Reklama

středa 21. února 2018

Babiš a zahraniční investoři

Erik Best
21. 02. 2018 - EB
Kdy by se měli zahraniční investoři začít bát, že se levicová vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM rozhodne jim to natřít? Nejspíš právě teď. Český ekonomický tisk, především Hospodářské noviny, tolik nadělá s czexitem ve snaze politicky poškodit Andreje Babiše, že zcela přehlíží mnohem realističtější scénář. Babiš může přijít s propracovanými změnami v oblasti daní a regulací, které budou zaměřeny proti jeho byznysovým i politickým soupeřům a dobře zapadnou do levicových programů ČSSD a KSČM. Patrně nepůjde o vyšší daň pro bankovní sektor. Babiš její zavedení odmítl a potřebuje si udržet dobré vztahy se svými bankéři (Agrofert měl na konci roku 2016 bankovní úvěry ve výši 30,8 miliard Kč). Logickou volbou by bylo posvítit si na proudy peněz do pochybných offshorových struktur nebo omezit dotace pro firmy se zahraničními vlastníky. To jsou věci, o kterých Babiš sní, a s pomocí ČSSD a komunistů by se jeho sny mohly brzy vyplnit.

19 komentářů :

 1. Nemůžeme si dělat přílišné naděje.
  Vzhledem k tomu, že v minulém volebním období Babiš něřešil věci podle důležitosti pro české hospodářství, ale pouze podle jejich PR efektu, nejspíš aby měl klid na práci podle svých vlastních osobních a skrývaných priorit, takže se dá i nadále přepokládat, že se dál bude chovat stejně.

  Zatím mu bez ztráty kytičky prošlo i EET i likvidace firem podle jen jemu známého klíče, takže nejspíš i teď bude očekávat, že stejně tak snadno mu projde i třeba další vyšší zdanění například výrobních firem, i třeba zavedení Eura, nedej Bože.

  Je mi úplně jedno, co píše mainstream, ten na Babišovi nikdy nebude hledat špínu tam, kde to nám všem skutečně škodí. Bakala možná sice je ještě horší gauner než Babiš, ale je to jen tak tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláďa z Brna Ale všichni mají platit daně a k tomu je EET.

   Smazat
  2. Ad 14:35
   Proto taky jsem napsal, že "v minulém volebním období Babiš něřešil věci podle důležitosti pro české hospodářství, ale pouze podle jejich PR efektu".

   Především EET neřeší největší daňové úniky, ale jen ty nejmenší, a přidává svoji významnou trošku k budování Orwellovské společnosti.

   Smazat
  3. Vláďa z Brna.
   Správně,EET neřeší daňové úniky,to ani není záměrem.EET je hlavně odvádět DPH z každé činnosti,ale nejdřív tu daň musím od každého vyfakturovat a pak odvést státu.Málokdo si to uvědomuje,že je to jen další zdražení občanů.OSVČ je na tom s příjmem stejně,ale občanovi musí vyfakturovat DPH,takže o to má zakázku dražší a to jakoukoliv,že se DPH přičítá u každé částky.

   Smazat
  4. Pro Vláďu z Brna 15:27
   Zapomněl jsi na jednu věc. V minulé vládě seděli Také ČSSD a Lidovci. A jistě znáš jejich destruktivní činnost. Když se ukázala Babišova práce velmi účinnou a ohrožující zlodějské ministry, vyštvali ho. Co na tom, že měl, coby ministr financí vynikající výsledky. Nyní, bez té odporné koalice, bude moci řešit problémy podle svého a to je rozdíl.

   Smazat
 2. Babiš jde do politiky,ještě víc zbohatnout.Jenže,kdyby jen Babiš,ale ti co ho do toho tlačí,to jsou mafiáni.Babišovi o několik důchodců po vesnicích nejde,ale nahnat všichni do marketů a jeho zboží.Odhaduji,že odkoupí některá řetězec marketů.

  OdpovědětSmazat
 3. Babiš rozšířil svoje podnikání do politiky a za ty 4 roky svůj majetek zdvojnásobil na 88 milard, jen jako ministr. Teď jako předseda vlády ho bude chtít ztrojnásobit či zečtyřnásobit. K tomu ale potřebuje menšinovou vládu ANO, ve které bude řídit každého ministra, tedy všechna odvětví hospodářského a politického života. Ostatní nechá žvanit v parlamentu, Zeman mu bude krýt záda - za co asi?.

  OdpovědětSmazat
 4. Merkelová varovala Babiše, (nebo nařídila?) že s SPD tedy ne. Takže z Okamury bude mučedník a zůstává otázkou, jaké lumpárny nám ještě Brusel vnutí. Zavedení pořádku ve vládnutí Babišovi k usržení popularity stačit nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16:30
   Kdo to slyšel od Merkelové,jestli si to Babiš nevymyslel,aby odstavil Okamuru.

   Smazat
  2. Anonymní21. února 2018 17:05
   Okamura požaduje referendum o vystoupení z EU. ANO, KSČM a ČSSD o DeBlech nemluvě, jsou pro setrvání v EU, za jakoukoliv cenu. Takže je jasné, že SPD – Okamura do vlády nepůjde. Ale Babiš si SPD nechá v pohotovosti, jako nátlak na ostatní. P.K.

   Smazat
  3. Zůstane-li Okamura v parlamentním ústraní, tak jenom dobře.

   Smazat
 5. Kriminalizace občanů patří neoddělitelně do práce oligarchie a jí ovládaná policie a soudy si již potřebná obvinění vypracují, obvykle velmi pilně a snaživě, neb ví, že se zvýší "palmare". Babiš, Zeman, Okamura.......Zimola a možno u nás jmenovat stejné řady jako v 50 letech. Rok 1948 a jeho vítězný únor máme v repete, jen nyní v režii kapitálu. Svět se točí a historie se opakuje v kruhu.

  OdpovědětSmazat
 6. K těm změnám, kterých se zahraniční investoři mohou začít obávat, patří i SEKTOROVÁ DAŇ, která má být podle čerstvých zpráv jedním z témat o nichž mají ANO a ČSSD při sestavování případné vládní koalice také jednat (po předchozích volbách to Babiš odmítl).

  O tom psal už v listopadu 2016 ZBYNĚK FIALA - http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/zbynek-fiala-sektorove-dane - v článku, který tehdy Nová republika převzala.

  Zajímavá je v té souvislosti i ČERSTVÁ informace o plánech JEREMY CORBYNA ohledně VEŘEJNÝCH BANK - http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/zbynek-fiala-corbyn-chce-statni-banky - rovněž od ZBYŃKA FIALY.

  ------------------

  Proti JEREMY CORBYNovi je momentálně vedena dělostřelecká denunciační palba na níž se vedle britských bulvárních i nebulvárních médií podílejí i hlavní média česká.

  Česká televize už o jeho nařčení ze spolupráce s StB s velkým potěšením a obšírně informovala. Probrali všechno možné, snad jenom toho Putina zapomněli zmínit!

  Podobně dnes ZBYNĚK PETRÁČEK v Lidovkách zdatně plní svou roli, když konstatuje, že je přece jedno zda spolupracoval nebo ne, když je beztak jasné, jaký je CORBYN lump
  - to odůvodnění si můžete vychutnat:

  "...dnešní lídr labouristů se kdysi pokoutně scházel s reprezentanty Husákova režimu, aniž by v tom spatřoval něco divného. Co si od toho sliboval?"

  Připomíná to snad někomu opakované útoky na Miloše Zemana za to, že se stýká s představiteli Ruska a Číny ("aniž by v tom spatřoval něco divného. ...Co si od toho slibuje?") ... ?!

  Můžeme to samozřejmě chápat z té pozitivní stránky, a sice jako pedagogický záměr: mladé generaci je přece třeba názorně ukázat, jak se správně vede studená válka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevěřím tomu, že sektorová daň vůbec bude na stole. Dost bych se divil, kdyby Babiš souhlasil se sektorovou daní.

   Smazat
  2. Nevím jak se v bahně polopravdy orientovat,ale mám svou metodu. Jeden hromadí majetek,ale ten funguje, vyrabí naše jogurty a dobré. Mohly by být možná levnější,ale nechť.Druhý koupi za pět peněz OKR včetně bytů,vše zakšeftuje a zbydou jen dluhy a okradení občané.Dva dělají totéže a není to totéž.

   Smazat
  3. Máš pocit, že ti dva, o kterých píšeš, opravdu dělají totéž? Co mají společného?

   Smazat
 7. No,snad není tajemství, že oba hromadí majetek, akorát a to je podle mne podstatné, jeden jej dále investuje v naší republice a předpokládám, že je zde i daněn.U koho druhého nevím.

  OdpovědětSmazat
 8. "Krajně temné slušovické žilky nenápadně prorůstají celým naším potravinářstvím", pravil Václav Havel na Václavském náměstí v Praze 21. srpna 1990.

  Andrej Babiš to asi pochopil ze všech nejlépe - a zarazil to.

  OdpovědětSmazat
 9. Asi měl VH v tomto recht,ale pro mne už dváno nemá glanc.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.