Reklama

.

.

sobota 20. ledna 2018

Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

Zdeněk Lanz
Zdeněk Lanz
20. 1. 2018   PrvníZprávy
Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“


I když současný volební slovník mainstreamových médií ledacos napoví, o tom, koho paní šéfka skutečně volila, se můžeme jen dohadovat.

Srdcem nebo rozumem? Takové dilema bych očekával spíše na filmovém plátně nebo divadelních prknech v nějaké nasládlé love story.

Ale při volbě prezidenta republiky?

Bohužel, „srdcaři pravdy a lásky“ navařili volební guláše právě takto.

Co s tím?

Možná by stačilo chtít na prezidentských kandidátech odpovědi na zásadní otázky typu:

Vyhlásil byste referendum o našem dalším setrvání v EU?
Jak se stavíte k faktu, že dosluhující předseda vlády Sobotka podepsal za Českou republiku tzv. Evropský pilíř sociálních práv, na jehož základě se mají sjednocovat sociální, zdravotní a školské systémy v EU a v jehož důsledku by mohly být vypláceny tyto sociální požitky i migrantům?

Jak budete, jako prezident republiky reagovat v případě, že vstoupí v platnost nové azylové nařízení EU, tzv. Dublin IV, který mj. obsahuje povinný mechanismus přerozdělování žadatelů o azyl s tím, že v případě omítnutí by členský stát zaplatil 250 000 eur státu, který migranta přijal?

A tak třeba poznáme, kterému kandidátovi leží dobro občanů naší republiky opravdu na srdci.


Zdeněk Lanz

30 komentářů :

 1. Jestli srdcem, nebo rozumem mi vychází stále Zeman.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volme prezidentem opět Miloše Zemana.


   Kdo má zájem k nám dopravit co nejvíce migrantů,
   jedním z nich je dceřiná firma Jobs.cz, její matka je schována v pozadí a sídlí ve Finsku
   a Švédsku, její čeští představitelé jsou jen
   těžko dohledatelní! Jediný kontakt beze jmen, který se mi podařilo zjistit u Jobs.cz je?
   E-mail:
   almacareer@almamedia.fi


   A odkaz pro migranty:
   https://www.jobs.cz/rpd/1260238229/?rps=233

   V posledních dnech však dochází k nárůstu intenzity prací, i když je zima, což má přímou souvislost s možností zvolení Jiřího Drahoše prezidentem ČR. Pokud by byl zvolen, kapacity SUZ MV nebudou nejen stačit, ale 1. vlna bude odstartována v řádu týdnů po inauguraci Jiřího Drahoše.

   Původně se očekávalo, že ČR přijme cca. 2,600 až 3,000 migrantů poté, co prohraje soud s Evropskou komisí, která na ČR podala v prosinci žalobu za nepřijímání migrantů. Konec soudu se odhaduje na polovinu roku 2019, možná až 2020. Ovšem příchod Jiřího Drahoše na Pražský hrad by znamenal, že Česká republika se připojí ke Slovensku a přestane vzdorovat Evropské komisi a začne dobrovolně migranty přijímat. Nový inzerát SUZ MV narychlo podaný na Jobs.cz a vysoká aktivita firem rozšiřujících kapacity v uprchlických centrech tak dává tušit, že se opravdu počítá s tím, že Jiří Drahoš bude zvolen prezidentem a ČR.

   Vymazat
  2. Komu není Zeman dost zdravý, hezký a slušný, doporučuji zakoupit Kena třeba i s Barbií. Je trvanlivý, zdravý, hezký, slušný a bonus navíc - multikulturní. A užitečný přinejmenším stejně jako Drahoš.

   Vymazat
  3. Tak se pánové přidám jedině Zemana.

   Vymazat
  4. Budou se divit v "pražské kavárně", jak jim to obyčejní, ale hlavně Češi natřou.
   ZEMAN je náš.

   Vymazat
 2. Souhlasím,jsou to jedny ze zásadních otázek pro prezidentské kandidáty.
  Pokud se týká paní šéfky činohry JČ divadla,tak třeba se takto vyjádřila schválně:
  -pokud by volila Drahoše, tak se pochlubí - dnes je taková volba v jejím prostředí ta jediná možná
  -pokud volila Zemana ,tak to řekla,tak jak to řekla a nechává její prostředí,aby předpokládalo,/protože tam je to očekávané/, že její srdce bije pro Drahoše.
  Jinak by tam byla jistě odkecaná.
  Vidíme to v celé kulturní frontě.

  OdpovědětVymazat
 3. V zásadě si myslím, že správná je odpověď ROZUMEM. Srdcem se můžeme řídit tak jen v pohádkách a pokud se nám splaší hormony. Ale ta paní nebude volit srdcem ani rozumem ale podle dodaného scenáře. Tak ať s nás nedělá hlupáky.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:57
   Václave, v tvém případě to je prašť jak uhoď. Budeš-li volit srdcem nebo rozumem, vždycky zvolíš blbě. Z tebe už nikdo hlupáka dělat nemusí. Jak se říká, máš svý jistý...

   Vymazat
  2. 20:14 drahosuv volic jako ty patri za vlastizradu na sibenici

   Vymazat
 4. Poněvadž žijeme již 28 roků ve "svobodné" zemi, tak se raději paní šéfka vyjadřila tímto opatrnějším způsobem. Kdyby to řekla na rovinu, tak už zřejmě šéfkou nemusí být. PRAVDA A LÁSKA VÍTĚZÍ...............

  OdpovědětVymazat
 5. Velmi správné otázky, speciálně na Drahoše. Ještě bych otázku dále rozšířil.
  Pane Drahoši, v případě vašeho zvolení prezidentem České republiky, jak se zachováte, když proti naší vůli a násilím nám sem bude přiděleno Bruselem, ne několik set, nebo tisíců, ale desetitisíce ilegálů a to každoročně a bude nám navíc k tomu vnucen institut slučování jejich rodin. Navíc k tomu budeme nuceni podporovat tyto individua sociálními dávkami násobně vyššími než je většina dnešních důchodů? Dáte přednost bezpečnosti pro naše občany, kterou se zaštiťujete ve vaší nynější předvolební kampani? Nebo budete z vaší případné pozice podporovat například referendum o vystoupení z EU a tím popřete své nynější výroky, že referendum nehodláte v žádném případě akceptovat. Vystavíte tedy raději naší vlast s jejími občany plíživé islamizaci, která již probíhá ve většině zemí EU od nás na západ a to se všemi neblahými důsledky, vedoucími zjevně v nepříliš vzdálené budoucnosti k občanským válkám v těchto zemích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reakce na tyto otázky. Protažený ksicht, naprostá bezradnost, čekání na radu od svých loutkovodičů do naslouchátka (nebo brýlí), koktání a snaha o okecání a naprosté se ztrapnění před celým národem. Už se těším na debatu :-) LA

   Vymazat
  2. 20:45 Váš dotaz je naprosto zbytečný. V případě, že bude Drahoš zvolen ( nedej bože ) potom klidně popře i to, že se jmenuje Drahoš. Je to pouze loutka někým nastrčená a někým velice lehce manipulovatelná.

   Vymazat
  3. Proč zbytečný, podle reakce na tento PŘEDVOLEBNÍ dotaz se zachovají při volbě prezidenta zejména nerozhodnutí voliči, takže k vašemu scénáři ani nedojde a už si bude moci Drahoš jen něco drmolit ve "své" akademii. LA

   Vymazat
  4. Tady máte otázky pro kandidáty.
   http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/5075-koho-zvolit-na-hrad

   Vymazat
  5. Odpověď: ničeho se nebojte,oni vás jen tak straší,žádní utečenci nebudou,jsme přece demokratická země a nyní pohádka "o Pacholíčkovi"

   Vymazat
 6. 20:14
  Jak se říká: Podle sebe soudím Tebe. Alespoň si vymysli nějaké jméno vemeno!
  Václav

  OdpovědětVymazat
 7. Nakonec za plentou je každý sám a řeči jsou jenom řeči. Lidi toho nakecaj.

  OdpovědětVymazat
 8. U mne je srdce i rozum v poho a tak volím Miloše. Srdcem i rozumem. JSem vysokoškolsky vzdělaný pracující muž středního věku, milující svou rodinu, hrdý na dějiny svého národa. Žumpa v Práglu a její zvrácenosti mne nezajímají, o ty by se ve slušném státě měly zajímat orgány činné v trestním řízení.

  OdpovědětVymazat
 9. Ale když tak o tom přemýšlím, vy diskutéři kdybyste neměli ty migranty, o čem byste pořád žvanili? V souvislosti s volbou prezidenta neustále žvaníte a žvatláte jen o migrantech - Zeman je sem nebude tahat, - Drahoš je sem bude tahat,... a pořád to samý žvanění. Takže -kdyby nebylo těch migrantů, bylo by Drahošovi co vytknout? Zeman je náš prezident, do něhož se od samého počátku, kdy byl zvolen, kope - ...poblil klenoty, viróza, ovar, eman, a těch nadávek hnusnejch! OD samého začátku!! Nejmenoval Putnu profesorem -špatně! Přeložil slovo pussy - špatně! Nedal Bradymu medaili - špatně! Jel do Číny -špatně! Vždyť to není normální, takhle se chvoat. Co se to s ČR stalo? Pořád se do prezidenta kope, všechna media se chovají jako všiváci, nikdo se za své hnusné chování vůči prezidentovi nestydí.Je to chudák ten člověk - pořád se za něco omlouvat, pořád poslouchat oplzlé posměšky - kdo by něco takového vydržel? Dovolil by si to někdo k Drahošovi? Myslím, že tady vůbec nejde o migranty. Když nám je sem bude chtít EU naládovat, tak je sem naláduje, a ani svěcená voda nám nepomůže.Taky jde o pěkný prachy, a čech, jak slyší slovo "prachy" skáče jak pominutej.Najděte si už jiný verbální maskoty vedle těch míííígrááááántůůůů - tohle vřeštění už je trapný. Už aby bylo po té volební šaškárně, a začalo se zase psát, myslet, a žvanit normálně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, někteří nesvéprávní bezmozci, bez pudu sebezáchovy, nechápou priority a raději budou řešit hovadiny. I tací jsou, ale měli by si svoji hloupost nechat raději pro sebe.

   Vymazat
  2. 22:21
   Ten Váš příspěvek se podobá kreténským příspěvkům na Hovinkách. Nelze si z něj vůbec zhodnotit zda jste pro nebo proti. Prosím vyjádřete se konkrétně. Nebo jdete do jiných míst.
   Václav

   Vymazat
  3. 22:21
   Mohl jste si ušetřit čas. Váš naprosto dementní příspěvek je neprosto mimo uvažování normálního inteligentního tvora. Nevím kde jste vyrostl, nevím, kdo Vás vzdělával. Ale pochopil jsem že jste předběhl inkluzi ve vdělávání. Ale není to pan president ani my normální lidé jsou to ti kteří Vás jako idota použivají k prosazování svých názorů. Vám nepomůže nic ani Drahoš ani Dluhoš Jste naprosto stracený. Po volbách na Vás komedianti ani nikdo s dehonestantů presidenta a české státnosti ani nevzdechne. A s Vašim pravděpoddobným nevzdělání po Vás ani ten "zářný západ nebude mít zájem!

   Vymazat
  4. Tak to ses strefil do černého Vašíku. Z novinek na NR lezeš žvanit ty, a nejen ty - novinkáři, když si vyžvaní svoje dva příspěvky, protože víc nesmí, přelezou na NR a tady se hádají a hádají, a žvaní a žvatlají, že taky třeba prostor pod článkem zaberou tři lidi - a ta úroveň!! Hrubý chyby, pitomý vejžblechty! Na novinkách žvatlají k tragediím, požárům, a nehodám, takový zbytečný a blbý sračky, že nad tím zůstává rozum stát, a tady se zase žvatlá o politice - správněji - o migrantech. Spousta diskuzních bastardů a masturbantů má potřebu denně žvanit o migrantech. Co ti na mém příspěvku vadí - že z něj není zřejmé, koho budu volit? Mým prezidentem je Zeman, a nevidím důvod na tom něco měnit, a pokud ho obdivuju, tak jen za to, že dokáže už tak dlouho přehlížet všechny ty příšerný sprostoty, který se vůči němu dopouští jeho "spoluobčané" - ta mizerná havěť! A že jsou to příšerný sprostoty, za který by všichni ty hajzlové měli makat někde v kamenolomu, a ne dřepět u počítače a čekat každej měsíc na důchod. A na tom, že v souvislosti s volbou prezidenta, pokud se píše o Drahošovi, píše se jen o migrantech, na tom trvám. A takový blbý hovadiny, že snad lidi, kteří to píší, píší z blázince - jinak to není možný. Co ještě se Drahošovi vytýká??? Nevím. Jen že sem bude zvát migranty. Prej. Nic jinýho špatnýho jsem zatím nikde nečet. Mám za to, že prezidentem i nadále zůstane Zeman, a pakliže sem stejně EU naláduje migranty, budu se smát, až se budu popadat za břicho. S radostí si občas otevřu internet, abych se pokochal, jaké sračky a kraviny budou novinkáři na diskuzích psát... ač prezident zůstane, přesto zde budou migranti. Komu budete nadávat - zas Zemanovi? Ach jo!

   Vymazat
  5. A to individuum anonymní 23.O4?? Abych mu nezůstal dlužen odpověď. Normální blb. Co jinýho? Blb. Co v mém příspěvku není pravda? Že novinkářská, a jiná diskuzní havěť nadává Zemanovi od samého začátku - a sprostě - ona to není pravda? Že v souvislosti s Drahošem to blije sračky jen o migrantech?? Už čtrnáct dnů - každý den - několikrát denně - všechny příspěvky - jen a jen migranti. Nic víc. Nic jiného. Že by smečky přiblblíků u počítačů, důchodců, jimž už nehrozí vůbec nic, protože umrtní list jim už čouhá z kapsy, měly až takový strach, že někde na Ruzyni, nebo v Brně, budou ubytovny migrantů? Takovým sračkám snad ani nejde věřit - to je prostě neskutečné. A opakujou to pořád a pořád. Taky už jste duševní mrzák - totálně vypatlanej. Zkuste se zabavit něčím jiným než čučením na internet a čtením všech těch sraček - alespoň občas - že to nejde? Rád věřím.Už jste závislák. Až skončí tyhle volební šaškárny, o čem budete vřískat denně potom?

   Vymazat
  6. To tě sice chválí, že se ti nelíbí ty sračky od novinářů vůči Zemanovi, že jej hájíš a že ho jdeš volit. Ale to snad cítí a dělá každý slušný člověk. Bohužel ti ale buď z neznalosti, hlouposti, nebo ignoranství uniká pozadí toho všeho, že to všechno není náhoda co se kolem nás v Evropě děje, kdo za tím stojí a co má pro nás přichystané. A ty tady něco pořád meleš o nějakém vřískání. Sám tady jen vřískáš a dáváš tím o sobě najevo že jsi pouze zaslepená ovce, která si naštěstí alespoň vybrala správný stádo.

   Vymazat
  7. 23:14
   Toho Vašíka si nech pro svou ratolest o o mne si hubu neotírej . Že neumíš číst za to já nomohu. Za to mohohou tvoji inkuzivní učitelé. Hovinky čtu stejně jako poslouchám i bláboly ČT ale jen pro informaci co je kde a v jaké kvalitě. To Tebe asi nemusí zajímat. A protože jsi mne napadl tak Ti jen sděluji to, že já pana presidenta Zemana volil a budu volit. Ne proto, že je jedinečný, ale v současné době je jediný volitelný. Až se vyhrabeš s plínek tak můžeš opět komunikovat s dospělými.
   Václav

   Vymazat
  8. Ještě pro doplnění nejsi ty náhodou bonzák ve službě státu. Úřadovna Plzeň?
   to jenom k tomu Vašíkovi, vlezdoprdelko.

   Vymazat
 10. rozumem voli malokdo protože kdyby volili rozumem tak nebudou volit vubec nikoho - ale to těm co se perou o hradni či jine křesiko u ktereho leži otevřena bezedna pokladnička velmi velice vyhovuje že volič většinou rozum nema

  OdpovědětVymazat
 11. Já opět volím pana Zemana,mám k němu důvěru.

  OdpovědětVymazat