Reklama

neděle 28. ledna 2018

Vyhráli jsme! Vyhráli jsme! Povolební sloupek z Prahy


Jaroslav Čejka
28. 1. 2018    Noveslovo.sk
Tím „my“ ovšem nemyslím sebe jako třeba Rudolf II. v podání Jana Wericha, když ve filmech Císařův pekař a Pekařův císař radostně volal: "Omládli jsme! Omládli jsme!", ale nás, voliče Miloše Zemana. Vyhráli jsme však jen volby. Jestli jsme vyhráli také dalších pět let cesty kupředu, ukáže až čas. A bude to záležet nejen na vyšší moci, ale i na nás, na tom, jak budeme ochotni se angažovat v celospolečenských záležitostech, jak budeme připraveni chodit se svou kůží na trh a jak budeme schopni se v případě potřeby postavit křiklounům s červenými kartami, rudými trenkami a urážlivými transparenty. Jakož i všem vrhačům vajec či různé špíny na hlavu státu.


A samozřejmě také vůči všem demagogům, včetně neblahé šedé eminence české politiky Miroslavu Kalouskovi. Zatím si v tom držme palce a připijme staronovému prezidentovi republiky na zdraví. To bude totiž potřebovat nejvíc!

Když volí snob snoba,
mají smůlu oba.
Když prohrají dva snobi,
tak se radost násobí!

Snad mi vážení čtenáři a spanilomyslné čtenářky odpustí lacinou parafrázi kdysi veleúspěšné televizní reklamy. Ale když ona se přímo nabízí. V letošních prezidentských volbách v Česku totiž nešlo ani zdaleka jen o souboj Jiřího Drahoše a Michala Horáčka s Milošem Zemanem, ba dokonce ani ne o souboj Miloše Zemana s antizemanovskou panskou koalicí, ale především o utkání obyčejných a dlouhodobě nespokojených lidí práce, kteří jsou od nepaměti solí země, s těmi bohatšími a privilegovanějšími, jakož i s jejich přizvukujícími snoby. A protože ti jsou koncentrovanější v Praze a větších městech, šlo do jisté míry i o bitvu mezi Prahou a zbytkem republiky, mezi většími městy a venkovem a samozřejmě také o generační zápas mezi naivními mladými a zkušenějšími starými voliči.

Tady by nikoho nemělo mýlit, že ve druhém kole vyhrál Jiří Drahoš nejen v Praze a Středočeském kraji, jehož obyvatelé zhusta dojíždějí do Prahy za prací i zábavou, ale také v Libereckém a Královohradeckém kraji. Tam mu totiž dobyli vítězství dobře situovaní Pražáci, kteří vyzbrojeni volebními průkazy vyrazili lyžovat na Ještěd, do Jizerských hor a do Krkonoš, kde v některých destinacích málem způsobili kolaps u volebních místností.

A co bude dál? To se ukáže. Že se poražení nebudou chtít smířit s očekávanou politickou ofenzivou tandemu Babiš – Zeman, je téměř jisté. Na internetu se začínají objevovat varování před údajně plánovanou Tyrkysovou revolucí. Ale tomu se zdráhám uvěřit. A na barikády se mi kvůli tomu nechce ani v nejdivočejším snu. Jsem totiž starý pacifista.

Takže si počkejme! Však ono to nějak dopadne. Když ne dobře, tak špatně určitě. Já zatím zůstávám skeptickým optimistou.

24 komentářů :

 1. Všemožní pražští PARAZITÉ, přisátí na penězích DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ, tito samozvaní ''ELITÁŘI'', to nerozdýchají a začnou s ROZVRACENÍM ČESKÉ REPUBLIKY, v podobě nebezpečných, směšných KLAUNŮ.

  Klid bude na týden, kdy začnou VYŽÍRAT Karlovy Vary!

  A od státních socio-kapitalistických SPORTOVCŮ, až si půjdou pro státní ŽOLD a VÝSLUHY na MOČR a MVČR. I když jejich hlavní příjem je SPONZORING a příjem z REKLAM.

  Ten první ŽOLD a VÝSLUHY se uplatňují v SEVERNÍ KOREJI!

  '
  'Za to se nestydí'', např. Hradílek, Špotáková, Koukalová nic jim neříká, že jejich VRCHNÍM VELITELEM je ZNOVA prezident Miloš ZEMAN..., kterého dehonestují. Neznají služební ZÁKONY jako ZAMĚSTNANCI ozbrojených složek.

  NETÝKÁ SE SPORTOVCŮ NENAPOJENÝCH NA STÁTNÍ ROZPOČET! Ti jsou na rozdíl od těchto, většinově sympatičtí! Obvzláště naši HOKEJISTÉ.

  To vše se musí PŘETNOUT, jako na OSKARECH na ty jim také nepřispívá VLÁDA D. TRUMPA či OBAMY atd.!!! A oni chtějí mít PRAVIDLA jako v té jejich MODLE, tudíž vše platit ze SVÉHO klíšťata!

  NECHTĚJÍ-LI NAPODOBOVAT SEVERNÍ KOREU V SOCIALISTICKÉM FINANCOVÁNÍ A NAOPAK KAPITALISTICKÉM STYLU SVÉHO BYTÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brusel radost mít nebude stoprocentně a Drahošovi to spočítá. Tolik pěněz co do něho narvali a nula od nuly pošla. Také musíme poděkovat Parlamentní Listům,Nové republice a dalším nezávislým médiím, nebýt jich neznali by lidé hodně špinavostí a co se kolem volby presidenta děje. Tolik nenávisti některých umělců, špíny 5 leté masáže i veřejno právních médií novinářů Bakalovo galérky na pana presidenta jsem nezažil ani za minulého režimu a to něco pamatuji. Už se ozývá ,,,,pojďme smažme to jedeme dál. , Jak mohu podat ruku a milovat někoho,kdo mi nadával do venkovských buranů. Před takovými lidmi musíme být stále ve střehu. Jak jim podáme jenom prst tak nám hned urvou celou ruku .Na to co se dělo od těch nejhumánnějších všeho schopných pravdo láskařů nesmíme zapomenout,nebo se to bude co nevidět opakovat. Kam zalezli Ti Kroupové,Kalousci, Kocábové ,Taberyové, Romacovové, Mitrofanovové, a další spojovatelé společnosti. Mohl bych pokračovat ,ale nač to hrotit vyhráli jsme,ale zůstáváme stále bdělí.

   Smazat
  2. Nokam nezalezli .Jen nabiraji vzduch do plic k ješté vétšimu řvaní.

   Smazat
 2. Nevyhráli jsme,naopak začíná právě ten pravej boj,ta divočina kterou nám Havloserové a elitaherockolůzová začne předkládat.Jenom si zapamatujme že jsme pro ně těch 10mil.co kýve Miloši.Takže,naopak do střehu a hájit co jsme dokázali.Sviňáci ,poskoci ,debilové jdou do boje,za skvělou Evropu,Svého králer,USA a demokratický západ,který jde do kytiček.Uvědomte si že těm previtům z EU a USA se nepovedlo to co chtěli a tak vytasí jinou taktiku.Je vidět že to řídí někdo z venčí a naši blbouni jen skáčou.Nepochopil,že jsme potomci Švejka a ten uvažuje zásadně jinak a ti naši blbouni jim to ne a ne ukázat.Stokrát si přečtěte Švejka ,primáti z USA.EU a stejně ho nepochopíte,nemáte ho v krvi a ti dobroserové,naše jelita už jsou po transfůzi.Rozdíl mezi Zemanem a Drahošem je: Zeman a jeho lůze nemůže na nohy ale může na hlavu,zato Drahošova inteligentní elita ,může na nohy ale nemůže na hlavu.

  OdpovědětSmazat
 3. Mě zaujalo, že Drahoše v druhém kole nevolila čtvrtina jeho voličů z prvního kola. Stejně tak ho nevolili ani všichni voliči těch čtyř mušketýrů, asi 20% nešlo k volbám a od 5% do 20% ostatních volilo Zemana. Po prvním volebním kole tvrdili, že je vymalováno, že Zeman nemůže dostat více než těch 2 miliony voličů a Drahoš, že dostane těch svých 1,2 mil plus 1,7 mil od antizemanoců. A jak vidno, nejenomže dostal hlasy od nich, ale přetáhl spoustu voličů Drahoše a získal nové. A pak prej odborníci analytici. Hlavně že teďka přesně vědí, kolik nevzdělaných lidí do 50 let ho volí.

  OdpovědětSmazat
 4. Vyhráli jsme! Vyhráli jsme!
  „A na barikády se mi kvůli tomu nechce ani v nejdivočejším snu. Jsem totiž starý pacifista.“
  Odpůrci M. Zemana budou dále bouřit, aby dosadili nějakou figuru, která bude poslouchat Eurokomisaře a podporovat rozvrat naší země – vnitřní i vnější.
  Uvnitř by měly ukončit svou činnost politické neziskovky, neboť se v nich nedemokraticky vytvářejí centra paralelní moci, neboli zdroj rozvratu. Nijak se tím netají a stále vyřvávají, jak jsme rozdělení. Tito, doposud neproduktivní lidé, by mohli být zaměstnáni v naší ekonomice, která požaduje další zaměstnance.
  Zvnějšku nesmíme podlehnout stále se měnícím technikám EU, jak k nám dostat co nejvíce členů kulturně nepřizpůsobivých etnik. To musíme trvale odmítat a nejlépe ve shodě s ostatními středoevropskými státy (V4?) si chránit své území. Nespoléhat na armádu EU, která bude nejspíš pořadatelskou službou, pro plynulý přísun imigrantů.
  Bude-li náš stát takto spolehlivě chránit své občany, můžou v klidu být pacifisty. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. možná skončíš pod barikádou. Dřív než se nadechneš.
   Jim jde o koryta, o miliardy z našich daní!!!
   podívejte se jak propracovaný systém ovládnutí moci má odejitá ČSSD. Po tom, co modré straky skončili, přelezli gauneři ke Kalouskovi. Když zjistili, že je už jednou nohou v polit. hrobě přisáli se na socany.
   Babiš si dle svého tvrzení vybírá osobnosti, ne polit. sympatizanty. Parazité, kteří do ANO nalezli, jak mohou, tak zdrhnou. Typickým příkladem je Telička.
   Ale je jich na tucty.
   parazité se dobrovolně koryt nevzdávají. A že jich do státní správy za posledních třicet roků nalezlo.
   Jim jde o krk. A nám tudíž taky!

   Smazat
 5. Je mi především líto mladých lidí, kteří se nechali zblbnout a volili Hlupáka Drahoše aby si tak zničili budoucnost, zatímco ti starší, stejně pomatení jim v tom snad nevědomky pomohli, aniž by chápali, že tím ubližují svým dětem a vnoučatům.

  OdpovědětSmazat
 6. 16:08 Na zrušení neziskovek je potřeba udělat zákony, takže se bude muset probrat parlament. Asi to bude muset navrhnout Okamura, nikdo jiný to asi neudělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik dáváme na neziskovky ročně v Kč28. ledna 2018 21:08

   Člověk v tísni, o.p.s. (249 628 650), Organizace pro pomoc uprchlíkům (46 786 527), Sdružení pro integraci a migraci (30 079 876), Poradna pro integraci (22 973 418), InBáze (10 565 144), Multikulturní centrum Praha (23 611 803), META - Sdružení pro příležitosti migrantů (21 042 731), Centrum pro integraci cizinců (25 969 612), Evropská kontaktní skupina o.s. (31 227 714), Poradna pro občanství, obč. a lidská práva (50 547 441), Slovo 21, z.s. (25 148 073), Sdružení občanů zabývajících se emigranty (7 016 246), MOST PRO, o.p.s. (6 004 237), La Strada CR, o.p.s. (1 169 596), Lačhe Čhave (nedohledáno), AMIGA, z.s. (nedohledáno), Charita ČR (nedohledáno v stovkách milionů Kč).
   Jak z výše uvedeného vyplývá, je už dnes z naších chudých daňových kapes vydáváno více jak půl miliardy korun pro event. potřeby zajištění případných příchodších uprchlíků, alias imigrantů do ČR. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují? To na jedné straně.
   Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany - miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale nepřispějí. Tedy až na jednu vzácnou výjimku. Tou je prezident Miloš Zeman, který i když není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

   Smazat
  2. Prosím, stojí za přečtení, jakou objednávku a za kolik učinilo MV na opravu a zateplení nepoužívaných objektů v ČR a další drsná fakta:
   https://aeronet.cz/news/investigativni-bomba-letiste-ruzyne-a-sprava-uprchlickych-zarizeni-se-potaji-chystaji-na-1-migracni-vlnu-v-cr-ceske-kontraktorske-firmy-zahajily-rekonstrukce-budov-a-staveb-suz-za-ucelem-rozsireni/

   Smazat
 7. nolen mne za riekou Moravou vysvetlite prehlásenie pana Kalouska - naděje na změnu zhasla - lebo ja som si to preložil ako, do frasa, budú zmeny -

  OdpovědětSmazat
 8. No, nevím, jestli zrovna hned na barikády, to asi ne, ale ty cepy a sudlice, ty by bylo dobré mít ukovány a po ruce. Demokracii si přeci ukrást lehkoživkama nedáme. Národ projevil v demokratických volbách svou vůli a na těch, jejichž kandidát zvolen nebyl lze právem požadovat, aby naší vůli respektovali. On je jinak ve hře i článek 23 LZPS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cepy, sudlice a Zeman na hradě - dost dobře se to vyvíjí.

   Smazat
 9. Ano, neziskovky, těmi by se mělo začít až se ve sněmovně zkonsoliduje situace. Když se Viktor Orbán dokáže postavit, proč by se nemohli postavit i naší představitelé za podpory veřejnosti. Ještě je čas, horší bude, až ho již nebude.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas - to je nezbytné pro naše přežití jako národa.

   Smazat
  2. Zákon o zahraničních agentech - jako v USA FARA, to by lehkoživky nemohly pokřikovat, že míříme na Východ :-)). A prosazovat ho stejně jako v USA - to aby lehkoživky věděly, že na ně čeká Kaufland, průmysl a jeho montovny - tedy pokud se chtěj najíst. Když umí stáhnout králíka a přefiknout prkno, tak proč ne, budou to umět i s krumpáčem.

   Smazat
  3. Človék v tisni jezdi po školách vymývat našim déckam mozky .To je skandal,neznam vétši !!!

   Smazat
 10. Na začátku článku autor vzpomenul pana Jana Weericha. Tak bych si dovolil jeden citát:
  "Takže vy chcete vědět, co si myslím o nacistech ano? Řeknu vám to kulantně. Připomínají mi mohamedány: ti taky přijdou k vám domů a nejdřív se tváří mile, ale pak vám zakáži jitrničky, pivo a děvčatům sukně. A vy ani nevíte jak, ocitnete se v mešitě a musíte se modlit k alahovi, aby vás nekamenovali." Jan Werich v rozhovoru pro rozhlas 23.9.38 . A co z toho plyne pro nás? Zvítězili jsme momentálně nad havlérkou a Pražskou kavárnou, což jsou, z mého pohledu Euronacisti. Kdyby zvítězili, mohamedáni by už byli na cestě. Podle reakcí, na naše vítězství, z tzv. západní Evropy, je jasné, odkud bere havlérka stamiliony na kampaně a poplatky pro zaprodaná media, jen aby Čechy "umravnili" a nahnali do Evropského stáda, které si nechá od samozvané Evropské komise, nakakat na hlavu a ztratit republiku i svrchovanost. Je to na úrovni duhové revoluce, na kerou jsou pro havlérku připraveny obrovské peníze. Češi, držme se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobrý, FAKT DOBRÝ

   Smazat
  2. Jirka H Dobře jste to napsal špinavé sorosovy prachy.

   Smazat
 11. Promiňte mi, ale nemohu si odpustit huronský smích nad tím, jak se pan Mynář zařadil mezi ty "obyčejné" lidi. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:55 A co? Pán Mynář má dvě přirození? Máte nějakou kritiku i na havlérku? Ať je to vyrovnané.

   Smazat
 12. Vyhráli jsme nejenom nad Prahou i když si vážím těch z Prahy kteří volili Zemana, ale jako Pardubák vítám, že se ukázali a předvedli připitomnělí Mechováci z Hradce Králové. Jinak velký respekt před Ostravou. Nejvíce si cením toho, že pan president může dokončit rozdělanou práci. Kdyby nebyl zvolen, tak to obrovské množství dobré práce kterou odvedl v prvním presidentování by přišlo vniveč. Nyní nabrat nové síly a s elánem do dalšího volebního období. Nezávidím Drahošovcům, protože kdyby Zeman prohrál, tak já osobně bych byl 5 let nasranej, ale takhle jupí, hurá svět je krásnej a zdravý rozum u lidí ještě funguje což dává velkou naději na lepší budoucnost.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.