Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

Zděšení příznivců Drahoše, když mluvil

Radim Valenčík
25.1.2018  blog autora

Nevím, co dnes vymyslí organizátoři druhého a nejprestižnějšího duelu uchazečů o post prezidenta na ČT, aby nedošlo k takovému Drahošovu debaklu jako na TV Prima. Ten je poučný zejména tím, že ten, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje, má ideální příležitost porovnat to, co se v úterním duelu odehrálo, s mainstreamovou mediální prezentací.


Zde je plný záznam diskuse Zemana a Drahoše:
http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/prezidentsky-duel-finale

Pokud to ještě někdo neviděl celé, měl by pro rozšíření vlastního horizontu poznatků a zkušeností přetrpět reklamy, které jsou do pořadu vloženy, a obětovat o něco málo víc než hodinu. Stojí to za to. Pokud má ještě to, co nazývám "otevřené myšlení", tj. schopnost přijímat nové poznatky a posuzovat věci z nadhledu, velmi ho to obohatí. Přitom – zdůrazňuji – nejde ani tak o to, jak kdo obstál. Jde především o to, aby člověk porovnal "originál" (to, jak diskuse proběhla) s "kopií" (s tím, jako představu o ní sugeruje mediální mainstream divákovi). V tomto směru nesmírně poučné. Pravda, jsou zapouzdřenci, kteří se takové konfrontace svých představ s realitou obávají a odmítají ji. Několikrát jsem v těchto dnech slyšel: "Já se na to dívat nebudu, protože už svou představu mám."

Takový přístup považuji za duševní poruchu, ale léčit ji neumím. Pro budoucnost naší země je důležité to, aby v ní žilo co nejvíce normálních, mediálním mainstreamem nezmrzačených lidí. Chce to toleranci, trpělivost. Nic se nedá lámat přes koleno a v budoucnu budeme mít ještě hodně a hodně příležitostí k rozšíření obecného povědomí o tom, o co v dnešním světě jde.

Uvedu jen jeden příklad, který mě při sledování přímého přenosu zaujal a na který pak někteří reagovali pro mě nečekaným způsobem. Během pořadu Drahoš několikrát říkal takové nesmysly, že v tvářích jeho příznivců se zračil zřetelný děs. Nečekali to. Když jsem to zmínil, reagovali na to někteří z diskutujících tím, že to bylo ve chvíli, kdy hovořil Zemana, že to byl děs ze Zemana. Přitom přímý přenos sledovali. Je to poučné. Dal jsem si tu práci a všechny tři případy, kdy kamera zabloudila do sálu v době Drahošova povídání a nabídla tváře Drahošových příznivců, zaznamenal. Na obrázcích je přesně uvedeno, ze které minuty a vteřiny záběr je, takže si každý může ověřit, kdo v tu chvíli hovořil. Ale je to jen detail z hlediska toho, jak se vyvíjí veřejné vědomí a sebevědomí. To nakonec bude mít rozhodující roli:

První záběr 13:50 minuta pořadu:Druhý 23:02 minuta pořadu:


Třetí záběr ke konci pořadu, minutu se mně nepodařilo zachytit:Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5401-zdeseni-priznivcu-drahose-kdyz-mluvil.html


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5401-zdeseni-priznivcu-drahose-kdyz-mluvil.html

57 komentářů :

 1. Áále děte... Pan téměřprezident Drahoš měl špatnou židli, kterou mu tam podstrčili ruský agentové. Doufám, že v ČT maj nábytek v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:13):
   Ne ne!, on to má nejraději ve stoje! Jsa ztopořen! To proto jeho havlérkovská klaka žádala, aby i Zeman postál.
   Tím se ovšem Drahoš už k nerozeznání podobá jistému tělesného orgánu ... A Zeman jistě nemá zapotřebí s ním v této "disciplíně" soupeřit.

   Vymazat
  2. Tak teď je mi jasné proč! nosí ty brýle.
   Takže jen proto aby si ho lidi od toho orgánu odlišili.

   Vymazat
  3. 9:13 No jo to je pravda makrely agenti mu vymyly mozek.

   Vymazat
  4. Když PRAŽÁCI haijlují, to je VERBEŽ degenerátů.

   https://www.youtube.com/watch?v=qPmb27bgUAM

   Vymazat
  5. Potom by mohl mít Drahoš přezdívku(odborný název vědecký)-"Brejlovec vzpřímený".

   Vymazat
  6. Jen technická poznámka pro ty, kteří si přáli (nebo lépe - CHTĚLI), aby pan Zeman při tomto duelu stál:

   V hledejte si duel Zeman - Swarzenberg!
   A ejhle, pan kníže sedí!!! Nebo snad stojí?

   Vymazat
 2. Přesně tak,ČT se důkladně připravuje na duel,tam to jde zařídit v soukromích už tak ne.
  Co jasně ukazuje,že Drahoš není osobností,sám sebou,musí mu být napovídáno,předkládáno co má říkat a tak by to bylo i na hradě.
  Přesvědčené Drahošove voliče,nejde přesvědči,ale nerozhodnuté,kteří se rozhoduji na poslední chvíli a jen podle slibů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak toto je neuvěřitelné:
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/1403-mimoradna-zprava-povolala-ceska-televize-specialni-vuz-na-pomoc-drahosovi-s-psychology-a-poradci-napojene-na-sluchatko-drahose-a-witowske

   Vymazat
  2. Momentálně je tento web zablokovaný.
   Pavel p

   Vymazat
  3. Ještě je to tady:
   http://infokuryr.cz/print.php?news.20331
   nebo:
   https://www.stalose.com/item-78190-mimořádná-zpráva-povolala-česká-televize

   Vymazat
  4. 14:33 Jestli je to pravda, tak to bude jenom dobře. Člověka, který na takovou nápovědu není dokonale zvyklý, dokáže naprosto rozhodit. Bude vypadat jako robot, mluvící z cesty. I když u Drahoše se to nepozná. On tak působil i na Primě.

   Vymazat
  5. Výzva Zemanovým příznivcům v Praze: pokuste se ten vůz najít!

   Vymazat
 3. Mám pocit - nejsem si jista - neměl pan Drahoš v uchu šeptátko? Nebo naslouchátko? a bude ho mít i v Rudolfinu? To by bylo divné, na plakátech ani na plackách ho nemá...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh. S takovým sluchátkem tam místo něj mohl být opravdu i Mickey Mouse. Nástup technologie je nezadržitelný a mnozí jej ještě nevidí :)

   Vymazat
  2. Snad se ho na to Zeman dnes v ČT zeptá. :)

   Vymazat
  3. 9:30
   Sluchátko platil Horáček, radit bude Pažout.

   Vymazat
 4. Škoda že neby přiloženy záběry do Zemanova publika, které vyjadřovalo výrazně jiné mimické reflexe. A propos, ač se oba přítomní dopustili věcných chyb, Drahoš je nejen nepřiznal, ale ani nedokázal argumentovat bez protiřečení. Zeman opět prokázal, že je stále rétoská a argumentační supertřída. Ono Drahošovo "nejen BIS ale i jinde (zmiňuje ruskou hrozbu)" by nemělo uniknout pozornosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buffer.
   Přesně tak,jakoby věděl víc než má vědět Zeman.
   Proto byl za Sobotkou,co mu Sobotka prozradil nevíme.Jak víme,je to oblíbené téma i v USA,tak se toho drží i naše kavárna a docela bych prognózoval v případě výhry Zemana,budou chtít zpochybnit volby.

   Vymazat
 5. nejvíc jsem se za profesora, skrze kterého budou lidé hodnotit vědeckou obec, styděla, když se mu lidé smáli. Být lidem k smíchu, to je snad to nejhorší; lidé umějí být velmi krutí a člověka to při pohledu na toho nebožáka až bolí; ale zdálo se, že to dobře snáší, ničeho si nevšiml a patrně měl za to, že slavně zvítězil (nesmějte se)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestliže někdo usiluje o funkci prezidenta, a projevuje se tak, že je lidem k smíchu, pak není důvod ho litovat, a ani nezkušenost v politice ho neomlouvá. Když sám cítí, že i za tuto cenu musí být v čele státu, reakce lidí budiž mu přány.

   Vymazat
  2. 9:51 Je to přirozené. Stejný smích by sklidil Zeman, kdyby chtěl s vážnou tváří diskutovat o chemii, o které by měl informace jen od svých poradců alchymistů, odborníků na elixír mládí a výrobu zlata z ničeho.

   Vymazat
 6. Schwarzenberg by si Drahoše také namazal
  na chleba . A to má vadu řeči .
  Praha by nasadila i čerta jen aby nebyl Miloš . Všechno nejlepší všem Milošum . Je to i Srbské jméno . T.G. Masaryk cestoval se Srbským pasem . Věřím že Zeman vyhraje . Češi jsou vlastenci .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsou. Vlastenectví Čechů končí u TV seriálů a plného břicha. Mládež pod pětatřicet je téměř kompletně globalizovaná v duchu Sorosovy metodiky, hnědě radikalizovaná nebo bez zájmu o cokoliv. Těch s kritickým přístupem je žalostně málo. Selhali jsme, ale snad ještě není vše ztraceno.

   Vymazat
 7. Zajímavé fotky, nejdřív jsem myslel, že to je ve stejné době, ale je vidět, že jsou všichni naprosto strnulí a v křeči a to po celou dobu debaty. Hilšner si zakrývá tvář, patrně aby nemusel řvát bolestí a protože si nemůže zakrývat oči, Drahošová je sesutá na stranu, podobně jako bývá Zeman a ty dvě manželky exkandidátů vypadají jako na pohřbu někoho skutečně blízkého. Tak nějak si říkám, měli to zapotřebí? Ten stres a to ponížení? A pohled na celé to auditorium je jakoby všichni byli v šoku a zažívali něco velice trapného a smutného.

  OdpovědětVymazat
 8. Když někde potřebuje na to, aby se udělal osobností 50 milionů, tak to samo je na pováženou. A když je potřebuje dostat od těch, co se podíleli na rozkradení 5,5 bilionů Kč majetku občanů ČR, tak to dokresluje, koho Pakoš chce na Hradě zastupovat.

  OdpovědětVymazat
 9. Ten blb je stejně falešnej jako ty jeho brejle. Jak může někdo hlasovat pro blba kterej nosí falešný brejle? Lidi, probuďte se!
  Falešný brejle, o shit, fuck me sideways!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není o bréjlých to je otom aby nás pokořili a dostali do kolen.Už pět roků připravují jak dostat pana Zemana ze sesla.

   Vymazat
 10. Drahoš je produktem kampaně "Hledáme prezidenta" a série souvisejících kampaní a petic stále té samé vlivové skupiny, která se soustředila kolem Havla, ale i M. Albrightové, tedy "českého" chapadla vlivové větve "státní elity" USA (Deep State), v USA manifestovaných manželi Clintonovými. Z toho se dá jasně odvodit ta "loajalita" a nasazení naší kulturně-sdělovací, ale i politické páté kolony. Jsem přesvědčen, že při detailním zkoumání u každé takové osoby bychom narazili na korumpující zdroj (think-tank, fond, Tržiště). Účast nevědoucích "užitečných idiotů" není vyloučena...

  OdpovědětVymazat
 11. NeZeman je príkladom poznania, že škola Ti môže dať vzdelanie a niektorým aj vedomosti, ale inteligenciu nie!

  OdpovědětVymazat
 12. Ten poslední záběr je z času asi 45:14 a je to těsně potom co ho pan prezident setřel s tou nešťastnou zprávou BIS. Jinak když má pan profesor tak rád Cimermana, tak ty záběry jeho příznivců mě připomínají okamžiky očekávání a okamžiky zklamání - z to druhého jsou ty záběry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:28
   Asi se projevilo vedení loutky vodičemSvěrákem.Nějak tak se mi zdá, že zběhlík od kantořiny Svěrák, se čím tál více stává Cimrmanem.
   Václav

   Vymazat
  2. Jsem zvědav, jestli se dožiji toho, že Svěrák konečně přizná, že celá "cimrmanovština" je okopírovaná z "patafyziky" Francouze Alfreda Jarryho.
   Kterou se Smoljakem před srpnem 68 horlivě propagovali.
   A jen ji pak přejmenovali na "cimrmanovštinu".
   Pavel p

   Vymazat
 13. Zvolením Drahoše,bude zvolen zoufalec,který bude na úrovni Antonína Novotného,za toho jsem se styděl.Ten pokud neměl direktivy z Moskvy tak se nepohnul,nyní tedy by byly direktivy z Bruseli Jeho-Drahošovy projevy,pokud je nebude číst připravené budou komickou součástí jeho osoby-jako za A.N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srovnávat Jiřího Drahoše s Antonínem Novotným je, dle mne, zcela "mimo mísu".

   Výstižnější je srovnání Jiřího Drahoše s jiným naším prezidentem - Emilem Háchou, který zaprodal svými činy a jednáním český národ Němcům.

   Styky Jiřího Drahoše s Angelou Merkelovou a s Pavlem Bělobrádkem, pro které lidé ze "sudetoněmeckého landsmanšaftu" jejich "Milí krajané", mluví za vše ..
   L.S.

   Vymazat
  2. Ano, Novotný se nepohnul, ani když sem chtěli Sověti nastěhovat svoje vojáky (věděli, že naše armáda stojí za h..o). Novotný ale nepovolil, byl jako skála a museli ho prvně nejrůznějšími podrazy odstranit. V případě, že na Hrad usedne akademická protoplazma Drahouš, tak tady budeme mít brzy usazenou US army a možná i Bundeswehr.

   Vymazat
  3. 12:27
   Pokud jsi se nepokusil zjistit si více o presidentu Háchovi, tak nekydej hnůj, již kdo mněl do p..le díru tyto hovadiny tvrdil.
   Václav

   Vymazat
  4. 17:01 Přesně tak! On jen tvrdil že se nemělo bourat Rakousko a měl recht! Protože ten tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali s bolševickým Ruskem. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Vymazat
  5. 18:20

   Příspěvek dokazuje, že vyznavači Druhé republiky nevymřeli.
   Rozdíl je jen v tom, že dneska se tenhle potenciální zakladatel Národního souručenství nemá ani odvahu podepsat. Asi čeká na říšského protektora?

   Kokotko

   PS: "Když pošlo Rakousko, moc těch se zrodilo, co říkaj: ´To za Protektorátu nebylo!´"

   Vymazat
  6. 17:01 V Berlíně v roce 1938 se Hácha "podělal" před Hitlerem podobně jako Dubček v roce 1968 v Moskvě před Brežněvem. V našich novodobých dějinách to není nic "neobvyklého" - Beneš v roce 1938 a 1948, Husák v roce 1989, atd.
   Samozřejmě, všichni přece "museli", odůvodnění se vždy našlo ... I to jeden z důvodů, proč jsme tam, kde jsme.
   Podstata problému není okamžik jejich selhání, ale jejich činnost a jednání před ním. Nebyli ovšem sami, kdo selhali, o těch se ale moc nemluví ..
   L.S.

   Vymazat
  7. 18:30

   Vítej u stolu štamgastů, ó statečný Čechu!

   Vymazat
  8. 18:28 Není třeba na nikoho čekat! Když se jednou na pana Hitlera obrátil jakýsi vysoký funkcionář strany s požadavkem, aby ho jmenoval do funkce gauleitera, protože prý bude více loajální než dosavadní gauleiter, německý Vůdce mu odpověděl: "Sám se chopte moci!" - a to je ten princip jenž nás odlišuje od židobolševismu a liberalismu! Vyjádřeno slovy klasika:
   "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." Fridrich Nietzche

   Vymazat
 14. O panu profesorovi prohlásil jede z jeho kolegů kandidátů, (tuším, že to byl Hynek)že se promlčel do druhého kola. Třeba dnes večer bude změna a pan profesor se promlčí na Hrad. Je to konečně lepší než kdyby mluvil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:37 Drahoš nemluví, jenom papouškuje naučené fráze. Proto při každé větě jeho klaka tak nadšeně aplaudovala, celá šťastná, že z něj vůbec něco vypadlo.

   Vymazat
 15. JAN KELLER K Jiřímu Drahošovi:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Drahosi-reknete-to-jasne-Jan-Keller-vznasi-ke-kandidatovi-dotaz-z-oblasti-migrace-521458

  OdpovědětVymazat
 16. Musíme si uvědomit, že Drahoš není od toho, aby o něčem rozhodoval a mluvil k věci. Drahoš je tlačen do křesla prezidenta proto, aby pouze replikoval, jaká je vůle Berlína a Bruselu a za ni i pozvedl svůj hlas, popřípadě pro své pány, naše ničitele, i zatancoval kolem své osy a významně souhlasně mlčel. Drahoš je zkrátka pro nás přespříliš drahý, to by nás již zcela dorazilo.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 17. Ale,ale vždyť všem je jasné, že příštím prezidentem bude Drahoš (A pracně vybudované normální vztahy s Ruskem a Čínou, kdyby někdo nevěděl tak to jsou dvě světové velmoci, půjdou do háje jako za Havla . A ten Dalajláma bude fungovat jako RVHP ( rozum vyveze , h...o přiveze). Ale ten zkormoucený ksicht Horáčka za to stál.

  OdpovědětVymazat
 18. Ani nápověda na naslouchátku nepomohla.

  OdpovědětVymazat
 19. Po Drahošovi přece nikdo nebude požadovat, aby mluvil. Stačí, když bude poslouchat. Brusel, Berlín a Washington. Ostatní je vedlejší. Volte drahouška Drahoše! :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Kudláková je tam vyvalená jak ropucha.

  OdpovědětVymazat
 21. a diskuzní masturbanti se můžou posrat! To je hnus, co předvádíte. Ti stejní, kteří před sedmadvaceti léty vynášeli kulisáka Havla na ramenou na hrad - neuměl nic, šišlal, nosil krátký, směšný gatě, neuměl říci souvislou větu - a jak jste nad ním jásali!! A teď ti samí, zestárlí o osmadvacet let, píšou takový - ale takový sračky! Drahoš nemusí být žádný rétor - žádná přiblblá debata by neměla být vodítkem, koho by si národ měl posadit na prezidentské křeslo - ale takový národ pitomců? Národ povrchních nul? Drahoše do toho někdo dotlačil, a on je takový trouba, že se nechal tlačit. Tím si velice poškodil renomé. Měl se na to všechno vysrat - stálo mu to za to? Proč jen se účastnil té hovadské štvanice na Zemana? Media ho používají jako kulisu, jako maskota - jim je jedno, kdo pomůže Zemana vystrkat z čela státu, ale Drahoš jim připadal nejpodajnější - a mají pravdu. Stejně zvolen nebude, ale jeho normální soukromý život tímhle cirkusem skončil. Až skončí celá ta šaškárna, aby se z ČR odstěhoval - v lepším případě - v tom horším si hodí mašli. To bude radosti - co? To bude zase celá ta smečka strašně hodných a slušných a chytrých lidí na diskuzích radostí slintat - co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:33,. Zřejmě nevíte, jak funguje výběr vůdčí osobnosti při volbách. Nixon prohrál v klíčové TV diskusi s Kennedym, protože měl horečku a nevypadal tam dobře. Vášáryová ztratila své početné fanoušky po velice nezdařené TV diskusi s Mečiarem a Schusterem.

   Havel sice chrchlal a ráčkoval, ale vyjadřoval se souvisle a s přehledem. Byla to první svobodná volba po velmi dlouhé době, i když pouze parlamentní, Havel měl masivní podporu nových elit státu, Západem vyzdvihován až do nebes a jeho osobu dokonce doporučila i Moskva. Jako co se tehdy mělo dělat? A není pravda, že všichni slintali radostí.

   Kde jinde by se měli kandidáti prezentovat, jestliže ne v diskusích? Můžeme ještě vidět výsledky jejich práce. Zemanovy známe, Drahoše kromě výzvy vědců k veřejnosti ohledně akceptace migrantů a naprostého odmítání vítěze parlamentních voleb, neznáme vůbec. Jeho názory, plné frází a prázdných floskulí elitáře pohrdajícího tzv.lůzou, jsou názory někoho jiného, mimo jiné i jeho paní.

   Ale nebojte, ČT udělá vše pro to, aby velectěný soudruh profesor dopadl co nejlépe. Naslouchátko bude žhavit jedna radost. Kdybych něco podobného používal při zkoušce, pan profesor by mě vykopal ze dveří během dvou minut.

   Vymazat
 22. Háchutaky dotlačili. A pak bylo spousta takových, co se dotlačit nenechali. A díky nim tu jsme my jako Slovani a Češi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:16
   Když už jste připomněl Háchu (mimochodem: bylo by zajímavé, kdyby se k němu kandidáti dnes večer vyjádřili), připomeňme si i toto:

   https://www.youtube.com/watch?v=3wd8CqkKNjk&bpctr=1516899288

   Pozoruhodné je i upozornění na začátku:
   "Následující obsah byl identifikován komunitou YouTube jako nevhodný nebo urážlivý pro některé diváky."

   Kokotko

   Vymazat
 23. 16:33 ňákej chytrej nejsi z Brna??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale plošimtě -jak jsi na to přišel? Působím snad jako Moravák?

   Vymazat
 24. To jsou jeho děti?Ale ne,to jsou ti dva debilové,horacek a hilser

  OdpovědětVymazat