Reklama

čtvrtek 8. února 2018

Donbas, DLR a LLR: OSU na přístupech k Doněcku; skandál po vyřazení 20 tanků v ATOJelena Bystrová, Maxim Karpenko
8. 2. 2018     zdroj a zdroj
Operační velitelství DLR oznámilo, že OSU byla zahájena realizace plánu na obklíčení Doněcku. Podle vyjádření představile rezortu Eduarda Basurina zjistila rozvědka lidové republiky u Doněcku maskovaný tankový prapor 30. samostatného motorizovaného praporu OSU. Představitel MO DLR poznamenal, že utajené soustředění tankového praporu se zajištěním údržby, se zásobami materiálu a munice bylo zaznamenáno v okrese Marjinka. Kromě toho nedaleko od obce Novopokrovská, což je 16 kilometrů od Jasinovaté, byly zjištěny dva samohybné dělostřelecké systémy Gvozdika, v blízkosti Pavlopolja v jižním směru velící a pozorovací stanoviště houfnicové baterie OSU.


V DLR bylo konstatováno, že nedávné změny na frontě potvrzují dříve odhalené plány Generálního štábu OSU o zapojení 30. brigády do zachvacujícího úderu na Ilovajsk, Starobeševo, Maximovku. Hlavním cílem úderu je obklíčení Doněcku.

Na Ukrajině se dostala na veřejnost informace o hromadném selhání vojenské techniky v zóně tzv. ATO. Zejména bylo oznámeno, že nekvalitní olej, který patří k jednomu z poslanců Rady, vedl ke ztrátě více než dvaceti tanků OSU na Donbasu. S příslušným oznámením vystoupil v kuloárech parlamentu poslanec Sergej Sobolev, informoval PolitNavigator.

Podle jeho vyjádření došlo k události asi před šesti měsíci a byla utajena před veřejností. Sobolev poznamenal, že v souvislosti s tímto incidentem proběhlo soudní vyšetřování. Vzplanul skandál. Nyní se dodavatelé oleje snaží uhasit jej působením prostřednictvím svých kontaktů na Ministerstvu obrany Ukrajiny, dodal poslanec.

"Mám výsledky dalších testů, které svědčí pouze o jednom - děje se fakticky utajení této informace, když to jediné, co by mohlo odpovědět na otázky - po demontáži tankových motorů, bylo zastaveno. Bohužel, na rozkaz jednoho z vysokých úředníků bylo zastaveno rozebírání motorů tanků ...

Existují závěry jiných expertíz, které tvrdí, že právě testy v terénu vedly k zastavení, když nadměrné padání různých látek do tankových motorů vedlo k vyřazení tanků", konstatoval Sobolev.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Jednalo se o olej značky KURSK.

  OdpovědětSmazat
 2. No jo známe to, existuje malej bordel, velkej bordel a Ukrobordel, prostě musej bejt ve všem nejlepší...

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě že nejlepší armáda na světě bojuje doma.Možná už chtěli napadnout Rus ,ale jaksi tam nedojeli.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusům to zase špatně brzdí, takže by se zastavili až v Kyjevě.

   Smazat
  2. 0:29 - proč píšeš blbiny? Chytré to není, vtipné to není, tak proč?

   Smazat
  3. 0:40 Protože tohle je budoucí Imperátor Ruské říše! Žádné federace, ale nedělitelné jediné Rusi, žádné republiky - vynálezu to zločinných masonců, nýbrž Bohem dané samoděržavné monarchie, ne ovládané kremložidisty, ale zcela židuprosté! - http://iks2010.info/?p=131738

   Smazat
 4. Nějak se z veřejné diskuse o dnešním nahrouceném banderistánu a jeho kyjevské nacistické svoloči vytratili naši štětinoidi aj. švarcíci či zadolárkové, kteří tak přičinlivě pomáhali založit na ukrajinský průšvih.
  Řešením tamních problémů není obkličování, válčení a zabíjení nevinných, ale politické jednání!!
  Jehož výsledkem bude obnovený respekt k ruskojazyčné menšině (která je na jihovýchodě většinou).
  To se ale neobejde bez předchozího svržení té kyjevské pučistické svoloči a posazení všech tamních nácků za katr.
  Nevím, jak je možné, že těm ukrům to stále ne a ne docvaknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil Napsal jste pravdu ale banderovci to nepochopí.

   Smazat
  2. František Opluštil9. února 2018 8:42
   „.. výsledkem bude obnovený respekt k ruskojazyčné menšině (která je na jihovýchodě většinou).“
   Také jsem to tak vnímal, ale tvůrce mapy se domnívá, že ten respekt se musí obnovit i na západě Ukrajiny u Slovenských hranic. Trochu mě to znepokojuje. P.K.

   Smazat
 5. I takhle se dá bojovat proti Ukrofašistům.
  Tenhle poslanec dostane od Ruska medaili za pomoc.

  OdpovědětSmazat
 6. Nadmerne padani ruznych latek do motoru... :) :) :)

  OdpovědětSmazat
 7. zkurvenej nácek chce bojovat s Rusem a nevyjede ani na frontu.Havarijní technika,ožralí fašounský svině...to je panečku armáda.Jak začnou,doufám,že Rus skončí až v Kyjevě!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. můžeme jen Doněckým držet palce

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajinci mají jediný problém a nejen oni a ten je popsán zde:

  https://www.hlavnespravy.sk/medialny-skandal-na-ukrajine-sefredaktorka-novin-cortkivskij-visnik-tvrdi-ze-zidia-uchopili-vsetku-moc-v-krajine/1304100

  ..a jak je vidět, někteří už na to přišli...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.