Reklama

sobota 20. ledna 2018

Volba Drahoše je hlas pro genocidu českého národa, varuje sociolog Hampl. Až tento člověk odhalí své skutečné názory, lidé budou koukat, co je to za extremistu

ROZHOVOR 
20. 1. 2018   ParlamentníListy

Miloše Zemana volí za prezidenta lidé, kteří nepatří k úzké vládnoucí elitě a kteří nemají naději, že k ní někdy budou patřit. Zároveň to jsou podle Petra Hampla lidé, kteří spojují svou budoucnost s českými zeměmi a nechtějí odejít do zahraničí. Sociolog je také přesvědčen, že Jiří Drahoš dělá dobře, když se chce vyhnout televizním debatám se svým soupeřem, protože by pro něj bylo ideální vůbec nevystupovat na veřejnosti a nechat své příznivce vytvářet dojem, že v prezidentské volbě jde jenom o kladení věnců. Ve skutečnosti je hlas pro Jiřího Drahoše hlasem po genocidu českého národa.

Po volbách v prvním kole přímé prezidentské volby se vyrojila spousta analýz, sociologických dat, z nichž asi nejvíce citovaná jsou ta, že Miloše Zemana volili lidé chudší a méně vzdělaní. Co o této souvztažnosti typu „Zemanův volič rovná se nevzdělaný chuďas“ soudíte vy? Jsou voliči nynějšího prezidenta samí frustrovaní chudáci, nebo je to s hodnocením jeho elektorátu složitější?

V té otázce trochu slyším předpoklad, že chudší lidé volí jaksi méně kvalitně nebo že jejich hlas by měl být brán méně vážně. Je důležité nedávat takovým naznačováním prostor. Dobrým občanem je člověk, který poctivě pracuje, stará se o rodinu, miluje svou zemi, je ochotný za ni bojovat a nedá se uplatit ani sociálními dávkami, ani dotacemi. Dobrého občana nepoznáte podle nadité peněženky ani luxusního vozu.

Ba právě naopak. Před nějakými 10 nebo 15 lety tomu bylo tak, že když jste narazil na bohatého člověka, nevěděl jste, co si máte myslet. Někteří z nich totiž zbohatli díky estébáckým sítím nebo privatizačními podvody, ale mnoho lidí se dostalo k zajímavým majetkům výhradně poctivou prací. Byli takoví i takoví. Jenže dnes už je skoro zázrak narazit na zámožného člověka, který nejede ve státních zakázkách, manipulaci s dotacemi ani nevydělává na regulacích. Postupně tak vznikl stav, kdy je mezi bohatými mnohem menší procento poctivých lidí než mezi chudými. Vlastně to ani není vina těch bohatých. Jde o to, že se prostředí změnilo natolik, že pokud chcete zůstat nahoře, nemůžete se vyhýbat některým nepoctivým praktikám.

A pak je tu třetí hledisko. V každé bitvě platí, že ti, kdo nemohou utéct, ti bojují houževnatěji a statečněji. V politickém rozhodování to platí také. Ti, kdo nemají možnost se odstěhovat, ti jsou více motivováni volit tak, aby se v České republice dobře žilo.

Zkrátka, kdyby bylo cílem najít nejmoudřejší rozhodnutí, bylo by logické dát chudým silnější hlas než bohatým. Pokud je mezi voliči Miloše Zemana více chudých lidí, může být hrdý.

Jak je to ale se vzděláním? Copak můžeme tvrdit, že nevzdělaní volí lépe než vzdělaní?


V zásadě platí totéž, co už bylo řečeno. To, že se někdo narodil s výkonnějším mozkem nebo vyrůstal v podnětnějším prostředí, mu dává nějakou výhodu do života, ale nedělá to z něj lepšího člověka.

Není ostuda mít obyčejný mozek manuálně pracujícího člověka. Je ostuda mít výkonný mozek a používat ho k okrádání spoluobčanů.

Narážíme na představu, že všichni hledají dobro pro svou zemi, a tudíž, že ti chytřejší a vzdělanější to dobro dokážou lépe najít. Jenže ve skutečnosti lidé ve volbách hájí v první řadě zájmy sebe a své sociální skupiny. Vzdělaní mají tendenci prosazovat taková řešení, která je prosadí proti méně vzdělaným. A naopak. Navíc nezapomínejme, že mezi vzdělanými lidmi je více těch, kdo se mohou poměrně snadno odstěhovat do ciziny, mají tudíž nižší motivaci pečovat o vlastní zemi.

Zkrátka, vzdělaní lidé nehlasují o nic kvalitněji než ti ostatní.

Je tedy pravda, že Zemanovi voliči jsou chudší a méně vzdělaní?

Je tomu tak jen do určité míry. Aktivisté jedné multikulturní neziskovky před časem definovali, že jejich hlavním nepřítelem je tvrdě pracující muž středního věku s technickým vzděláním. To je asi přesnější definice jádra Zemanových voličů.

Ještě přesnější by ale byl následující popis. Miloše Zemana volí lidé, kteří nepatří k úzké vládnoucí elitě a kteří nemají naději, že k ní někdy budou patřit, a nemají ani naději, že se k této elitě dostanou aspoň jako obslužný personál. Zároveň to jsou lidé, kteří spojují svou budoucnost s českými zeměmi, nechtějí odejít do zahraničí. Když se ale podíváme na úplné dno společnosti, na lidi, co už ztratili naději, že si znovu najdou práci, přišli o podstatnou část své lidské důstojnosti a jsou v podstatě jen materiálem, který umožňuje neziskovkám inkasovat dotace, tihle lidé volili před pěti lety Schwarzenberga. Odhaduji, že letos získá jejich hlasy Drahoš.

Také se uvádí, že Miloše Zemana volí častěji lidé s negativním postojem vůči Evropské unii, tedy především k její čím dál větší integraci nebo k přijímání migrantů. Je to opodstatněný závěr, a pokud ano, je to zase spíš důsledek frustrace těchto voličů, nebo jejich uvědomění nějaké reálné hrozby?

Uvažovat o tom, že vpustí do své země tisíce islámských kolonistů, to může jen úplný imbecil nebo extrémně nepoctivý člověk. Takže ano, máte pravdu, mezi Zemanovými voliči převažují lidé, kteří odmítají současné kroky Evropské unie. Ukazuje to jejich zdravý rozum.

Dá se při ohlédnutí za pěti lety Miloše Zemana na Hradě souhlasit s výrokem profesora Tomáše Halíka, že druhé kolo voleb ukáže, co jsou Češi zač a jakou budoucnost si zaslouží, i s jeho výrokem před prvním kolem, že kdo dá hlas nynějšímu prezidentovi, proviní se proti zájmům České republiky?

Víte, já si kladu otázku, jak je možné, že pan Halík ještě nedostal někde na ulici pár facek. Asi moc nechodí mezi normální lidi. Nebo  ... .... ....


29 komentářů :

 1. S celým článkem se dá do posledního slova souhlasit. Ovšem nejlepší je samotný závěr článku, ohledně Halíka, to nemá chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl byste článek dočíst na Parlamentních listech (viz poslední řádek - link). Tam je toho víc.

   Smazat
  2. Veřejnoprávní, objektivní efektivita i dnes pokračuje na ČT24 jako v roce 2014! Z tohoto
   termitiště mají vést prezidentský duel? Generální ČT Dvořák, ředitel-EXIT, již nás varuje: ''Vyhodíli mne, končí demokracie v ČR!

   Odkaz:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Generalni-reditel-CT-bouchl-do-stolu-Otevrene-promluvil-o-utocich-Zemana-a-Babise-kriticke-analyze-vyvazenosti-na-objednavku-A-nevynechal-ani-PL-520878

   ZA JEHO ŘEDITELOVÁNÍ, VZNIKLY TYTO HNUSY!!!

   Odkaz:
   https://pornfile.cz/hledej?q=ct+24+z+tvaruzkova+a+pussy+riot+s+jejich+pracovni+naplni

   Odkaz:
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1009134-zuzana-tvaruzkova-pussy-riot-maji-prehled-o-ceske-politice


   ČT24 Zuzana Tvarůžková: Pussy Riot mají přehled o české politice 14. 11. 2014 15:30 (co dodat).

   14.11.Novinky.cz přinášejí stručný přehled nejdůležitějších událostí 14. listopadu 2014.

   pátek 14. listopadu 2014, 13:00

   Zeman se chová jako hlupák, vzkázaly prezidentovi Pussy Riot
   Členky ruské punkrockové kapely Pussy Riot vrátily českému prezidentovi jeho tvrdé výroky na jejich osobu. V reakci na Zemanovy výroky o ku... uvedly, že se hlava České republiky chová jako typický hlupák, protože neví, o čem mluví.

   „Raději by neměl o Pussy mluvit. Neví, kdo Pussy jsou. Na to jsme odbornice my, on ne. My děláme punk, on ne. Choval se jako obyčejný patriarchální hlupák,“ prohlásila Naděžda Tolokonnikovová

   Smazat
  3. Na rozdíl od článku se domnívám, že Drahoš neodhaluje, nebo spíše ani nemá vlastní názory. Chcete-li znát Drahošův názor, zeptejte se třeba Kalouska.

   Smazat
  4. Zuzana Tvarůžková a Václav Moravec z ČT a "big boy" Karl von Banhof se mohou chytit za ruce, běžet po ulici a křičet: "Zima je tady" a nikdo jim nebude věřit. A hodně se jim přiblížil B.Sobotka.

   Smazat
 2. Panove ,
  to, ze vam hrozi EXTERMINACE, az se k vam nastehuji Islamiste a cerna Afrika, je jiste na 100 % !
  Mate ve svete mnoho prikladu ! (Staci se rozhlednout !)
  Az kvam prijdou, tak budete VRAZDENI, tak pravidelne jako Boerove v JAR !

  Chudoba je pouze DOCASNA, udrzite-li vasi zem, ve vasich rukou a zbavite se 5-te kolony zradcu, z vasi prazske "kavarny", kteri jsou agenti Globalistu a vetsina z nich nejsou ani Cesi !
  VOLTE PRESIDENTA ZEMANA !
  nick honolulu

  -------------------------------------------------------

  Naklepejte do computru GOOGLE IMAGES !
  Az vam to tam naskoci, tak naklepejte HILLBROW !
  At si udelate obrazek, co vas "vedec" Drahos ma v planu udelat s vasi Prahou , ci Brnem ! (Ja tam zil na Hillbrow v Johannesburgu !)
  nick honolulu
  (Podle ovoce jejich snah, poznate je - Globalisty prosazujici nasilnou Integraci ! !
  A v Americe je to to stejne ! Naklepejte Detroit, nebo vych. Chicago ! A hned poznate co vas ceka !)
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! VOLTE ZEMANA !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte 100% pravdu!!!

   Smazat
  2. Honolulu ma vzdy pravdu, protoze mluvi od srdce

   Smazat
 3. Nad jednou veci si v Cesku lamu hlavu a nerozumim ji !
  Proc vy znovu a znovu, nazyvate stado sebedestruktivnich OSLU - elitami ?
  Tak se mi zda, ze jste stejni petkari v cestine jako jsem byl ja ! Neznate vyznam slov !
  nick honolulu
  (Ja mam pravo zdrbat cestinu - ja jsem cizinec, ale vy v Cesku to pravo nemate a proto nenazyvejte hlupaky elitami, akorat znesnadnujete preklad vasich vet do anglictiny.)
  Svet se na vas diva v tyto dny a Americane se ptaji jak dopadnou u vas volby, Republikani maji radi presidenta Zemana ! Protoze je vlastenec oddany vasi zemi !
  SLAVA ZEMANOVI !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu má pravdu.
   Hillbrow je odstrašující příklad toho, kam může dospět snaha dát agresivní necivilizované hordě jakási práva a svobodu bez povinností a tvrdých represí.
   Osobně stále nevím, proč to v JAR tak dopadlo, bývala to civilizovaná rozvinutá moderní země a najednou prásk - černí mají svobodu a je se vším konec. Oni prostě na to mentálně ani jinak nemají, musí mít nad sebou zákon a tvrdou ruku.
   A i proto nemají v demokratické Evropě co dělat, protože to nerespektují a zneužívají.
   Nelze nekompatibilní jedince dávat uměle dohromady, příroda to dobře ví a také se živočichové v přírodě nemísí. Žijí mezi svými.
   Takže ať si o tom každý myslí, co chce, homogennita národa je NUTNOST!!! Jen společenství, kde všichni uvažují podobně a také podobně směřují, má do budoucna šanci.
   Už teď se podailo společnost značně rozdělit a rozeštvat, ale jak je vidět, stále jim to nestačí a hodlají tu na naše náklady ubytovat tisíce zcela nepoužitelných, jen parazitujících osob - za stovky let jsme neintegrovali cikány a ti jsou nám blíž než toto - kdo si proto myslí, že sem zapadnou jacísi černoši či muslimové z Asie, je naprostý imbecil nebo vlastizrádce.

   Smazat
  2. V cesku elity nejsou, v cesku kdo bohac to zlodej

   Smazat
 4. I na Mr želé platí Zemanova charakteristika, kterou původně adresovat Sobotkovi.
  Charisma lahve od okurek, povaha prodejného lokaje.
  Takoví jsou schopni všeho! Nejen vyznamenat ty Mašíny ...

  OdpovědětSmazat
 5. Genocida národa?
  Pane Davide, vy tohle zveřejníte?
  Vyhraje-li Drahoš, nezavalí nás uprchlíci - nechtějí k nám
  Vyhraje-li Zeman, nebudeme ruskou nebo čínskou kolonií.
  Opak si myslí jen de**lové... a někteří sociologové.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste se pořádně picnul už odpoledne, anebo jste deb-l sám, a výstavní.

   Smazat
  2. 16.35,jste tak blbej,nebo jste redaktor čt?

   Smazat
  3. Poučili se. Navazují na nejlepší tradice absurdních dramat Václava Havla:
   Je skutečně zábavné pozorovat, jak politici, novináři, politologové a aktivisti, kteří nás stále označují za xenofobní a nacistické zfetované čecháčky ohrožující demokracii, se nás náhle snaží přesvědčit, že pan Drahoš je stejný jako my, a že když ho zvolíme, tak tu (jejich) demokracii zachráníme.

   Smazat
 6. Mě by zajímalo, jaký kreativec nasadil tu jeho Evu do horké kampaně. To musel být Putinův člověk, jinak to není možné. To přece vidí každý, že to je trošku jednodušší blondýna. Jedině, že zjistili, že horší než Drahoš nebude, tak to riskli. Klasicky: chtěli jsme to nejlepší a dopadlo to jako vždycky.

  OdpovědětSmazat
 7. Podívejte se na tohle.Je to sice starší,ale výmluvné.Kdo podporuje Drahoše.Zadejte do google.Seznam to "neumí" najít.
  Sdílejte ho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tim mozkem a nejen s nim máš,100%pravdu papundekle vygumovanej:-))))

   Smazat
 9. Drahouš je slabej jako čaj, stejně by za něho vládla Drahoušová, pak by ji už senioři v domově důchodců poznali a ona by si nemusela stěžovat, jako tento týden v Pardubicích. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Jinak genocida nemuslimů muslimy proběhla již od Bangladéše po Maroko a nyní po Libanonu a Kosovu se stahují mračna i nad státy v EU, například ve Švédsku, ale "hezky" našlápnuto mají další země EU.(Francie, Británie aj.) Nám chce EU vnutit tzv. Dublin 4, kde m.j. chtějí, aby ve všech státech EU měli muslimové stejné výhody, kupříkladu stejné sociální dávky, mnohem větší než je náš průměrný český důchod. Drahouš to bere, ostatně v životě nebyl politik a ani hrdina...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 11. Je zajímavé, že sociální dávky příchozím Vietnamcům, Řekům, Jugoslávcům( kdys) nebo nyní Mongolům, Rumunům, Ukrajincům nikoho v EU netrápily. Ti museli, aby nezemřeli hlady, makat. Ale tyto asi "nadlidi" jsou zřejmě našimi hosty.....Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 12. Na http://www.protiproud.cz/ je článek o tom jak šílí v Americe.
  Budeli Drahoš,budou mnohem více podporovány neziskovky a i tohle nás čeká.

  OdpovědětSmazat
 13. je zajímavé, že se za 5 let nevyprofiloval žádný obstojný politik, kterého by mohli lidé zvolit za prezidenta, a tak musí do služby starý nemocný Zeman. Tyto volby nejsou o prezidentovi, ale je to referendum, zda chtějí Češi se rozpustit jako cukr v kávě nebo budou bojovat za své bytí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nemudrujte nad věkem prezidenta a volte tak abychom se nerozpustili.

   Smazat
 14. 18:52 - ty jsi privilegovany NEDOMRDEK a nikdy nejsi smazan, za daleko horsi veci, nez napisi ja !
  Napis nam, jak lizes cenzorovi prdel , at mame nejakou estradu !
  A podepisuj se ty vykale z paviana !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 15. Pokud vyhraje Drahoš , tak Kalousek pujde na financee a konečně zruší odpis úroků z hypoték .

  OdpovědětSmazat
 16. Četl jsem celý článek na PL pan Hampl má naprostou pravdu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.