Reklama

.

.

pondělí 15. ledna 2018

Vítězem prvního kola Drahoš, Zeman si může začít balit kufry. Opravdu?

Stanislav Blaha
15.1.2018 E-republika

Jasným favoritem 2. kola prezidentských voleb je Miloš Zeman. A proto také už začala nevybíravá dezinformační kampaň z druhého tábora.Zeman ztratil tři čtvrtě milionu hlasů. Sázka na Babiše mu zatím nevychází, píše Jiří Sezemský v Šafrově Svobodném fóru a pokračuje: “Podle očekávání první kolo prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, ale získal méně hlasů, než očekával. Proti minulým volbám ztratil 730 tisíc hlasů. Příliš zatím nezabrala podpora Andreje Babiše a Tomia Okamury. Pro druhé kolo má Zeman nižší potenciál než jeho soupeř Jiří Drahoš, rozhodne ale účast prezidentových odpůrců.”

Útoky na Drahoše začínají. Je to řinčení starými zbraněmi, pokračuje sám šéfredaktor a mimo dalších nesmyslů už před druhým kolem začíná dělat účet bez hostinského: “Jakmile se ukázalo, že Miloš Zeman v prvním kole stojí se svými necelými dvěma miliony hlasů proti třem milionům voličů, kteří hlasovali proti němu, začala se projevovat útočná nervozita zemanovského tábora. Alespoň se tedy můžeme hned podívat, co nás čeká.”

Na to, jak je to s těmi ztracenými hlasy a třemi miliony antizemanovských hlasů, se stačí podívat na výsledky minulých prezidentských voleb a porovnat je s výsledkem prvního kola těch právě probíhajících:

2013


Zeman Miloš: 1. kolo 1.245.848 hlasů, 24,21 %, 2. kolo 2.717.405 hlasů, 54,80 %.
Schwarzenberg Karel: 1. kolo 1.204.195 hlasů, 23,40 %, 2. kolo 2.241.171 hlasů, 45,19 %.

2018


Zeman Miloš: 1. kolo 1.985.547 hlasů, 38,56 %.  
Drahoš Jiří: 1. kolo 1.369.601 hlasů, 26,60 %.

Zdroj: Volby.cz

Skutečností tedy je, že současnému prezidentovi neubylo 730 tisíc voličů, ale naopak přibylo téměř 740 tisíc voličů (tedy se počet jeho voličů a jeho náskok před druhým v pořadí zvýšil z 0,8 procentního bodu na téměř 12 procentních bodů a v porovnání s minulým 1. kolem mu přibylo 60 % hlasů). Šafrovo tvrzení, že všichni voliči, kteří v prvním kole nehlasovali pro Miloše Zemana, hlasovali proti němu, je čistá úmyslná manipulace, která je v rozporu jak s výsledky minulých voleb, tak s předvolebními průzkumy.

Situace je tak zcela jiná, než se nás snaží přesvědčit všichni ti antizemanovští politologové a samozvaní experti v českých masmédiích. Favoritem je Miloš Zeman, pro vítězství ve 2. kole potřebuje přesvědčit dalších cca 600 tisíc voličů, přičemž v minulých volbách se mu povedlo výsledek z 1. kola více než zdvojnásobit. Koudel naopak hoří Jiřímu Drahošovi, ten by totiž ke svému vítězství potřeboval udělat to samé, co v minulých volbách jeho protikandidát. A možná právě to je ten důvod, proč okamžitě po skončení 1. kola začala velmi nevybíravá dezinformační kampaň od těch, kteří neustále ukazují prstem na druhé.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

27 komentářů :

 1. Pozor na manipulaci s tvrzením, že všichni protikandidáti (až na Hanniga) podporují Drahoše. Jako osoby podporují stejný politický směr(TOP09), ale jejich voliči nemusí. Tato manipulace má za cíl dodat odvahu váhajícím voličům, kteří nevolili Zemana, aby dali hlas Drahošovi i proti jejich národnímu cítění a šli se stádem (přece volitelů oponentů Drahoše bylo více než volitelů Zemana). Hraje se zde na stádní chování. Proti tomu existuje jediná obrana - Zeman musí argumentačně rozmetat pseudoargumenty Drahoše (který je má nacvičené z VUMLu TOP09). PK2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě, třeba Kulhánkovi voliči tutově půjdou volit Zemana, stejně jako voliči Hynka. Velká většina Topolánkových voličů taky to hodí Zemanovi, to už je kolem 6% jistých.

   Vymazat
 2. Pane Blaho,pan Zeman by mel cestne odejit s vstycenou hlavou a s nejvecsi pravdepodobnosti se tak stane.Je na konci svich sil,seslej snad nechce CR,statni pohreb.A to mam pana Zemana rad !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sešlej ji sám, protože rozum ti sešel z cesty již dávno, pokud jsi kdy nějaký měl. Akorát u tebe to na státní funus nevypadá...

   Vymazat
  2. Zdá se že Miloš Zeman si v tomto radit nenechá. Má velmi dobrou pozici do 2. kola a musel by to teď hodně spackat, aby nebyl zvolen znova. Určitě by se našel někdo vhodnější na jeho místo, bohužel se do 1. kola prezidentských voleb níkdo takový nedostal. Státní pohřeb samozřejmě hrozí, ale nikdo z nás (dokonce ani p. Drahoš) neví dne ani hodiny, takže bych to neřešil.

   Vymazat
  3. Topolánek si natloukl koleno a nešel do závěrečné debaty poražených, takže nevíte dne ani hodiny. Zeman je fatalista, svoje si odpracuje a dál už to nechá na osudu.

   Vymazat
  4. 8.20 skoda ,ze volebni pravo neni podmineno znalosti ceskeho pravopisu

   Vymazat
  5. Ale vždyť ty Zemana ani nemáš rád,ani mu nefandìš,ani ho nebudeš volit! Tvoje poraženecké řeči jsou jen jiná forma havlismu.Zemana v této době nemůže nikdo smysluplně nahradit! Vrať se do školy !

   Vymazat
 3. 8:04 proč máte voliče,kteří chtějí změnu a né hulváta na Hradě za stádo? Vy věříte,že duely v televizich něco na tom změní,ba ne pane,Zeman že svoji hradni kamarilou končí.Na to vemte jed.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jsou voliči loutky Drahoše stádo ? Protože si nechali vymýt palici debilní propagandou a vítače a kývače, který ani mluvit neumí, nikdy neměl žádný vlastní názor, považují za dobrou volbu. Toto stádo si samo o sobě nezaslouží nic než takou loutku ! Ale ti, kterým není jedno, že Drahoš by nás sice nevedl na Východ, ale do eurofašistické prdele a ještě více učinil naši zem protektorátem fašistické eurototality, nebudou kolaboranta a škůdce volit za svého prezidenta.

   Vymazat
  2. 8:36 Nikdy se nevzdám a vždy budu proti vám nechci západní loutku na hradě.

   Vymazat
  3. Mongole 8:36, vrať se do školy, to je hrůza, co tu předvádíš, havlismus a inkluze tě nic nenaučila.

   Vymazat
 4. Být naivně optimistický nebo naopak poraženecký, ani jedno by se nevyplatilo. Předjímat cokoliv jako předem jasné by byla hloupost. Ještě se toho hodně odehraje a mnohé se ještě znejasní nebo naopak vyjasní.

  V každém případě v této chvíli to vypadá na naprosto otevřenou hru, se zcela nevyjasněnou zápletkou i zakončením.

  OdpovědětVymazat
 5. No jo havloidi lžou až se jim od huby práší.

  OdpovědětVymazat
 6. 8.36,voliči Drahoše se kterymi jsem mluvil jsou stado,moji pribuzni z vesnice ho volili,protože jim sousedi řekli že je slušný a chytrý.Když jsem se jich a dalších jeho příznivců ,ptal,jestli chteji utečence,gmo potraviny,Monsanto,gender,lgbt,inkluzi,a pod......tak vůbec nechápali o čem mluvím.Když jsem jim to "přeložil",tak reakce byla jako že tomu nevěří,že to slušňákovi podsouvaji "burani" od Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate buhuzel pravdu.Nas soused ,nema snad 6 trid voli Drahose ze stejnych duvodu.

   Vymazat
 7. Jsem absolvent VŠ středního věku a pro nadcházející nelehkou dobu je pro mne jedinou rozumnou volbou M.Zeman.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Normálně se tím nechlubím, ale jsem taktéž VŠ a volím pana prezidenta znovu.

   Vymazat
 8. Zeman případnou porážku vezme se vztyčenou hlavou, o tom není pochyb. To již dosvědčil při podrazu některých soc. dem. poslanců - pučistů. Zato ta galérka jeho propadlých protikandidátů svoji porážku se vztyčenou hlavou nedokázala přijmout a nyní vyjí jako kojoti a páchnou jako skunkové. Ta galérka byla stvořena ke službě kapitálu a k potupě českého národa. Pokud jí nebude dobyt Hrad, budou zbiti kapitálem. Jde tedy o zápas mezi občany a kapitálem, o to, zda budou dále poddanými či dokonce otroky, nebo hrdými, svobodnými Čechy.

  OdpovědětVymazat
 9. Vynikající komentář Ilony ŠVIHLÍKOVÉ:

  http://casopisargument.cz/2018/01/15/je-to-slusny-clovek-ten-clovek-je-slusny/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:59 komentář ideologicky zaslepený paní docentky vám přijde vynikající? Tak to máte opravdu hlavu jen na čepici.Kdyby jste aspoň trochu myslel,tak jen účelové porovnávàní ČS prezidenta s prezidentem USA paní docentkou,by vám mělo něco napovědět.U nás na rozdíl od USA zahraniční politiku určuje vláda,nebo né? Tak co na komentář je vynikajicího?Zajimáte li se o politiku a žijete li v Česku,tak snad víte kdo je kdo vč.poradců současného prezidenta. K tomu nepotřebujete hledat ve Wikipedie jak paní docentka. .

   Vymazat
  2. 13:01
   Je vidět, že máte alespoň chatrné zbytky zdravého rozumu, když svou hloupou repliku raději nepodepisujete.

   Vymazat
 10. DRTIVA vetsina volicu pana Drahose ho voli protoze podle nich a mainstreamu vypada dobre !!! Vypada lepe nez Zeman. Nic vic, nic min.
  Jsou to proste vypatlany hlavy, ktere nic jineho nezajima, natoz nazory obou.
  Je to a la Amerika...:):):):) Vylestenej a vybotulinovanej oblicej, vybeleny zuby, falesne bryle, nacesanej, vyfenovanej a lakem ztuzeny vlasy.... to je smerodatny ....

  OdpovědětVymazat
 11. 11:48 Ano, Drahoš je naleštěný, ale jak se říká z hezké (prázdné) mísy se nenajíš. Je leda na parádu. Volme pana Zemana jemu jde o zachování naši země. U pana Drahoše to necítím. Je nejistý, manipulovatelný a různé tlaky neustoji.

  OdpovědětVymazat
 12. 13:18
  O jakých tlacích mluvíte? Drahoš a jeho manželka mne velmi připomínají jakéhosi Špidlu a jeho manželku. Žádné tlaky ale hrabivá povaha jejich manželek.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:33

   Je to jako nějaká kletba - Laura Bush byla také knihovnice.

   Kokotko

   Vymazat
  2. 14:33 O tlacích z EU a jeho sponzorů.

   Vymazat