Reklama

sobota 20. ledna 2018

Zbořil: Blíží se ČR Evropě nebo se jí vzdaluje?.....

rp a Zdeněk Zbořil
20. 1. 2018 PrvníZprávy 


Vysazeným Putinovým legálům i ilegálům se krátí čas, který ještě mají na to, aby uzavřeli České republice dveře do Evropské unie a odtáhli nás někam na Východ. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil. 
Asi ne do Ruské federace, kam by se mnoha Čechům nechtělo, protože ji dost dobře znají, dokonce lépe než ti, kteří si myslí, že jsou ve válce, skoro hybridní, s obávaným nepřítelem. Neodejde z Haus Riesen u Hamburku do Moskvy ani „ruský šváb“ pan docent Robejšek, jak ho roztomile nazývá na prezidentovi republiky vyvzdorovaný vysokoškolský profesor University Karlovy Putna. Dokonce je možné předpokládat, že tomu bude právě naopak, a lidé z Východu (a nemyslíme tím jenom Ukrajinu) „potáhnou“ na Prahu a budou se tu usazovat, a to bez ohledu na to, zda s tím budou ochránci evropských hodnot souhlasit nebo nebudou.

Snad každý kdo přišel do styku se svými novými rusky hovořícími sousedy ví, že „Rusové v Karlových Varech“, stejně jako ještě ve větším počtu v Praze, nejsou občany Ruské federace, ale přicházejí sem z bývalých sovětských republik s pasy vydanými (kromě zmíněné Ukrajiny, i když odtud přicestovala na prezidenta Zemana útočící a anglicky mluvící Andželina) v Bělorusku, Kazachstánu, Uzbekistánu. A to mluvíme jen o těch, kteří přicházejí buď za prací nebo za možnostmi vytvořit si na území ČR základnu pro své podnikání v členských zemích EU.

Kdybychom věřili většině českých tištěných a částí audiovizuálních médií mohli bychom dokonce propadnout obavám, že se v České republice děje něco co děsí politiky sousedních zemí, a to dokonce v době, kdy někteří z nich mají stejné, ne-li větší problémy s řízenou a spontánní migrací, které ovlivňují dokonce i sestavování vlády v SRN, pomohly Svobodným (FÖP) do vlády v Rakousku a trochu zkomplikovaly vládní úroveň politiky ve Francii a Velké Británii. Dokonce i tak mocná vladařka jako je Angela Merklová má problémy se sestavováním vládní koalice a byla už donucena uvažovat o své politické budoucnosti.

Podle českých expertů na plíživou „putinizaci“ České republiky, Evropské unie, Spojených států, a snad i celého zbytku světa s výjimkou Číny, je to důsledkem mohutné ofenzivy Putinových agentů, kteří mohou ovlivňovat kde co, od Olympijských her a mistrovství světa v kopané, až po volbu českého prezidenta. Zřejmě proto se čeští poražení ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR změnili v obránce demokracie a právního státu, snad aby dodali odvahy dnes už na obě nohy kulhající justici ČR a ve spolupráci s ní se mohli snažit, aby se nezvětšoval stále delší a početnější seznam druhé generace šibalů a tunelářů. Ti už sice nejsou tak jistí svou nedotknutelností jako ve zlatých letech devadesátých, ale mnozí z nich stále ještě věří, že se mohou ukrýt když už ne na Západě, tak alespoň v nějakém africkém nebo latinsko-americkém očistci. Když už soud s Mosteckou uhelnou, respektive s jejími řediteli, skončil po letech před švýcarským soudem pro některé alespoň symbolicky neúspěšně i Švýcarsko přestalo být tak trochu pravým „Západem“, přestali věřit, že i tam se trpí lépe než v cele pro podle mezinárodního zatykače stíhaných a polapených v Mali.

Také zpráva o razii detektivů Národní centrály proti organizovanému zločinu v advokátní kanceláři MSV Legal (v Lidových novinách se o ní tvrdí, že je blízká doma více než v zahraničí populárnímu Ivo Rittigovi) je pro některé významné osobnosti české politiky stejně vzrušující jako čekání na to, zda bude prezidentem v příštích pěti letech Miloš Zeman nebo Jiří Daneš. Z hlediska občanů degradovaných v posledních dnech podle deníku Právo na „obyvatele“ je to v podstatě jedno, protože o obou kandidátech nevíme, jak se budou oba kandidáti po svém zvolení chovat a jen mohou doufat, že tomu bude alespoň trochu tak, jak oba ve svých předvolebních projevech slibovali.

Nelze říci, že nás to všechny trápí stejně, ale co kdyby Putinovi agenti, nedej bůh ve spojení s desinformačními weby, se tentokrát zaměřili na kandidáta, který bude kritizovat Rittigovu finanční rodinu a bude pomáhat těm, kteří se budou snažit omezovat létání hlavy rodiny do Monaka a tam, jak kdysi vtipně řekla jeho oblíbená právnička Karolína Babáková, odpočívat a užívat si „poctivě vydělaných peněz“?

Možná i proto se dají připravované debaty kandidátů na prezidenta očekávat s napětím a v obavách nejen o to, kdo zvítězí, ale také jaké jsou vlastně zdroje jejich informací, kdo jsou dnes jejich poradci, zítra spolupracovníci v úřadu a kdo jim veřejně vyjadřuje podporu morální a zdá se, že v relativní tajnosti, i podporu materiální. Zatím to vypadá tak, že jeden z nich „chce do Evropy“ (ve které mezinárodně právně jsme), podle druhého chceme Evropu přiblížit střední Evropě a České republice. Oba tyto plány jsou ambiciózní a měli bychom je nyní zkoumat pod zorným úhlem evropského unijního realismu.

Snad ani není tak zajímavé, jak se oba pánové budou vyjadřovat k tomu, koho přes hranice do ČR pustí, uvítají je a dají mu něco „do začátku“, aby u nás nestrádal. U Jiřího Drahoše je to jednoduché. Ten chce změnu s velkým „Z“ a „zakotvení v Evropě“ a v její „solidaritě“.. Je tu sice nebezpečí, že bychom nemohli společně s francouzským prezidentem cestovat jako političtí outsideři do Číny, ale dovolíme si odhadnout, že naši profesiálně trénovaní muži v uniformách skonči někde na severoafrickém pobřeží nebo ještě spíše v subsaharské Africe. Při vzpomínce na firmu Baťa to zas není výprava do velkého neznáma.

S druhým kandidátem, dosavadním prezidentem Milošem Zemanem, je to mediálně ještě zajímavější. Zeman se, podobně jako ČR, považuje za součást evropského integračního procesu, ale EU opakovaně kritizuje a ať již jde o její stanovisko k ukrajinské krizi, dvoupohlavní politice vůči Ruské federaci a ČLR a možná, a to je hlavní příčinou kritiky vedené jeho oponenty, pozornosti, kterou věnuje tzv. ekonomické diplomacii ČR.

Mysleli jsme si, že „přibližování se Evropě“ a vstup do EU jsou trochu zapomenutou záležitostí. Ale zdá se, že je to opět téma alespoň některých politických stran, ze kterých mohou být za několik měsíců i strany vládní. A pokud jde o kandidáty na funkci prezidenta republiky, mohli by se vzdát Dienstbierova „snění o Evropě“ a bavit se trochu víc o tom jaké v Evropské unii panují poměry, jak je zaručena ochrana práv politické menšiny a zdá opravdu si někteří významní reprezentanti EU vědí, že orwellovský axiom „všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější“ je pro některé členy EU málo atraktivní. .. Končí komentář Zdeněk Zbořil.


Související článek:
Jakl: Nebudu volit někoho jenom proto, že toho druhého nemám rád!

31 komentářů :

 1. Tak takovou změnu si drahoš+kavárna můžou strčit do svých zaprodaných zadků.

  OdpovědětSmazat
 2. havloid a pravdoláskař Drahoš20. ledna 2018 8:32

  Pro mě je Drahoš NEVOLITELNÝ!
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195022
  • http://pravyprostor.cz/otevreny-dopis-proc-vas-nevolim-pane-drahosi
  • www.novarepublika.cz/2018/01/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-jiriho.html#more
  • www.novarepublika.cz/2018/01/na-kdyby-se-nehraje-je-dulezite.html?showComment=1516156007334#c2441282598583215756
  Havloid a pravdoláskař Drahoš je prázdny sud na antizemanovské hlasy! Je to taková prolhaná, falešná ikonka! Kdyby se lidé rozhodli volit Drahoše, kdyby Drahoš vyhrál nad Zemanem a kdyby se naplnily všechny prognózy, pak už žádné kdyby nebude. Ale přijde doba, kdy budeme litovat, že vůbec nějaký listopad 1989 byl a někteří snad, že se vůbec narodili. Protože případná éra s prez. Drahošem znamená konec české státnosti, národní identity, konec existence a svébytnosti ČR! Také kdo volí Drahoše, ve skutečnosti volí arcizloděje Kalouska za budoucího premiéra, volí poserplínu Šlafengerna jako mentálního guru, volí celou TOP09 vč. Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volí Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu!

  OdpovědětSmazat
 3. havloid Drahoš - člen Římského klubu nadlidí20. ledna 2018 8:35

  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195074
  • https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643976
  • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
  • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
  Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel. V SOUČASNÉ DOBĚ JE ČLENEM ŘÍMSKEHO KLUBU HAVLOIDNÍ PRAVDOLÁSKAŘ DRAHOŠ.

  OdpovědětSmazat
 4. pražská havlérka (kavárna)20. ledna 2018 8:37

  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna
  Havloidi, sluníčkáři, pravdoláskáři nebo jiná verbež z pražské kavárenské havlérky jsou tí, kteří nás za naše peníze, za použití násilí, lží a nenávisti chtějí přesvědčí o své pravdě.

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrý rozbor, tam asi budou Drahošovi poradci směřovat debatu, to ho naučí. Do jaké míry bude schopen to v plné šíři pojmout, to uvidíme, ale prostě je to už starý pán, který se celý život zabýval něčím naprosto jiným, než je politika. To, že šéfoval úřadu, to z něj politika, který by měl mluvit do zahraniční orientace státu, ještě nedělá. Poradci, které si vybral, nejsou od toho, aby starého pána něco učili, ale aby ho orientovali v detailech, on nemá základní přehled evidentně. A to mluvíme jenom o zahraniční politice, tam je ekonomika, vnitřní politické poměry, historie, ekologie..... Prostě on je na tom mnohem hůře než dejme tomu Horáček, který byl aspoň takový šmejdil se zájmy, tenhle akorát zpíval a dostavoval chalupu. To je na prezidenta fakt málo. Stačí, aby šel Zeman do detailů.

  OdpovědětSmazat
 6. Přečtete si prosím "Jubilejní zprávu Řámského klubu" z prosince 2018- její překlad (částečný) se dá dohledat i na českém netu, stejně jako odkazy na její koupi v původním znění. Česky asi nikdy nevyjde, o to se pražská žumpa, havloidi,drahošbezmozci, neoliberálové a podobné tlupy postarají.Je to opravdu zásadní a a dost to napoví, kam bude směřována budoucnost. Budete překvapeni, mnozí a hodně.
  http://leva-net.webnode.cz/products/jubilejni-zprava-rimskeho-klubu-stary-svet-je-odsouzen-k-zaniku-novy-svet-je-nevyhnutelny/

  http://www.eurasia24.cz/alternativy/item/2711-jubilejni-zprava-rimskeho-klubu-verdikt-stary-svet-je-odsouzen-k-zaniku-novy-svet-je-nevyhnutelny

  https://www.clubofrome.org/2017/10/25/new-report-to-the-club-of-rome-come-on/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava "z prosince 2017"

   Smazat
  2. Kdysi kdesi jsem četl že Svět řídí skupina devíti. V ní byli např. L. da Vinci, A. Einstein, Goethe, W.v.Braun...V této skupině géniů byl po celou dobu Bůh, který měl dva hlasy. Obávám se, že do této skupiny v současné době, pronikli nějakým způsobem Mohamedáni, snad i Kalousek a i Bůh je s těma dvěma hlasy namydlený. Doufám že je to jen můj blaf. Kecy? No ten Římský klub je reálný ale Bůh v něm nezasedá...

   Smazat
 7. Zbořil jen si plkéj,mi už jsme na to z televize zvyklí.Ale nezapomeň,že ta starší generace velice dobře umí číst mezi řádky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tu dnešní Zbořilovu sračku jsem ani nedokázal dočíst do půlky. Proč ty kostrbaté věty bez smyslu, Asi se probudil po opici a hned nám ta moudra potřeboval servírovat. Je to o všem a o ničem
   Slávek

   Smazat
  2. Zbořil, předlistopadový agent STB nám tady chce něco kázat?

   Smazat
  3. krycí jméno "Houf"

   Smazat
  4. 12:32 Všichni jsou agenti, jenom ty jsi Cibulka. Co tvoje kyvadélko?

   Smazat
  5. Už jsem z těch agentů nějak zmatený. Je předlistopadový agent "WC 4" kladný nebo záporný? V.J.Horák

   Smazat
  6. A co ty Slávku-jinak zdráv? A uměl bys také něco jinèho-normálního ?

   Smazat
  7. KDYŽ SE NENAUČÍME PRACOVAT SE SIDERICKÝM INFORMAČNÍM KYVADLEM, TAK SE SATANSKÉMU IMPÉRIUMU ZLA POD VEDENÍM AGENTŮ KGB + GRU = RUϟϟKU NEUBRÁNÍME!

   Smazat
  8. 14.11
   no jasně, cibulka si ty seznamy napsal sám. mám vydání z roku 1989 velmi ještě aktuální, neproěištěné a nemám důvod jim nevřit. On měl dobrý zdroj, zblbnut byl až později aby dál nemohl škodit, víš kulový, znal jsem ho osobně, dobrej kluk který odvážnš u soudu havlovi vmetl žr je prase. Zbořil záznam má...

   Smazat
 8. Zaujalo mne: Jak jsou v EU zaručena práva politických menšin? U nás naprosto dokonale. Z voleb vzniklá politická menšina má u nás hlavní slovo a diktuje podmínky. A k Rusku? Nejsem obdivovatelem, příznivcem a přítelem současného Ruska. To neznamená, že musím být zákonitě jeho nepřítelem. Kdo u nás není nepřítelem Ruska ja automaticky ruský šváb, Putinův agent, chtějící nás přifařit k Rusku! My máme zkušenosti jeho součástí být, i když komunistické. Dnes by to bylo úplně jiné, kapitalistické. Nevím, kdo by se u nás chtěl na současné Rusko jakýmkoliv způsobem těsně vázat. A k Putnovi, že má vodu na mozku je tak nějak dáno. ...Kdo nejde proti Rusku, jde proti nám... M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A má Rusko eminentní zájem o nějakou strategickou spolupráci s naší periferní zemí EU? Jsme pro ně nějaký významný obchodní a politický partner? Vždyť za nás mluví a rozhodují jiní. Brusel, Brusel...Tak řvali už sparťanští fanoušci na našich fotbalových stadionech v době kdy na Heisel stadionu došlo k masakru.

   Smazat
 9. Ten obrázek v titulku je karikatura V.Klause mladšího?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.31.....určitě si myslíš,že jsi vtipný viď.Ale jsi jen blbý.

   Smazat
  2. 12:49 Není o nic "vtipnější", než autor oné karikatury.

   Smazat
 10. 9:31
  Máš špatné oko, Skus nám poslat svoji fotku
  Václav

  OdpovědětSmazat
 11. Je neuvěřitelné, jak zrovínka ti mně nejodpornější podporují Drahouše, jak by se domluvili. Například homosexuál Putna nebo "čert" Halík nebo ti s naprosto "čistým" štítem, Kalousek a spící kníže, naši první muslimové, konvertité, Cerman aj. či představitelé stran, kteří díky lidem se zdravým selským rozumem, by se do parlamentu rozhodně nedostali, nebýt těch pár tisíc již zřejmě zdege.... a dekadentních pražáků. Zkrátka je to sestava skutečně "na úrovni", že i neznat kandidáty na prezidenta, volím naprosto opačného kandidáta než právě tato sestava lidí s tímto vzácně shodným názorem. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 12. Již v první větě, tučně vytištěné dokazuje pan Zbořil ,že je minimálně MIMOŇ.A to použiji to neslušnější pojmenování.

  OdpovědětSmazat
 13. Doktor Zbořil opět ťal do živého. Vždy rád čtu jeho komentáře - vybroušená mluva, vždy k podstatnému, srozumitelně a nutí přemýšlet. Je to poznat z reakcí zabloudivších (či vyslaných) sem havlošů - kteří z podstaty své existence nemyslí, nechápou, jen berou plnými hrstmi svých třicet stříbrných. Vše protinárodní je jim dobré, vždyť jejich jádro tvoří především potomci vlastizrádců a kolaborantů. Bravo pane doktore a děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 13.19.
   máte pravdu,ťal do živého.Vy jste se mu tam připletl a natáh vás bejsbolovou pálkou.Jinak byste nemohl napsat,to co jste napsal.Vy tady vidíte Putinovi ilegály a legály?

   Smazat
  2. 13:52 Jste na dobré cestě. Už chápete jednotlivá slova. Za pár let možná budete chápat celé věty a než se nadějete, tak ve světlé chvilce těsně před smrtí možná pochopíte smysl článku.

   Smazat
 14. Většina reakcí naprosto jasně ukazuje, že pan Dvořák převzetím Zbořilova článku silně přeceňuje chápavost svého publika, které si zařazováním textů převážně prostoduchých až přitroublých pomohl vychovat.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 15. 14.22. ...bohužel,vám pochopení textu nehrozí vůbec.Zemřete touto výsadou nepolíben.

  OdpovědětSmazat
 16. Jedno je jisté, EU nás s migranty táhne do pekla, odkud se velmi těžce budeme hrabat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.