Reklama

.

.

sobota 10. února 2018

Budoucnost sociální demokracie?


Ivan David
10. 2. 2018
Politická strana stejně jako každý jiný organismus či stroj má své zdroje a energetické výdaje, svoje nemoci, parazity, otravy…, časem je třeba vyměnit opotřebované orgány. Perspektiva dalšího života závisí na vzájemném poměru faktorů podporujících vitalitu a patologie. Jak je na tom ČSSD? Špatně. Jaké má zdroje? K hlavním zdrojům strany patří pro veřejnost zajímavé projekty, imponující osobnosti a ekonomické zdroje. ČSSD žádné pro veřejnost zajímavé projekty nemá. Nabízí jen to, čeho už bylo dosaženo, a co navíc nemusí být veřejností pozitivně hodnoceno.


Vedle toho nabízí mlhu podle hesla „slibem neurazíš“ či „za optimismus ti nikdo hlavu neutrhne“. Nic lepšího nevznikne, protože ČSSD na to nemá lidi. Chybějí nejen „tažní“ ale dokonce i „chovní“. Jiří Paroubek to nevytrhne, sebevědomí a odhodlání nestačí, rozklad postoupil příliš daleko.

Pokud si Jiří Paroubek stanovil cíl státi se prezidentem, pak potřebuje významnou politickou organizaci, za níž by se mohl zviditelňovat. Aby se mohl ve straně uplatnit, musel by zlikvidovat ty, kteří ho kdysi pomáhali odstranit. K tomu nebude mít šanci. Každý, kdo by projevil Jiřímu Paroubkovi v ČSSD podporu, bude včas identifikován a potlačen.

K dokreslení situace zmíním vlastní zážitek z doby před deseti lety. Byl jsem přítomen jednání úzkého vedení strany, které se jako prioritní otázkou (!) zabývalo tím, k jaké funkci dopomoci Jiřímu Paroubkovi, který krátce před tím z vedení strany odstoupil. Funkce, o které JP projevil zájem se zdály vedení příliš vysoké s nebezpečím, že by v nich znovu vyrostl. Dohadovali se o funkcích, které by mu pustili. Problém byl v tom, že o takové neměl zájem JP.

Vedení strany totiž ovládli lidé malého formátu řízení strachem o vlastní kariéru a neschopní dohlédnout důsledků vlastního konání a hlavně nekonání, lidé, na které je spolehnutí, že nic nevymyslí. Kde se tato kategorie bere, to je dávno známo. Jsou to myši ze sekretariátu, „spolehliví“ lidé hlasující podle dodaného návodu. Vždy, když postoupí o etáž výše, vytáhnou s sebou svoje věrné sluhy („klienty“) také o etáž výše. Ti pak hlasují, aby o etáž výše postoupili. Domluveným hlasováním a pomocí intrik vyřadí myslící konkurenci a postupně obsadí i místa v nejvyšších etážích organizace. Ovládnou ji a tím ji zničí, protože organizace nežije z vnitřních intrik, ale z chytrého konání navenek. Toho tito lidé nejsou schopni, a hlavně, vůbec je to nezajímá. Schůze neřeší situaci, ale kariéry.

Pamatuji si, jak na sjezd ČSSD v Ostravě dorazil prezident Miloš Zeman. Již před jeho příchodem panovala vzrušená atmosféra. Vstoupil prezident a všichni (!) freneticky aplaudovali vstoje. Po odchodu prezidenta probíhaly volby do nejvyšších orgánů strany. Když ani v druhém kole nebyla zvolena ani Marie Benešová, kdosi v řadě za mnou zvolal radostně: „Konečně jsme se zbavili všech Zemanových lidí!“ Z odborného zájmu jsem si prohlédl jeho veřejnosti neznámou tvář. Byl to typický do vyšší funkce vyzdvižený zvedač ruky – prázdná hlava. Ano, to už mohly prázdné hlavy vládnout úplně samy. Karel Poláček nechal promluvit postavu svého románu hrdou na svůj společenský úspěch: „Na vojně jsem dobře chápal, a tak jsem postupoval…“

Do strany držící moc proudili jiní myslitelé. Kšeftmani a zprostředkovatelé velkých kšeftů. Dost inteligentní na jednoduchou aritmetiku, prostí překážejících morálních zábran. To byli ti, kteří určovali zvedačům ruky, kdo má být zvolen. Tito šíbři okresního, krajského či celostátního formátu pak obsazovali sami rozhodující funkce, na méně významné posílali své věrné. Aféry na sebe nenechaly dlouho čekat. Kostlivců jsou plné skříně.

Veřejnost stále ještě ze zvyku volila ČSSD a její méně bystří funkcionáři věřili, že to tak bude napořád. Nikdo přece nepřinášel nic nového. Věřilo se, že „programy nikdo nečte“ a že voličům stačí před volbami trochu nasypat do žlabu. K tomu je však třeba být v koalici. Věřili, že Babiš je slabší koaliční partner, nevěřili, že je zničí i bez programu, jen s najatou agenturou na oblbování lidí a s dost plnou pokladnou. Blbí funkcionáři najali ještě blbější poradce a před volbami začali útočit na Babiše.

V pozadí je úzkost z rostoucího zadlužení a gigantických závazků. Po pouhých deseti letech nemá ČSSD ani osobnosti, ani program, ani peníze, zato má hejno přisátých parazitů připravených poprat se o zbytky, má špatnou pověst, vůbec žádné použitelné představy o řešení nahromaděných problémů a k tomu dluhy. A do toho probíhá vášnivý spor, kdo by byl pro ČSSD nejlepším předsedou… Zřejmě někdo s velkým koštětem, ale právě takového nebudou mít zvedači ruky v instrukcích.

54 komentářů :

 1. Pro lepší orientaci čtenářů:

  Seznam pojmů:

  http://leva-net.webnode.cz/slovnik-pojmu/

  OdpovědětVymazat
 2. Když odešla KSČ od moci, říkal jsem si, tak, kariéristé odešli do jiných stran, strana teď konečně má možnost na regeneraci a obnovu. Chyba lávky. Zůstala spousta mocichtivých"kádrů" druhého, třetího, atd.. řádu, kteří se mezi sebou dokázali poprat o desetikoruny za členství v různých komisích obcí, které jim "prosraná" situace umožňovala. Prostě každá koruna, co je doma se počítá. Revoluční ideály??? Nula, nula, prd!
  Ve stejné situaci je nyní ČSSD. Poučení. Staré profláknuté strany jsou nereformovatelné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem chtěl dodat. Čím více je některá z původně politických stran tzv. "v kopru", tím více žije sama sebou a svými vnitřními problémy formální stranické pseudočinnosti. Tím méně je zajímá život lidu.

   Vymazat
  2. Mate sice pravdu, ale prave min. 4 roky, byly ukazkou toho, jak CSSD uz jen zila z podstaty. Nejpalcivejsi tema minulych voleb: "cirkevni obdarovani" (prici se mi pouzit slovo restituce) ji prineslo jeste neco, co se dalo nazvat "volebnim vitezstvim", ale nasledne toto tema "vyvexlovala" za koalicniho partnera. Tim ztratila absolutne duveryhodnost od volicu "z ulice" (tech ktere si "nekoupila").

   Vymazat
  3. Komunisté nám neublíží, zatímco socani ano. Podle jiných článků a videí na NR by ochotně potvrdili Bruselu kvóty. Hlasem pro komunisty ve volbách se nepoškodím, naproti tomu hlas pro jiné strany se může stát nebezpečným.

   Vymazat
  4. Budoucnost soc.demáků? Jejich budoucností je to, že už nemají žádnou budoucnost! Po zásluze jejich ČSSD navždy chcípne na smetišti dějin a přestane opruzovat dělní lid!

   Vymazat
 3. Však příští volby do parlamentu už nerozchodí skončí na smetišti dějin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CVVM jim dava 12%, zatimco SPD jen 7% ...a J.Soukup, se CVVM ve svem duelu (Hmacek, Filip, Okamura) velmi zastaval, jaci jsou v CVVM odbornici.

   Vymazat
  2. CVVM byla kdysi respektovaná, ale v podstatě je to jenom takový 15 člený kolektiv pod sociolog ústavem AV, vedoucí Paulína Tabery. Kde jsou ty časy, kdy měla jednoznačně nejlepší výsledky ve volebních referencích. Teď je to jenom taková lepší PR agentura.

   Vymazat
 4. Když se podíváte,kdo se zase dere v ČSSD do vedení,tak jsou doopravdy nepoučitelní.Přece si nemohou myslet,že v tomhle složení by byli volitelní.Je to tragédie strany,která měla být pro "dolních deset milionů"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od svyho zacatku byly Socialni demokracie zlocinecke gangy , ktere navic zrazovaly sve narody. Prilis mnoho zla nasledovalo a odstraneni jich ,je zasluzna cinnost.

   Vymazat
 5. 20 let jsem volil tuto stranu, ale slíbil jsem si, že už nikdy, i kdyby tam nastoupil někdo třeba jako Foldyna. Sobotka se Zaorálkem byli natolik odpudivá stvoření, že ten jejich puch už nikdo žádnou voňavkou přerazit nemůže. FUJ. Tato strana končí, ale otázka je v tom, jestli to nakonec i nebylo úkolem Sobotky, který dostal od Sorose, pak svoje úkoly splnil dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano odradili si voliče sami,teď máme znova uvěřit těm starým podvodníkům a lhářům?,..Chovanec i ti další se odrovnali možná napořád,vůbec neměli vylézat a hlavně to oddalovat,proč asi?tím větší dobu bude trvat než občané zapomenou....hrabat dál a zapomínat,to nejde dohromady,je to horší a horší....jestli ostatní členové nemají rozum,je to jejich hrob,ze kterého se už nevyhrabou,stejně,jako léčba Kalouskem!!!!!

   Vymazat
  2. Taky to mám tak, je mi líto Foldyny, ale prostě to celé legitimizoval a tudíž je zodpovědný. Nalákal voliče, kteří si mysleli, že něco změní a ono nic. Je pozdě.

   Vymazat
 6. Nemcouri rikaji, ze pan Sobotka byl velmi obliben u Merkerove. On ji podepsal vsechno a tim ziskal postaveni jejiho oblibeneho "butlera". (Butler = komornik.
  Pan Sobotka nema ukoncenou karieru ! (Septanda z Berlina.)
  Jeho nova pozice bude asi v Bruselu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebude. Mourenin splnil a mourenin muze jit. Nejake "byvale zasluhy", se v teto branzi totiz nenosi. Kdo by mel v Bruselu zajem o cloveka z marginalni stranicky? Ten uz jim jejich agendu, na narodni urovni, prosadit nepomuze. Nema na to politickou moc. Navic, Sobotka neumi jazyky, kde jako premier, mel vzdycky prekladatele. Sam si nedojedna NIC.

   Vymazat
  2. Pokud bychom byli normální stát , tak Sobotkova budoucnost by byla za mřížemi s povinností odpracovat denně aspoň 8 hodin v kamenolomu . Aby konečně poznal co je to znamená pracovat .

   Vymazat
  3. "Sobotka neumi jazyky, kde jako premier, mel vzdycky prekladatele." - Takže nemusel čekat
   na překlad jako Babiš na překlad OLAFu?

   Vymazat
  4. "...v normálním státě , by Sobotkova budoucnost byla za mřížemi..." - Narážíte na
   přichvátyzaciju OKD? To teď záleží na Pirátech, do jaké hloubky budou rubat. Abyste nakonec nebyl překvapen! Že Sobotka kradl křičeli dosud ti hlavní zloději. Pod
   heslem VŠECI KRADNÚ.

   Vymazat
 7. Jak to pan Dr. David líčí, připomíná současná kádrová struktura ČSSD ze všeho nejvíc holubí letku.

  To je specifická podoba sociální demokracie v Čechách (a na Moravě!), takový ten náš "český" národní kolorit.

  Je tu ale ještě obecnější fenomén: nepopiratelný pokračující úpadek sociální demokracie v celé evropě, což je zřejmé, jakmile se podíváme do zemí, kde vývoj tohoto hnutí nebyl na 40 let přerušen, jako u nás.

  Do konce měsíce se ukáže, jak dopadne sociální demokracie v Německu (hlasování členů o vstupu do koaliční vlády).

  "Problém" vidím, velmi stručeně řečeno, v útěku soc.dem. od socialismu a přihlášení se k liberalismu. A to nemůže fungovat. Zkusil to Blair, zkusil to Schroeder - a kde jsou dneska?

  Kde jsou socialisté v Polsku, Maďarsku, Francii, Španělsku, Itálii, Rakousku, Holandsku, Švédsku .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry popis situace , jen bych zmenil " v útěku soc.dem. od socialismu a přihlášení se k liberalismu" prihlaseni ke Globalnimu Komunismu coz je velka lez , neb to budou jen bankeri tvarici se jako komunisti a tahajici za provazky!!!

   Brouk von Pytlik

   Vymazat
  2. 3:26
   Nežvaň!

   Vymazat
  3. Výborně popsáno. To je podstata problému. Socani v Evropě, ale i u nás se odklonili od myšlenek otců zakladatelů, kterými byli Marx a Engels. Odklonili se od jejich základních myšlenek a od hájení práv, jak se dříve říkalo pracujícího lidu. Socani u nás, ale i v Evropě i v Rusku vždy na poslední chvíli zradili a šli do holportu s buržoasií. Dnes bychom řekli s kapitalisty. To byl taky hlavní důvod, proč se v rámci socanů u nás nebo v Rusku zformovala skupina, která si pak začala říkat komunisti nebo dříve maximalisti a která se pak od socanů oddělila. Protože oni chtěli na rozdíl od socanů svým slibům dostát a nezradit. Bohužel současní komunisti u nás i jinde v Evropě i v Rusku mě připomínají ty socany. Jen koryta, žádné myšlenky, žádný boj za práva pracujícího lidu a kolaborace s kapitálem. Socany bych nikdy nevolil. Nastudujte si historii sociální demokracie jako takové. Vždy to byla strana zrádců a kolaborantů s kapitálem.

   Vymazat
  4. 10:15, Váš názor plně sdílím.

   A doktoru Davidovi s poklonou vyslovuji poděkování za skvělý pohled na ideově mrtvou politickou stranu s nulovým významem na levic. křídle politického spektra.

   Vašek V., 58 let, člen KSČM

   POSTSKRIPTUM
   Je bohužel neoddiskutovatelným faktem, že ideovost ve všech levic. politických stranách a hnutích byla překryta habitem ekonomismu. Chci tím říci, že přesně tohle zasáhlo i stranu, jejímž jsem členem. Obecně jako mor se tento ekonomismus šíří celým levic. hnutím nejen v ČR. Ideovost dostala na frak. A zdá se, že princip dualismu je příznačný nejen ve fyzice či filosofii, ale natvrdo už i v politice. Ona opravdovost a jednoznačnost souladu vysloveného a konaného je pryč. Ideově prázdná žvanírna představitelů levic. stran a hnutí, zejména před volbami, šíří chaos v řadách elektorátu, čili, dvojakost masky mytolog. dvoutvářného boha Januse je vidět, ne ideologie, ne zápal pro poctivou věc, která by nás vyvedla z kalných vod burž. morálky. A tak v posledních říjnových volbách se stalo, že na frak od voličů dostali pořádně nejen soc. demokraté, ale i komunisté.

   A nejen u nás, ale také v Rusku, kde v předloňských zářijových parlam. volbách KSRF doslova propadla hrdlem. Samotný předseda KSRF Gennadij Zjuganov ruské volby z neděle 18.9.2016 považuje v souladu s mým názorem za naprostou katastrofu, zdaleka nejen proto, že poslanecký klub ruských komunistů se doslova propadl na necelou polovinu svých zástupců ve státní Dumě, a sice z 92 poslanců na pouhé 42 poslance (9 % z celk. počtu). To je pro ruské komunisty absolutně nejhorší výsledek od VŘSR. Rovněž tak volební účast pod 48 % byla nejhorší za posledních sto let. Z tohoto plyne jednoznačné resumé. Pokud se vedení ČSSD a KSČM z tohoto volebního debaklu levice v ČR i v RF nepoučí, čemuž osobně již nevěřím, pak je nejvyšší čas pro založení zcela nového levic. subjektu, řekněme strany Nová republika. Doktor David a docentka Švihlíková tvoří více než dobrý základ pro tento krok. A náš místopředseda doktor Skála jakbysmet.

   Vymazat
  5. Anonymní 11.února 2018 13:35

   A stalinista Skála jakbysmet ... Doufám, že už jste se ho Vašku ptal? A Ilony Švihlíkové a Ivana Davida taky?

   Tenhle a tahle jsou mi sympatičtí, tak je tam vrazím - jako kočička a pejsek, když pekli dort.

   Co myslíte, má Váš návrh stejnou šanci na uskutečnění jako nedávný návrh pana Miroslava Povolného na založení Strany Etnických Slovanů?

   Vymazat
  6. "...Gennadij Zjuganov souladu s mým názorem.."
   - "O tom jsme hovořili s panem okresním hejtmanem už před válkou." sck

   Vymazat
 8. 40.000 měsíčně, bezúročné půjčky na byt, to je taková škoda, že ten prolhaný dobytek zmizí z politické scény a moje poděkování panu Bakalovi, Zaanálkovi a Sobotkovi.

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Dr David z toho co pise mi pripada , ze velke penize a kseftmani ovladaji strany. Otazkou je jestli Ceska narodni politika bude schopna vytvorit system pro vznik silnych politiku!! to je silne politicke pod-houbi a politiky typu Orbana ci ne. Jelikoz Cesi nemaji na to dosti osobni statecnosti ocekavam , ze budou bonzovat v Evrope a pohybovat se pod tlakem muslimu k nizsim lidskym hodnotam na uroven Mexika, platit vyzivne Bruselu, pracovat na Nemce jako vzdycky. NO GUTS NO GLORY!! Co ctu v NR jsou pouze omluvy, aby nemuseli nic delat vse je jen ONI ONI ONI.....ONI atd ...ONI!!

  Brouk von Pytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pytlíku, proč zase žvaníš? Dej aspoň na pár dní pokoj!

   Vymazat
 10. Upřímně? Koho ještě dnes zajímá osud této zprofanované strany, která si nedokázala uhlídat jednoho holohlavého floutka, jednoho doslova užvaněného bývalého marx-leninistu, jednoho prostořekého a udávajícího ministra vnitra.Někteří bývalí vrcholoví politici této strany se 140 letou tradici poznali, že kdo uteče - vyhraje. František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kloužete po povrchu.

   Je jedno, zda je někdo holohlavý floutek, hlavně že neslouží Merkelové a Macronovi proti našim národním zájmům.

   Je jedno, že je někdo marx-leninský žvanda, hlavně že nepodporuje ukrajinský nacizmus a imperiální choutku našeho Velkého Bratra za oceánem.

   Je jedno, že je někdo bývalým zelinářem, hlavně že nezakládá centra hybridní války a neostrakizuje nezávislou novinařinu a názory a nešvindluje s vysokoškolským studiem.


   Vymazat
 11. Historie ukazuje, že každou partaj, která přišla o přízeň voličů, se parazité, stojící za onu ztrátu přízně, pustili, až když klesla na samé dno.
  Je otázkou, zda se taková partaj ještě někdy dokáže zvednout. Osobně si myslím, že ne.
  Ono je to těžké. Radikálně levicové názory, typu znárodnění zastávali komunisté. S tím si ale ani komunisté dnes neodváží přijít. Tak že to, co kdysi nabízeli socani, dnes vystupují komunisté a socani lavírují mezi levicí a pravicí, bez pevného ukotvení tak, jak zrovna dopadla povolební matematika s jediným cílem. Být u lizu.
  Sociálně demokratická myšlenka, jak se zatím zdá, je v Evropě mrtvá, nebo umírá. Díky EU a její silou prosazované politice vyšší integrace, rychle přibývají odpůrci a ubývají stoupenci. Kam se podíváme, socani velmi rychle ztrácejí půdu pod nohama. A nezmění se to, dokud bude trvat Bruselský diktát a diletantismus.

  OdpovědětVymazat
 12. jak někdo muže volit socani to už neni hybrid ale opravdovi mimoni třeba jak nařizuji kupitalistum v dopravě zvyšit platy tim že jim na zvyšeni přidaji ze statniho nebo třeba soukromym nemocnicim na platy sester to by pes nežral ani kdyby měl chcipnout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hlavně aby se nesáhlo na peníze těch, kteří své zaměstnance i stát sdírají až na kost. Kam se poděla ekonomická soutěž, hlavní myšlenka tržní ekonomiky?
   Paradoxně, v tom jsou si všechny "tradiční a demokratické" strany rovny.

   Vymazat
 13. Sociální demokracie celou svou existencí dolním deseti milionům škodila. Pravda několik socanů se dostalo ke korytům, ale ostatní podarovali vzkříšením kapitalismu. Pravicové strany svou asociální politiku a úmysly neskrývají. Socani se tvářili sociálně, ale jednají asociálně. Lidem dali jen to, co bohatým spadne ze stolu. V sociální demokracii už není nikdo, komu bych uvěřil, že zastupuje zájmy zmíněných dolních deseti milionů. Není to ani Foldyna. Nebyl to ani Zeman. Jsou to antikomunisté, i když zakonspirovaní. Nedovedu si tyto pány představit, že přijedou na vratimovský seminář a promluví a přitom nebudou urážet lidi v sále.

  Důvěru socanům by mohli vrátit lidé jako je doktor David. Doufám, že má inteligenci a rozum a že nepřevezme statutární razítko zkompromitované strany ani kdyby mu to razítko přinesli na zlatém podnose domů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Socdem jsou v takovém stavu, že to raději zapálí, než by povolali zpět ty, kteří se osvědčili a mají respekt. Buldozer Paroubek by je sice nezachránil, ale aspoň by kolem toho nebylo tak mrtvolné ticho.

   Vymazat
 14. Do doby, kdy si členové ČSSD poctivě neodpoví na otázku "Quo vadis ČSSD ?" a z odpovědi nevyvodí příslušné závěry je jejich cca půldenní sjezd spíše k smíchu. Přerušení, kratší nebo delší na tom nemůže nic změnit.
  Projev prezidenta republiky na sjezdu ČSSD dne 18.2.2018 zřejmě bude pro ČSSD tím pověstným "hřebíčkem do rakve".
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, Zeman je potřebuje zachránit, aby přece jen měl na 5 let nějakou organizovanou páku na politiku. Ale má v tomto smůlu, i tím, jak měl mizernou personální politiku, je pomohl dovést do těchto konců. A my, voliči, sirotci, budeme bloudit tímto úhorem dalších 40 let. Fuck Sobotka.

   Vymazat
  2. 9:02 Do těchto konců ČSSD nepřivedl Zeman, ale všichni ti, kteří ho v roce 2003 "podrazili" při volbě prezidenta republiky.
   Zřejmě až historie zcela odhalí, jaký význam a důsledky měl tento "podraz" pro další vývoj našeho státu a společnosti.
   Nic není náhoda...
   L.S.

   Vymazat
  3. To byla židovská parta v ČSSD, co ho podrazila, raději volili pro žida Klause než pro nežida Zemana, tam není třeba žádná velká filosofie, podívejte se dnes na Buzkovu, ta stále také s Rumlem za zničením nezávislosti ČT, dnes líbe ruce Kavárně, i ona je židovka. Zeman se nevyzná v lidech, obklopil se parchanty: Buzková, Špidla, Gross, Sobotka, atd. všechno Chazaři.

   Vymazat
  4. 10:40

   Zárukou, že se to v budoucnu už nebude opakovat, bude nová ryze slovanská strana, do které se můžete ihned přihlásit:

   -- MIROSLAV POVOLNY 4. února 2018 21:27 --

   "Jeden nápad bych měl. Zjistil jsem, že v každé straně se do čela časem dostanou JINOVĚRCI s CIZÍMI pasy. Tomu se dá zabránit vytvořením ETNICKÉ strany, což ústava nezakazuje. Navrhuji stranu etnických Slovanů (SES) a protože jsem solitér nabízím k projednání možností můj mail

   miroslavpovolny@seznam.cz

   ke korespondenci mimo NR. Snahu mám, ostatní je na vás."

   Vymazat
  5. K 10:40
   Mezi partou definovanou anonymem 10:40 a případnou Stranou etnických Slovanů bude jeden velký podstatný rozdíl. První parta má za sebou rotačku strýčka Khona z FEDU a partu strýčka Roubíčka z Wall Streetu. Proto také tak ohnivě bojuje napříč politických stran za jejich neoliberální ideály bankovní světovlády z jednoho centra! A za soustředění veškerých finančních prostředků obyvatelstva do bank a poté bezhotovostní platby. Jo to potom Gojímům teprve utáhnou šrouby a zavedou poplatky z každého prdu!


   Vymazat
 15. Tak ono si stačí porovnat, ty dvě ženy, které socdem vyprodukovala. Benešová a Gajdůšková. Když po volbách vyslali Gajdůškovou, aby dojednávala restituce, bylo jasné, že si z nás udělali srandu. A tím pro mě socdem skončila. Co se týče přisátých parazitů, ti vydrží, dokud ještě neskončí soud o Lidový dům, co kdyby přece jenom ještě něco káplo. Podle toho to pak dopadne. Když to nekápne, tak socdem končí, když se agonie prodlouží, tak to bude trvat pár měsíců, než ji vysají na dřeň. Sobotka je největší hajzel, co se tady v politice vyskytnul. Proti němu je i Kalousek férový chlapík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale co Gross, Špidla - to jsou přece postavy, které jsou se Sobotkou srovnatelné! Historie sociální demokracie je prošpikována takovými kreaturami.

   Vymazat
 16. Dost dobrý a pravdivý článek, z komentářů tak nějak vyplývá, že se příště ČSSD snad ani nepřehoupne přes 5%. Pomoc Zemana by mohla být důležitá, ale pozor, taky možným polibkem smrti. Pokud jim starý ještěr i dobře poradí, nevím zda to padne na úrodnou půdu, v dané situaci by to mohlo být házení perel sviním. Nejvíce se asi ČSďáci odrovnali zradou s církevními restitucemi, což asi většina nevěřících vnímá podobně. Kdyby zmizeli a místo nich se objevila nějaká konstruktivní strana, asi by to pro republiku bylo to nejlepší. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 17. Situaci v ČSSD před jejich sjezdem odhaluje v plné nahotě její bývalý předseda Jiří Paroubek v článku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jiri-Paroubek-ma-tyto-informace-z-nitra-CSSD-Pokud-bude-na-sjezdu-zvolen-nekdo-kdo-byl-clenem-Sobotkova-vedeni-strany-523902

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:34

   1) Ano, ale s jeho názory není třeba se seznamovat oklikou přes sračkové Parlamentní listy, protože Jiří Paroubek má svůj vlastní web: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/
   - kam ostatně přispívá také Ivan David.

   2) Do podrobností jde důkladná analýza Karla Machovce, kterou zveřejnily Literárky:
   http://literarky.cz/politika/domaci/25700-analyza-stavu-ssd

   Vymazat
 18. Víte, máte autokracii, demokracii a parjaokracii. Autokracie je minulost (dovedete si představit, že by nějaký debil vládl jen proto, že je následníkem po meči?), Demokracie je jedna, přímá,jednou za čas s ostrakizací. To se samozřejmě nehodí, tak se z toho udělala pratajokracie (žvanírna, mnohdy plná velkohubých rádobymorálních prohlášení a parlamenty v ní jsou jen nechudné žvanírny, jakoby zajišťující demokracii - "zastupitelskou demokracii" bez vymahatelnosti předvolebních slibů a programů). Komanči to zjistili a vymysleli něco mezi autokracií a demokracií - auto-partajokracii. Do toho s nima šli lidovci se svým jediným programem - "Trochu pomoc, trochu škodit, to se může vždycky hodit!" a zůstali tak přisáti ke státním cecíkům (kdo je ještě dokáže s jejich tristní minulostí volit je skutečný "gagant demokratického ducha a rozumu". Vše už bylo. Žvanírna a zastupitelská demokracie umožňují krást, loupit a když je toho moc, přesune Vás do opozice a nastoupí stejná chásky, jen pod jinou vlajkou - a tak se střídají, vytvářejí hluboký stát a obča, občan může jít se svými potřebami, nároky, zájmy do .... Brusele.

  OdpovědětVymazat
 19. Nechce se mi kopat do mrtvého koně, ale když pozoruji, že ještě stále ta nejodpornější slota socanů parazituje ve sněmovně a dále škodí naší zemi a dokonce snad chce opět vlézt do vlády, tak je možno dnes socany směle zařadit na úroveň všech 5 procentních pidistran, ato není nic hezkého. Pokud v soc.dem. zůstane kdokoliv ze soudruhů od Poche, Dolínka, Sobotky, Zaorálka, Dientsbiera, Chovance, Štěcha, Hamáčka a mnoha dalších korýtkářů, tak tato strana nemá budoucnost a jen blázen by se s ní zahazoval, ato Babiš rozhodně není. Prezident sice jede na jejich sjezd, nevím proč, ale věřím, že snad nevěří na reformovatelnost a budoucnost této partaje v tomto složení. (Drahoš by to zřejmě nevěděl nebo by byl neutrální, prostě by mu to bylo jedno jako ostatně všechno, ...). Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 20. Socani se neustále honosí svou dlouhou historií, a to je tak všechno. Ano, začínali jako opravdu spolek lidí práce, ničených kapitalismem a domácí či cizí rakouskou buržoasií. Jenže po zrodu ČSR se pomalu měnili na zrádce svých předchůdců, na slouhy kapitálu a buržoustů.
  Jsou příčinou zrodu KSČ, která se nutně musela radikalizovat o to víc, jak se socdem stále víc stávala protilidovou, s dosazenými agenty velkokapitálu a lichvářů.
  Dnešní ČSSD se svou nahnědlou růži, kterou vyměnili za červený karafiát, je zralá na zánik. Její roli plně nahradil koblihář Babiš a nakonec i samotní komunisté.
  Vše v duchu že dělnická třída už neexistuje, a roboti či imigranti levici ani odbory nepotřebují.

  OdpovědětVymazat
 21. Článek má universální vypovídací hodnotu - mohl by být klidně nadepsán "Budoucnost KSČM?" a i tady by trefil do černého. Jedinému Okamurovi, zdá se, snad jde o demokracii, neboť tvrdošíjně trvá na přímé demokracii. Přímá demokracie je pro vyvolené "demokraty" velmi nebezpečným a škodlivým nástrojem. Obávám se, aby brzy nebyla Okamurova SPD zakázána, je totiž "velmi extremistická". Komanči už dávno nevadí, srovnali se a zařadili se, stal se z nich hodný a poslušný strašák. Jen aby nám "demokratům" ještě hodně dlouho vydrželi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:47

   Tak to se ti opravdu jenom ZDÁ - tos řekl správně!

   Vymazat
 22. A jakou jsme měli tenkrát radost, když vyhráli volby a dali dohromady vládu s ANO.
  Kdeže loňské sněhy jsou !

  OdpovědětVymazat
 23. Komentáře jsou široké, každý má zkušenost, mám ji také. Býval jsem předsedou této strany(městské).To že strana zanikne, tomu nevěřím. Uznávám, že tato i jiné strany jsou prošpikovány různými "stb". Zvláště té jedné!Ta vládne všude. Ovšem 10.40 to říká moc drsně. Pokud nezvolí Hamáčka a odsunou Chovance do bezpečné vzdálenosti je tady šance na rychlou obnovu. Problém je s Pražáky, na všech frontách. Asi by měli splatit co stát, respektive my všichni věnovali na výstavbu metra a pod. Zahrádkář

  OdpovědětVymazat