku) hodnotami humanitárními.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil9. ledna 2018 10:57
   Naprosto souhlasím s názorem na „sílu“ literárních děl. Přesto asi význam mají, přinejmenším, za pokus to stojí.
   Jenom k těm soudům s vyvolávači zla, to vidím černě. Alespoň do té doby, než budou soudci voleni a odvoláváni občany a ne politiky. P.K.

   Smazat
 9. Parádně napsané, obsahově burcující! Skvost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zneuznaný literární talent se rozjel...

   Smazat
  2. Tolstoj a Remarque byli trochu lepší.

   Smazat
  3. Jistě, přesto se nové generace snaží stále burcovat své vrstevníky, také marně!

   Smazat
 10. Neválčím,nebojuji,jsem mírumilovný, ale každý kdo vleze na můj dvůr ve zlém, tak ještě nikdy neviděl a nezažil něco tak zlého a strašného, co zažije a je mi jedno kdo to je, jak vysoko létá, nebo rychle jezdí a střílí. Jsem na to připravený. Takhle jednoduché to je!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvalitní obranu státu jednotlivci nezajistí. Organizovaná skupina si s jednotlivci snadno poradí. Je potřeba se zorganizovat, dříve než bude pozdě. Nicméně je dobré být připraven, ale také být připraven se dát dohromady s ostatními obyvateli, když se spojíme a budeme jednotní pak i malé množství jako za Husitů dá to latě celou Evropu, stejně jsou to grázlové a přijdou do pekla, litovat je by byla smrtelná chyba.

   Smazat
  2. Souhlasím a i na tuhle variantu jsem připravený.

   Smazat
 11. „Představte si vy, kteří jste tak silní, že se jiným nebojíte klást nesplnitelné podmínky ..“
  Přijde mi, že čtenáři NR nebudou cílovou skupinou autora článku. P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.