Reklama

.

.

pondělí 19. února 2018

Český olympijský zázrak usvědčil média: Věří jim ještě někdo? Trapas odhalil mnohem více. Zdravý rozum žije. Hrdina americké NBC: Bruslit neumí, led však pod ním taje. Kterak Ester ublížila Českému rozhlasu

Karel Stryczek
19. 2. 2018 PortiProud
 

Karel Stryczek na příkladu velké americké televize komentuje globální mediální trapas okolo zázračného vítězství české sportovkyně na již tak neslýchaně zpolitizované olympiádě

Americká televize NBC ve svém přímém přenosu prohlásila Annu Veithovou za olympijskou vítězku a přepnula z probíhajícího superobřího slalomu na krasobruslení. Vítěznou jízdu Ester Ledecké později odvysílala potupně ze záznamu.

Olympijské vítězky, jmenovkyně Katie Ledecky (plavání) a Mikaela Shiffrin (obří slalom), na jejichž lyžích Ledecká zvítězila, sportovně pogratulovaly a zatleskaly. Katie žertem požádala o test DNA s tím, že jsou určitě příbuzné.

Demokraté na sněhu a ledě


Zato televize NBC už před jízdou Ledecké považovala závod za rozhodnutý a vyhlásila medailistky. Z probíhajícího superobřího slalomu přepla na volnou jízdu miláčka reportérů, homosexuálního krasobruslaře Adama Rippona, i když byl bez naděje na medailové umístění. Neumí čtverný skok. Ráno po závodu odvysílala rozhovor s Ripponem, jakoby byl králem her.

Při každé příležitosti NBC neúnavně kritizuje viceprezidenta Mika Pence za to, že nepovstal a netleskal Severokorejcům, když mašírovali při slavnostním zahájení a ignoroval sestru Kim Čong-una. Trapně sestru Kim Čong-una glorifikovali, že prý při zahájení her "okouzlila", kritizují vlastního představitele a ukazují výkony severokorejských sportovců.

V superobřím slalomu tlačili k vítězství jako obvykle svoji šampiónku Lindsey Vonnovou. Na tom není nic neobvyklého. Tento rok tlačí Vonnovou i proto, že otevřeně vystupuje proti Donaldu Trumpovi ("Když vyhraju, nepříjmu pozvání do Bílého domu."). Před opuštěním přímého přenosu ze Super G vyhlásili reportéři NBC výsledky v době, kdy se na start chystala olympijská vítězka a bylo jisté, že jejich Vonnová bude bez medaile.

Sama Ester Ledecká se o televizním trapasu dověděla a prohlásila, že asi "dostanou sprďáka"...

Dostala tedy NBC od fanoušků sprďáka? Tedy kromě toho, že ji pomalu, ale jistě přestávají sledovat?


Nechme americké fanoušky promluvit


Charles: Ukázala se arogance a ignorantství NBC a obecně amerického mediálního mainstreamu. Děkujeme Ester za nový pohled na americké zpravodajství.

Jehny: NBC propásla historickou sportovní událost jen proto, aby ukázala Rippona na desátém místě. Nechám vás jednou hádat, proč asi.

C M: Fake news NBC zase oznámila špatného vítěze.

Tim: Krásné. Další důvod nevěřit krajně levicovým liberálním médiím*/. Stejné jako když Donald porazil Hillary, NBC zase předpovídala špatně.

Wise: NBC je vždy sebevědomá v tom, o čem nemá tušení.

Calsurf: Koukám na záznam vysílání NBC, a směju se, jak vyhlašují Annu Veith vítězkou. Věří jim ještě někdo?

Anon: Epické selhání NBC.

Old Fred: Nemohli propásnout svého gaye z plakátu Rippona.

Cuda: Odkdy je v pracovní náplni NBC rozhodovat o tom, kdo vyhrál medaili?

Doug: Viděli jsme madam Ripponovou místo vítězky zlaté medaile. Hurá NBC!

Bill: Je fakt že takzvaní američtí "sportovní fanoušci" raději budou koukat na amerického kweera tančícího na bruslích než opravdové, ale neamerické, sportovce, kteří jdou za heslem "rychleji výše silněji".

David: Americká sportovní média jsou předpojatá a hloupá.

UraniumOne: Zatracení Rusové. Podle vyšetřovatele Mullera a špehů od Clintonové nám Rusové ukradli tento závod.

Louie: Jsem šťastný z toho, že nebudu koukat na reklamy s obličeji Vonnové a Rippona.

Andrew: Jak se vlastně ten Rippon dostal do týmu, když neumí čtverný skok? Aha, už vím, rozhodnutí na bázi diverzity.

Cameron: Nothing But Crap (NBC, překlad: nic než sračky). Musí ukazovat světu svého gay boye zatímco my jsme přišli o jedno z velkých finále těchto her.

Defender: Česká kuřátka jsou fajn. Gratulace ke zlatu.

YouToo: Liberální média se soustředí na lůzry, podporují je a sledují. Opouštějí vítěze.


Odplivnutí


Všichni zmínění sportovci, Ledecká, Shiffrinová, Veithová, Ledecky, Rippon, Vonnová zaslouží potlesk a podporu fanoušků za své sportovní výkony, za tvrdý trénink, za reprezentaci svých zemí. NBC zaslouží tak maximálně odplivnutí za to, že si vybírá své hvězdy podle jejich politických postojů a aktivismu.

Po bouři nevole a řádném sprďáku od fanoušků si druhý den v NBC sáhli do svědomí a na svém sportovním kanále v rozumném vysílacím čase připravili dojemný medailónek přirovnávající vítězství Ledecké k hokejovému zázraku amerických studentů proti Tichonovově sborné na olympiádě v Lake Placid v roce 1980. Nechali zahrát celou českou hymnu a ukázali dojatý realizační tým. To nedělají často.

Poznámka redakce: případů předčasné oslavy vítězky v médiích po celém světě se objevila celá řada. Bylo celkem zábavné sledovat, jak se každé z nich z této mystifikace upachtěně vyvlíkalo. Ester Ledecká má navíc podle všeho k médiím i svůj specifický vztah. Jak mediální mainstream vnímá, když mu někdo nejde na ruku podle představ, skvěle vykresluje ve svém vrcholně trapném a ukňouraném článku Miroslav Bureš z Českého rozhlasu.


*/ mnohé, co není právě pravicově konzervativní, nazývají pravicově kozervativní politici a fanoušci "levicovým"  a to i přesto, že zmíněná média a politici vykazují všechny znaky korporátního fašismu. Je to i příklad povzdechu tohoto amerického diváka nad clintonovským médiem NBC. Inu dokonalé postmoderní zmatení jazyků a názorů, druh politického zblbnutí jako výsledek demagogie. (pozn. red. NR - vd)


31 komentářů :

 1. Co si ten Putin dovoluje tak zesměšnit NBC.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu je hroznej, měli by ho umravnit, ještě jednou a bude to asi po desátý. Cha chá ať žijou rusofobní debilové, bez nich by tu nebyla taková sranda i když se zatím žádnej neozval. Ale potrefená husa se ...

   Vymazat
  2. Anonymní19. února 2018 8:12
   V tomhle bude mít drápky GP. P.K.

   Vymazat
  3. Mě nejvíc irituje ta mediální sebestřednost,
   největší sportovní událost roku, závod ještě neskončil a oni vyhlásejí vítěze/jak podobné u různých voleb/ a jdou adorovat nějaký rozmražovač ledu. Docela bych ocenil, kdyby jim při každým sportovním přenosem diváci zasílali SMS: "Prosíme, výsledky oznamujte až po skončení závodu". Co nejvíc lidí a alespoň půl roku, Ať se můžou pořádně chytnout za frňák.

   Vymazat
  4. Do zapadnich celebrit treba ve sportu se cpe horem dolem mnoho milionu. Aby meli aspon nejake vysledky museli se odstranit rusti sportovci.
   Olymp. hry jsou pak jen dalsi mnoha miliardova propaganda Zapadu a hlavne USA.
   Zakryvani problemu s jasotem kdyz nejaka loutka nahodou vyhraje , ale prednost ma multikulturni korektni nastroje naseho
   utlaku. kazdy hlasovani stoji dalsi desitky milionu na podplaceni vsech v Olympijskych a jinych "sportovnich" Vyboru.
   V tomhle pripade dostali penize aby vyradili rusy !!Za kazdou cenu...
   Australie podplacela ve vysi 40milionu. Nikdo se nikdy nedozvi , kam ty penize spadly. Jezdilo se az do Afriky podplacet manzelky a deti Vyboru.
   Australie dostala/si tak zakoupila/ jeden hlas za 40 milionu !!!

   Vymazat
  5. Může mně někdo vysvětlit k čemu jsou ty hry? stojí to spoustu peněz, vydělávají na tom nemakačenkové,ti elit. sportovci a funkcionáři zabírají sportoviště, tělocvičny, kde by mohla sportovat mládež, ale nemůže protože MŠ platí ty budižničemy.

   Vymazat
 2. Pustím si ČT a jdu "blejt" velebnosti. No a NOVA na tom není o nic lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. \já už ho dávno nepouštím, protože je to skutečně z zblití. Nova totéž. Souhlas.

   Vymazat
 3. Co taky chtít po západních psychopatech.

  OdpovědětVymazat
 4. Vypečení jsou také na TV Seznam a DVTV. Prostě ti, co mají prachy si sami přes svá hloupá, nekompetentní propagandistická média kopou vlastní hrob.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tv seznam jsem vyděl jednou a to po prvním prezidentským volebním kole . Pan Schwarzenberg tam dával rady pro pana Drahoše jak zaútočit tvrdě v kampani proti prezidentovi Zemanovi . Totálním propaganda , vylekal jsem se kde to jsme za.totáče ? Zkrátka Praha má svůj svět a chtejí mît svého prezidenta .
   P.S. Drahoše do koše !
   Marcel

   Vymazat
  2. Pardón !
   Ester jsme na tebe hrdý :-) :-) :-)
   M.

   Vymazat
  3. Seznam.cz..jsem na něm 13, možná 14 let. Za tu dobu se několikrát měnil, dle mne vždy k horší verzi. Co mne dorazilo zrovna před chvílí, tak do mého seznamu TV kanálů, šoupli bez dovolení jejich Seznam TV. Podotýkám, že osobně už několik roků nemohu dodat soukromě žádné "boxíky" a ani doladit TV kanály..

   Vymazat
 5. Jiří Jírovec19. února 2018 9:40

  Jaképak epické selhání NBC. Tato stanice, stejně jako jakákoli komerční TV, jede podle určitého modelu. To znamená, že daný pořad rozseká na segmenty, které lze oddělit reklamou.

  Většinou se to sejde tak blbě, že se naruší dramatičnost vysílaného. OH jsou specifické v tom, že do hry vstupuje "vlastenectví", tedy potřeba přepínat na "naše".

  Vítězství Ledecké byla shoda okolností. Počasí, dobře připravená trať, její sebevědomí dané pocitem z treninku. Vzhledem k tomu, že se teprve na lyžích prokousává nahoru a její nejlepší umístění bylo tuším 19. místo, nedalo se předpokládat, že se o tolik zlepší. O její formě věděli svoje bratři Bankové, kteří se o ni starají.

  Pokud sledujete závody SP víte, že komentátoři většinou vyhlásí výsledek po odjetí špičky, tedy většinou prvních třiceti nasazených závodníků. Spletou se jen málokdy.

  Ledecká vyhrála na lyžích, které po loňské sezóně vrátila výrobci Vonnová. To je asi největší zajímavost celého příběhu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. i kdyby byla "jenom" na 19 místě, no a co, to je málo??? Kolik sjezdařů má ČR kteří by tohoto umístění dosáhly. Jsi opravdu jelito...

   Vymazat
  2. NBC, nebo Čt... moderní následovníci odkazu objektivity Völkischer Beobachter...

   Vymazat
 6. Pohled na Ledeckou v cíli se dá přeložit asi takto:

  Do závodu nastoupila jistě proto, aby dosáhla co nejlepšího umístění v rámci jejich možností, protože tato disciplína není její silnou a tou HLAVNÍ. Pohled do tváře naznačoval, že ani ve snu ji nenapadlo to, co se ukázalo jako skutečnost. Proto se hned neradovala, jelikož se zřejmě nechtěla sama sebe blamovat, kdyby se ukázalo, že to byla nějaká "technická chyba". To svědčí o jisté skromnosti a ovládání pocitů.

  Na druhou stranu se mi na jejím velikánském úspěchu nelíbíly některé články v "bulváru", kde její otec neopoměl zdůraznit, kolika penězi pomohl své dceři k tomu, kde je dnes. Zapoměl asi na to, že v první řadě TALENT a píle vedou k úspěchům a takového talentovaného sportovce se většinou "někdo ujme".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kdyby Janek do toho nenasypal prachy , tak talent jí nestačí - nikdo by nebyl ochoten zadarmo trénovat i sebevětší talent. Uvědomte si prosím, že když stát na sport mládeže s vysoka kadí, tak talenty si sportují jen tak. Bravo Janku a celá grupo kolem Ester, To so jste dokázali je naprostá fantazie - DĚKUJI, P.S. hlavně teď nezpychnout a makat ( ted už podobné výsledky budou očekávány) - bacha na obtěžování medií a sponzorů.

   Vymazat
  2. 12:42- ano, máte pravdu, talent je podmínka nejen ve sportu i ve vzdělání a je rozesetý celkem nesmyslně v populaci. Trochu si vzpomínám na výuku ze školních let, kdy tyto talenty z lidu hynuly v zapomnění, když nebyly náhodně objeveny a podporovány, jak jinak než možnostmi peněz. Socializmus se trochu lépe snažil využít kapacitu národa ale znepřátelil si tu stávající a z velké části ji vyhnal, zbylou "znehybnil" přes hospodářský nesmysl "politických tajemníků" určujících výrobu místo korekce patologických jevů ve společnosti. V čem to má souvislost s dneškem? Přímou, i dnes nám vládnou političtí tajemníci(děti těch minulých), jen jejich modlou jsou peníze pro svou rodinu, ostatní je nezajímá(mimo voleb). Přeji Ester úspěch, Jankovi právem vydělané a investované "prachy" s přáním, aby se na té naší politické scéně chovali tak, jak jsem se snažil nastínit. Je vám přáno. PS.Právě ta patologická část společnosti(vzdělaná) je příčinou rozdělení národa, neboť nepatologická je umlčena mezi svými a nás dole lze přece rozdělit do stran!

   Vymazat
  3. 14:20 její otec zcela správně, byť nepřímo, upozornil, že bez peněz se ani sebevětší talent, v dnešních poměrech, neuplatní. Račte si povšimnout.

   Vymazat
  4. 14:57-Ráčil jsem si všimnout, jen jsem si neráčil všimnout, že stát nějakou "kačkou" přispěl.

   Vymazat
 7. Děkuji za tu poznámku pod čarou. Je totiž možná důležitější, než-li celý článek.

  OdpovědětVymazat
 8. WTC ještě nespadl řízenou demolicí a v CNN už to věděli...

  OdpovědětVymazat
 9. Mnohem horši je ze NBC napr. hokej, kdy hrálo RUSKO USA tak nedávali na volnych kanálech ale na NBC sport, který je placený.
  To same je od ctvrtfinále, kdy tyto hokeje nemohou sledovat z olympiády lide kterí si nekoupili sportovní programy.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejsem si jistý, ale tady bych politiku nehledal. Je fakt, že přístup médií nás v poslední době dohnal do mírně paranoidního stavu, kdy vidíme a slyšíme nepřátelské úmysly téměř všude a za vším, ale tady šlo spíš o upřednostnění "svého", byť ne zrovna špičkového sportovce, na úkor jiných. A nalijme si čistého vína. Při vší úctě k výkonu Ledecké, kolik z nás by jí hádali před závodem "bednu"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku, nikdo by to nehádal, a právě o tom ten celý příběh je!

   Vymazat
  2. Vážený pane, nemám rád, když nějaký sportovec jede na olympiádu a říká, že bude šťasten když se dostane do první dvacítky. Skončí dvacátý pátý a tetelí se blahem, že to není tak špatné. Každý, kdo jede na olympiádu by měl myslet na mety nejvyšší!Je mnoho případů, kdy naprostí autcajdři překvapili, Vis americký hokejiový tým kanadských studentů. Nikdo by taky neměl ty vzadu podceňovat,,Případ" Ledecká není nic neobvyklého. To je sport a ten nemá logiku. M.R.

   Vymazat
 11. Redaktor Bureš z ČRo. Kdo je to Bureš? Co je to ČRo? Faktem je, že TV Seznam, to je skutečná žumpa, která hravě překonává i sračkomet ČT. Jedinou možností je tzv. veřejnoprávní média odhlásit na nejbližší poště, TV Seznam nesledovat.

  OdpovědětVymazat
 12. Já ty astmatické hry nesleduji. Kouknu na to, vzpomenu si, co za tím je a jdu od toho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Na zemědělské nebo tovární práce se také nejezdíme dívat.

   Za socíku byly také přímo olympijsky důležité zprávy... kolik nadojila, kolik vytěžil, Jak těžký vlak vedl za 556tkou... A na rozdíl od olympijských výkonů šlo o užitek nesoucí práce.

   Vymazat
 13. Jsem sportovní stařenka,bylo mi dopřáno štěstí ,zažít 1.tv přenos z OH v Contině. Byla to nádhera,stadion bez střechy,na černobíle miniobrazovce pug moc vydět nebyl. K čemu jsou vám dnes metrové barevné obrazovky a 20 programů, když svůj hokej neuvidíte,ale curling ano.

  OdpovědětVymazat