Reklama

sobota 17. února 2018

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?


Adam Mikulášek
17.2. 2018   Rukojmí
Dnes jsem tu narazil na článek Lubomíra Vylíčila o cenzuře e-mailů na Centru, Atlasu a Volném. Jde o zprávy s odkazy na nepohodlná média typu Aeronet.
Používám tři e-mailové adresy – na Gmailu (Google), Centru a na Seznamu. Stejně jako pan Vylíčil jsem se tedy rozhodl pro vlastní pokus. Napsal jsem experimentální e-mail, viz níže – použity odkazy na Aeronet, Sputnik a AC24. Ze své hlavní gmailovské adresy jsem si jej poslal na Centrum a Seznam. V případě Seznamu zpráva došla, v případě Centra nikoli, přesně, jak psal autor článku.
Ovšem hned v zápětí jsem si položil otázku: jak problém řešit? Samozřejmě, první mě napadlo, co jiného…, bojkot cenzurujících mail-serverů, Centra, Atlasu a Volného. Ale co když je to pro někoho příliš velký problém? Lze cenzuru nějak prozatímně a jednoduše obejít? Má odpověď je – ano.

V první řadě, pokud někomu posíláte zprávu na cenzurovaný mail, nastavte si, že žádáte potvrzení zprávy. Pakliže zpráva nedojde, adresát nemůže potvrdit její doručení, takže víte, na čem jste.

Do těla zprávy napište, že samotná zpráva je v příloze, nebo cokoli „nevinného“. Ovšem pozor! Bude-li příloha v nějakém otevřeném textovém formátu typu .RTF, cenzura to nepustí!

Pokud ovšem přílohu zkomprimujete, třeba nějakým ne úplně nejběžnějším formátem, zkoušel jsem .7z (volně stažitelný komprimátor 7zip – je i Česky…), cenzuru se podaří ošálit, není třeba používat heslo. Druhá věc je, na jak dlouho. Pak již zbývá jen archiv zaheslovat, nebo rovnou začít maily šifrovat.

25 komentářů :

 1. Kamarádce teď ode mne dorazil e-mail, který jsem jí posílala zhruba před rokem a prokazatelně jí tehdy došel. Bylo to z Centrumu a článek byl z jiného serveru, než se uvádí v článku, leč také nežádoucí... Kamarádka si ho po roce opět poctivě přečetla a na rozdíl ode mne jí nedošlo, že už ho kdysi četla. Tak se asi Centrum postaral, aby si ho zopákla, neb opakování - znáte to... Ale jinak to moc nechápu, asi si tam kde kdo dělá s naším soukromým kde co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem napsal příbuznému do Kanady, přes Seznam e-mail o průser... poslance Kalouska asi před pěti lety. Žádné přeposílání, mé názory.
   Tři týdny jsem se s ním poté nemohl spojit, původní e-mail se mi vrátil jako nedoručitelný s poukazem na nesmysl, že ze své adresy rozesílám, či provádím pochybné aktivity? Bylo to v období první volby prezidenta ČR a kandidoval i Kárl? Jiným jsem psát mohl, jen ta Kanada byla bloklá?
   Podle mne žádná soukromá korespondence neexistuje, nikde v kyberprostoru ani zde! Jsme viditelní, jak v akváriu a různé přezdívky jsou zbytečné ...
   Kozoroh 1

   Vymazat
  2. Svého času byla doména seznam.cz na mezinárodních blacklistech jako celek - zahazovalo se automaticky vše, co mělo za zavináčem právě to seznam.cz. Důvod byl skutečně v masivním zneužívání spamery.

   Vymazat
  3. 17. února 2018 22:31

   Je to možné, ale maily předtím bez problémů a po volbách taktéž, jednalo se pouze o soukromá sdělení. Né řetězové přeposílání.
   Přesto dík za odpověď.

   Vymazat
  4. Podivejte se na to bez obezlicek.
   Jiz desitky let JSOU OLYMPIJSKE HRY PARAZITU !!!! vseho druhu jen DALSI FORMA CENZURY. Obcane plati za vyvoj "sportovcu' , nikdo z nich na praci nesahne, potom se ukazuji v Televizi a samotne hry stoji dalsi miliardy . Trenink ,cestovani , ubytovani , vystroj atd..Nikdo vam o tom nic nerekne.
   V tenisu je to dobre videt. Kdyz zacnou vydelevaT ODSTEHUJI SE DO MONAKA /aby nemuseli platit ani halir dani
   /ABY JIM NA JEJICH MILIONY NIKLDO NESAHAL.
   Spolecnosti , ktera jim vse zaplatila oovsem nbvrati ani halir.
   Ani je nezajimaji , ti co prijdou po nich, at se spolecnost stara , vydre to z ni stat !! A lide a rodiny krvaci a plati.
   Pak jim vyrobi show v mediich za to.
   Aby ziskali slavu a tepla mista kdyz skonci !!! Takove Olymp. hry maji za ukol take Odvadet Pozornost od problermu a dale je vsemozne zakryvat !!!

   Vymazat
  5. Dale se za Olympijskyma hrama skryva propaganda jistych Vyvolenych Lidsko Popravcu.
   Show za ucelem ukazat jak jsou nadrazeny a umi ubehnout treba 100m a pak je je UKAZUJI DALSICH 50 LET a vychvaluji, vynaseji do nebes v Mediich atd...
   Tim zisakji narokpropagovat Produkty Korporaci a dostavat dalsi miliony za nic a lide a rodiny to pak zaplati parazitum ve zvysenych cenach

   Vymazat
  6. K 18. února 2018 3:15
   V tenisu je to dobre videt. Kdyz zacnou vydelevaT ODSTEHUJI SE DO MONAKA /aby nemuseli platit ani halir dani
   /ABY JIM NA JEJICH MILIONY NIKLDO NESAHAL.
   ..........
   Pak jeden neví, zda úspěšná žije v Prostějově nebo v Monaku.

   Vymazat
 2. tak zjevné je, že se maily čtou. Odkud asi čerpala česká televize námět na vytrubování, že senioři si zasílají na mailech zprávy a jsou jimi ovlivňování. Stále jim nedá spát, jak je možné, že když všude vytrubovali koho mají lidi volit, tak jim někteří na špek neskočili. Mají kvůli tomu bezesné noci.

  OdpovědětVymazat
 3. Nejsem "ajťák" a potřeboval bych poradit, jakého poskytovatele si vybrat. Je mně divné, když zapnu seznam, že mně to vždy automaticky zaškrtne "pamatovat si mně" na tomto PC. Proč to není naopak? Není možné, když se někdo napíchne na váš počítač, že vám bez problémů "prohlédne" maily? A ty zprávy, které musím na Seznamu prohlédnout, jak probíhá podle plánu obvinění pana Babiše a názory "nejlepšího" ekonoma Evropy Kalouska a k tomu články "co na to kavárna", mně už lezou na nervy.. no lezou, už mě "se..o"

  OdpovědětVymazat
 4. Potvrzuji, že existuje cenzura mailů. Z VŠB mi přišla odpověď na otázku "Proč nebyl doručen můj mail?": Jste na nějakém spamovém blacklistu aniž mi kdokoli řekl, kdo a proč jej mě na tento blacklist dal. Nikdy jsem neposílal žádný spam. PK2

  OdpovědětVymazat
 5. Zkuste začít používat https://mail.protonmail.com/login
  Je to šifrovaný švýcarský server. Daní za bezpečnost je ovšem pouze 500MB místa

  OdpovědětVymazat
 6. Na území rebelů v Sýrii jsou bombardovány nemocnice. Lidé jsou tam v pasti
  autor článku Milan Šíma - S ZPRÁVY dnes 07:00

  Omlouvám se přátelé, že sem tahám tohle! Ale pane Šímo, místo abyste citoval prolhané BBC, čtěte raději opravdovou paní novinářku Terezu Spencer! Ta na rozdíl od vás o Sýrii skutečně něco ví a nemusí opisovat lži z BBC!
  DABAC

  OdpovědětVymazat
 7. Hoši z Rukojmí tvrdí, že jsou blokovány zprávy z odkazy na weby, jako je např. Aeronet, ale ve skutečnosti je blokováno i samotné Rukojmí, Nová republika a další weby, které uveřejňují politicky nekorektní zprávy.

  http://pravyprostor.cz/cenzura-mailu-v-cr/

  OdpovědětVymazat
 8. Blokovány jsou prakticky všechny weby, které přinášejí jiné názory, jako mainstreamová média. Např.
  Nová republika, Rukojmi, Sputnik, Svobodné noviny, Zvědavec, Literárky, Security magazín, Protiproud, AC 24, a další
  Dělá se to podle tohoto pravdoláskařského webu:
  https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php

  OdpovědětVymazat
 9. ČD Telematika zahájila cenzuru AC24, přes jejich DNS servery se nikdo na alternativní server už nedostane! Servery Lupa.cz a Root.cz provozuje člověk, který studoval v Budapešti na univerzitě George Sorose a je členem správní rady Open Society Fund Praha!
  https://aeronet.cz/news/cd-telematika-zahajila-cenzuru-ac24-pres-jejich-dns-servery-se-nikdo-na-alternativni-server-uz-nedostane-servery-lupa-cz-a-root-cz-provozuje-clovek-ktery-studoval-na-univerzite-george-sorose/

  OdpovědětVymazat
 10. ...zprávu vložte do složky rozepsané.
  Na druhém konci se dotyčný přihlásí jako vy...

  Jinak do počítače se vám může nabourat
  kdokoliv to umí...
  Lze po síti počítač detailně sledovat !!!*

  OdpovědětVymazat
 11. Me to dela stale u AC 24 a Svet kolem nas vzdy vypadavaji soucastne. Nekdy se povede nacist pres TOR. JInak klidne cely den je mrtvo

  zrovna dneska znovu
  Chyba spojení

  Firefox nemůže navázat spojení se serverem www.ac24.cz.

  Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu za chvíli.
  Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače.
  Pokud je váš počítač chráněn firewallem nebo proxy serverem, zkontrolujte, že má Firefox přístup na internet.

  OdpovědětVymazat
 12. Provedl jsem také pokus - dnes v neděli 18.2.2017 v 8:30 až 8:40 jsem si poslal:
  1. mail s odkazem na článek na AEronetu ze seznamového mailu na atlasácký - došlo!
  2. mail s odkazem na AEronet a Sputnik z atlasáckého na seznamácký - došlo!

  Takže nevím - na mě zmiňovaná cenzura neplatí nebo ji už zrušili nebo se jedná o hoax.

  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pot0 co to rozvířil aeronet tak už to vypnuli: Aktualizace 16. února, 15:00 hodin

   Podle posledních informací společnost Economia dnes odpoledne zrušila na Centrum.cz blokaci a cílené zahazování emailů se zmínkami o našem serveru Aeronet.cz. Náš server podle všech indicií již opravdu není blokován.
   Společnost ČD Telematika po medializaci kauzy na našem serveru a po našem dotazu, podle posledních informací, taktéž přestala blokovat server AC24.cz pro uživatele jejich DNS serverů. Tuto informaci prověřujeme.

   Vymazat
  2. 16.2. cenzuru zrušili...na jak dlouho se uvidí. Byl to testový balonek.

   Vymazat
 13. Potvrzuji, že e-maily jsou blokované už někdy před 2 roky. Čas jsem se naučil, aby mi to toho nelezli.
  Cenzuře zdar a Chovancovi hodně .....(ať si zelinář vybere sám).

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud se nepletu, tak cenzura je u nás zakázaná! Autor by neměl mudrovat nad tím, jak cenzuru obejít, ale rovnou podat trestní oznámení. A vyzvat k tomu i další!

  OdpovědětVymazat
 15. Skupina známých si může založit emailovou schránu a heslo budou užívat všichni. Pak emaily neposílají, jen čtou od ostatních (v jediné schráně), ovšem neukecaných.

  OdpovědětVymazat
 16. Prosím někoho, kdo se vyzná- netýká se sice el. pošty, ale satelitního vysílání TV. K příjmu užívám HDTV dig.sat.rec. Technistar S2. K dekódování modul Irdeto spol. Skylink.Přijímač naladí asi tisíc programů, ale do oblíbených nejde načíst libovolné, ale jen ty, které Vám vybere operátor Skylink. A před nějakým časem zmizel signál např RT, AlJazíry a dalších. Několikrát jsem zkoušel všechny vysílače z Astry 22,5 i 19,5 znovu přeladit, ale bez výsledku. Ví někdo, v čem je problém? Děkuji Q.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak už s tím zase začali - poslal jsem si ze Seznamu mail do Atlasu. Mail obsahoval odkaz na Aeronet a druhý i na nwoo.org a ani jeden NEDORAZIL (naopak - z Atlasu na Seznam to ovšem poslat lze).
  M.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.