Reklama

úterý 27. února 2018

Deutsche Welle: Německý bojovník proti dopingu se pustil do odhalování norských astmatiků. Norové se naštvali a požadují obhajobu pro lyžaře astmatiky

27. 2. 2018      zdroj a zdroj a zdroj
Německý novinář Hajo Seppelt, který dříve natočil film o dopingu v Rusku, obrátil svou pozornost na norské lyžaře. Podle něj umožňuje dosavadní antidopingový systém norským sportovcům bez předchozího oznámení kontrolním orgánům používat léky na astma, které mají anabolické vlastnosti, píše Deutsche Welle. U autora filmů o dopingu v Rusku vznikly otázky k norskému olympijskému týmu. Německý novinář Hajo Seppelt zkritizoval stávající antidopingový systém, který umožňuje, aby norští lyžaři používali léky na astma, aniž by to oznámili kontrolním orgánům, píše Deutsche Welle.


List připomíná, že Norsko je v čele medailového pořadí na Olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu. A 13 z 37 medailí této země je na účet lyžařů. Navíc, právě oni přinesli svému týmu téměř polovinu všech zlatých medailí.

A podle údajů z otevřených zdrojů si norští sportovci vzali s sebou na olympiádu 6 tisíc dávek léků na astma. To je mnohanásobně více než ostatní týmy. Potřeba takového množství léků vyvolala pochybnosti Zeppelta, který na toto téma natočil film s podporou švédské televizní stanice SVT.

Podle listu u sportovců, kteří působí v zimních disciplínách na vytrvalost, často vzniká tzv. astma fyzické námahy. Proto nepřekvapuje, že lyžaři, kteří užívají prostředky na toto onemocnění, jsou málem v každém týmu.

Konkrétně v roce 2015 11 ruských sportovců dostalo terapeutickou výjímku na užívání (TUE) těchto léků. Je zajímavé, že v případě, že sportovci nepřekročí stanovený objem užívání, nemají dokonce ani povinnost uvědomit antidopingovou agenturu.

Avšak rozsah tohoto jevu u norských lyžařů již několik roků upoutává pozornost tisku a sportovní komunity. Před dvěma lety se používání protiastmatických prostředků u Norů diskutovalo zvláště aktivně. Tehdy byl při porušení pravidel TUE přistižen jeden z předních světových lyžařů Martin Sundby, který opakovaně překračoval povolenou dávku léku na astma.

Avšak Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) usoudila, že Nor to udělal neúmyslně, a Sundby se z toho vykroutil dvouměsíční diskvalifikací a ztrátou dvou vítězství na Světovém poháru. V Pchjongčchangu již lyžař získal stříbro a dvě zlata, zdůrazňuje list.

Ve svém novém filmu se Zeppelt odkazuje na studii dánských vědců, jež potvrzuje anabolický efekt na lidský organismus některých antiastmatik. "Jsou to jednoznačně zadní vrátka pro lidi, kteří chtějí používat doping", tvrdí novinář. Podle jeho názoru to je pro světový sport "velký problém", jehož řešením je nutno se intenzivně zabývat, uzavírá Deutsche Welle.

Norové se naštvali a požadují obhajobu pro lyžaře astmatiky

Sportovní ředitel běžeckého lyžování norského týmu Vidar Lefsus kritizoval Mezinárodní lyžařskou federaci (FIS) za neochotu vést informační kampaň, týkající se léků na astma. Jeho slova byla v pondělí 26. února opublikována NRK.

"Myslím, že FIS nedělá svou práci. Mají všem vysvětlit, že to není doping. Mají přece příslušné experty. Také jsem přesvědčen, že němečtí novináři ani nečetli články o těchto lécích", prohlásil Lefsus.

Funkcionář poznamenal, že dosud nekontaktoval FIS ohledně tohoto problému, ale je "hrozně naštvaný a nespokojený s prací prezidenta Gian-Franco Kaspera a generální tajemnice Sarah Lewis".

Námitky Lefsuse se týkají šetření, které provedl německý novinář Hajo Zeppelt. 23. února zveřejnil video, které údajně potvrzuje, že úspěchy norských lyžařů jsou i výsledkem užívání léků na astma. Podle jeho vyjádření napomáhají tyto léky růstu svalů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

94 komentářů :

 1. Někdo může všechno a někdo nic a je trestán....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jednoznačně povolit a pak by zvitězili jen ti nejvic nadopovani a to by mohl byt zaklad noveho lidstva zadělano už je jen je potřeba dotahnout do vitězneho konce

   Smazat
 2. Pokrytectví IOC a WADA evidentně konajících pod kuratelou administrativy anglosaských zemí a jejich satelitů v kontextu s diskriminací Rusů na OH a dalších mezinárodních akcích je pouhou trapnou epizodou na válečných polích studené války. Už jsme zase tam co před 50 lety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyto organizace jsou stejně zkorumpované, jako OSN a podobné šarády. Už dávno někdo napsal knihu o těch pánech v čele těch organizací. Jméno knihy jsem zapomněl.

   Smazat
 3. Norové jsou dopující podvodníci. A případ Sundbyho je klasická ukázka tlačenky a podvodného dvojího metru. Protože u něj arbitřáž (CAS) usoudila, že Nor to udělal neúmyslně a Sundby dostal dvouměsíční diskvalifikaci. Fajn a teď to srovnejte s postupem v případu Šarapovová. Ona brala spoustu let meldonium, což taky nebyla zakázaná látka, ale to se změnilo od začátku 2016 a tehdy ji hned chytili, že ji měla v těle. Bránila se, že se nedozvěděla, že už to není povolené. Jinak by si asi dala pozor. A jak to komentovala vyšetřovací komise? Dávejte pozor... "nezávislá vyšetřovací komise nepodezírá Šarapovovou z vědomého podvodu, avšak zároveň podle ní nese ruská hvězda plnou zodpovědnost za tak závažné pochybení". AHA! Takže ona to také neudělala úmyslně, stejně jako Sundby, ale zatímco Sundby dostal směšné 2 měsíce, aby se neřeklo, tak ona dostala celou pálku 2 roky! A tihle gauneři budou někoho poučovat o morálce a potrestání viníků, když u zemí, které mají tlačenku, se trestá jen tak naoko, aby mohli nadále vyhrávat. Je to jako souboj dopingových laboratoří - norská (severská) metoda má zelenou.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šarapku měli diskvalifikovat doživotně. Hnusná osoba, arogantní, nejen že dopovala, ale dopouštěla se i podrazů vůči soupeřkám. Není pravda, že "nevěděla". Má okolo sebe celý tým a jakože její lékař a terapeut si ničeho nevšiml? Jistěže ano. Jenže je to Šarapova a reklamní agentury jí milují, přináší peníze.

   Smazat
  2. Vy znáte Šarapovou, že tyhle žvásty uvádíte ?

   Smazat
  3. Hlavně Sundby to věděl a ne že možná nevěděl jako třeba Šaropovová a povolenou maximální dávku, která je pevně daná, tak překračoval taky vědomě. Myslím si, že ten rozdíl je tam propastný a ne že ne...

   Smazat
 4. Odvěký zápas Slovanů s agresivním Západem je vždy to základní, co zůstane po odkrytí nánosů maskujících ismů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte už s těmi Slovany.

   Smazat
  2. Copak hřebíku ? Bouchnul jsem tě do hlavičky?

   Smazat
  3. Spíš do řepy!!!Blba.....

   Smazat
  4. 4:43, co to je tzv. Slovan...? Pokud něco podobného vyslovíte před jakýmkoli jiným národem nebo národní skupinou, představí si hned lehce retardovaného, umolousaného človíčka, naivního, se zlodějskou a překvapivě násilnickou náturou, se špatnými hygienickými návyky, špatně oblečeného, hlučného, se silným komplexem méněcennosti, přesto rasistického, mluvícího podivným jednoduchým jazykem. To se odlišuje od hrdých starobylých vyspělých národů ať už na Západě nebo v Asii, ale i od národů Afriky.

   Lidé z východu Evropy neustále skuhrají, jak jim je špatně a jak je každej utiskuje. A mají pravdu. Jenže ten útisk nejde ze Západu, ale od lidí vlastního kmene. Nedržíme spolu, žádná sounáležitost, nepodporujeme své talenty, nedopřejeme svým bližním, tak co bychom chtěli? A kdo se dostane k moci, v tu chvíli se projeví zlodějský a povýšenecký naturel bývalého chudáka. Podívejte se na Ukrajinu. Líbí se vám to? A porovnejte to s Jižní Koreou, Čínou, Singapurem, Čile, Mexikem, Tureckem, Zambií, Izraelem... Co vypadá lépe?

   Smazat
  5. Anonymní28. února 2018 14:04
   „Představí si ..“
   „.. naivního ..“
   Mnohem naivnější jsou ty Vaše, jiné neslovanské národy.

   „.. hlučného, „
   Hluční jsou němečtí a angličtí turisté, ne Češi.

   „.. se špatnými hygienickými návyky ..“
   Češi nejsou Indové.

   „.. přesto rasistického ..“
   Češi nejsou rasisté. Tato nálepka se jim dává za to, že odmítají africkou invazi, která má rozvrátit národy Evropy.

   „.. mluvícího podivným jednoduchým jazykem. ..“
   Jednoduchým jazykem je angličtina, ne čeština.

   „To se odlišuje od hrdých starobylých vyspělých národů ..“
   Češi jsou hrdý a starobylý národ. Marně se to EU snaží z nás vymlátit.

   „Lidé z východu Evropy neustále skuhrají, jak jim je špatně a jak je každej utiskuje. A mají pravdu.“
   Souhlas.

   „Jenže ten útisk nejde ze Západu, ale od lidí vlastního kmene.“
   Ten útisk jde ze Západu a tomu účelu jsou korumpováni naši politici.

   „A porovnejte to s Jižní Koreou, Čínou, Singapurem, Čile, Mexikem, Tureckem, Zambií, Izraelem...,“
   Tak si tam mazejte, nejspíš taky jste z té „všudedoma“ národnosti. P.K.

   Smazat
  6. To 14:04 Když popisuje Slovana, musíte se kolem sebe pořádně rozhlédnout a ne civět pořád do zrcadla. To zkresluje. Ostatně nevěřím, že je to s vámi tak špatné. Krom lehce retardovaného, umolousaného človíčka, naivního, se zlodějskou a překvapivě násilnickou náturou, se špatnými hygienickými návyky, špatně oblečeného, hlučného, se silným komplexem méněcennosti, přesto rasistického, mluvícího podivným jednoduchým jazykem by se určitě daly na vás objevit i nějaké vyloženě pozitivní rysy. Navštivte dobrého psychologa a on se vás pokusí naučit se mít se rád takového, jaký opravdu jste. Všichni vám tady držíme palce. :-) Vždyť za tu dobu, co tu vystupujete, jste jak náš!!! Máme vás rádi!!!

   Smazat
  7. 14:04 člověče Vy budete asi ten správný koktejl genů

   Smazat
  8. A ještě jsem v tom výčtu zapomněl na alkohol, to je také typické. Já jsem nepsal svůj vlastní názor, ale celkové povědomí světa o skupině národů východní Evropy mluvící příbuznými jazyky.

   Neříkám, že zde nejsou talenty. Hodně lidí z této části světa se uplatnila, ale nerada se přiznává k zemi původu. Dost často to vyvolává přeformátování původní dobré mínky na lehce pohrdavou a podezírající.

   Ale je pravda, že pokud se dostanete kamkoliv do světa a uvidíte v chumlu lidí netypického človíčka, většinou je někde odsud. Čech, Polák, Srb, Rus..

   A nekecejte, že o tom nevíte.

   Smazat
  9. Blbeček 20:38, svet má povedomie o takých chrcľoch ako bol Havel a ty, takže nečudo, že má taký skreslený názor o Slovanoch. Ale nás to netrápi, názor nejakých vypasených amíkov s IQ tykve či Nemcov, ktorí vedia len po arabsky či Nemcov, ktorí sa od tých arabsky hovoriacich nechávajú biť a zabíjať, nás absolútne nezaujíma.

   Smazat
  10. Janičko nervově labilní, nikdo tě přece nenutí, abys názor světa akceptovala. Klidně buď svá.

   Smazat
  11. 22:25 Anonýmíčku plný nenávisti ke všemu ruskému, nikdo tě přeci nenutí, abys názory jiných akceptoval. "Názor světa" neexistuje. Vždy jde o názor pouhé skupiny lidí.

   Smazat
  12. 20:38 to tvrdil i Hitler a po zjištění DNA u jeho příbuzných, měl právě Hitler semitské a severoafrické geny.
   Špatné hygienické návyky nemají Slované, ale africké, severoafrické, drávidské populace.
   Co se týče inteligence, tu mají opravdu vyšší obyvatelé Číny, Koreje a Japonska, jenže tam chybí obyvatelstvo Indie, Afriky.
   Tož tak, na netu je dohledatelná IQ podle náročnosti...tam je jasné, že pravdu nemáte.
   Mimochodem už za 2.WW zjistili Němci, že Češi mají více árijsky vyhlížejících lidí než Rakušané anebo sudetští Němci.

   Smazat
 5. http://www.quintus-sertorius.net/news/chysta-se-ockovani-ktere-se-bude-samo-sirit-mezi-lidmi-cesta-k-masovemu-vyhlazovani-otevrena/

  OdpovědětSmazat
 6. Slysela jsem ze berou i gigarelin, dobra věcička ze zapadnich laboratori, prectete si a kupte si: http://www.peptidy-ghrp6.net/Gigarelin-rX.html
  Marit Bjoergen na tom asi taky jede :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co má být? Norsko je severská země s vyspělou sportovní kulturou. Zimní sporty jsou pro ně vším, věnují se tomu odmala, má to tam tradici a rodí se hodně talentů. Stále se snažíte očernit někoho, kdo dokáže víc než všichni ostatní. Holt, musí se trénovat a nespoléhat na meldonium.

   Smazat
  2. Anonymní 21:53 - A teď si dosaďte místo Norsko Rusko a bude to taky pravda. (Jen s tím rozdílem, že u Norů jsou to léky proti astmatu a v případě Rusů meldonium.) Ale pravda v prvním případě zřejmě není to co v případě druhém, že?

   Smazat
  3. Nenavisti k sbedestrukci.
   Gratulace OlymPIG Vyboru , ktery zaridil , ze vlny sympatii a obdivu v celem svete ,vsech lidi touzicich po miru a videt nejaky ferovy sport,sympatii k ruskym sportovcum.
   K dlouho a tezce zkousenym a trpicim rusum.
   /Prosim,kdyz nekdo nenavidi Putina , proc si tu pathologickou neanvist vybiji na jinych/.
   Nenavist pak rodi nenavist...
   Zaslouzi si OlymPIG Vybor medajli .
   /Pig = prase/.

   Smazat
  4. 1:51 MOV určitě dostane medajli, až se bude soutěžit v kategorii "šmejdi". Trénují na to už od olympiády v Riu.

   Smazat
  5. 22:33, nevím o tom, že by v Rusku byla taková kultura zimních sportů jako v Norsku. Znám trochu norské prostředí a takové podmínky jako tam nenajdete ani v Kanadě. Norové jsou všeobecně dobří ve sportech a přitom zvládají i vědu, vše na vrcholové úrovni. Jsou soutěživí a přátelští. Norové jsou výjimečným národem.

   Smazat
  6. Pro 8:47 Něco jako vyjímeční lidé v usa????....V tom případě jsi taky "vyjímečný"

   Smazat
  7. 9:38, v USA jsou výjimeční lidé, mnoho výjimečných lidí, to je pravda, v tom je Amerika výjimečná a nadlouho nedostižná. Amerika má už mnoho desetiletí systém, který výjimečné lidí generuje, ale přece jen je z čeho. Pindosů je 300 mln. a jejich potenciál je navíc stále doplňován z ostatního světa.

   Ovšem Norsko je maličký národ počtem obyvatel, ale ohromný počtem naprosto výjimečných lidí. A mezi ně patří také atleti zimních sportů. Řekl bych, že v "hustotě" výjimečných lidí předčí Norové Američany.

   Smazat
  8. Anonymní28. února 2018 12:49
   Nic proti Norům, ale řeč je o tom, že se stali jednou ze zbraní, ve válce západu s Ruskem. Nejspíš si to ani neuvědomují, ale nejenom oni, také např. někteří ruští sportovci.
   Nejde o kritiku norského národa, jak ho znáte. I když vzhledem k rozsáhlé imigraci, se nejspíš brzy stane historií. P.K.

   Smazat
  9. Norové imigranty mají rádi. Nevadí jim absolutně nikdo, berou i Afričany.

   Smazat
  10. Blbeček 20:41 Ani švédom nevadil nikto. NEVADIL. teraz už vadí, ale je už neskoro, že?

   Smazat
  11. Vidím děvče, že jsem tě zaujal. To je dobře, jsem na to u žen zvyklý. Ano, Švédům migranti začali poněkud vadit. Ti z postkomunistických zemí, s ostatními problém nemají. Mám to od svého tam dlouhožijícího spolužáka (Malmö), který se nestačí divit t3m bludům v našich médiích. Docela urážejících.

   Smazat
 7. EUROlabs peptides http://www.peptidy-ghrp6.net/Gigarelin-rX.html
  http://www.sport.pl/zimowe/1,79225,11054534,Biegi_narciarskie__Bicepsy_spotegowaly_astme_Marit.html

  OdpovědětSmazat
 8. Zrovna jsem si přečetl, že Rusko od 1. dubna bude zbaveno práva konat mezinárodní soutěže

  https://politikus.ru/events/105070-rossiyu-s-1-aprelya-lishat-prava-provodit-lyubye-mezhdunarodnye-sorevnovaniya.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná by to bylo nejlepší. Na letošních ZOH startovalo několik desítek zemí. Byly pouze 4 dopingové nálezy a z toho polovina ruských. To v atmosféře antidopingoveho boje proti nim. Tak o čem to stále točíte?

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 7:05, žeby preto, že tí ostatní boli astmatici s povolením zobať?

   Smazat
 9. Opravdový asmatik by nemohl vyhrávat žádné medaile.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte absolutně nic o astmatu.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 7:56 viem o ňom dosť na to, aby sme vedeli, že s astmou sa vrcholové výkony podávať nedajú.

   Smazat
  3. Ale dají Jani.

   Smazat
  4. Mám astma už skoro 40 let, od svých šesti let. Nemám a ani jsem nikdy neměl lékařskou péči jako vrcholový sportovec - a tak mohu s čistým svědomím napsat, že astma je dost velký zdravotní problém a někdy i dost velký fyzický handicap. A je to ohromně jednoduché: když máte potíže s dýcháním, nedostanete do těla dostatek kyslíku - a pak prostě nejste schopní podat větší výkon. Prostě nejste, nejde to.
   Ale na druhou stranu, když si vyrazím na kole (a já na kole jezdím moc rád) a pod kopcem si "šlehnu dávku z inhalátoru", jede se mi do toho mnohem snáz. Ve skutečnosti to nedělám, inhalátor s sebou vozím jen pro případ nouze, jezdím jen pro svoji radost a lepší kondici - a bez dopingu.

   Radek

   Smazat
  5. Přeju hodně sil, Radku.

   Smazat
  6. Můj syn měl astma od 13.let po zápalu plic a sport měl omezený lékařem!!!
   Norští astmatici jsou zdraví.

   Smazat
 10. Když mají USA v roce páky,mohou všechno....Do sportu vrátili politiku,dokonce špinavou politiku!!!!Norsko dopuje ve velkém.Žádný astmatik by nemohli vyhrávat jeden závod za druhým!!!Podle informací 50 Američanů dopuje,Rusů jen cca 20 ale vyloučena byla celé Rusko.Je to maximální svinstvo na které dokonce přistoupil i MOV !!!Pochybuji že naše hvězda v reklamě je čistá.Jak se říká,pod svícnem bývá největší tma,že Koukalová?Proto ty křeče....

  OdpovědětSmazat
 11. Léky proti astma mají jednoznačně dopingový efekt oproti třeba meldoniu, proto je také omezeno jeho množství. Pak ale má být přístupný všem a ne jen jakýmkoliv doktorem potvrzeným astmatikům. Je to jen jeden příklad svinstva, které teď vládne v takzvaném boji proti dopingu, který je ve skutečnosti jen další formou boje proti Rusku. Smutné je, že s tím musí přijít až německý novinář, aby si toho vůbec někdo všiml.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:04 Shodou okolností to je stejný novinář, který kydal špínu na Rusko. Možná ho začalo trápit svědomí, tak se začal dívat i jinam.

   Smazat
  2. Nevíte o dopingu nic. Salbutamol je prostředek zamezující zvýšenou dušnost v suchém chladném prostředí, zvlášť při zvýšené námaze. Nemá nic společného s dopingem, je to podporná látka podobně jako Nasivin. Ale přesto se předepisuje jako terapeutická výjimka poté, co jeho užívání napadli ruští sportovní činitelé.
   Zatímco meldonium má přímý vliv na výkonnost, protože zlepšuje průtok krve prez cévní systém a tedy zvyšuje přísun kyslíku ke svalovým buňkám. Vo to tady de, doping jako vyšitý.

   Smazat
  3. Zatím co solambutol jen zvyšuje průtok vzduchu průduškami a sportovec nemá problémy s tzv. druhým dechem. Možná, že WADA neví, že sportovec je se svým výkonem závislý na kyslíku. Takže pro astmatika - v čem mu to pomáhá? V dýchání. A fyzickou námahou navozená dušnost - jakési "astma sportovců" - docela příjemné, když se to dá drogou odstranit a není to přitom doping.

   Smazat
  4. 17:37 - přesně tak!
   Důkaz je prostý - běžte na spirometrii, nejdříve měřte bez salbutamolu, poté po jeho aplikaci - a to bude koukat, jaký je v tom rozdíl, jak v kapacitě, tak hlavně v průtoku vzduchu při nádechu/výdechu.
   Ale některým lidem se tohle vysvětlit nedá.
   Ti budou tvrdit i to, že voda teče do kopce :-)
   Radek

   Smazat
 12. Medaile ze zimních Sorošových astmatických her, jsou bezcenné. Je to ostuda sportovců, že tam vůbec lezli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesledoval jsem ani jednu disciplínu, ani jedno utkání.
   To, co předvedl MOV mi hry znechutilo.

   Smazat
  2. To jste udělal chybu Vladimíre Hricaku. Norové byli famózní a naše Ester excelentní. A nejvíc jsem byl překvapen Němci - velký plus za hokej - pro mě to jsou vítězové. Naopak velice mě sklamali Rusové, protože znovu dopovali, ačkoliv věděli, že po nich všichni půjdou.

   Smazat
  3. Norové dopovali, to je jasné všem zdravotníkům, jen ne Wada. Naopak Rusové dopovali podle WADA, NE PODLE ARBITRÁŽNÍHO SOUDU A NE PODLE ZDRAVOTNÍKŮ ČI ZNALOSTÍ MEDICINY. Rusové nezklamali, naopak největší ostudou novodobých olympiád je soudobé vtažení politiky diktatury kapitálu, oligarchie do sportu. To kapitál zkorumpoval Olympijský výbor i WADU ke své potřebě v rámci antisemitismu - pardon antirusismu, který si nic nezadá s tím někdejším Hitlerovským bojem proti "židobolševikům"!!!

   Smazat
  4. Pro 9:03 úplné zatemnění mozku. Němci prohráli, ale pro vás jsou vítězové a Rusové dostali zlato, ale pro vás jsou zklamání. Pane, chápu, že jsou vaše emoce nezvladatelné, ale skutečně by bylo rozumné přežvýkat si je doma sám v pokoji. Třeba bušit do polštáře, hýkat, mlátit hlavou o zeď. To že s tím lezete sem do diskuze, to je na pováženou, ledaže si myslíte, že ty kraviny, co jste tu v několika vstupech "vyblil" bere někdo vážně. Tady nikdo ničemu nerozumí, jen vy všemu. Vy jste taková studnice moudrosti, jen byste měl nějak odstranit tu žábu, co sedí na prameni.

   Smazat
  5. 19:33, já žádné zvláštní emoce v tomto nemám, o čem to mluvíte? Ani nejsem emotivní člověk. Ty vámi popsané projevy děláte asi vy, když jste to tak barvitě popsal.

   Předně: de jure zlato nevyhráli žádní Rusové, ale OAR. Můžou být rádi, že jim za hymnu a vlajku v hledišti to zlato nevzali - porušili pravidla MOV. Zklamání proto, že kdyby byli všichni čistí (tak jako drtivá většina států), mohli by tu vlajku mít ve finále a tím mít zadostiučinění. Hokej je jednoznačně zlatý hřeb OH. Přál bych jim to.

   Němci proto, že se jako nehokejová země prokousali až do olympijského finále. Vždyť to je obdivuhodné.

   Smazat
  6. 9:03
   co to je ...."sklamali"....????..takové slovo neznám...co jste tím chtěl říct?

   Smazat
  7. Automat na smartu mi to kdoví proč přepsal na chybu, nevšimnu si všech překlepů. Nakonec, jinde to je správně. Máte s tím nějaký problém?

   Smazat
  8. Mám problém s vaší češtinou i s vaší logikou, či jak to nazvat. Jste ukázkový příklad "myšlení" pražských a brněnských kavârníků a přemluvbábů. Vymytý mozek propagandou.

   Smazat
  9. Pro 20:19 Víte sám sebe člověk vidí úplně v jiných barvách. Vy se zřejmě pokládáte za suchého racionálního člověka, přičemž s vámi lomcuje jedna z nejsilnějších emocí. NENÁVIST. Nenávist k Rusům a tím pádem ke Slovanům. Děsí vás představa, že byste měl mít společné předky. No jo. Špatně jste se narodil. Mohl jste se narodit Norem a být výjimečný. Takhle jste tím, čím jste. Slovan - untermensch. Rusům zřejmě nemůžete odpustit těch čtyřicet let, zato Němcům války "pardonujete". Vždyť to byla jen taková krátká epizoda, kterou stejně zavinili Rusové, že? Tak si to užívejte. Ale nenuťte nikoho to s vámi sdílet.

   Smazat
  10. 3:12 Moje čeština je brilantní, mám to i v popisu práce. Zato vy jste zřejmě skončil někde na prvním stupni ZDŠ.

   8:52. Nechápu, jak jste přišel na to, že nenávidím Rusy, to není pravda. Nemáte protiargument, tak si vymyslíte jakékoliv falešné obvinění. To vy jste schopen nekriticky cokoliv promíjet svým favoritům a naopak osočovat protivníka, i když není z čeho. Celý svět uznává Nory, dokonce i namyšlení Američané, ale pro vás to jsou feťáci, co vyfoukli medaile OAR. Vás dokonce nezajímá ani naše famózní Ester.

   Smazat
  11. 17:53- Vy asi netušíte, že sport budí emoce a proto je i citlivý k politickým vlivům? Že v MOV převažují politické vlivy současného světa vědí i lidé bez brilantní češtiny, jen s normálním úsudkem. Obhajujete neobhajitelné, z pozice současného politického vlivu, nic víc! Miroslav Povolný.

   Smazat
  12. 17:53 Chápu váš postoj, jenom si nejsem jist, že vychází ze správných předpokladů. Považujete za neomylné rozhodnutí MOV, přestože arbitráž označila důkazy o dopingu u řady ruských sportovců za pochybné. Uvádíte, že "Rusové znovu dopovali". Jak je tedy možné, že MOV včera obnovil členství ruského olymijského výboru, což bylo podmíněno "čistotou" na ZOH? Jestli byla umožněna účast "čistým", nedopujícím Rusům, proč byli přesto zbaveni práva reprezentovat svou zemi? To snad byl kolektivní trest za provinění jiných? Jak to odpovídá všeobecně platné nepřípustnosti kolektivních trestů v mezinárodním právu? Naši famózní Ester tady nikdo nezmiňuje, protože tématem je pokrytectví MOV, ne výkony sportovců.

   Smazat
  13. Norové jsou podvodníci, OH mě nezajímá...o astmatu mého syna vím dost o čem těm podvodníkům jde...

   Smazat
 13. Aha! Tak že dopovat se může! Ale jenom v rozsahu a tím, co povolí činovníci.

  OdpovědětSmazat
 14. Já bych to shrnul asi takto. Všichni nemůžeme mít všechno. Pokud jsou Norové, resp. kdokoliv chabrus, ať se přihlásí na paralympiádu.
  V normálním závodění každý zcela zdravý a bez léků, nebo lež a kurýruj se. A nezacláněj.

  OdpovědětSmazat
 15. Co se děje okolo dopingu zapříčinilo to, že hodně lidí opět věří tomu, že Rusko je často obviňováno neoprávněně. Co takhle zastřelení novináře na Slovensku, to je zřejmě pokus o barevnou revoluci. Poperte se s tím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezkoušej na nás ty svoje demagogie. Nepobavils.

   Smazat
 16. Takže na OH dosahují nejlepších výsledků astmatici? A aby sd vůbec dostali do cíle musí se narvat práškama? Je úplně jedno, jestli ti je uznáno za doping nebo ne. Jinými slovy já jsem na tom fyzicky tak, že v půli závodu to se mnou sekne, ale můj soupeř je na tom lépe a jede bez prášků. Tak si vezmu prášek a nejen že dojedu, ale pěkně mu to natřu! Takže strhující drama v cíli je podpořeno léky? A vyhráli ti, co je nebrali a nebo ti co je brali? Ještě že se na ten festival peněz a politiky nedívám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si výše něco o salbutamolu a přestaňte používat tu trapnou novinářskou mantru o astmaticích.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 12:56 mantru o astmatikoch používa WADA, že? Pretože WADA im umožňuje zobať, pravda?

   Smazat
 17. Tedy obecně: vrcholový sport významně poškozuje imunitní systém, vytrvalostní navíc vykrádá mozek, byť jinak, než třeba box. Při sportovních výkonech každý laik slyšel o "chycení druhého (třetího) dechu". No a to je to astma, ten pocit dušnosti sportovce, který musí překonat vůlí nebo rychleji léky, tedy v tomto případě dopingem. Je to tedy celkem prosté: nač by se měl sportovec trápit s pocitem nouze o vzduch při námaze, když si může odpomoci drogou. Otázkou jen zůstává, zda by tito sportovci neměli závodit v kategorii invalidů. Ale WADA není proti dopingu, ta je proti Rusku. A to zpolitizování sportu a olympiády - viz také nenávist USA ke sbližování severní a jižní Koree - pak snižuje a zesměšňuje skutečné sportovní výkony!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Částečně pravda, ale mýlíte se v tom, že se jedná o drogu. Je to něco podobného, jako když se vám ucpe nos. Normálně by se mohl Salbutamol používat, ale na základě protestů ruských sportovních pohlavárů z něj udělali zakázanou látku.

   Pokud by vedle sebe stáli všichni sportovci s tímto "astmatickým" dopingem, opět by vyhráli Norové. Norové vyhrávali i nad Rusy, kteří prokazatelně dopovali látky zvyšující výkon.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 13:33 a k tomu ešte aj klamár. https://vsetkooanabolikach.webnode.sk/tuk-spalujuce-latky/salbutamol/

   Smazat
  3. 13:33 bude asi Gábinčin trenér.

   Smazat
 18. Sport se stal průmyslem
  a Olympiáda ringem západní politiky.
  Politika a ekonomika
  jsou Siamská dvojčata katolického ,,křesťanského,, světa*

  OdpovědětSmazat
 19. Povolte doping a je to . Stejně vsichni fetujou.
  Politika do sportu nepatří .

  OdpovědětSmazat
 20. Látky zvyšující výkon? KTRERÉ, PROSÍM, KONKRÉTNĚ? Adrenalin, který se ve mě tvoří zcela přirozeně, jako nesnesitelné svrbění špičky kopačky, kdykoliv poslední dobou slyším WADA a Mezinárodní olympijský výbor?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o dotaz na paní/pana "13.23"... špatně se zařadilo.

   Smazat
  2. 14:47, ano, například adrenalin je látka zvyšující výkon. WADA podle mě udělala kus práce. Na této olympiádě byly pouze 4 pozitivní nálezy. Bohužel polovina u Rusů.

   Jediný problém (nesoulad s MOV) s ruským dopingem vidím v tom, že je zde snaha prokázat, že se jedná o státem podporovanou činnost. Ani soud ještě nebyl, ale svět už má viníka.

   Přitom to vypadá na organizovaný systém dopingu v ruském sportu, kde v jeho centru byl hlavní svědek Rodčenkov (určitě něco podobného je i jinde). Možná v kšeftu s drogami jel i někdo z politiky, ale podle závěrečné zprávy se neprokázalo, že by se jednalo o politiku státu.

   Je nasnadě otázka, jak to, že se Rodcenkov ocitnul v pozici ředitele RUSADA, když měl tak špatný profil?Byl-li Rodčenkov osobou podstrčenou CIA, anebo to byl návrat do dříve rozehrané partie s distribucí drog mezi sportovce anebo čistá nedbalost ze strany dohlížejícího orgánu. Typnul bych na tu druhou verzi.

   Smazat
 21. olimpiada neni už davno o sportu ale jen o penězich nic proti ale proto by si ji měli sportovci platit sami jako podnikatele ve sportu a dopovat podle toho na kolik kdo ma a kolik kdo vydrži třeba i dopingu neže olimpiadu plati platci daně te země ktera pořada a zisky jdou neznamo kam bylo by to ferove i sportovni u nas třeba soudruch socan jansta co zprivatiziroval areal v nymburku vlastni basket a miliardy dotaci mu jdou ze statniho stejně jako desitky melounu z čete a čro považte čro v dnešni době vysila reportaž z basketbalu asi proto aby mohla přispivat janstovi do kasičky

  OdpovědětSmazat
 22. O nějaké astma už nejde. Rusko už nebude mít nikdy žádnou možnost kontroly co ti ostatní papají. A tak si mohou dopřávat dle libosti.
  Papali všichni i rusové. Ti ale už se zpožděním, kdy povolené prostředky byly zakázané dřív než to rusům oznámili. A takové věcičky se z těla nedostanou ze dne na den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Usilují znovu o akreditaci. Ale to je na dlouhé lokty a je otázka, jestli bude ze strany WADA zájem. Je to kšeft.

   Smazat
 23. Zatímco a například v Česku umrznou tři bezdomovci, na "provoz" jednoho vrcholového sportovce je zapotřebí víc jak 10 milionů Kč a rok s podpůrným týmem možná víc jak pěti specialistů. Přijde mi to ze samé podstaty za nemravné. Vám ostatním ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mravné - nemravné.... bezdomovec nebo běžec.... je-li bezdomovectví, či běhání po oválu od startu do cíle jejich jedinou pracovní činností, je společenská hodnota a přínos jejich činností pro lidstvo shodný. Na dvě věci - dámy a pánové.

   Proti sportovnímu zpravodajství byly "komunistické zprávy" o tom, kolik mléka kráva nadojila a kolik uhlí úderník narubal za směnu a kolik oceli Franta vyválcoval na koleje, informacemi o reálný UŽITEK PŘINÁŠEJÍCÍ PRÁCI.

   Smazat
 24. Salbutamol je lék, v Česku známý nejen astmatikům, ale také nemocným s akutní a chronickou bronchitidou a dobrý i u nemocných při dušném kašli v průběhu chřipky jako VENTOLIN. Je to droga, která rozšiřuje střední a malé průdušky a tím ulehčuje nádech i výdech. Působí vcelku stejně jako léky na rozšiřování kapilární krevní soustavy tím, že umožňuje lepší okysličování krve v plicích. Pocit dušnosti je zprostředkován mozkem na základě sníženého okysličení červených krvinek. Salbutamol usnadňuje nádech i výdech, dýchání je s menším odporem toku vzduchu a tím i s menší námahou. Tím se zlepšuje přísun kvalitně okysličené krve do svalů, oddaluje se pocit nedostatku vzduchu a zvyšuje se fyzická výkonnost!
  TATO LÁTKA BYLA A SNAD JE I OBLÍBENÁ ZEJMÉNA V SILNIČNÍ CYKLISTICE, KDE PRO UŽÍVÁNÍ BYLY I NĚJAKÉ DISKVALIFIKACE! BYL BYCH RÁD, KDYBY EXPERTI NA DOPING ŘÁDNĚ VYSVĚTLILI, PROČ LÁTKY NA SNÍŽENÍ NÁMAHY, POTŘEBNÉ PRO NÁDECH A VÝDECH, ZLEPŠUJÍCÍCH OKYSLIČENÍ KRVE V PLICÍCH (PROTO TO BEROU ASTMATICI!) A TAK I ZLEPŠUJÍCÍCH VÝKONNOST SVALŮ A ODSTRAŇUJÍCÍCH POCIT NEDOSTATKU VZDUCHU, NEJSOU DOPINGEM.
  A vrcholový sport je sport profesionálů, oni se tím živí a další se na tom/něm přiživují. Pokud je to v rámci kapitalistického byznysu, tedy jde o "výrobu - prodej zisk, jistě nic proti tomu. Pokud ovšem na ten zisk musí platit jiní, tedy pokud jsou dotace od státu, je to nemravné, stejně jako dotace ze státní kasy do jiného podnikání. Pokřivuje to nakonec výkonnost kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by lepší lobbing farmafirem vyrábějících Salbutamol?

   Teď mě napadlo, jaké že to měla Gábina problémy s lýtky? Salbutamol ma při vyšších dávkách popsané mezi nežádoucími účinky svalové křeče.

   Smazat
 25. Odpověď na anonymní 13:23
  Mohl by jste mi vysvětlit proč by závodník v Curlingu dopoval? Jednoznačně mu to tam někde podstrčili,třeba do jídla aby mohli rusy obvinit.Je to trapárna. A přečtěte si účinky léku na astma,zvyšují objem přijatého kyslíku do plic ,tudíž jednoznačně dopink.Meldonium zlepšuje regeneraci organizmu a do roku 2016 bylo oficiálně povoleno. Že jej používali rusi tak to WADA dala na seznam aby je mohli trestat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeho verze je, že to dostal v nějakém nápoji ještě v Rusku. Nesouhlasí, že by vědomě dopoval. Ale je pravda, že před r.2016 meldonium užíval. Těžko říct proč. Meldonium zlepšuje prokrvení končetin, možná se to na ledu hodí.

   Smazat
  2. Co je to "by jste"? Znám jedině "byste"...

   Smazat
 26. 18:26
  Protože to MOV i WADA potřebují.
  Kdyby neměli Ruské olympioniky,tak by si je ty hovada nemuseli vymyslet!

  OdpovědětSmazat
 27. Možná se přece jen začíná blýskat na lepší časy. Dnes MOV obnovil členství Ruského Olympijského Výboru se všemi právy. Naši a američtí biatlonisté se tím ale dostali do trapné situace odmítnutím účasti na Světovém Poháru v Rusku. Jsem zvědav, jak se s tím teď popasují, když je Rusko vlastně rehabilitováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá zpráva je zde:
   http://tass.ru/sport/4995579

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.