Reklama

neděle 28. ledna 2018

Že nemáme lepší lidi než je Drahoš a squadra kandidátů za ním?


Jiří Baťa
28. 1. 2018
Možná předbíhám, námět, o kterém hodlám psát není sice zrovna aktuální, protože jedna volba prezidenta republiky během několika hodin skončí, a další bude zas až za pět let. Nicméně vzhledem k okolnostem, které současnou volbu prezidenta ve volební kampani předcházely mi nedá, abych se nezamyslel nad možnou skladbou a profilem potenciálních zájemců, kteří budou usilovat o post na funkci prezidenta České republiky.


Pokud se nemýlím, před současnou volbou prezidenta republiky bylo mezi veřejností velké dilema najít vhodného člověka jako (proti) kandidáta na post prezidenta České republiky. A to přesto, že mezi námi žije řada vynikajících lidí s příkladným charakterem, empatiemi, zjevem, pozitivním egem, s vynikajícími výsledky práce, lidé zkušení, s racionálním myšlením, reálným politickým rozhledem, lidé slušní, poctiví, pracovití a čestní. Ne vždy se však podaří takového člověka nejen vytipovat, ale také přesvědčit vzít na sebe břímě prezidentské funkce, protože je to zpravidla jejich skromnost, která jim brání se do takových soubojů zapojovat.

Pohledem na seznam lidí, občanů ČR, kteří se ucházeli o kandidaturu na funkci prezidenta republiky se až člověku nechce věřit, kdo všechno se o tuto možnost zajímal. Seznam zájemců spíše připomínal soupisku zájemců na mistrovství světa v hodu nafukovacího balónku do dálky, než seznam vážných zájemců o prezidentskou funkci. Stačí si jen všimnout, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, za koho „kopou“ a koho vlastně reprezentují. Tyto faktory jasně napovídají, s kým máme tu čest a komu dát hlas. Nelze než konstatovat, že ten pohled je (byl) zarážející až žalostný!

Nicméně jsou mezi námi lidé, kteří ač se do velké politiky netlačí, přesto díky svým morálně volným vlastnostem, poctivé práci, mají nesrovnatelně lepší výsledky než ti ve velké politice. Jedním z nich je podle mého názoru pan Zbyněk Passer, komunální politik a podnikatel, od ledna 2014 výkonný místopředseda politického hnutí „Pro Prahu“. Mladý (43), ambiciózní muž, který by se svými postoji a názory zastínil celou plejádu nejen vyřazené zájemce o post prezidenta, ale též vyvolenou devítičlennou skupinu zoufalců (kromě M. Zemana), zvláště pánů Topolánka, Horáčka, „hvězdného“ Drahoše a také mnohé současné významné politiky!

K ostře sledovanému souboji dvou finalistů v boji o prezidentský post, profesora Drahoše a současného prezidenta Zemana, resp. k jejich prvnímu vzájemnému veřejnému duelu na TV Prima, stejně jako k dalším zajímavým záležitostem a problémům na politické scéně se velmi fundovaně, slušně, objektivně a pravdivě vyjádřil v rozhovoru pro Parlamentní listy.cz právě výše jmenovaný pan Zbyněk Passer. K tomu, aby bylo možné pochopit o čem zde píši, je nutné si rozhovor pana Passera s PL.cz pozorně přečíst, zde: ZDE

Není důležité se zde rozepisovat o perfektní analýze české politické reality, jak ji v rozhovoru seriózně, objektivně a naprosto přesně pan Zbyněk Passer popisuje. Jeho vyřčené názory, postoje a hodnocení jsou hluboce racionální, analyticky relevantní a nepochybně pravdivé. Není od věci si také srovnat nejen jeho názory, ale i myšlenky, tendence, úvahy, pohledy a hodnocení a v neposlední řadě schopnost se jasně a zřetelně vyjadřovat v porovnání s tím, co jsme slyšeli např. od profesora Drahoše v duelu s prezidentem Zemanem. Vzhledem k jeho relativně mladému věku jsou jeho názory a postoje přesné a pravdivé, jsou hodnoceny optikou člověka stranicky či vrcholnou politikou nezatíženého a to přesto, že se v regionální politice pohybuje a působí mnoho let.

Abych se však vrátil k podstatě věci chci tímto naznačit, že třeba zrovna pan Zbyněk Passer může být či by mohl být vhodným a také důstojným kandidátem v příštích prezidentských volbách, kdy mu bude 48 let. Do té doby ještě může nasbírat další životní, pracovní, politické a mezinárodní zkušenosti, což mu o to více zvýší ambice ucházet se post prezidenta republiky a při vědomí jeho kvalit a předpokladů být také od občanů podporován. Nepohybuji, že by takový kandidát nebyl občany podpořen.

Není totiž pochyb, že dnes neúspěšní kandidáti budou mít tu drzost znovu se ucházet o kandidaturu, jinými slovy, budou se o post zajímat lidé, kteří v ní nevidí státnickou odpovědnost, ale jen možnost ukázat se jako kandidáti na funkci prezidenta. Předpoklady pro výkon této funkce mají asi jako já, že některému z nich v 85 letech budu dělat osobního šoféra. Doporučuji přečíst si zmíněný rozhovor na portále Parlamentních listů.cz, protože podobné kvalitní rozhovory se na většině českých portálech nevedou zas až tak často.

20 komentářů :

 1. Až do dneška jsem netušil, že je pana Baťa "pravicově konzervativní" - i při vědomí o míře zmatenosti pojmů. No, nevylučuji, že bych pana Passera volil. Ještě nevím, kdo by stál proti němu.

  OdpovědětSmazat
 2. https://leva-net.webnode.cz/news/soumrak-nad-kavarnou/

  OdpovědětSmazat
 3. Do dneška mnozí z nás nevěděli..... Třeba, jak na uměle vytvořené známé v české politice se nelze spoléhat. Jak nejen Václa Klaus mladší, ale i starší o mnoho koňských délek předčí svým reálným pohledem na potřeby státu a národa všechny tzv. kandidáty na prezidenta, co byli k volbě nabídnuty. Že největší ostudou klasických partají u nás bylo, že nedokázali vygenerovat politika - státníka a že kapitál musel sáhnout do losovacího karuselu a politika narychlo vyrábět s dodací lhůtou 6 měsíců!
  Kandidáti: co slyším křiku, že obyčejní poslanci mají být nejdříve úspěšní v komunální politice a postupně se vypracovat k vyšším metám. Proč to neplatí pro prezidenta, kde naopak bylo vítaným "politikou osoba nedotčená, ale tvárná penězi"? Nezdá se vám ostudou, že třeba pan Drahoš se musel vyrobit nákladem 50 milionů Kč. Jakápak to osobnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi sedm loupežnických band, aby si konkurovaly rozumně a nekazily si "počestné obchody", Náčelníci na kongresu pod patronací Baby Jagy a dona Corleone se ne a ne dohodnout, až nejstarší PETROVSKÝ prohlásil: Za společného "předsedu" navrhuji mladého Lotranda PAKOŠE. Má vzdělání, chování, panské vystupování, má krásný BAS, pro dámy je drahoušek... A KAŽDÝ GANG NA NĚHO NĚCO VÍ... I sponzor od Sorose.

   Jak Petrovští navrhli, tak se stalo, všichni vymetači ŽUMP A VYVOLÁVAČI bubeníci se mohli uplakátovat a ulhat ... ale ani to na celostátní úrovni nestačilo. Něco se na něho dozvěděli i "primitivové", kteří musí pracovat aby se uživili. A zatím mají ještě volební právo a tajné hlasování...

   TO SE MUSÍ ZMĚNIT, ZAŘVAL STARÝ PENĚZOMĚNEC A TŘÍSKL PĚSTÍ DO STOLU... zhřešil, protože byl Šábes...

   Smazat
 4. Pane Baťo veřejnost dilema s hledáním kandidáta neměla.Kandidáty předhodila kavárna a až po tom nastalo po masážích kavárny dilema koho volit.Rozumní volili pana presidenta Zemana ,ostatní volili buď nerozumně,nebo nevolili vůbec.
  To že kavárna měla možnost předhodit lidem ten kompilát kandidátů,tak to je vina především politických stran,které nebyly schopny vygenerovat vhodné kandidáty.Jsem toho názoru,že ani nebylo jejich cílem ho vygenerovat,protože by museli zaujmout jasná a konkrétní stanoviska k aktuálním otázkám,které republiku trápí..A takhle čitelní být nechtějí.Ve všem lavírují.

  OdpovědětSmazat
 5. Jedno je jisté. Příštím presidentem po panu Zemanovi, bude Tomio Okamura. Je to politik pevných, neměnných zásad, bojující za Českou republiku. Je proto pronásledován smečkou zdivočelých vlastizrádců, dehonestován na každém kroku, a přesto se nevzdává. Pan president Zeman ho za své funkční období vypracuje k dokonalosti a až přijdou příští volby, nebude mít pan Okamura soupeře.
  Tonda z Mostu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Tondo, dej pokoj. To by nám tu ještě chybělo, mít Korejce za prezidenta ČR. Ale dokonce spíš než jeho původ by mi vadily jeho názory.

   Smazat
  2. 22:05 A jaké špatné názory má Okamura? Je větší vlastenec než většina politiků co je v parlamentu. Já ho budu volit taky.

   Smazat
  3. 22:25 Z mého pohledu pan Okamura nemá žádné pro mne přijatelné názory. Já prostě nejsem příznivcem přímé demokracie. Referendum považuji za nebezpečný nástroj v rukách lidí, jako je pan Okamura. Promiňte, ale je to můj názor.

   Smazat
  4. 22:50 Na názor máte samozřejmě nárok ale já právě tohle podpořím. Pro mě jsou nepřijatelní politici co vládnou proti svému lidu.

   Smazat
 6. TOHLE SI PŘEČTĚTE, nemá to chybu
  http://pravyprostor.cz/soumrak-nad-kavarnou/

  OdpovědětSmazat
 7. Mně by se líbil Jan Keller. Jako sociolog velmi dobře ví, jak se vyvíjí svět, často o tom píše a přednáší, a to velmi zasvěceně. Jako europoslanec zase velmi dobře zná EU mechanizmy. Má tvář pokerového hráče. Je nesmírně vtipný a dokáže upoutat. Má zdravý selský rozum. Když mám doma klid a třeba vařím nebo žehlím, pouštím si jeho přednášky z youtube. Vřele všem doporučuji, poskytne to argumenty, které jsou podložené fakty, a širší pohled na svět kolem nás. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych radši pana Kmoníčka. Bohužel dělá velvyslance ve Washingtonu - ale mohl by se vrátit.

   Smazat
  2. 23:36 Také bych byl pro Kmoníčka. Ten by libovolného kandidáta kavárny pohřbil levou zadní a s humorem.

   Smazat
  3. Kmoníček je kopyto

   Smazat
 8. osobně bych navrhoval pana Velebu, má podobné, ne-li stejné názory a stanoviska jako pan prezident Zeman

  OdpovědětSmazat
 9. Přečetl jsem ten rozhovor se Zbyňkem Passerem, udělejte to také a uvidíte, že jeho názory a znalost řemesla se Vám budou líbit a ani Vám nepřijde na mysl jiné hodnocení, než že je správný.
  Josef Mrázek

  OdpovědětSmazat
 10. Myslím si, že Zeman vyhrál ne proto, že by byl oblíbený a neporazitelný. Vyhrál proto, že Drahoš byl velice slabý protikandidát. Bez charismatu, bez originálních názorů. V debatách slabý. Jakýkoliv alespoň trochu charismatický, osobitý a rétorický zdatný kandidát by Zemana porazil. Ale protizemanovské elity nebyli schopny během 5 let vybrat zmysluplného kandidáta, tak mají co si zasloužili.

  http://www.epshark.cz/clanek/395/povolebni-premitani

  OdpovědětSmazat
 11. A já bych navrhl ženu, co např. Karlu Šlechtovou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jeden senátor zmínil, že nebezpečím pro Evropu jsou právě bezdětní vůdcové (Macron, Merkel atd.), protože právě jim absolutně nezáleží, co se stane s Evropou po jejich odchodu. To je výrazný rozdíl oproti těm, kteří mají standardní rodinu a potomky. Proto nám sem vnucují právě LGBT, aby se jim lépe likvidovaly národní státy.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.