Reklama

.

.

středa 17. ledna 2018

"WADA je zneužívána pro politické cíle": hackeři zveřejnili dopis zemřelého člena Mezinárodního olympijského výboru

17. 1. 2018     zdroj a zdroj
Skupina hackerů Fancy Bears našla provolání Heina Verbruggena. Známá skupina hackerů Fancy Bears zveřejnila další materiály, týkající se Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a Světové antidopingové agentury (WADA). Bývalý šéf Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a čestný člen MOV Hein Verbruggen, který zemřel v létě roku 2017, zaslal v říjnu 2016 Thomasi Bachovi dopis, v němž obvinil WADA. "WADA se nepodařilo stát se organizací, která by si zasloužila všeobecnou důvěru. Kromě skutečného boje proti dopingu byla od samého počátku svého vzniku (před 17 lety) používána pro politické účely. Všichni to všechno víme, ale neodvažujeme se to říci", cituje Heina Verbruggena oficiální Twitter Fancy Bears.


Podle názoru Verbruggena bylo vedení WADA vždy naladěno na kritiku Mezinárodního olympijského výboru. V rámci organizace existovalo spolčení zástupců USA, Kanady a Velké Británie, což umožnilo, aby určití lidé zůstávali u moci.

Tímto dopis exhlavy UCI, který je datován říjnem 2016 a adresován na jméno prezidenta MOK Thomase Bacha, potvrzuje předchozí údaje hackerů, podle nichž WADA působila v politických zájmech a snažila se přesunout sféru vlivu ve světovém sportu z Evropy do Spojených států.

Funkcionář v dopisu také obviňuje exprezidenta WADA Richarda Pounda z využití agentury pro boj s MOK.

Hein Verbruggen, který byl rovněž čestným členem MOK, zemřel v létě roku 2017 ve věku 75 let. Příčinou smrti byla leukémie.

10. ledna zveřejnila skupina Fancy Bears důkazy o tom, že cílem práce komise WADA pod vedením Richarda McLarena nebyl boj proti dopingu, ale rozšíření kontroly agentury nad MOV. Kanaďan měl zbavit Rusko Olympijských her diskreditováním výboru a celého olympijského hnutí.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. To je naprosto jasné o nic jiného nejde.

  OdpovědětVymazat
 2. Už dávno se ví, že všechny sporty jsou jen proxyválkou s nepřítelem. Takto se poměřují úspěchy různých ekonomik aniž by došlo ke krveprolití. Olympiáda už byla zneužita v roce 1936 v Berlíně, v roce 1980 byla bojkotována olympiáda v Moskvě a na oplátku v roce 1984 olympiáda 1984 v USA. Hrátky kolem Soči a nyní kolem Phjongjangu jsou jen pokračováním téhož navíc pod hlavičkou antidopingové agentury (jako by Jonesová, Armstrong a další US "sportovci" byli čistí jako Gross). PK2

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni, co ve sportu pracují, vědí, že doping byl a je nejvíce rozšířen v USA. Pracuji s nim všechny kluby amerického fotbalu i kluby ragbyové, cyklistické, lehkoatletické..... Ovládnout WADA USA bylo Nutné, aby mohla být činěna selektivní "antidopingová politika" a jak jsme svědky daří se to. Ovšem vyloučení Ruska znehodnocuje výsledkovou listinu vítězů a soutěž ponižuje na regionální. Totéž by bylo v případě vyloučení sportovců USA. Wada se vtáhla do protiruské propagandy a je tvůrkyní a šiřitelkou nenávisti mezi národy, kterou na druhé straně mnohé země odmítají. Antirusismus je analogií antisemitismu a je potřebné proti němu bojovat. Jinak není možné kritizovat nacismus a jeho antisemitismus, bylo by to směšné.
  Postup WADA povede k rozvrácení olympijského hnutí a možná toto je pravým důvodem jeho tažení proti Rusku. Olympiády svoji myšlenkou rovnosti národů, jejich svornosti v době her a bratrství jsou trnem v oku světové oligarchií, neb ta žije z ROZDĚL A PANUJ A TATO MYŠLENKA ŠKRTÍ KAPITÁL V JEHO ROZLETU. WADA NESLOUŽÍ SPORTU, ALE DIKTATUŘE SVĚTOVÉHO KAPITÁLU!

  OdpovědětVymazat
 4. Nejzajímavější a velmi podezřelé na dopingu je, že jak se to týká Rusa, tak se jedná o STÁTEM PODPOROVANÝ problém. Jakmile se tentp problém týká kohokoliv jiného, je to pouze SELHÁNÍ JEDNOTLIVCE.

  Trochu divné.

  OdpovědětVymazat
 5. Podpůrné látky berou všichni, jde jen o to, zda ta či ona látka je uvedena na seznamu zakázaných látek, či ne. A i v tom se politikaří.
  A co se olympiády týká, měli by se všichni papaláši i samozvaní soudci z řad sportovců (krasomila Koukalová s chotěm a spol.) i sportovních komentátorů (Zárubovic famílie...) zahledět daleko do minulosti a připomenout si prapůvodní olympijskou myšlenku. Tomu jsme dnes na hony vzdáleni. Zpolitizováním sportu je devalvována nejen původní ušlechtilá olympijská myšlenka, ale i výkony samotných sportovců. Charakterního člověka se skutečně sportovním duchem něco takového nemůže těšit. Bohužel však sport smrtelně závislý na penězích sponzorů je nejen zchemizován, ale též zmanipulován ve prospěch bohatých lobby, kteří rozhodují, neb platí. O korupci samotných trenérů, rozhodčích a sportovních funkcionářů už ani nemluvě. Nu - sportu zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez dopingu, jedno jakého se dnes podnikatelé v oblasti sportu(dříve závodníci, sporovci)) neobejdou. Chcete li držet se světovou špičkou jiná šance není. Záleží hlavně na kvalitě podpůrných prostředků a jejich zjistitelnosti.

   Vymazat
 6. https://cz.sputniknews.com/svet/201801146595682-ruske-fotbalisty-uzivani-doping-ms-2018/

  OdpovědětVymazat
 7. No já vám řeknu, oni když se používají byť povolené prostředky na posílení a regeneraci svalové hmoty, mohou ve svalech nastat bolesti a křeče, zejména používá li se dlouhodobě. To oznámit nějaká Ruska, že kvůli bolestem ve svalech nepojede na olympiádu, tak se všichni zblázní a bulvár si smlsne a bude se spekulovat...tam, jo...

  OdpovědětVymazat
 8. Co na to naše bojovnice za čistotu sportu Gabriela Koukalová a další? Neměli by si posypat hlavu a omluvit se Rusku?

  OdpovědětVymazat
 9. Také mám dojem, že transfusní okysličování krve je zvěrstvo

  OdpovědětVymazat
 10. Kdyby to Rusové udělali tak jako naše Koukalová, tak je klid. Nejeli by na olympiádu a zbytečně by nedráždili WADA. A po olympiádě by se všichni společně mohli vrátit ke sportování a to za pomoci různých podpůrných prostředků. Že jo, Gabčo.

  OdpovědětVymazat
 11. Jiří Jírovec17. ledna 2018 14:55

  K dopingu jsem v roce 2016 napsal tento článek:
  (http://www.novarepublika.cz/2016/06/silenstvi-kolem-dopingu.html)
  Jako chemik vím, že se citlivost analytických metod rychle zvyšuje, takže je pravděpodobné, že koncentrace, které můžeme měřit dnes, bychom před několika lety ve vzorcích vůbec neviděli. Pominu problém skladovatelnosti takových vzorků. Povšimněme si, že se k tomuto technickému problému nikdo nevyjádřil a že se nikde neuvádějí skutečné výsledky.
  Doping je svým způsobem všechno, co zvyšuje výkonnost, na kterou by sportovec jinak nedosáhl. Může to být placebo, dieta (tedy rovněž chemie), profesor Kolář, který umí správně na tělo sáhnout, může to být ventolin pro astmatika.
  Mohou to být i peníze. Bez nich by sportovec nedosáhl třeba na našeho zázračného profesora.
  Diskvalifikování Rusů je bez sebemenší pochybnosti čistě politická záležitost. To sám Putin otevíral lahvičky s močí a nechal na nich šrámy svých drápů, které WADA po letech objevila.

  OdpovědětVymazat
 12. Slabomyselna juesej potrebuje,aby Putina zvrhli jeho obcane,jako nesouhlas se zverstvi,ktere udajne tropi.Proto diskreditsce v kazde oblasti.president usa je dementni a Ivanka je picla,rekl Bannon.A jsme doma !

  OdpovědětVymazat
 13. Celý kolotoč kolem dopingu Rusů je politická hra USA.Byl časově nasměrován na dobu před volbami v Rusku,protože chtějí Putinovi ubrat co nejvíc hlasů od lidí a tím ho znevěrohodnit.Proto to tvrzení,že v Rusku je doping státem řízený a má v tom tím pádem prsty Putin a volič tak přichází o svojí zábavu.Tak mu to voliči spočítají u voleb.Ale Rus není Američan.

  OdpovědětVymazat