Reklama

sobota 3. února 2018

Další smrt během pokusu o násilné konvertování v Jižní Koreji: Oběti konverzních praktik CCK žádají přijetí antidiskriminačního náboženského zákona


3. 2. 2018
Občanka Korejské Republiky byla usmrcena při snaze o její násilné konvertování na podnět pastora dominantní křesťanské církve. Mladá věŕící byla udušena během únosu rodiči po té, co byla odvlečena do vily v oblasti Hwasoon, Jeon-ra dne 29. prosince 2017. Obětí se stala 25-letá Koo Ji-In, která již dříve sepsala petici korejské vládě, aby byla zakázána činnost násilné výuky k náboženské konverzi. Tu realizuje za finanční úhradu pro oběti sekt nadále Křesťanská rada Koreje - Christian Council of Korea (CCK). Policie dostala informaci o únosu Koo Ji-In, ale nejednala s odůvodněním, že jde o „náboženský“ a „rodinný“ problém.


Koo Ji-In byla již v roce 2016 proti své vůli podrobena pokusu o konverzi, když byla unesena na 44 dní a nucena změnit své vyznání. Tuto snahu pastorů CCK a jejích rodičů se jí podařilo překonat a následně se angažovala za to, aby byla dodržena „svoboda vyznání“, která je garantovaná ústavním zákonem Korejské republiky.

U prezidenta žádala Koo Ji-In uzákonění antidiskrimininačního náboženského zákona, který by legálně odsoudil tzv. konverzní pastory a jejich činnost zakázal.

Schéma násilné výuky k náboženské konverzi probíhá následovně. Pastoři CCK navenek vystupují jako experti na křesťanské sekty. Rodičům obětí za finanční úhradu poradí, jak detailně naplánovat a zinscenovat jejich únos na předem určené místo, kde jsou pak těmito pastory ve spolupráci s rodiči vystaveni psychickému a ne zřídka i fyzickému násilí, aby upustili od své víry a podepsali konverzi.

Rodiče a příbuzní těchto obětí, které jsou zpravidla již dospělé osoby, jsou pastory zmanipulováni strachem, že jejich syn nebo dcera je v „sektě“ a slibují jim vrátit jejich dítě zpátky na „správnou doktrínu“. Během takové akce jsou obětem při odporu svázané ruce, nohy a zalepena ústa lepící páskou.

Pastoři dávají rodičům podepsat prohlášení, aby se zbavili odpovědnosti. Jsou to ale právě oni, kteří tak beztrestně ničí rodiny. Prominentní pastor Jin, který je reprezentantem tohoto fenoménu „výuky“ nabádá i další pastory, aby se do této formy „konzultace“ zapojili.

Jde již minimálně o druhé úmrtí ve spojení s násilnou snahou o konverzi v Jižní Koreji. V roce 2007 utloukl manžel kladivem čtyřicetiletou věřící po té, co se odmítla podrobit násilné výuce k náboženské konverzi.

Tragédie ve městě Ulsan proběhla podle podobného scénaře. Pastoři CCK vytvořili atmosféru strachu v její rodině, která ji unesla jenom kvůli tomu, že svoji víru začala praktikovat v jiné denominaci než tito pastoři, kteří si za to ještě nechali zaplatit.

Předpokládá se, že v Jižní Koreji žije ve strachu před podobnými konverzemi tisíce lidi. Společně se sjednotili a své zkušenosti i svědectví sdílejí na veřejném blogu http://cafe.daum.net/jinwar. V těchto dnech organizují občanské akce nenásilného odporu a informují světové společenství, aby se tak předešlo dalším úmrtím.

Vyzýváme mezinárodní lidsko-právní a humanitární organizace i aktivisty, aby si vyžádali více informací o případě a v rámci svých možností vyvinuli jakýkoli tlak a pomoc na prosazení antidiskrimininačního náboženského zákona v Jižní Koreji a zákazu násilného vzdělávaní náboženské konverze CCK.

Asociace obětí násilného vzdělávaní náboženské konverze, leden 2018 Kontakt pro více informací: rememberkoojiin2018@gmail.com

Zaslala Kateřina Davidová

13 komentářů :

 1. Naprosto zmatečný článek. Kdo koho a proč nutí konvertovat z jaké církve do jaké církve ? Je to sekulární stát ? Jaká náboženství jsou zastoupena ? NIC.

  Náboženské spory v Koreji - to je pro nás fakt "důležitá zpráva ". To mě už více zajímá, co dělají např. polární lišky v létě..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný důvod proč sem soudruh David pověsil tenhle zcela marginální blábol je nenápadně vzbudit ve čtenářích NR dojem, že v bohaté, svobodné a demokratické Jižní Koreji je život stejně příšerný jako v (zřejmě jím obdivované) KLDR.

   Smazat
  2. Nejde o žádnou podružnost, ale veliký problém
   v Jižní Koreji. polární lišky mohou v létě počkat.

   Smazat
  3. Článek jasně ukazuje co se děje v KŘESŤANSKÉM tj. nikoliv islámském, budhistickém, atd. a jiném společenství např. v námi "obdivované" Jižní Koreji. Někoho to z principu nezajímá - ale mnoho lidí ano. Lze samozřejmě lehce dohledat, že "CCK vznikla v roce 1989 po oddané službě a setkání starších pastorů a zástupců různých křesťanských vyznání." - "Křesťanská rada Koreje (CCK) je konzervativní organizací křesťanských církví v Jižní Koreji, členem světové evangelické aliance. CCK je jednou z aliancí kostelů v Jižní Koreji, která zahrnuje 69 denominací a 20 křesťanských organizací, které dohromady představují více než 12 milionů lidí. Cílem organizace je studovat, propůjčit a spolupracovat na uskutečňování pozemského poslání KŘESŤANSKÉ církve a zároveň zachovat individualitu svých členů."

   Smazat
  4. 16:31, 17:25 Je možné, že Vás náboženské spory v Jižní Koreji skutečně nezajímají. Nejste tady sám, ostatní si třeba o tom něco rádi přečtou:http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=384

   Smazat
 2. Jižní Korea to odnesla, přišla pod vliv západu, to jsou jenom první střípky co se tam děje. To je stejné jako u nás, nejdříve to vypadalo pěkně, ale čím dál tím rychleji západ odhaluje svoji tvář, už brzy nastane doba, kdy se ani nebudou snažit zakrýt, že jsou služebníky Satana.

  V severní to bude jako u nás za "tótáče" no možná trochu přísnější. Rozdíl mezi bývalým socíkem a západem je asi jako mezi domácím vězením a koncentračním táborem.

  Socík však musel padnou, kvůli KSČ , kde si všichni hazlové odsouhlasili v ústavě vedoucí úlohu strany (pomluvený Stalin byl proti) a pak všichni nově narození zmetci a potomci zmetků do ní lezli (čest výjimkám) a byli tak neschopní, že nás museli prodat, protože řídit společnost neuměli a jsou tam dosud. Nyní se nám pěkně odhalily a seskupili, jsou to všichni podporovatelé Drahoše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:39: Ano, máte pravdu, situace v naši zemi progreduje nebo spíše regreduje. Máme provést podle toho svého času zástupce KDUČSL, který nyní je europoslancem, jméno mě bohužel vypadlo z paměti /C..../, tedy máme se přejmenovat na Čechii, již nebudeme republikou, máme v republice vytvořit - opět - nové regiony. Bude to znamenat konec národního státu. Nechal se slyšet ten na pohled příjemný člověk, stejně jako Emeričan Friedman. U úsměvem naserviroval hrozné věci - nevím jak pro koho, pro mně hrozné - když člověk přestává být sám sebou a stává se kolečkem globalistické mašinérie.

   Smazat
 3. Lidi, neblbněte. Ta CCK se snaží, ať dobře nebo špatně, zachraňovat oběti sekt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se vzpamatuj, takových záchranářů už svět zažil velmi mnoho. Vždycky nás zachraňují pro naše vlastní dobro, podle toho rozeznáte ty největší zrůdy s jejich nefungujícím popisem obrazu života, který všem vnucující a když to nepřijmou, tak je zabijí a samozřejmě je to jejich chyba, protože to bylo pro jejich dobro.

   Smazat
 4. Co chtít po náboženských blouznivcích a je jedno odkud jsou.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento článek má dvě vypovídací roviny:
  1/Činnost Křesťanské rady Koreje /CCK/ lze v místních asijských poměrech srovnat s činností velmi "radikální neziskovky" u nás.CCK má za úkol postupně narušit náboženské vazby na rodinu,které tam jsou velmi silné a společnost je na tom postavená.I tam pracují proamerické síly.A Jihokorejcům se nechce už tolik tancovat,jak USA píská.Asi každá třetí rodina má příbuzné na severu.
  2/Postižení Korejci svými zástupci oslovili novináře ,mimo jiné i v Česku,s žádostí,aby byl celý problém zveřejněn v tisku.
  No a naše "demokratická" média mlčí.
  Přece nebudou psát proti chlebodárcům z USA.
  Pro 16:31- nevíte li o nějakém problému,neznamená to,že neexistuje,poučte se
  Pro 17:25- vy zůstanete navždy asi hlupák

  OdpovědětSmazat
 6. pan vojtíšek radí ministerstvu kultury, policii a vydává posudky o náboženských hnutích, přitom tu největší sektu katolickou církev nezmiňuje jako škodlivou a nebezpečnou sektu, která zakrývala pedofilii pod rouškou duchovnosti. to není selhávání jednotlivců, ale celého systému této registrované katolické organizace. nyní už si to tito vojtíškové hlídají a špinavou práci odvedou studenti, na jejichš diplomky potom odkazují.

  OdpovědětSmazat
 7. Koreu je třeba co nejdříve sjednotit pod tím správným vůdcem, pak se ukáže že veskeré popisované problémy jsou opravdu malicherné

  Korejské myšlení v ceských podmínkách .. to nemůže fungovat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.