Reklama

čtvrtek 8. února 2018

Borek z ČT jen blekotal: Expert vytasil informace o muslimských vrazích, kteří zabíjejí Evropu, které je třeba znát

8.2. 2018   Rukojmí
Česká televize si pozvala do svého vlajkového večerního diskusního pořadu Události, komentáře bezpečnostního analytika Lukáše Visingra. Moderátor David Borek se mu pokusil podsunut svůj dojem, že po měsících teroristických útoků se situace v Evropě přece jen uklidnila a džihádisté už nejsou tak nebezpeční. Analytik mu však jeho dojem vyvrátil.
„Nemyslím si, že můžeme počítat s nějakým dlouhodobým uklidněním, spíš naopak,“ reagoval. Tajné služby podle něj registrují po Evropě stovky, možná tisíce velmi dobře proškolených džihádistů, připravených páchat teroristické útoky.

„Musíme si uvědomit, že naprostá většina těch, kteří tady dosud zaútočili, byli takoví „nadšení amatéři“. To nebyli lidé, kteří měli nějaký špičkový speciální výcvik, jaký mohli dostat od „profesionálů“ z Islámského státu,“ připomněl Visingr. Až tito lidé začnou útočit, pak prý Evropa uvidí, co je to skutečný terorismus.

Vůdci Islámského státu podle Visingra již v minulosti ukázali, že jsou všechno, jen ne hloupí. Když viděli, že v Iráku a Sýrii prohrávají, přesunuli své aktivity do rozložené Libye nebo do Jemenu. Součástí této strategie otevírání nových operačních center podle něj bylo i to, že skutečně dobře proškolené džihádisty poslali do Evropy. Takže tito lidé už zde podle Visingra jsou, možná několik let.

Západní tajné služby podle Visinga tomuto nebezpečí čelí, co to jenom jde. Je prý pravděpodobné, že řada teroristických útoků byla zmařena, aniž by o tom kdokoliv věděl. „Zcela na rovinu, pokud by například nastala situace, že by se podařilo zmařit teroristický útok s použitím chemických zbraní, tak by možná bylo opravdu asi lepší o tom veřejnost neinformovat, aby se nevytvářela zbytečná panika,“ říká Visingr, který nepochybuje, že pokusy o takové „velké“ útoky již nějaké zastaveny byly.

Jenže na rozdíl od tajných služeb, které nejspíš skutečně dělají, co mohou, má prý Visingr velký strach z chování evropských politiků. „Většina evropské politické reprezentace si pořád nechce přiznat základní skutečnost, že Západ je ve válce a že by se podle toho měl chovat,“ říká natvrdo.

Politici podle něj mají od zpravodajců informace, co se děje. „Ale politici zcela evidentně nemají odvahu, odhodlání, nervy či žaludek na to, aby jednali tak, jak by bylo skutečně adekvátní. Ty reakce jsou v naprosté většině případů absolutně neadekvátní,“ varuje.

Moderátor Borek se zhrozil, zda by tedy touto reakcí měla být nespravedlivá internace milionů mírumilovných muslimů, jako to udělaly během druhé světové války USA s Japonci. Podle Borka je taková reakce naprostý nesmysl. „Já bych neřekl, že to je tak nesmyslné. Já si dokonce myslím, že až se nějaký velký spektakulární teroristický útok třeba s tisíci mrtvými nepodaří odhalit a zastavit, až k němu opravdu dojde, tak po tomhle začnou lidé opravdu velmi hlasitě volat a myslím si, že v některých zemích k něčemu srovnatelnému dojde,“ vyvedl jej z omylu analytik.

Podle něj bude taková reakce prostě nevyhnutelná, protože i když většina muslimů je mírumilovných, je nesporným faktem, že prostředí muslimských komunit plodí radikály.

„Pokud se ocitneme v takovéhle extrémní situaci, tak nebude jiná volba než začít nasazovat i takovéto, v rámci jakýchsi obecných morálních pravidel nespravedlivé, ale bohužel v rámci té válečné situace nezbytné, prostředky,“ uzavřel.

Moderátor mu zděšeně namítl, že tohle by byl konec demokracie, jak ji v Evropě známe. Analytik mu opáčil, že ve válečné situaci jsou některá omezení demokracie nezbytná. A znovu připomněl, že i Velká Británie a USA, tyto bašty demokracie, během druhé světové války musely sáhnout k takovým krokům.

Nakonec analytik Visingr dodal, že Evropa si zvykla na život v míru. Když odečteme lokální akce například na Balkáně, žije v míru od konce druhé světové války už více než sedmdesát let. „Nic podobného v dějinách nebylo,“ připomněl. Má však obavy, že příští dekáda už mírová nebude.

40 komentářů :

 1. Pan Visinger ma 100 % pravdu a poradna nakladacka vas v Evrope NEMINE !
  Ti , kteri vam to zaftacili maji moznost uteci, ale vetsina z vas v tom budou az po usi.

  Tak Bye Bye Cesi, rad jsem jezdival do Prahy na knedliky. Baklavu a Kus Kus nejim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:34
   To,že sem nebudeš strkat uASSackej lžidorypák nebude žádná škoda!!!!!;-))))

   Smazat
  2. 15:57 Vysmrádni rudej prde z tesilek tohodle šábesdekla! - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   P. S.: Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Smazat
 2. Jestli džihádisté nejsou tak nebezpeční,tak máte pravdu,...ale hned po američanech......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dzihadiste zabijeji po jednom, tak jak my Heidricha, Americane po milionech, jak HITLER, pro lidstvo jsou ale nebezpecni dzihadiste. Asi lidi nevi, co je milion, protoze USA jsou zodpovedny za 30 milionu, coz vypada takto:
   30.000.000 mrtvych po druhe svetove valce, kdezto dzihadiste snad 30.000. Nebo, ze bychom prestali se chlubit tim, ze hosi zabili Heidricha? Vzdyt to byl podle soucasnych (a i tehdejsich, proto tolik lidi zabili za schalovani atentatu) kriterii terorismus!

   Smazat
  2. Džihádisté jsou pátou kolonou USA. A mnozí evropští politici, i ti nejvyšší, jen loutkami USA. Nemají příkaz aby s tím něco dělali. To bohužel pan Visinger nemohl nahlas vyslovit, protože by si podepsal ortel smrti.

   Smazat
 3. David Borek se zase jednou předvedl jako naprostý idiot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. on se předvádí jako idiot pokaždé

   Smazat
  2. on nemůže jinak.Je takový od narození.

   Smazat
 4. ... a další teroristé po ústupu ze Sýrie přicházejí, momentálně do Itálie. Každý z nich má na triku řadu vražd. Je jen otázkou kdy a kde něco pořádného řachne.

  OdpovědětSmazat
 5. měl mu Visinger ukázat mapu FEMA táborů ne nepodobných koncentrákům 3.říše obehnyných žiletkovým drátem a s naštosovanými plastovými rakvemi. Ve Spokojených (zatím) Státech jsou jich stovky.

  OdpovědětSmazat
 6. 15:34 - politicky uvedomela TRASORITKO ! Tobe se potom tvuj mozecek kanarka premeni na kanarci hovinko ! A kup si BURKU, nevzhledna OHAVO !
  (Kup si take lubrikator, ty budouci milenko somalskeho pastevce.)

  OdpovědětSmazat
 7. OMYL - 15:34 ma byt 15:57 to zavinilo zakuckani smichem..
  Tak se zde objevi TRASORITKA, tak je sranda !

  Trasoritko jak to, ze se vnucujes na Web ktery vlastni Americane, (Bohuzel ne Republikani.) Vzdyt ty jsi prodejny jako "slecna" od Prasne brany..

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pane Visinger , zacnete organizovat domobranu ! Je to vase zeme ! Nenechte si ji vzit utopii, destruktivni Merkerove !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jasně, ty kašpare...už jsou tu dvě domobrany a asi je jich málo, tak nezbude, než aby i ten nějaký kecka Visingr, co se chlubí, že "je sionistou a že je na to hrdý", založil domobranu další...

   Smazat
  2. 18;04
   Stultitia excusationem non habet.....

   Smazat
 8. 18:31 - Ano Rimane, hloupost neni omluva/vymluva !
  TRASORITKO - (15:57), kde jsi ? Nekdo ti zde nadava latinsky.
  To bude asi tvuj kolega PROFESOR /DOKTOR x 99 Drahos.

  OdpovědětSmazat
 9. 18;54
  Užitečný idioti(jako ty) se poperou,aby nám dodali i provaz,na kterém je potom pověsíme!;-))))

  OdpovědětSmazat
 10. 19:07 - Prestan krast Gottwaldovi jeho alkoholicky
  blabol ! On kvuli tomu umrel !
  Ty chces dopadnout jako ON ? Hmmm ?

  OdpovědětSmazat
 11. 19:42
  Idiote zhovadilej,to napsal Lenin!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. abys tak hrdej zůstal i potom ty rambo.

  OdpovědětSmazat
 13. Když vypukne válka, nelze rozlišovat kdo je hodný a kdo zlý nepřítel. Nepřítel je jenom jeden a "naši" jsou také jedni. Uniforma určuje, kdo je nepřítel a kdo přítel. Uniformu si člověk nevybírá, ta si vybírá jeho.

  OdpovědětSmazat
 14. Pan analytik se hluboce mýlí. V Evropě je oficiálně nejméně 50 milionů muslimů. Reálně jich bude, jak to tak bývá, o několik desítek miliónů víc. V případě nějakých pokusů o internaci se okamžitě z těch "mírumilovných" stanou radikální, z nichž většina jsou mladí a silní. K tomu se k nim připojí desítky miliónů zmanipulovaných sluníčkářů a nepřizpůsobiví občané. Většina zhýčkaných Evropanů zalezou pod peřinu a budou čekat, jak to dopadne nebo rovnou konvertují (sám takové znám). Mládež, zbavená vlasteneckého cítění, která je zvyklá jen na virtuální války na síti, bude jen žhavit své počítače a mobily. Z toho mi spíš vychází, že internovat by v případě vyhrocení situace mohli spíše oni nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vašich "50 milionů muslimů" v Evropě je zjevná, ničím nepodložená hloupost. Napište, laskavě, v kterých zemích kolik muslimů se nalézá a dejte nějaké odkazy. Jinak jste "fajkař".

   Smazat
 15. 21:35
  Německo,Dánsko,Švédko,Francie,Anglie,Španělsko....to je ti málo havodebile???!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem "havlodebil" , jen trvám na tom, aby se tady netlachalo. Kolik muslimů v tebou uváděných zemích opravdu je? Kde jsou statistiky ři jiné zdroje? Já vím jen o muslimech v přesných počtech v Bosně, Sanžakju, na Kosovu, v Albánii, v Černé Hoře, v Makedonii, v jižním Srbsku a v Bulharsku, pak v Evropské části Turecka. Nedají dohromady ani 10 milionů, a to hodně přeháním. Tak uveď, kolik jich je v těch tvých "Německo,Dánsko,Švédko,Francie,Anglie,Španělsko....". Aha, jsi v koncích, tlachale, že?!

   Smazat
 16. 21:59
  Zajeď do Teplic ty havlohovne,je tam těch untermensch jak naděláno.....havlolejno ví je jen kulový!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22;08 jasne ja jsem tam osobne se byl podivat,videl jsem v Teplicich minimalne asi 8 milionu muslimu ,anonym 22;08 ma pravdu

   Smazat
  2. 22:08 A ty zajeď šelomí pšouku zpátky do lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem :D:D:D

   Smazat
 17. Až začnou dělat teroristické útoky vyškolení válečníci z isis tak se z toho západ opupínkuje.

  OdpovědětSmazat
 18. 22;09 Ten uASSackej ksindl je podporuje,od vymyšlených náletů na Dvojčata!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201802086746552-exper-syrie-usa-koalice-pvo-agrese-ministerstvo-obrany-rusko-rf-is-washington-osn/

   Smazat
  2. Taktys měl ještě dvojčata, lejnere putlerovyči? Tak to doufám že je utratili hned po tom "náletu"! Ty by nám tu ještě scházely:))))

   Smazat
  3. 7:59
   HOVNO SE DALO DO TANCE A JEŠTĚ SI BOKY PODEPŘELO....!!!!!!
   INU,NAŠI PŘEDKOVÉ ZNALI KOLABORANTY TVÉHO TYPU!!!!

   Smazat
  4. 8:55 Vaše předky už dávno vyvezly na pole, lejnere putleryči, tam si už nezatancujou:)))

   Smazat
 19. "...Velká Británie a USA, tyto bašty demokracie..." A to myslel vážně? To je buďto psychopat, nebo amatér, nikoli však bezpečnostní odborník.

  OdpovědětSmazat
 20. Prostředí terorismu nebudí muslimové, terorismus jsme nabudili svými agresívními válkami proti muslimskému světu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My, si děláš srandu, nebo si se už takhle hloupej narodil??

   Smazat
 21. 11;31
  My Češi????
  Nepleteš si nás náhodou s tím uASSackým celosvětovým okupantem ty volotrku??!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "UA" smolíš? Že by se Waltzmann tak zmoh a začal konkurovat Putleroj?:) - https://cs.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-2:UA

   Smazat
 22. Zmineny rozhovor je zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=Pbg3o8MYTmM

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.