Reklama

pátek 23. února 2018

Čuba nebo Štěch? Po staru se přece žít nedá.


Zdeněk Hrabica
23. 2. 2018
Před nynějším Domem odborových svazů (nepotvrzeně jsem slyšel, že je tento architektonický skvost na prodej) stávala socha Antonína Zápotockého, kterou „ tátové dělníků“ a jiní záhy po majetkovém převratu vyvrátili z piedestalu a postavili tam sochu Winstona Churchilla.
Jeden z „tátů dělníků“ Milan Štěch tuhle prohlásil, že druhou světovou válku vyhrál Winston Churchill. Kdepak nějaký Stalin! Také se hlasitě ozval, že Zeman na sjezdu ČSSD pronesl svůj nejhorší projev.


A já bych si zase dovolil poznamenat – trochu na jiné téma – že své výroky „táta dělníků“ na adresu doc. Ing. Františka Čuby, CSc si mohl nyní po jeho demisi na funkci senátora přinejmenším odpustit.

Dobře všichni víme, jaký ryk a jakou kanonádu všichni narození 17.listopadu 1989 spustili na Františka Čubu – po Havlově veskrze špinavém projevu ze Špalíčku na Václavském náměstí o estebáckých slušovických nitkách.

Štvanice střídala štvanici. Nakonec zakotvil i na Slovensku.

Po štvanicích, které zažil si zdraví ani sebelepší a sebezdravější senátor nemohl příliš uchovat.

Kladu si otázku, co kdyby se tato nenávistná karta proti Františku Čubovi vytáhla k několika – ne ke všem – „tátům dělníků“? A kdyby vyžadovala i od nich hlasitou odpověď, jak odbory pod jejich vedením zacházely s tím gigantickým odborovým majetkem – s rekreačními zařízeními, kulturními domy, zařízeními dětských táborů ROH, knihovnami ZV ROH? Jak se jejich nástupníci dělili v aukcích o díla českých a slovenských výtvarných umělců, když se na minutu zhaslo.

Jak a proč i oni zcepeněli, když se v rozvalinách nacházely průmyslové závody – mezi nimi SONP Kladno, OP Prostějov, OKD, zbrojařské slovenské podniky. Když se státní a národní majetky prodávaly a někdy i bouraly – jako třeba stranický Hotel Praha. Do něhož vložili um i čeští a slovenští inženýři a stavební dělníci. Stoprocentně i někdejší odboráři. Pravda, ten zbouraný hotel nepatřil odborům, ale patřil vládnoucí straně. Přisouzený však do rukou všeho lidu.

I své vlastní životopisy si po americkém vzoru ráčili upravovat, když pak vstupovali většinou do ČSSD. Myslím tím „táty dělníků“. Nemyslím je však ani zdaleka všechny. I ta někdejší odborářská zařízení si pro sebe a pro svá ministerstva a instituce, do nichž se přesunuli zachovali, když je nejprve přejmenovali na školící zařízení.

Pro parlament a senát si jedno takové zařízení dokonce i na zelené louce po převratu sami v Lipnici nad Sázavou postavili. I pivo v tamních hospodách, v nichž sedával Jaroslav Hašek, bylo pro ně moc drahé.

Abych se vrátil k počátku, k tomu co v České televizi nyní snad nahlas připomněl jedině senátor Jaroslav Doubrava, takové zacházení si František Čuba nezasloužil.

Myslím, že jméno Milana Štěcha, jenž se nakonec o takové zacházení s Františkem Čubou jako předseda Senátu nyní měrou vrchovatou zasloužil, bude zapomenuto.

Čuba už navždycky zůstane Čubou.

Tím, co pro tuto vlast a hlavně pro zemědělství jako zcela ojedinělý zemědělec a podnikatel vykonal! Ať se na jeho kroky můžeme dívat z různých stran, bude to určitě záslužný a spravedlivý pohled; dokonale jsem Františka Čubu poznal jaký byl a jakým je. Byl opravdovým stoupencem myšlenky, že po staru se žít nedá!

Štěch bude ve srovnání s Čubou už zítra ničím a zcela určitě nikým.

Foto autor

25 komentářů :

 1. Na Štěcha dojde po senátních volbách, už nebude žádný předseda. Za dva roky to dostane i s přidanou hodnotou, bude si moci vybrat, zda plnou či sníženou.

  OdpovědětSmazat
 2. Je pravda, že pan Čuba byl a stále je formát, jen to zdravíčko ho to stálo a doufám, že si již nyní trochu odfrkne a potěší se s rodinou, bez útoků ubohých nýmandů a zkrachovalců. Je pravda co se odjakživa říká, politika byla je a asi i bude svinstvo. Pokud ji dělají svině, tak to beze zbytku platí. Slušný člověk se tomuto snaží vyhnout a když tak se chová alespoň v rámci možností morálně a eticky. O tom druhém aktéru článku se ani nebudu dále rozepisovat, až tak je mi jeho jméno a on sám odporný. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OBCHOD A POLITIKA JSOU DVĚ NEJŠPINAVĚJŠÍ VĚCI NA SVĚTĚ!!!

   Toto řekl polský ministr VEŘEJNĚ již v roce cca 1985-6 na hlavním vysílacím kanálu v polskí televizi!!!

   Ukázalo se že již v té době mluvil PRAVDU.

   Smazat
  2. Samá čuba, ale ten kdo měl hlavní zásluhu tu nemá ani nekrolog! -
   https://www.novinky.cz/domaci/464343-nejedly-na-sloufove-pohrbu-kytka-je-za-me-ne-za-zemana.html

   Dneska mu zahráli tu jejich: "Už jdou židi židi jdou, židi židi jdou do plynu, vííííícekrááát neuvidí svojí rodinu ..." a Myloš kerýho pomoh vytáhnout na Hrad mu ani na fúnus nezašel - je to hanba!

   Smazat
 3. Štěch je svině,výstižněji ho nejde označit.

  OdpovědětSmazat
 4. Štěch, to je hlava pomazaná o tom snad nikdo nemůže ani zapochybovat. Nejlépe by ale pro tuto zemi udělal kdyby si vzal z pana Čuby příklad a odebral se už konečně do p.....

  OdpovědětSmazat
 5. Štěch je bezcharakterní hajzl,kterému jde jen o koryto a hledá cesty jak si ho co nejdéle udržet. Nejlépe by pro společnost udělal pokud by našel cestu do hajzlu zapomnění a řádně za sebou spláchl...

  OdpovědětSmazat
 6. Štěch jako odborář celkem dobrý. Jako přdseda senátu první roky nic moc v poslední době docela katastrofa. Po podzimních vobách si asi ani neštěkne a je to jen dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, po dalších senátních volbách si Štěch ani neštěchne! :-D)

   Smazat
 7. Štěch má jednu velikou výhodu proti těm kteří z něj udlali vedoucího odboráře a nakonec šefa senátu. Až ho vykopnou bude mít velice dobrý důchod a jinak již jistě je dobře zaopatřen. Jo peníze od těch spodních deseti milionů nesmrdí. Jenonm ti co se museli uskromnit a pokud se dožili důchodového věku musejí žít za průměrných 12 tisíc korun - ti mu smrdí

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Štěch je jasná demonstrace toho, kam to ČSSD po letech dopracovala. Je to dnes zcela zbytečná strana a Štěch je zcela zbytečným politikem, po kterém brzy ani pes neštěkne.

  OdpovědětSmazat
 9. Možná si Štěch peněz od nás obyčejných lidí ani neužije,pokud dostatane raka apod.výhody, možná se ani 70 nedožije viz Zeman-býv ministr školství Šlouf a spousta podobných korytářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:54 - Jsi naprostý blbec. Eduard Zeman ani Šlouf nebyli žádní korytáři!

   Smazat
 10. Nemá cenu se k Štěchovi vyjadřovat. Špinavost sama si ho našla a je v něm hluboce ponořena.

  OdpovědětSmazat
 11. Pana ing.Čubu jsem poznal osobně v letech 1980-1984.Patřil mezi lidi o kterých řeknete,že je geniální podnikatel.Ing.Čuba vyžadoval plné pracovní nasazení a dnes se tomu říká "kreativitu".U něj neuspěl nikdo,pokud neodevzdával svoji práci perfektně.Z toho důvodu byl ze Slušovic "odešen" pan Devátý /Havlův kamarád /,protože to byl velký "nemakačenko".A to byl po roce 1989 důvod pro zničení Slušovic a dehonestaci ing.Čuby.
  M.Štěch není svině,jak píše 13:45.To zvíře si nezaslouží takové přirovnání.To zvíře je oproti M.Štěchovi užitečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23. února 2018 19:19
   Máte naprostou pravdu. Jenom mne mrzí, že to co vybudoval pan Čuba ti závistiví idioti jenom proto že to bylo jedinečné naprosto zdevastovali.

   Smazat
 12. Kdosi knihu Zápotockého "Po staru se žít nedá" pozměnil na název "Se starou se žít nedá". A je to tak. Se starou odrhovačkou havlojdů o pseudodemokracii se opravdu žít nedá. Lidem to už dochází. Tak děti, alespoň postrašit na dobrou noc StB a hybaj na kutě!

  OdpovědětSmazat
 13. Štěch jen další nýmand v politice.

  OdpovědětSmazat
 14. Díval jsem se na Štechův životopis na wikipedii. Je tam uvedeno, že pochází ze sedlácké rodiny, což se dnes nosí. Po škole se jen vyučil. Dobře pamatuji, že všichni nadaní šli na střední školu. Štěch si dodělal večerní průmyslovku, zřejmě na doporučení zaměstnavatele. Chlubí se, že pracoval manuálně asi jaksi za trest za svůj původ, ale nepohrdl funkcičkou v komunistických odborech. Bylo mu nabídnuto členství v komunistické straně, které chytře přijal. Během převratu se stal ofčách, aby aktivně pronásledoval a občansky likvidoval komunisty, byl to ryzí charakter. Začal pracovat v odborech ve vyšších funkcích. To už prozíravě vstoupil k socanům, aby se stal se svou oslnivou vzdělaností tátou dělníků. Nechali ho zvolit předsedou senátu, kde si mohl podat ruku se zapáleným vlastencem Pithartem, sladkým srdcem - sweet heart(em). Mi Štěch utkvěl v paměti svým návrhem obnovit zákon zabiják, který dovoloval opakovaně zaměstnávat na krátkodobou pracovní smlouvu. Starší lidi se zdravotními problémy bezpečně odradí strach o zaměstnání navštěvovat lékaře, tak že je vlastně od zeleného stolu zákon neosobně zabije. Čeká nás ještě několik let vysněného režimu s lidským právem lhát, podvádět a krást, jak nám připomínají kauza ředitele televize Barrandov. Jednou budou naši vnukové číst v čítankách o oslnivé kariéře jednoho z našich tátů dělníků. Já jsem odbory prokoukl už v roce 1992 a vystoupil jsem. Mohu napsat, že mi odbory nechyběly a určitě by mi nepomohly.

  OdpovědětSmazat
 15. Štěch, jako ostatně každý socan a většina politiků, je pouhý kariérista a v odborech či ve straně nechtěl pomáhat lidem, přestože u obou je to v náplni práce, ale jen sobě, svoji kariéře a svým penězům. A maskoval to velmi dobře, mluvil jako kniha a byl zcela sobotkovsky vláčný a tvárný. Byl jako želé. Příjemně se usmíval, byl velice slušný a byl na nic. Dnes jemu podobný Hamáček řídí stranu, která si dále hraje na "velkou", a snaží se vymlátit z prázdné slámy pár zrnek. Díky neschopnosti a profesorovi v ODS snad prodají i tu prázdnou slámu, kterou Babiš nakonec koupí. S SPD nepůjde, má to totiž zakázáno od mutti M. a jeho firmy by byly potrestány od EU. Takže ti co nás mnohokrát zradili( naposledy kauzou lithium) už opět čekají na teplá korýtka a nepřestanou, dokud nebude jejich sjezd oslavovat jen 3% ní zisk do sněmovny spolu s finanční insolvencí. Potom ti stejní Štěchové, Hamáčkové a Sobotkové ryclostí blesku změní stranický dres a bude naprosto jedno jaký. Hlavní jsou přeci korýtka a žrádlo. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 16. SOUČASNÍ ODBORÁŘŠTÍ BOSSOVÉ, VČETNĚ PANA ŠTĚCHA, JSOU V PODSTATĚ NASAZENÍ AGENTI DIKTATURY KAPITÁLU A MIMO NEMASTNÝCH KECŮ NEMAJÍ S DĚLNÝM LIDEM A JEHO POTŘEBAMI NIC SPOLEČNÉHO. NAOPAK BYLI KAPITÁLEM NASAZENÍ PROTO, ABY BRZDILI A POKUD MOŽNO VYMAZÁVALI OPRÁVNĚNÉ POŽADAVKY PRACUJÍCÍCH!
  A CHURCHILL BYL ZASE NAPROSTOU KLASIKOU PŘEDSTAVITELE IMPERIALISMU, ON VĚRNĚ SLOUŽIL VELKÉ BRITÁNII A ŽE SE VE VÁLCE PROTI HITLEROVI SETKAL NA STRANĚ S SSSR BYLO DÁNO OHROŽENÍM BRITÁNIE. JAKMILE POMINULO, SSSR ZRADIL A NAOPAK CHTĚL ZA POMOCÍ JEDNOTEK SS NA KONCI VÁLKY TÁHNOUT PROTI SSSR. NEBYL JINÝ NEŽ CHUMBERLEIN, JEN DŘÍVE NEŽ ON VĚDĚL, ŽE HITLER POTÁHNE - DÍKY JEJICH ZRÁDCOVSKÉ POLITICE - NEJDŘÍVE NA ZÁPAD A SSSR SE MU V TOM OKAMŽIKU HODIL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je velice přesné. Hlavně to platilo hned po převratu. Nadarmo nebylo z těch třiceti odborových svatů celých osmdesátpět procent předsedů přímo z Prahy.

   Smazat
 17. To je křiku když nepracující rudá svině musí pod tlakem pracujícího lidu odejít od koryta.

  OdpovědětSmazat
 18. Štěch - smutná postava postkomunistických odborů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.