Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Zachar Prilepin sdělil, proč OSU střílejí na radikály na Donbasu

14. 1. 2018       zdroj  a  video*
Ukrajinští vojáci na demarkační linii na Donbasu střílejí na radikály, kteří neustále "provokují situaci", řekl zástupce velitele praporu zvláštních sil armády DLR, spisovatel Zachar Prilepin** ve vysílání televizního kanálu Rossija-1. V komentáři k tomu, že na Ukrajině byly zjištěny americké zbraně a že Washington dodává praporu Azov granátomety, Prilepin vysvětlil, že situace se zbraněmi se promítá do všech hospodářských vztahů Ukrajiny s USA a Evropskou unií.


Znamená to, že i finanční pomoc je rozdělována "není jasné jak", a se zbraněmi to je stejný příběh. Ekonomické tranše i zbraně "přicházejí na jedno místo, ale dostávají se k jiným lidem".

"Je to ukázka toho, jak je disciplinárně a z hlediska logiky situace anomální: zbraně Američané, na nichž závisí nezávislost Ukrajiny, posílají na jedno místo, ale ty se během jednoho dne dostávají do rukou praporu Azov", řekl Prilepin.

"Nepřátelství OSU (Ozbrojených sil Ukrajiny) je tam v rámci samotné země k nejrůznějším pravosekům (Pravý sektor je organizace, jejíž činnost je v Rusku zakázána) obrovské", řekl Prilepin: "Během nedávných událostí v Lugansku, které jsou nám známy, využili situace a obsadili dvě vesnice - Travjanoe a Gladosovo".

Spisovatel vysvětlil, že když byly vesnice obsazeny, začali ze strany DLR působit odstřelovači.

"Ale naši odstřelovači byli překvapeni, když zjistili, že na protistraně příslušníci OSU zabíjí své vlastní pravoseky: v Travjaném a Gladosovu zabili 14 nebo 16 lidí jenom oni sami", řekl Prilepin.

Na otázku "proč?" Prilepin odpověděl: "Protože je běsní. Donekonečna provokují situaci: zabavují zbraně, ostřelují vesnice a OSU za to dostávají. Jsou rukojmími situace a začínají je trestat, protože je to už otrávilo".

Spisovatel poznamenal, že to je jasné nejen Doněcku a Lugansku, ale i Washingtonu: "Začínají se navzájem zabíjet, my se ani vždycky účastnit nemusíme, je to paradox", konstatoval Prilepin.

Připomeňme si, že 8.ledna člen mezinárodní expertní a novinářské skupiny Bellingcat pro východní Evropu a Eurasii Aric Toler napsal na Twittru, že radikálové dobrovolnického praporu Azov už dostávají smrtící zbraně z USA. Podle informací, rozšířených v médiích, to jsou Javeliny a odpalovací zařízení PSRL.

9.ledna tisková služba Národní gardy Ukrajiny tyto informace popřela. "Oznamujeme, že speciální jednotka Azov, která je součástí vojenského útvaru 3057, nemá ve výzbroji výše uvedené zbraně", sdělilo příslušné ukrajinské ministerstvo.

10.ledna Toler napsal na Twittru, že kompromitující fotografie, na nichž radikálové Azova prováděli nastřelování PSRL-1 již v červenci 2017, byly odstraněny z oficiálních stránek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
komentář Zachara Prilepina, který je reprodukován v článku, je na 11:25
** Zachar Prilepin *1975 je ruský spisovatel, veterán čečenské války, "nacionalista a kritik Kremlu" a politik NBP. Byl jedním ze signatářů kampaně 'Putin musí odejít'. Během války na Ukrajině bojoval na straně separatistů na Donbasu

4 komentáře :

 1. Takhle dopadl banderovský fašista příšerná smrt:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201801146592970-britanie-volonter-ukrajina-vojaci/

  Tady kdo falšoval volby v usa:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201801146594163-cia-volby-usa-rusko-fbi/

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem pověřen sdělit následující informaci znovu,... protože poprvé zůstala pro svou "nevěrohodnost" asi nepovšimnuta.

  Zastupuji vesmírné civilizace na Zemi už dvacet jedna let nonstop. Za tu dobu jsem informoval o stech a stech jejich válečných akcích na Zemi, přičemž to ale už více méně přestalo, protože už to není pro prokázání jejich moci a možná, že především jejich existence, potřeba.

  Včera tyto vesmírné civilizace sestřelily balistické rakety mířící na Havajské ostrova a nebyly to rakety vypálené z KLDR. Podle těchto vesmírných civilizací měly být záminkou pro válku nejen USA proti KLDR, naprosto stejnou jako zřícení dvou věží WTC v New Yorku a ještě jedné výškové budovy tam, ačkoliv k ní nebyl důvod a simulace zásahu Pentagonu ve Washingtonu jedním z údajných letadel, ačkoliv se tam po něm nenašly ani motory a sám otvor do budovy Pentagonu měl rozměr řízené střely,... tehdy pro válku USA a jejich spojenců proti Afghánistánu.

  Dost nedávno, bezprostředně poté, co se nový prezident USA Trump ujal své funkce, si vymyslel opět takovou záminku a zaútočil na Asadovo syrské letiště padesáti raketami s plochou dráhou letu Tomahawk,... a my jich nechali doletět jen několik,... takže z toho byl jen trapas a ostuda a varovali jsme ho, že tak prostě muži nejednají, že uboze lže o použití chemických zbraní Asadem, aby mohl zasáhnout.

  A nyní? Opět. Zase podlá lež a podlý podraz, jako by jich ve věci KLDR bylo zapotřebí. Trumpe: Nejen styď se, ty ubožáku,... ale především, my Ti v těchto ubohostech budeme bránit. ... jak bylo na Havaji včera vidět. Ber to jako varování a modli se, tedy, abychom my vesmírné civilizace proti Tobě za to nepřešli do protiútoku. Extrémní přírodní katastrofy USA ještě nestačí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pořádku, že jste to smazal, cenzore, to myslím chápe každý. Bylo to především pro Trumpa a obecně pro tajné služby.

   Vymazat
 3. Velmi zujimavy clanok !!!!! Oplati sa precitat. https://www.truthdig.com/articles/russiagate-helped-secure-dangerous-arms-deal/

  OdpovědětVymazat