Reklama

.

.

sobota 17. února 2018

Donbaské republiky nakročily ke sjednocení. Víc propojí ekonomiky a vytvoří jeden celní prostor

17.2. 2018   Eurasia24
Napsal/přeložil: mbi
Jsme jeden národ, jedna zem, nemáme důvod být rozděleni – tak komentoval lídr Luhanské lidové republiky (LLR) Leonid Pasečnik nedávné uzavření dohody o těsné spolupráci s Doněckou lidovou republikou (DLR). Představitelé obou zemí jsou zajedno: učinili krok ke sjednocení obou zemí.

Vedoucí představitel Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko a jeho úřadující protějšek z Luhanské lidové republiky Leonid Pasečnik podepsali 8. února protokol o záměrech těsné hospodářské spolupráce a o vytvoření jednotného celního prostoru. Oznámilo to tiskové oddělení administrativy prezidenta DLR.

„Během setkání představitelů obou států byl podepsán protokol o společných záměrech, který předpokládá těsnou hospodářskou spolupráci mezi oběma republikami, konkrétně se pak v něm hovoří o vytvoření jednotného celního prostoru,“ uvádí zpráva předaná Doněcké tiskové kanceláři.

Mimo to byla v rámci protokolu podepsána také dohoda o spolupráci mezi státním podnikem Doněcké železnice a státním podnikem Luhanské železnice, v jejímž rámci je plánována spolupráce obou podniků v oblasti železniční nákladní dopravy i přepravy cestujících. Podle Zacharčenka tím byly položeny základy nové etapy vzájemných vztahů DLR a LLR.

„Tyto dokumenty představují start do nové etapy rozvoje vztahů mezi našimi republikami. Díky nim se bude naše hospodářská spolupráce dále rozvíjet a upevňovat. Protokol o záměrech nám umožní ještě užší spolupráci, což ukáže všem našich nepřátelům, že jsme jedinou a nedělitelnou silou,“ prohlásil Zacharčenko.

„Nemáme důvod být rozděleni. Jsme jeden národ, jedna zem a máme i jeden společný úkol. Dnes podepsaný protokol prospěje našim ekonomikám a zabrání současně různým politickým spekulacím o našich vzájemných vztazích. A zcela jistě se stane zárukou sociální stability obou našich republik,“ zdůraznil Leonid Pasečnik.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: dan-news.info, politikus.ru

20 komentářů :

 1. "Jsme jeden národ, jedna zem, nemáme důvod být rozděleni..." - tak proč se nespojíte do jednoho státu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrá otázka, která byla v ruském prostoru položena už v srpnu 2014. Že se tak ještě nestalo, ukazuje na dvě věci. Buď Kreml byl od samého počátku spíš v pozadí dění než přímým iniciátorem, anebo něco hodně pokazil. Buď jak buď, Plotnickij je v trapu, to je dobrý začátek.

   Vymazat
  2. Az jestli padnou minske dohody pak bude ve hre Malorusko !?

   Vymazat
 2. 13:57 protože by se zas museli dělit z toho, co ukradnou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:36 On se žádného kokota na nic neptal.

   Vymazat
  2. 15:07 já mám aspoň do diskuse, co říci. Ty umíš jen sprostě nadávat. Tvůj slovník je hoden věznů z Valdic, mimochodem tam také patříš

   Vymazat
  3. Prosimtě, co by kradli? Sami jsou okrádaný kým se dá! - http://iks2010.info/?p=132758

   Vymazat
  4. Myslím, že příspěvky nacisty 17:11 by se měly mazat.

   Vymazat
  5. 8:15 Sám si socan ty židočekistickej xindle! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Ale Ruská pravda tě vymýtí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/0_905a%D0%BB%D0%B41.png

   Vymazat
  6. Třetí Řím, ty zkurvený židobolševickej hnojomete, rozumíš! Před ním se skloníš do lejen! - http://iks2010.info/?p=133081

   Vymazat
 3. Dokud nejsou uznány demokratickým společenstvím, nejedná se o republiky. Nevšimla jsem si, že by je ministr Zaorálek uznal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď fakt nevím, jestli se jedná o vtipnou ironii nebo totální tupost, kotě. Doufám v to prví, až tak blbé být Češky nemůžou.

   Vymazat
 4. Zaorálek si může tak leda vydělávat za orálek. Ministrem již dávno není, nahradil ho nemocný šášula z ANO. Jeden jak druhý jsou jen loutky, které říkají a dělají to, co si pan loutkovodič přeje.
  Čili na jejich uznání nebo neuznání něčeho není nikdo zvědavý

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 5. Německý ministr zahraničí sedomlouval sruským ministrem zahraničí o německých investic do Donbasu. O stanovisku USA tam nepadlo ani slovo a o těch tydýtech z Kyjeva už vůbec ne. Podmínkou bylo pouze stažení těžkých zbraní z linir fronty. A to nařizujenejen Minsk, ale i další dohody o příměří. Jednotlivé události začínají dávat smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je ruskýmu ministru zahraničí do německých investic na Donbasu?

   Vymazat
  2. 16:21, a co teprve německému? Rusko a Německo jsou garanty Minské dohody, tak jednoduchou věc nevíš?

   Ale mohl jsi odpovědět na danou otázku mnohem jízlivěji a rejpnout do Ruska. Jenže na to nemáš dostatek důvtipu.

   Vymazat
 6. pýtaj sa Nemeckých politikov - asi toho vedia viac než ty

  OdpovědětVymazat
 7. Nevšimli jste si, že nezáleží na občanech daných zemi,ale na mocných, kteří rozhodují, kdo má právo na vlastní stát a kdo toto právo nemá.Dokonce určí občanům hlavní město.

  OdpovědětVymazat
 8. Ano to je správné v jednotě je síla a co bratři Slováci nebyly by pro Československo.

  OdpovědětVymazat