Reklama

pátek 9. února 2018

CAS zamítl odvolání ruských sportovců. MOV vítá rozhodnutí CAS ohledně 47 ruských sportovců. Sportovní právník nazval rozhodnutí CAS o ruských sportovcích nezákonným


9. 2. 2018         zdroj a zdroj a zdroj
Arbitrážní soud pro sport (CAS) zamítl odvolání 45 ruských sportovců a dvou trenérů k rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o jejich nepřipuštění na Zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom internetová stránka daného soudu. "Přestože Olympijský výbor Ruska (OVR) byl odvolán, MOV se nicméně rozhodl dát jednotlivým sportovcům (z Ruské federace) možnost k účasti na Zimních olympijských hrách 2018 s podmínkou splnění určitých pravidel, je uvedeno v rozhodnutí soudu. Jedná se o proces, který je určený k vynesení vyváženého rozhodnutí v rámci zájmu MOV v souvislosti s globálním bojem proti dopingu a zájmům jednotlivých sportovců z Ruska".

To znamená, že rozhodnutí MOV zůstává v platnosti.

Jak dříve agentura IA Regnum informovala, 32 ruských sportovců zpochybnilo v CAS rozhodnutí MOV o jejich nepřipuštění k účasti na Zimních olympijských hrách 2018. 7. února, vyšlo najevo, že CAS posoudí odvolání dalších 15 ruských sportovců a trenérů o nepřipuštění na olympijské hry.

MOV vítá rozhodnutí CAS ohledně 47 ruských sportovců

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) s uspokojením přijal rozhodnutí Arbitrážního soudu pro sport (CAS) o zamítnutí odvolání 47 sportovců a trenérů z Ruska, kteří napadli odmítnutí MOV o nemožnosti jejich účasti na ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu.

Oficiální reakce MOV byla zveřejněna v mikroblogu výboru na Twitteru:

"Vítáme toto rozhodnutí", píše se ve sdělení.

Zároveň je objasněno, že rozhodnutí CAS je chápáno MOK jako podpora boje proti dopingu. Přináší to průzračnost pro všechny sportovce, je uvedeno ve zprávě.

Sportovní právník nazval rozhodnutí CAS o ruských sportovcích nezákonným

Celá tato situace nakonec povede k tomu, že olympijské hnutí "nebude stejné, jako bylo předtím".

Rozhodnutí Arbitrážního soudu pro sport (CAS), které zamítlo odvolání 47 ruských sportovců a trenérů o nepřipuštění na ZOH v Jižní Koreji, je nezákonné. V rozhovoru pro TASS to řekl sportovní právník Michail Prokopec.

"Rozhodnutí CAS bylo pro mě nepříjemným překvapením, očekával jsem, že odvolání nebudou odmítnuta, myslel jsem si, že alespoň část sportovců bude na hry připuštěna", řekl Prokopec.

Podle něj to je nezákonné rozhodnutí, protože minimálně jeden bod byl již dříve posouzen. Týká se to bodu o dvojím potrestání - není možné trestat za doping dvakrát, vysvětlil.

"Domnívám se, že to je velmi podivný systém: na jedné straně, pro všechny sportovce, aby se zúčastnili olympijských her, stačí nebýt diskvalifikován za doping, ale pro naše sportovce se objevuje dalších 17 kritérií", poznamenal právník.

Prokopec zdůraznil, že celá tato situace nakonec povede k tomu, že olympijské hnutí "nebude stejné, jako bylo předtím".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Jestli se těm šaškům z MOV něco opravdu povedlo, tak je to naprostá diskreditace OH. To, že komercionalizace sportu po účinkování Samaranche v OH rozbourala jakékoliv Coubertinovy ideje teď dorazili další soudruzi. Před nějakou dobou jsem úplně nedokázal docenit Pollertovo gesto. Nyní mu rozumím plně. Nová hesla - Ať žije pokrytectví a dvojí metr. Hlavně ať to vynáší...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:16 Dnes při zahájení ZOH měl ten strejda z obrázku plnou hubu řečí o míru a porozumnění mezi národy, o důležitosti férového soupeření sportovců. Přitom praktikují presumpci viny na základě něčích udání, bez řádných důkazů. Prostě hnus, velebnosti. Copak by při dnešním stavu medicíny nebylo možné připustit každého a na místě prokázat, jestli dopoval nebo ne?

   Smazat
  2. Taky se mi nezdá, že by český národ chytla nějak olympijská horečka, i když se to snaží v čété rozfoukávat, jak jim síly stačí. Nějak to není ono, co taky, každému obyčejnému divákovi někde uvízne, že je to svinstvo. Dojemné je, že před týdnem byla CAS fuj a dneska už je zase huj. Stejně to vypadá, že to byla zase taktika, oni vědí, že psychika dělá moc a dát sportovcům naději a pak ji zase vzít, to je zničující. Šipulin nedopoval, nic mu nepřišili a stejně nesmí startovat. A do toho umře 33.letý norský tuším oštěpař. Ten sice dopoval, ale jeho smrt s tím evidentně nesouvisí, jak psala idnes.

   Smazat
  3. Podle mně Rusové měli jako jeden muž vstát a říct: Když s náma zacházíte jako s onucí, tak my se vám na nějekou bílou vlajku vyserem a zůstanem doma.

   Smazat
  4. Olympiáda není soutěž sportovců o nejlepší výkon, ale je to soutěž farmaceutických firem o nejlepší preparát na zvýšení výkonu sportovce, který by neodhalila laboratorní zkouška. Samozřejmě jde hlavně o peníze a když jde o peníze všechny vzletné ideje jdou do haj.lu. U rozhodnutí MOV o zákazu Rusů na olympiádě jde o ránu, kterou zabili hned několik much. Zajistili si, že jenom jejich sportovci budou vítězit. Kdyby to samé mohl použít Hitler na olympiádě v Berlíně určitě by to možná použil a americký černý sprintér by na 100 metrů nevyhrál. Od olympiády v Berlíně se západní demokracie poučily a dnes budou vyhrávat jenom ti nejlepší, tedy nadlidi tedy Anglosasové. Za druhé, co mají všechny ty západní firmy z toho, když vyhraje Rus? Nemají z toho nic a nikdo jejich výrobky nebude kupovat. Proto bylo nutné zajistit, aby vyhrávali jenom Anglosasové. No a za třetí v letošním roce se bude konat v Rusku mistrovství světa ve fotbale a zdá se, že západní demokratický svět na čele s USA udělají vše pro to, aby toto mistrovství světa zhatili. Zatím se hledá důvod, ale možná někde bude sestřeleno letadlo, někde bude provedený chemický útok, někde bude proveden nějaký atentát a následně hned bude označen viník Rusko s výzvou všech demokratických států světa, aby se neúčastnili mistrovství světa ve fotbale pod hrozbou sankcí těm, kteří by toto doporučení nechtěli uposlechnout. V Rusku pak se rozjedou snahy o rozjetí majdanu v Moskvě v čele s Navalným. Scénář na světové divadlo má už CIA připravený a jeho varianty taky.

   Smazat
  5. DOPOVALI SKORO VŠICHNI SPORTOVCI NA CELÉM
   SVĚTĚ
   OBRÁTILO SE TOOVŠEM PROTI RUSKÝM , PROTOŽE DE JICH AMERIČANI BOJÍ, ŽE JSOU RUSOVÉ LEPŠÍ
   SKETY AMERICKÝ

   Smazat
 2. MOV a CAS jsou jen prodlouženou rukou pro hnusnou politiku USA.Dnes už OH nemají s původní olympijskou myšlenkou nic společného.Jde jen o kšeft a politické zneužívání celých her.

  OdpovědětSmazat
 3. Já na to určitě koukat nebudu.Už i vysílání televize omezily ty svině.Tak plně souhlasím s těmi předešlými příspěvky.Můžou s tím jít do prdele.

  OdpovědětSmazat
 4. sem tady prnííí!jabadabadúúú

  OdpovědětSmazat
 5. Zajímavá informace převzatá z jiné diskuze, o rozsahu dopingu ve světě, o kterém se mlčí, protože západní MOV je zkorumpovaný:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/02/09/zdeformovane-olympijske-kruhy/#more-951816

  Zajímavá je např. pasáž o tom, co prohlásil šéf MOV, když arbitráž CAS předtím osvobodila ruské sportovce z nařčení z dopingu. Prý "nepředložené důkazy vyvolávají pochybnosti" - aha, typická ohebná floskule značící lhaní až za hrob. Proč ty důkazy tedy nepředložili k arbitráži?

  A nikdy neusvědčeným Rusům bylo znemožněno startovat na OH, dokonce komicky doživotně, ale přitom USVĚDČENÉMU DOPUJÍCÍMU AMERIČANOVI Gatlinovi zkrátili trest a opět jede dál a dokonce je možné, že OPĚT DOPUJE. Podobnou kauzu měl cyklista Froome atd. A podezřelé krevní vzorky mělo skoro 300 medailistů v běhu na lyžích z let 2001-2017!!! Nejvíce z Ruska, Norska, Švédska, Německa a Rakouska. A jak se zdá, MOV a WADA dělá mrtvého brouka.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 6. Já nevím,ale nějak už mne ta olympiáda nezajímá...stačí mi,když s tím otravují od rána do večera,už se na to nedívám,ať se na sebe dívají američani a politici....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na ČT se strašně diví, že do "Olympijských parků" v Ostravě a Brně chodí málo lidí. Cvičené opice v cirkuse asi už netáhnou jako dříve.

   Smazat
 7. každy keca že olimpiada a zatim pojizdny cirkus profi sportsmenu nic proti tomu nemam jen kdybychom nemuseli platit z našich dani teda kdyby se chtělo ale ono se jaksi taxi nechce raději se to zabali do nacionalismu prej za čezko -či -čezko a kdo neskače -jak panstvo chce - neni čech hihihihi co samosebou v danich ale vubec neni na překažku also bite calenzi

  OdpovědětSmazat
 8. Ruští sportovci jsou trestáni za podezření! Já podezřívám Kalouska, že je sprostej zloděj a lupič. Kalousek má právo mne žalovat abych mu to prokázal a věřím, že bych se se zlou potázal a odnesl to. V mezinárodním právu neeksistuje, že do prokázání trestného činu a usvědčení osoby je tato nevinná?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Informace o "státem podporované dopingu" v Rusku jsou od bývalého vedoucího jedné ruské antidopingové laboratoře, který páchal zpronevěry, posléze zdrhl a následně se nechává platit za vypouštění "fake news" o ruských sportovcích. Je zajímavé, že sportovci "západních demokracií" mohou dopovat, např. když jim lékař napíše, že trpí astmatem, ale Rus či Ruska stejné léky užívat nemohou, protože to je doping. Dvojí metr na kterém stojí naťácká propaganda. Svou politokou Anglosasové za přispění vlezdoprdelků z dalších zemí, zničili Olympijské hry. Škoda. Leo

   Smazat
  2. Jenže Norové nebo Američané mají zdravotní výjimku a berou léky legálně. Rusové nejen že používali zakázané preparáty, ale navíc v tom měli systém, který vedl až do státních struktur. A k tomu všemu falšovali testy, na to měli také systém. Pamatuju si, jak Gábina Koukalová říkala, že všichni to o Ruskách věděli. Nevěřím, že jsou čistí. Tady jde kromě jiného i o peníze a o prestiž země. Pokud chce Rusko soutěžit tímto způsobem, ať je raději nesoutěží vůbec. Pardon.

   Smazat
 9. První dnešní závod v běhu na lyžích žen už ukázal jak to asi vše je. Kde skončili všechny norské běžkyně, které celou sezonu pravidelně obsazovali většinu míst v první desítce. Dnes jen Bjergenová, ale ta má výhodu vyjímky na astma. Tak uvidíme dál.

  OdpovědětSmazat
 10. Olympiáda není soutěž sportovců o nejlepší výkon, ale je to soutěž farmaceutických firem o nejlepší preparát na zvýšení výkonu sportovce, který by neodhalila laboratorní zkouška. Samozřejmě jde hlavně o peníze a když jde o peníze všechny vzletné ideje jdou do haj.lu. U rozhodnutí MOV o zákazu Rusů na olympiádě jde o ránu, kterou zabili hned několik much. Zajistili si, že jenom jejich sportovci budou vítězit. Kdyby to samé mohl použít Hitler na olympiádě v Berlíně určitě by to možná použil a americký černý sprintér by na 100 metrů nevyhrál. Od olympiády v Berlíně se západní demokracie poučily a dnes budou vyhrávat jenom ti nejlepší, tedy nadlidi tedy Anglosasové. Za druhé, co mají všechny ty západní firmy z toho, když vyhraje Rus? Nemají z toho nic a nikdo jejich výrobky nebude kupovat. Proto bylo nutné zajistit, aby vyhrávali jenom Anglosasové. No a za třetí v letošním roce se bude konat v Rusku mistrovství světa ve fotbale a zdá se, že západní demokratický svět na čele s USA udělají vše pro to, aby toto mistrovství světa zhatili. Zatím se hledá důvod, ale možná někde bude sestřeleno letadlo, někde bude provedený chemický útok, někde bude proveden nějaký atentát a následně hned bude označen viník Rusko s výzvou všech demokratických států světa, aby se neúčastnili mistrovství světa ve fotbale pod hrozbou sankcí těm, kteří by toto doporučení nechtěli uposlechnout. V Rusku pak se rozjedou snahy o rozjetí majdanu v Moskvě v čele s Navalným. Scénář na světové divadlo má už CIA připravený a jeho varianty taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale pokud někdo organizovaně používá dopping, pak by se snad vyloučit měl, ne? A jestli Rusové nebo kdykoliv další nestačí na skvěle vytrénované a disciplinované sportovce ze Západu, pak by to měl vzít jako fakt, začít trénovat a nesnažit se trapně svádět svoji neschopnost na zlý MOV. Tím, že byli potrestáni plošně, to znamená, že drtivá většina musela dopovat.

   A pokud jejich laboratoře nejsou připuštěny do systému WADA, to znamená, že ty podvody musely jít skutečně hodně hluboko.

   Smazat
 11. Dopují všichni vrcholoví sporovci, jinak by se na vrcholu neudrželi! Záleží na kvalitě dopingu a jeho současné nezjistitelnosti.Když někdo bere podpůrné prostředky na posilování svalové hmoty, mohou dostávat křeče a bolesti svalů, třeba lítek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni? Neblázněte.

   Smazat
  2. ..lýtko, lysý, lyže.... Q.(no sorry,no)

   Smazat
 12. Podívejte se, jak se o průšvihu na ZOH hovoří v Rusku
  https://www.youtube.com/watch?v=OM3xNdXIxaw&t=25s
  Zajímavé je, že v diskuzi vystupuje i člen opozice, který evidentně lže. Co to udělá s diváky v Rusku, ať si každý domyslí.

  OdpovědětSmazat
 13. I have read through your blog, your blog is very or very detailed it, thank you for sharing, I hope to read more of this good blog.

  OdpovědětSmazat
 14. I think there are many other people who are interested in them just like me! How long does it take to complete this article? I have read through other blogs, but they are cumbersome and confusing. I hope you continue to have such quality articles to share!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.